CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Anwar: 'Adakah saya gagal dalam PRU?'

Fieza-mira posted on 11-5-2013 06:18 PM
Dia dengan tak malunya masih lagi dok sebut pasal blackout seolah2 memang benar ada blackout.

Aku ...

kalau Anwar tahu malu..sekarang ni dia dah pencen dah spt yg dia dah janji sebelum ini..

amansihat posted on 11-5-2013 05:54 PM
ingat lagi tahun 98.saya ni penyokong tegar en anwar .tiap tiap ceramah mesti pergi.macam pergi kons ...

Sy agak takut dengan doa2 yang selama ni orang2 kita buat. Doa menghancurkan
orang islam itu sendiri. Dalam pengetahuan sya..kita tidak boleh melabel
mana2 orang dgn gelatan firaun selain firaun itu sendiri. Agak2 doa2 selamani dimakbulkan tak?
Lebih afdal, doakanlah org tu dapat hidayah..sama2 dpt pahala malah lebih banyak pahala
kita dapat kalau mendoakn yg baik2 utk org tu..

anwar......usah kau sesali lagi............cukup lah di sini saja pertemuan kita....di PRU13.....

Aku menilai melalui situasi yg terjadi, benar benar terjadi.
Ini pendapat peribadi aku sahaja.

Andai beria ia Anwar masih nak ke hulu kehilir kata SPR biased/fraud/menipu, jelaskan kenapa:

- Pembangkang masih berjaya membentuk Kerajaan di Selangor, Penang & Kelantan

Tolak ke tepi lah Kelantan & Penang tu, yg mana memang logik akalnya, kita sendiri faham bahawa penguasaan Pembangkang dah rock solid. Tapi Selangor tu. Selangor yg BN beria ia mahukan. Selangor yg setiap malam di TV3 tayang lagu " Cintaiiii Selangor, Sayangi Selangor..bla bla"...Kenapa di Selangor SPR tak main kotor?? Kenapa still bagi Pembangkang menang??(andai betul SPR penipu). Beza kan Selangor dgn Kelantan/Penang. Org ramai boleh berhujah bahawa mmg ramai totok DAP di Penang, ramai totok PAS di Kelantan, ( dan juga dlm masa yg sama, ramai totok BN di Johor & Melaka & N. Sembilan)...tapi lain di Selangor..mmg ramai pengundi urban di Selangor( especially Shah Alam), namun kalau SPR benar2 nak main tipu, boleh aja SPR manipulate kertas undi di Selangor.

-  5 Menteri kalah dlm PRU
Kalau SPR main tipu, kenapa tak menangkan Menteri2 ini??
Kenapa Ghani Osman kalah dgn Lim Kit Siang?
Kenapa Ali Rostam kalah?
Dan, kalau ya sangat SPR menipu ( dan BN nak balas dendam kat Anwar ), bagi aja lah si Raja Nong Chick tu menang kat Lembah Pantai...biar anak papa Nurul Izzah tu kalah

- Anwar menang di kawasan beliau
Kalau SPR penipu, bagi ajalh Anwar kalah kat kawasan beliau bertanding..habis cerita

Boleh sesiapa jelaskan, kenapa andai betul SPR tu penipu, tahap penipu SPR ini bersifat selective
Last edited by RedDevils on 11-5-2013 07:10 PM

RedDevils posted on 11-5-2013 07:01 PM

dah lama da terfikir macam ni. sejak malam keputusan pru13 lagi
tapi set2 depa tak pernah terfikir pun

boleh tak kita cakap spr menipu sbb menteri kalah kat tempat dorang? sbb lim kit siang malam menang kat gelang patah?
boleh je kot kita hantar petisyen cam dorang hantar kan?

Fieza-mira posted on 11-5-2013 06:18 PM
Dia dengan tak malunya masih lagi dok sebut pasal blackout seolah2 memang benar ada blackout.

Aku ...

sebenarnya yg konon ramai rakyat malaysia yang kata blackout tue pon......dar 3 , 4 sumber jerkk...
tapi rami ramai pakat share, sebarkan.....nampak la macam ramai bebenor yg cakap..

