CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 27323|Reply: 72

Kisah Pembantu Rumah

Assalamualaikum WBT..
Hai forumers..Syib in da house..I’m back…feedback dari kisah bunian,Alhamdulillah...so far ade yang support dan mungkin ade yang kritik..woww..cabaran neh!! Huuu…mungkin sebab ade yang kurang jelas dengan cara penyampaian aku...actually, best kalau ade yang kritik.. at least kite tau mane kekurangan kite..so,aku amek tu sebagai semangat dan cabaran untuk aku ‘selit’ antara korang kat sini....aku akan cuba memperbaiki setiap susunan cerite banding dari kisah2 yang aku share sebelum ni…insyaALLAH...
Actually,aku ade 1 lagi pengalaman aku dgn ‘bunian’..kali ni aku sendiri yang alami!! kisahnye agak panjang… aku akan rumus cantik2 dan share ngan korang kat sini..banyak bersambung kang,korang bising kat aku..heee….so,untuk kepuasan semua,bagi aku sikit mase k..kite share 1 hari nanti..insyaALLAH...

mungkin korang boleh cari kelemahan aku bercerite, untuk aku ubah dan baiki kelemahan aku untuk share kisah2 silam aku yang akan datang supaya penyampaian aku jelas pade korang.. bagi yang terlepas,kat sini aku sediakan link kisah silam aku yang pernah aku share kat sini sebelum ni…
1-      Kisah Aku & Amy
2-      Kawan aku Bunian??

ok…..kisah berikut,berkenaan dengan pengasuh cum pembantu rumah kakak aku,Yanti..ni salah satu pengalaman yang masih fresh dalam ingatan aku…sampai 3 malam aku tak dapat tido nyenyak..fobia punye pasal…ngokngek tul si 'yanti' ni…

so,ape lagi….jom chill…..

Bismillahirahmanirahim..

Kisah Pembantu Rumah
Mase ni aku tengah amek degree…aku cume amek kelas part time je time tu..kelas aku weekend je..hari biase aku bantu parents aku.. parents aku meniaga kantin kilang somewere kat Johor..tugas aku,kawal night shift worker..senang citer,aku supervisor la on behalf parents aku…

Akak aku,seorang yang minat meniaga gak…die jual nasi lemak kat luar apartment tempat die tinggal... untuk meraih lebih pendapatan,akak aku supply beberape jenis kuihnye kat kantin parents aku tiap pagi..dan kuih2 tu biasenye aku la yang akan collect lepas balik dari ‘shift’ aku dan transferkan ke van ayah aku untuk mereka bawak ke kantin…
Yanti?? Haa…die adalah pembantu rumah akak aku…merangkap pengasuh kepada anak2 saudara aku yang masih kecik2 time tu..memandangkan abang ipar aku selalu ketengah laut membuat kerja cari gali,so,memang haruslah akak aku ni kene ade pembantu..dalam waktu yang sama,yanti ni jadi peneman akak aku….so akak aku tak la sunyi sangat…

Kisah yanti ni bermula,apabila satu hari tu aku seperti biase,lebih kurang dekat2 pukul 5 pagi gi collect kuih yang akak aku buat untuk parents aku jualkan…seperti biase,si yanti ni la yang menghantar kuih2 tu ke bawah…aku cume tunggu dalam kereta je..tiap kali lepas aku angkut kuih2 ni,si yanti ni akan tunggu sampai kereta aku gerak,baru die naik ke rumah…

tapi satu hari tu,si yanti ni letak je kuih dalam kereta aku,die tutup pintu kereta,terus berlari naik ke rumah… mungkin die dah tak tahan nak terb*r*k la tu…huhhhh…so,aku gerak je la…
Elok aku park je kereta depan rumah aku untuk transferkan kuih2 tu,akak aku call mintak aku patah balik…die cakap yanti kene rasuk!!! Dalam panggilan tu aku dengar la suare yanti meraung2….berdiri bulu tengkuk aku….mungkin sebab tu yang die tergesa2 nak naik atas kot…agaknye die nampak ‘something’..

