CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: redseven

Tuk Guru Haron Din sebagai PM dan jangan undi anti islam atau pengkhianat negara

day2 posted on 24-4-2013 02:02 PM
puak2 bertopeng syaitan tu ko ckp.. adelah kafir zimmi.. dan knp PAS pilih kafir zimmi, berbanding ...

btl tu..aku xsokong mne2..duk ats pgr umah je..
klu UMNO ckp DAP menolak hudud..mmg itu dlm bita tv 3..yg actual nye btl ke x bita tu pn xtaw..tp kte pk logik..depa kafir..klu depa tolak hudud sb mmg depa xtaw ape pengertian hudud..dan ape kesan baik nye pelaksanaan hudud..sb depa tidak diterapkan unsur islam dr kecil..depa kafir..tp knp BN yg terang2 islam..yg blh mengucap juga menolak bnde dan hal yg same spt ape yg BN pertikai kn terhadap DAP??
mcm mne nk bersatu nye PAS dan UMNO camni??

day2 posted on 24-4-2013 02:02 PM
puak2 bertopeng syaitan tu ko ckp.. adelah kafir zimmi.. dan knp PAS pilih kafir zimmi, berbanding ...

perghhhh...dah terang lagi bersuluh...
sangat kasihannnnn mau bakinggggg lagiiiii!!
Aduuhhhh!!!

capiloton posted on 24-4-2013 12:28 PM
harun din, satu2 nya tokoh yang aku hormati dalam PAS..

bila timbul isu2 berkaitan Islam, contohn ...

betul tu....sbb tu rata rata rakyat malaysia termasuk pemimpin umno tak berani nak usik haron din....

sbb dia beritegriti........nik ajis pun tunduk dgn dia......org yg benar mmg org hormat...

day2 posted on 25-4-2013 09:03 AM
betul.. yg xpakai jubah pon.. no good either. cari pemimpin yg boleh pimpin kita ke akhirat.. pand ...

ko ni nak buat amal kene dapat perintah dari pemimpin parti ke?  teruk sangat perangai ko ni.....kerajaan dah sediakan institusi agama....kemudahan dah disediakan...masjid melambak lambak, ustad dimana2, kelas agama sentiasa ade, pengajian islam sentiasa terbuka kpd rakyat malaysia, ape lagi yg ko nak pasal islam?   

semua ade....ko je yg tak nak serta meramaikan majlis agama....mlm jumaat entah entah tak bace yasin, tapi dlm forum melalak nak suh pemimpin pimpim ko ke akhirat.....puiiiiiiiiiiiii.........

GuaAnakMelaka posted on 25-4-2013 01:28 AM
dalam dunia ni mana ada politican fully clean 100 %..............................

dont judge a po ...

ade......

anwar ibrahim

akughi posted on 25-4-2013 11:13 AM
ko ni nak buat amal kene dapat perintah dari pemimpin parti ke?  teruk sangat perangai ko ni.....k ...

gaya cakap mcm ko knl sgt aku. cukup Allah je tahu niat kita. nk solat , nk ngaji xpayah bgtahu org. ckp ko tahu diri sndr la buat amal ke x? menasihat ni tanggungjawab semua muslim. so aku dah ckp, lepaslah tanggungjawab aku. nk denga ke xnak tu hak ko. bukan aku paksa pon. bukan dpt apa pon. apatah lg duit.

Follow Us
nordiana87 posted on 25-4-2013 10:00 AM
klu UMNO ckp DAP menolak hudud..mmg itu dlm bita  ...

undilah mana yg baik.. semua org boleh berfikir kan.. huhuhu

day2 posted on 25-4-2013 11:34 AM
gaya cakap mcm ko knl sgt aku. cukup Allah je tahu niat kita. nk solat , nk ngaji xpayah bgtahu or ...

semua org tau cukup Allah je yg tau niat kite beramal....

persoalannye ko ni nak beramal seolah olah perlu arahan dari pihak pemerintah....

nordiana87 posted on 25-4-2013 10:00 AM
klu UMNO ckp DAP menolak hudud..mmg itu dlm bita  ...

susah sangat tak payah bersatu, perang jer..

aku pong atas pagar..  dan aku tak pasti lagi nak ngundi ker tak..
yang satu kaki songlap.. yang satu lagi tak bole harap..
kalo ko perasan, puak tak bole harap bukan kisah sangat pasal Islam pun..
isu politik yang selalu di ulang2 adalah pasal DUIT..
BN sapu sana.. songlap sini.. rasuah ke hulu ke hilir..
hari2 asik meratib.. duit rakyat.. duit rakyat.. DUIT rakyat..

mai dengar ceramah nih..
naser disa ni pun hantam kerajaan.. sebab degil pasal hudud..
at least sediakan draf hudud.. baru lah dapat ajak PAS duduk semeja..
baru la ada point untuk bersatu..

kenapa aku cakap puak2 pakatan pun tak bole harap..
mai kenal sapa kuncu2 anwar ibrahim yang bergelar lawyer hak asasi manosia..

