CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lotionmilo

DAHLIA [DIRA ABU ZAHAR,HANS ISAAC,FAIZAL HUSSEIN,RAJA ILYA]

Along_XX posted on 20-7-2013 12:02 PM
Eh silap.....time ABPBH.....hehe

hehehee xpe along....i bukan persoalkn u silap, sbb i pun x tau...cume pelik nape pulak minah ni nk menempel kat ajl...
igtkan giler glemer  

Aku kalau boleh nak je suh tuan director tambah watak..
Adik pompuan or kakak Dahlia..
Pastu nak suh mak Dahlia jodohkan dengan Hairi.. Aci tak?
Tapi apekan daya, tinggal satu episod je lagi hahaha..

One thing yang aku suka dengan drama ni,
ada selit dakwah yang bagi aku secara berhemah..
Teguran2 dalam skrip mak Dahlia, kita tak terasa pun macam dihentam..
Boleh pikir secara rasional la..
Skrip Fuad dengan Zara bagitau dia insaf dan suruh Zara berubah pun,
Tak berlebih2an la bagi aku..
Orang kata nak berdakwah secara halus, tak perlu secara extreme & over the top..
Kalau baik cara penyampaiannya, terkesan jugak..

My 2 cents

Rate

1

lambat sket nak komen..tp setelah 39 episod, part plg best,plg diingati, plg iols suke adalah part hairi tampar haliza! terbaik hairi n i trus suke u dlm citer ni..ending dgn dialog 'seumur hidup aku,aku xpernah jmpa perempuan jijik mcm ko!!! hamek ko haliza..!! emo2..hehe..

zueina posted on 22-7-2013 11:10 AM
lambat sket nak komen..tp setelah 39 episod, part plg best,plg diingati, plg iols suke adalah part h ...

iols tk tgk lg ep 39 nie...malam nie nk layan ar....baca kt komen...majoriti kata best ep 39...

itam mayat Haliza... serammmmmmmmmmmmmssss

nasib baik budak production tu tipu aku kata ending dahlia mati.....siot tol...

Follow Us
cmf_Kezman posted on 22-7-2013 10:32 PM
itam mayat Haliza... serammmmmmmmmmmmmssss

adoi.....v pun tertgk.....seremmssss

Seb baek x tertengok....part mayat tue..yg lain semua tgk...cuma part abg roy(fuad)nk jadi hero selamatkan masa mula2 dahlia dh nego baik ngan haliza nak anak dia..pastu haliza p bawak lari wen twlerkejut tgk fuad...nk gelak gak laaa..ingat dpt jadi hero time tue..alih2 kena bebel ngan dahlia...kalau ada apa2 jadi awak bertanggungjawab..