A cakap kat B, C dan D
B share kat FB pada G, H ,I
C borak ngan kawan J,K,L
D twitter pada X,Y,Z
lepas tue bercambahlah....padahal sourcenya satu jerk

Follow Us
ColbyRaikkonen posted on 11-5-2013 07:05 PM
sebenarnya yg konon ramai rakyat malaysia yang kata blackout tue pon......dar 3 , 4 sumber jerkk.. ...

lps tu blackout kat negeri lain
set2 depa kat bandar yg urban ni lagi cepat tau
fuhhh.......

masa tu memang anti Chedet.utusan tak beli.hanya harakah je jadi panduan.chedet bagi penerangan pun takleh terima.masa tu tak ingat ada surat khabar keadilan ke tidak.internet slow and tak secanggih sekarang.

tapi pantang ada ceramah mesti pergi.star speaker masa tu en.mat sabu arwah ustad fadhil noor.tempat feveret demo jalan tun razak depan us embassy.masjid kg.bharu dan masjid negara pun feveret.lepas tu markas pas taman melewar tu wajib ada ceramah selalu.tak salah star  speaker masa tu seingat saya ust.harun din juga.saya ni penyokong tegar pas masa tu.apa saja pas cakap saya angguk.
masa tulah parti pas dapat recruit young generation masuk pas.

saya paling suka masa tu kalau ada ceramah tong tong derma mesti penuh masa ceramah.

bila ada kes mahkamah enwar saya lah paling sibuk ikut serta mengikut kes mahkamah.masa tu lawyer en anwar arwah datok fernando.masa tulah tilam dibawa turun naik .umi hafilda denagn baju christian dior jadi saksi turun naik mahkamah.azwan ali akan jadi body guar umi hafilda.azmin akan sentiasa di sisi en anwar.so call teman sejati.

bila kenang balik saya rasa menyesal menghina dan menyumpah cetdet pagi petang .bila arwah ust fadhil noor meninggal saya pun dah tak beli suratkhabar pas.baru baru ni dah start beli utusan malaysia.blog malaysiakini,malaysia today ,malaysian insider,harris ibarahim,keadilan daily wajib dibaca.tapi sejak menjak pas join DAP saya dah berhenti dah.

saya tak sokong mana mana parti.saya hanya tengok tengok je dan bagi komen.sebab takut jadi sesat macam dulu terlalu taksub dengan pemimpin takut jadi tersalah jalan..

amansihat posted on 11-5-2013 07:12 PM
masa tu memang anti Chedet.utusan tak beli.hanya harakah je jadi panduan.chedet bagi penerangan pun  ...

ramai je macam anda dlm porem ni
semua tu pengalaman. tapi anak2 muda sekarang baru je kenal anwar sejak beberapa tahun kebelakangan ni

tapibukanaku posted on 11-5-2013 07:03 PM
dah lama da terfikir macam ni. sejak malam keputusan pru13 lagi
tapi set2 depa tak pernah terfiki ...

Itu lah pasal.
Saya tulis benda ni, bukan sebab saya setia kat mana mana parti politik.

Tapi tolonglah faham kerja keras SPR tu..
Sebahagian besar pegawai SPR yg bertugas masa hari mengundi 5 May lepas tu siapa?
Mereka lah golongan cikgu sekolah, pegawai pejabat, org awam, yg sudi bekerja( dan dibayar elaun)..
Mereka bukan penjawat tetap SPR..
Dan saya sendiri mengenali beberapa dari mereka ini, yg memang Pro Pembangkang..dan undi PAS/PKR pun..

Masa dulu heboh kata SPR penipu, mintak dakwat kekal.
Bila dah ada dakwat kekal, tetap tak puas hati
Pendek kata, kalau memang hati tu dah set ' tak puas hati', tukarlah siapa pun yg teraju SPR, tambahbaik lah apa jua, guna dakwat kekal lain ke, guna laser ke .......tetap juga nanti hasilnya --- tak puas hati...tetap kondem...