Last edited by capiloton on 25-4-2013 01:30 PM

akughi posted on 25-4-2013 12:34 PM
semua org tau cukup Allah je yg tau niat kite beramal....

persoalannye ko ni nak beramal seolah ...

mane ko tahu aku beramal sbb di suruh pemerintah? jgn main fitnah2 tau~ keep calm and vote bn.. (for u)

Penamaan Calon PRU13 P003 Arau

tumpanglalu74 posted on 25-4-2013 01:28 PM

sy berdoa moga TG Dr. Haron Din dapat menerajui PAS sebagai Mursyidul Am, dan seterus sebagai Perdana Menteri. Amin

day2 posted on 25-4-2013 01:13 PM
mane ko tahu aku beramal sbb di suruh pemerintah? jgn main fitnah2 tau~ keep calm and vote bn.. (f ...

"betul.. yg xpakai jubah pon.. no good either. cari pemimpin yg boleh pimpin kita ke akhirat.."

ni ayat sape? ayat ni menunjukkan ko ni nak beramal kene dapat arahan dulu, konon nak pimpim kite ke akhirat.....
ko tak leh gi semayang sendiri ke? tak leh mengaji al quran sendiri ke? semua nak bersuruh?

teruk sangat perangai ko ni....

akughi posted on 25-4-2013 01:40 PM
"betul.. yg xpakai jubah pon.. no good either. cari pemimpin yg boleh pimpin kita ke akhirat.."

...

aku xnak lah pemimpin yg bg aku saham dosa, macam riba, perniagaan judi tu semua. mungkin ko x faham maksud aku. mungkin ko xkesah hidup macam ni. tp aku kisah.. sukati ko lah labu

day2 posted on 25-4-2013 01:53 PM
aku xnak lah pemimpin yg bg aku saham dosa, macam riba, perniagaan judi tu semua. mungkin ko x fah ...

bile mase pulak pemimpin bagi ko saham dosa? tu la aku dah cakap....ko ni dah dimomokkan oleh tuan ko....

cube ko senaraikan saham dosa ko tu....senaraikan....

day2 posted on 25-4-2013 01:53 PM
aku xnak lah pemimpin yg bg aku saham dosa, macam riba, perniagaan judi tu semua. mungkin ko x fah ...

diselangor..kilang arak masih berdiri tegak.....menghalang rampasan arak(7elevan) dahulu di shah alam oleh ronie liu.......tu belum isu serbu di gereja.....sekarang siapa jadi portfolio islam di selangor....siapa perintah selangor sebenarnya...

Last edited by GalileO on 25-4-2013 03:51 PM

GalileO posted on 25-4-2013 03:46 PM
diselangor..kilang arak masih berdiri tegak.....menghalang rampasan arak(7elevan) dahulu di shah a ...

adui.. asik sibuk bila selangor nk tutup kilang arak.. yappadey.. yg dah memerintah 50 taun lebih tu.. keluarkan lesen arak selama tahun ni di anggap suci saja oleh cai2.. bila tanggungjawab tutup kilang arak, semua harap PAS, PKR, tu tanggungjawab semua yg beragama Islam. adekah ngko ni bukan Islam, nk menafikan tanggungjawab ko tu? Kalau PAS xcukup bagus, xboleh tutup.. BN kasi tutuplah. u lg bnyk kuasa, pegang parlimen. plg penting, U Islam kn? ke x?

"Ada Masa PAS Kena Mengalah"

Aameen..

capiloton posted on 25-4-2013 01:35 PM
sy berdoa moga TG Dr. Haron Din dapat menerajui PAS sebagai Mursyidul Am, dan seterus seba ...

http://www.youtube.com/watch?v=sflp8QqkXbk

Published on May 31, 2014

SHAH ALAM : Timbalan Mursyidul Am PAS, Datuk Dr Haron Din melahirkan rasa terkejut apabila Datuk Seri Tuan Guru Abdul Hadi Awang dimasukkan ke sebuah hospital di Istanbul, Turki atas masalah kesihatan semalam.