**********ep 40 (akhir)***********

scene di ofis.....haliza dah mcm org tak betul...panik n gelabah sbb co dah nak bangkrap....
dia call hairi marah2....salahkan sume org tmasuk dahlia.....haliza assumed dahlia bayar hairi utk betray dia...
-------------------------
citer tak abis kat situ, haliza nekad ke rumah dahlia n culik rania yg sedg bermain di tangga rumah...menjerit rania mintak tolong...
seb baik adik dgr jeritan kakak tp masih tak berjaya selamatkan kakak dr cengkaman haliza....adik mendapatkan nenek dan beritahu kejadian yg baru berlaku...terus nenek call dahlia....haliza ajak dahlia jumpa di suatu tempat...
bergegas dahlia cuba menyelamatkan anaknya....tanpa pengetahuan dahlia, mak nya informed fuad
----------------------
di tasik, dahlia segera bersemuka dgn haliza....
d : mana rania? mana anak aku? mana rania?
h : serang, seranglah aku skrg...klu kau serang aku, smpai bila2 aku tak bg rania kt kau
d : eh aku tak pahamlah dgn kau ni...kau dah ambik razman aku tak kisah lg, kau dah ambik rumah aku, kau dah ambik bisnes aku skrg kau nk ambik anak aku pulak?!!!
h : tak cukup...
d : leez, aku tak paham ape yg aku dah buat sampai kau benci aku mcm ni ha? kau buat aku teruk...
h : kau selalu dpt lebih drp aku! dr zaman kolej, kau yg terbaik, kau yg popular...sume org sayangkan kau, sume org suke kan kau!
d : leez, tp aku usaha utk dpt tu sume leez...
h : kau gunakan aku dahlia, kau jadikan aku org suruhan kau utk dpt sume yg kau nak!!!
d : leez, aku tak penah gunakan kau...bukan ke kau sanggup buat tu sume...kau kata utk persahabatan kita
h : sejak kau bukak sykt..... sykt kau tak naik,kau mntak tolong aku buat marketing ....aku sanggup tau tak? aku sanggup turun dr spore sebabkan kau!
d : leez, bila aku panggil kau? kau yg sanggup datang tlg aku....kau cakap kau nak tlg aku
h : aku yg naikkan bisnes tu...kau kene igt 99% sykt tu aku yg dptkan job....kau igt senang?
d : leez, tp aku bg kau komisen, aku bg kau jawatan marketing director ape kau nk lg?
h : komisen kau ckp? komisen ciput mcm tu kau nk ungkit skrg ni ha? kau patutnye jdkan aku share partner bknnya bg komisen....enuff!!!
kau perah keringat aku, kau perah kederat aku dr zmn kolej smpai kau bukak bisnes...kau sukses sbb kau pijak org lain...kau pijak aku dahlia!!!
d : leez, akau tak penah pijak kau, tak penah nk buat mcm tu
h : kau kene igt satu bende dahlia...drp zmn kolej lg kalau kau nak tau sbnrnya razman dia suka kat aku dulu...tp kau tergila2kan dia jd aku bg kau peluang.....yes, razman suke kat aku...
d : what? bukan masa tu kau layan anak org kaya ke? kau kata razman masa tu xde duit, sengkek...dia bwk motor je
h : aku tipu sbb aku nk bg ruang dkt kau dahlia
d : tp leez...sumpah aku tak tau apa2 psl razman suka kat kau ke, kau suka kat dia ke...
h : aku simpan bende ni...10 tahun kau tau tak? kau rampas sumenye dr aku..kau rampas kebahagiaan aku...cinta aku!!! skrg aku dah takde laki, aku dah takde duit....aku byk hutang...
d : leez, kau nak duit..kalau kau nk duit, kau ambik sume insurance arwah razman...ada 1juta dkt situ...kau ambik sume, skrg ni aku just nak anak aku je...aku tanak duit, aku janji lps kau bg rania kat aku, kita pegi sykt insurance tu kita setelkan hal ni ye
h : betul kau nk bg sume duit insurance razman kat aku?
d : ok...tlg leez aku nak anak aku...dia nyawa aku...

haliza mula termakan pujuk rayu dahlia, dia perlahan2 buka pintu kereta utk lepaskan rania...di saat2 itu muncul fuad secara tiba2..terkejut haliza dan terus masuk dlm kereta & pecut dgn rania yg masih di dalamnya....