Saya tak kata SPR itu perfect.
Tapi at  least berikan lah kredit atas penambaikan yg mereka dah lakukan..
Dan tegur secara berhemah, tunjukkan bukti...bukan terpekik terlolong  macam orang tak berpelajaran.

Jadilah pengkritik yg matang.
Berdasarkan hujah dan fakta, serta BUKTI yang kukuh.
Dan igt satu benda sahaja.
Segala apa pertuduhan kita, yg tak betul, jadi fitnah.
Dosa fitnah tu, tak habis begitu sahaja.
Di carry foward sampai ke Padang Mahsyar

amansihat posted on 11-5-2013 05:54 PM
ingat lagi tahun 98.saya ni penyokong tegar en anwar .tiap tiap ceramah mesti pergi.macam pergi kons ...

masa tu zunar lukis gambar Tun M macam Khinzir...apa perasan ko masa tu?..

oh my god...

anwar....aiyoo yooo yooo... when you have to ask THAT QUESTION...

i am so concern about your damn awareness...insight....

jangan sampai grandiose delusion sudah leeee  yeee...

risau  laaa sowang ni ..dok tertanya tanya pada sang bunga....adakah saya gagal....reality check...

masa tu memang anti Chedet.utusan tak beli.hanya harakah je jadi panduan.chedet bagi penerangan pun  ...

Masa demo PAS pasal PAS sangka pasukkan kriket israel hadir dikejohanan kriket dimalaysia dulu tu..padahal pasukan kriket dari Holland..ko ada sama demo tak?.

Saya masa tu...dah lama tak percaya pada Anwar anak Ibrahim ni...sejak dia lawan Ghafar Baba sebagai Tim Presiden UMNO...pada hal sebelum pemilihan itu dia berjanji dgn ahli2 UMNO tidak akan lawan Ghafar...tapi last2 dia lawan juga dgn pengaruh dari perwakilan Sabah yg mana penubuhan UMNO diSabah dilakukan oleh Ghafar...bukannya Anwar...saya jadi pelik macammana perwakilan dari Sabah pilih calunkan Anwar bukannya Ghafar Baba..berapa banyak Anwar sudah janji dgn mereka utk menumbangkan Ghafar Baba.

Sejak itulah saya lansung tak percaya manusia munafik ni...sudahlah munafik..gunakan tektik kotor dan berlakunya politik wang..tapi dia kehulu kehilir kata UMNO tu rasuah..sedangkan dia lah bapak segala rasuah.

Yang jadik kerani spr tu angkat sumpah....

Anak_Nogori posted on 11-5-2013 05:14 PM
Pengikut Nik Aziz pun tak setaksub macam ni..anwar anwar anwar anwar anwar..

1. Anwar cerita  ...

tengok muka saifudin nasution dalam video tu... macam marah betul kalah pilihanraya

Magika posted on 11-5-2013 07:51 PM
tengok muka saifudin nasution dalam video tu... macam marah betul kalah pilihanraya

Yg sebelah dia tu yg backing habis anwar pasal isu perut tu ke?...

bukan main dia sama bersemangat.

Saifudin Nasution tu...Mmmmmmmm....padahal dlm ceramah dia masa dlm UMNO dulu..berapi2 kemelayuannya...sama macam Awnar..

RedDevils posted on 11-5-2013 07:16 PM
Itu lah pasal.
Saya tulis benda ni, bukan sebab saya setia kat mana mana parti politik.

masa balik mengundi aku dengar penyokong pkr kat tempat aku ckp kertas undi dia takde no siri. So esoknya aku tanyalah kwn aku. dia petugas spr kat tempat aku mengundi. Tak pasal2 member tu hangin. Dia ckp penat aku cek kertas undi tu. Jgn nak kasi aku panas. Aku agak mesti dia nyesal sokong pkr. Dulu dia ckp spr tak telus. Sekarang kena kat batang idung sendiri

okay saudara

macam nilah

macam mana pengaruh komunis kita ambil contoh je lah cepat meresap pada pelajar universiti ...ni CONTOH golongan muda TETAPI tidak bagi golongan veteran  dan yg ada pengalaman?