Dengan pantas aku angkut semua kuih2 tu masuk dalam van ayah aku..tak dan nak susun dah macam biase….aku ajak abang aku,dan kebetulan ade sorang pekerja kantin yang memang tiap2 pagi datang rumah untuk tumpang parents aku ke kantin…aku angkut je die skali ke rumah akak aku… die ni orang indon..kitorang panggil die Wak Rusdi..nak pergi sendiri, tak reti aku sorang2 nak hadap bende tu..wak rusdi memang pandai pulihkan orang kene sampuk..pernah sekali aku tengok die pulihkan sorang operator kilang yang tengah makan tibe2 mengaruk kat kantin tu…habis pinggan cawan die campak atas lantai..wak ni datang dari dapur,die cekak belakang tengkuk operator tu,ape yang aku nampak,wak rusdi ni cuma tampar angin je…terus orang tu rebah,pastu tak lame tu die sedar…

Balik pada cerita yanti,sampai je rumah akak aku,yanti mengaruk gile2…meraung satu hal,habis sume jiran keluar jenguk…siape yang cuba dekat ngan die,nak di terajangnye…bercalar balar tangan wak rusdi yang cube nak tenangkan die..habis dicakarnye...aku dengan abang aku yang cuba grip yanti dari belakang macam nak terpelanting…punye kuat tenaga yanti  mase tu…punye liat ‘die’ nak keluar dari badan yanti..dari pukul 5 lebih tu sampai dekat pukul 8 baru la Berjaya wak rusdi tenangkan…tenangnye si yanti,die kemas la rumah yang bersepah gara2 die amuk tadi..tak sampai 10 minit die kemas,tibe2 die pengsan…kurang 2 minit die sedar balik…barang yang die pegang untuk kemas tadi,semua die campak balik…ah sudah,kene balik si yanti ni…kali ni die merayu dengan wak rusdi “aku nak ke rumah ibu…aku nak ke rumah ibu” ibu yang dimaksudkan tu,emak aku…ntah ape la hade kat rumah mak aku yang die hendak sangat ke sane tu…lantak la…wak pun setuju...wak bisik kat aku “kite bawak je die ke rumah mak kamu..jangan bimbang,saya tengok ’pedinding’ rumah mak kamu kuat..” aku dengan abang aku pun setuju la bawak balik si 'yanti' ni balik…

dalam kereta,boleh pulak kejap die nangis,kejap die ngilai…bile dalam keadaan macamtu,rumah mak aku yang sejengkal tu pun boleh jadi beribu batu..macam jauh la pulak..padahal tak jauh mane pun..sampai depan rumah,die senyap..die tenung je pagar rumah….macam nampak sesuatu…abang aku turun tolong bukak pagar…kali ni terkebil2 mate yanti aku tengok…ntah ape pulak lepas ni dalam hati aku….elok aku reverse je kereta masuk pagar,yanti rebah atas bahu wak rusdi yang mengawal yanti dari tadi….pengsan pulak…harap2 jangan la die bangkit balik dengan ‘bende’ tu lagi…letih aku malam tadi kat kantin tak hilang lagi ni….pappp!! die sedar balik….kali ni die menangis...“aku nak balik…huhu…aku nak balik..” rayu si 'yanti' kat wak rusdi…wak pun cakap slow je…”dah,pulang la kamu…tinggalkan saja orangnya disini sebelum aku apa2 kan kamu…sekarang kamu berada di tempat ku….lihat kelilingmu semuanya teman2 ku”  lebih kurang mcmtu la ayat wak rusdi psiko si 'yanti' ni…tak lame tu,yanti pengsan lagi skali…wak bisik lagi kat aku,”dah,’orang’nya dah pergi..” huhh,logo den…lebih kurang sejam lepas tu,yanti sedar…

haritu consider aku dengan wak rusdi cuti la…cuti bergaji...memang tak larat dah aku nak masuk kerje malam tu sebab satu hari melayan si yanti ni..sepupu aku yang bekerja dengan parents aku,gantikan kerje aku malam tu…sampai malam tu aku tengok yanti tenang..takde pun tande2 die kene lepas wak rusdi ‘isytihar’kan yang die dah ok pagi tu..penuh rumah aku malam tu…diorang pakat tido rumah mak aku..akak aku dengan anak2 die,wak rusdi,si yanti lagi…masing2 tido2 ayam malam tu nak tengok kan si yanti..takut la die kene lagi kan…Alhamdulillah, clear sampai esok paginye…
esoknye kebetulan hari sabtu..memang kantin tak buka..so,lengkap la kami satu family..mase sarapan pagi tu,ayah aku panggil la yanti..tanye la ape punca yanti kene rasuk..

cerita yanti

pagi tu,mase die turun hantar kuih kat kereta,die nampak ade sorang perempuan duduk berbuai kat taman permainan sebelah aku park kereta..perempuan tu senyum sambil mate terbaliak tengok si yanti…fuhhhh!!! korang bayangkan la sendiri macamne senyum sambil mate terbeliak…  

tu yang die bergegas naik ke rumah..sebab die tau tu bukan ‘orang’..sampai kat tengah tangga antare tingkat satu ke tingkat 2, ‘perempuan’ tadi tu dah terpacak kat hujung tangga tingkat 2…yanti beranikan diri,die pintas je ‘perempuan’ tu…die masuk je rumah,tutup pintu,’perempuan’ tu dah berdiri kat belakang die….mase tu la die tak sedar…

begitulah kisah si yanti punca die mengaruk…pade aku,ape yang si yanti ni jumpe,cik ponti…siap ngilai lagi…sape lagi hantu pompuan yang yang gemar mengilai paling top kat Malaysia ni??