d : yg awak dtg ni kenapa? dia dh nak bg anak dkt saya dah td? awak tgk apa dah jd!!!
f : tak guna awak marah saya skrg, masuk keta kita kejar....mari
d : ishhh ape ni? dia dah nak compromise dah dgn saya, yg awak dtg ni kenape?
f : mak awak telefon saya...suruh cari awak dgn rania, saya dtglah ni...
d : ish anak saya dgn perempuan giler dlm keta tu tau tak...klu ape2 jd kat rania mcmana? tu anak saya wak, nyawa saya tu la ilaha illallah....
ini hal ant saya & haliza...awak menyebuk kenapa? bila ramai sgt yg nak menyebuk inilah jdnya...fuad, klu apa2 jadi dkt rania awak btanggungjawab awak tau tak??? cptlah sikit, ptglah keta dia....
f : ada selekoh dpn ni, klu ada keta mcmana...bahaya
kebaboomm!!!! keta haliza terbabas
d : rania!!!!!!!
f : dahlia tunggu...buat pertama kali boleh tak dgr cakap saya...tunggu
fuad cuba mengeluarkan rania & haliza keluar dr kereta.....boooomm!!!!!
-----------------------
rania terselamat, tiada kecederaaan serius....adik & nenek ada di hosp utk melawat kakak yg masih belum sedarkan diri...
nenek :lia, lia dah tgk fuad? macamana keadaan dia, teruk ke dia...ada dekat wad mana?
d : ntahlah mak, lia pun tak pegi tgk dia lg sbnrnya...
nenek : Allahuakbar tak baik lia buat mcm tu...fuad dah bsusah payah selamatkan rania, smpai sanggup bkorban nyawa
--------------------
saat dahlia berjalan utk berjumpa dgn fuad dia bertembung dgn zara...
z : aku mntak maaf...aku tak sedar aku kacau hubungan kau dgn fuad
d : kau perli aku ke ape ni? patutnya aku yg mntak maaf dgn kau sbb aku dh kacau hubungan kau dgn fuad...aku tak tau dia ada anak dgn kau...& dia sepatutnya btanggungjawab
z : faris bkn anak dia...lgpun baru aku sedar dlm islam faris tak boleh ada bapak smpai bila2...aku sorang je yg btanggungjawab atas dia...tahniah dahlia, kau mmg bertuah..fuad tak pnh cintakan aku, tak penah cintakan mana2 perempuan pun...& tak penah sekali pun pikir psl kawen
d : kenapa kau bgtau aku sume ni?
z : sbb aku cemburu dkt kau...bila fuad jumpa kau...dia berubah jd baik, dia berubah...dia nak kawen dgn kau...maafkan aku...masa tu aku btindak melulu, aku tak pikir pnjang...aku serang fuad dkt hotel tu...mula2 mmg aku berat hati tp haliza yg desak aku...
d : haliza???
----------------------
haliza rentung dlm nahas kereta tu...fuad hny berjaya selamatkan rania sblum kereta meletop n terbakar...
----------------------
en halim yg turut menziarahi fuad di hosp bkesempatan menceritakan kisah silam fuad....dr kemalangan yg hampir meragut nyawanya itulah, fuad tersedar & terus berubah jd baik....
f : dahlia, awak cari saya ke?
d : aah...awak pegi mana?
f : saya buat xray...doktor takut ada apa2 patah ke kat dlm...
d : owh ada patah kat mana2 ke?
f : ada patah...
d : abis tu kene buat operate ke ape ni?
f : patah yg tak payah operate...patah hati..... nurse, tlg hantar saya balik wad...
d : hhhmmmm hehehehee
sweet giler time ni...dlm sakit2 abg fuad stil leh buat lawak lg..dahle atas kerusi roda, nurse yg tolakkan...
------------------------
happy ending....yeayyyyyy!!!!!
fuad & dahlia bernikah...(just tunjuk gmbr nikah je...owh dahlia dah pakai tudung lps nikah).....
scene dahlia & fuad naik lori.....dahlia mnta fuad bhenti di satu tmpat....
d : awak, awak bhenti sini sekejap...
f : terkenang ke?
d : saya nk tanya dgn awak...malam tu masa awak jumpa saya kat sini tu kebetulan ke?
f : takde kebetulan...lepas kita berjumpa kat cafe dgn halim tu
d : jd betullah sangkaan saya selama ni...yg awak mmg ikut saya senyap2 mana2 saya pegi pun kan?
f : dah saya takde keja, nak buat ape lg...ikut awak jelah
d : saya tak taulah saya ni boleh dikira sbg bertuah atau tak.....sbb dpt org mcm awak yg tak payah bekerja ni ahahahah.....jom arrr