sebab faktor pengalaman dan kematangan - sebab itu indoktrinasi ideoologi baru sukar menerobos org yg tahu, dan berpengalaman....

indoktrinasi mudah berlaku kalau  kita sendiri biarkan diri kita kurang membaca  dan hadkan sumber sebab kita lupa bahawa otak kita yg akahirnya melakukan penilaian ...silalah baca utusan the star ke NST, harakah ke, IHT ...whatever ...tapi kita  juga kena baca buku buku  juga ...luaskan skop...dan kat situ kita akan dapat gambaran tak ada pemimpin yg ideal yg kita mahu wujud  dan selain nabi/ rasul ....depa yg lain tak maksum....

dan lagi satu ...jgn terlau taksub atas kualiti yg sangat surface , superficial sifatnya...saya amat tertarik pada pihak yg taksub anwar sebab ...pada saya anwar tak ada tokoh langsung, jauh sekali pengetahuan ekonomi yg mantap....tetapi org yg set set saudara amat kagum yaaa kepadanya? aneh.

saya tengok anwar pidato dan kawan saya ketika itu berusia 16  tahun asal johor yaa...at that time, but  now she is a pakar actually ...
dia berkata : i tak suka anwar... he likes to pidato etc , macam puppet - org suka pidato pidato ni ... ni suka dengaq apa orglain suruh cakap dia macam puppet je... how true  bila saya renung katanya. Last edited by mbhcsf on 11-5-2013 08:05 PM

Anal gagal menegakkan anunya yang bengkok ke bawah..

RedDevils posted on 11-5-2013 07:01 PM

Salam bro red. Saya x faham kenapa you bagi arguments macam ni. Seolah2 you ini budak mentah yg masih hijau.

Of course lah mereka x akan menipu dalam fights David vs Goliath, Kelantan vs Barca/MU for example, di mana majoriti undi adalah bagaikan langit dan bumi. Itu cari nahas namanya. Seperti dalam kerusi parlimen mana tah x ingat, LKS punya kot, di mana majoriti undi adalah 40K lebih ke. Ini situasi kena let go lah, tambahan lagi pihak PR dah mengenakan pelbagai tekanan dan measures utk mengawal semua ini. Kalau tertangkap pelbagai evidence boleh dikumpul, berigak atas darat orang Kelantan kata. Or kalau kita ambil contoh masa final England vs West Germany 1966, masa tu England ada ramai legends macam Bobby Charlton and Co, tambahan lagi kat home ground mereka, jadi mudah sikit la nak menipu dgn menggunakan a biased ref. Sehingga sekarang pun ramai football connoisseurs ( non-English ) yg x mengiktiraf kemenangan England dlm WC 66'.

Lagi contoh analogi saya nak bagi, takkanlah con men yang menyamar sebagai doktor ( padahal dia bukan doktor ) nak menjadikan seorang doktor pakar sebagai mangsanya ( as an example ). Tak ke nak cari nahas tertangkap. Lebih baiklah dia pergi menipu seorang awam yg langsung xde kaitan dengan bidang amalan perubatan. Same goes kalau seorang yg menyamar sebagai expert litigation lawyer, takkan dia nak cuba menipu Karpal Singh. Nanti mudah2 je kena bantai dengan Singh ni. Ini memang basic modus operandi con men lah.

Sebab itu memang susahlah SPR nak menipu di kawasan di mana pihak PR punya rock solid supports. It's better for them to pick their fights, focus kat kawasan di mana majorit undi adalah 50-50, fight seimbang. Mudah nak hilangkan bukti, mudah segala2nya. Same goes kat kawasan kubu2 kuat Anwar dan Nurul Izzah. Dah mereka ada pelbagai suppor dan back up kat sana. Advantages kat situ.

Even con men pun cheat smartly. Apa lagi orang2 terpelajar dan berpengalaman macam BN dan SPR ini. Come on lah, common sense kot......