lebih kurang 2 tahun lepas kejadian tu,yanti balik ke Indonesia…sebab abang ipar aku dah tak keje dengan company cari gali tu lagi…die just buat keje local…so,akak aku dah tak perlu 'peneman' lagi...
begitu la kisah si yanti…

sekian,

salam sahabat..

Last edited by uncle_syib on 3-4-2013 11:46 PM

Rate

1

uish, best gak cite nih, boleh masuk koleksi cerita2 mistik n buat buku

yanti ni dengan wak dojjo apa hubung kait nye?

Wahhhhh best!

khairulaizat92 posted on 2-4-2013 06:36 PM
uish, best gak cite nih, boleh masuk koleksi cerita2 mistik n buat buku

thanx..silekan kalau berminat...  

AdamBillionaire posted on 2-4-2013 07:01 PM
yanti ni dengan wak dojjo apa hubung kait nye?

jiran kampung....heeee...

Follow Us
missayeen posted on 2-4-2013 07:05 PM
Wahhhhh best!

tengkiuk..  

Blh thnla tp aku expect ade cite disebalik knape die nk pegi umh mak ko.

apsal kak pont tu rasuk yanti?..musykil aku...

dpt gak yanti bertemu hantu mesia.

senang plak aku baca wak tu pulihkan yanti... baru tau cik ponti pun suka suki nak rasuk org... apa punca dia???

kalo aku jadik kakak ko, seriau jugak weh nak lalu lalang kt tangge tu
teringat citer yanti

mengaruk tu ape maksud? mengamuk ke?

menarik citer ni.... keep up the goog work... gaya penceritaan n tulisan yg x memeningkn kepala....

menyeramkan gak citer ni...
tak de citer lagi ker???

maaf la kalau kurang jelas dengan citer kat atas...sbnrnye aku fed up dengan line internet kat sini..tu pasal hentam publish je...asal aku nak update je,line disconnect..last,aku biar je mcmtu..lantak..kalau jelas pada korang,alhamdulillah...pada yg kurang jelas,aku mintak maaf banyak2...

ok,aku akan jelaskan persoalan2 korang kat atas k...

1) beskotmarrie   : memang tak tau sampai sekarang ape motif die nak kerumah mak aku.tanye yanti pun,die takde jawapan...

2) stryder_cats & yenil95   : mungkin mase tu yanti tengah datang 'kotor' atau haid..'bende' ni   memang senang rasuk kat org perempuan yang tengah datang haid..

ape cik ponti tu buat kat situ?? actually belakang apartment akak aku tu ade hutan bukit....mungkin die datang dari sane...persoalan cik ponti boleh rasuk orang,bukan pertame kali aku jumpe...beberape kali gak...actually kat dunia ni takde hantu pun...pontianak,jembalang bagai...xde! gelaran hantu2 tu kite yang cipta sendiri...sume tu jin gak..die menglirukan mate kite...jin ni kalau aku nak huraikan kat sini,7 hari 7 malam pun belum tentu habis..beribu berjuta jenis mungkin...tapi sifat jin yang macam yang yanti jumpa tu,orang malaysia ni kenal die sebagai cik ponti...dah sifat die terkenal dengan perempuan yang suke mengilai,menangis,baju putih & rambut panjang...sebut je sume sifat2 tu,kite terus dapat tangkap itu cik pon!! setuju tak geng??
Last edited by uncle_syib on 3-4-2013 10:09 PM

edoraixora posted on 3-4-2013 10:56 AM
kalo aku jadik kakak ko, seriau jugak weh nak lalu lalang kt tangge tu
teringat citer yanti

jangan kate akak aku,aku sendiri yang jantan ni pun seriau...huhu...

bonquiqui posted on 3-4-2013 01:12 PM
mengaruk tu ape maksud? mengamuk ke?

yes,mengamuk....maaf,kurang jelas pade kamu...

wani_ta posted on 3-4-2013 02:10 PM
menarik citer ni.... keep up the goog work... gaya penceritaan n tulisan yg x memeningkn kepala....  ...

thnx wani....

selendangungu posted on 3-4-2013 03:01 PM
menyeramkan gak citer ni...
tak de citer lagi ker???

akan menyusul....insyaALLAH...