TAMAT

Rate

1

IMO, dira ni mmg pandai wat mimik muka menggelabah, panik, jiwa kacau, malu2 depan fuad...
menjadi betul ekspressi muka dia.... gigil2 ketar2 ms nk ckp dgn fuad.... malu tp mahu

verrellamante posted on 23-7-2013 12:27 AM
**********ep 40 (akhir)***********

scene di ofis.....haliza dah mcm org tak betul...panik n gelab ...
f : patah yg tak payah operate...patah hati..... nurse, tlg hantar saya balik wad...

okey part ni mmg aku gelak.. comel abg fuad buat mcm tu tau

Tapi epi last ni takde sgt part2 romantik fuad dgn dahlia.. scene kawen pun tunjuk gmbar je.  tak leh nak pefeeling dgn abg fuad..hehee

uols ade sesapa nampak socalled penampilan khas tu? sampai ke sudah aku tak nampak celah mana ade ahmad tarmimi tu

mrsbob posted on 20-7-2013 11:45 AM
Sapa hero? Choy sungguh ai tanya sapa hero kalo xbest xnak tengok.. Hahaha....!!!!

hero tiz zakyah tak mention plak dlm astro view. Tapi letak tarikh mcm lepas raya. So in between in taktau la cite ape plak..promo pun tak nampak lagi

Aku pon x nampak penampilan khas ahmad tarmimi.. Rasanya aku tak penah miss any episode pon..

Suka ending Dahlia ni. Puas hati. Pengakhiran yang baik untuk Dahlia. Dah bahagia dengan Fuad. Dah berhijab. Rasanya part dia nak bertudung ni dari masa Razman mati kan. Dia x jd tanggal selendang dia dalam kete.

Abang Fuad patah nati Nurse Dahlia je boleh fix.

Silent reader je sebelum ni. Ada episodes yg missed bila dah start bulan Ramadhan ni. Apepon thanks kat korang sini yg recaps and discussed. Especially untuk recaps best by @verrellamante

fa_stellar posted on 23-7-2013 07:43 AM
Suka ending Dahlia ni. Puas hati. Pengakhiran yang baik untuk Dahlia. Dah bahagia dengan Fuad. Dah b ...
Abang Fuad patah nati Nurse Dahlia je boleh fix.
hehehehe...... mmg tergelak tgk abg fuad time ni....i rasa dira pun xleh hold nk tergelak masa bukakan pintu bilik tu...

happy ending tp iols setuju dgn @hungryhenry ... last episod ni kureng kick sbb xde part romantis dahlia fuad...
mcm anti-klimaks sikit....huhuuuuu

hungryhenry posted on 23-7-2013 02:02 AM
uols ade sesapa nampak socalled penampilan khas tu? sampai ke sudah aku tak nampak celah mana ade ah ...

mmg xde kan??..... ke dorng wat silap mata

w/pon xde scene romantik.. tp ending still di garap dgn baik... x mcm citer2 lain..suspen pon ada.. coz ingat abg fuad mati...

dealova04 posted on 23-7-2013 08:03 AM
w/pon xde scene romantik.. tp ending still di garap dgn baik... x mcm citer2 lain..suspen pon ada..  ...

terpaksa V buat tambahan scene sendiri tau..... imagination tinggi dok pikir camne lah marriage life dahlia fuad ni....
sbb dahlia tu suke menggelabah, fuad lak kuat mengusik....ceria dahlia & anak2 dgn kehadiran fuad

verrellamante posted on 23-7-2013 07:56 AM
hehehehe...... mmg tergelak tgk abg fuad time ni....i rasa dira pun xleh hold nk tergelak masa buk ...

yep. kurang scene FuadXDahlia.. Tapi part patah hati ms dh nak habes cukup buat hati dipam2 hahahaha. motip. feeling lebeyyy.

Haliza rentung ala2 cite Tanah Kubur.