CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29746|Reply: 207

KELIRU ANTARA MAIXARA & GLUTAKING

Tolong saya !!! saya dah pening ni.... sorang kawan ni suh trai maixara...yang sorg lg pulak suh trai glutaking dan kawan saya berdua itu...dua2 x de mslh jerawat...just nk nmpk glowing dan putih...saya tak perlukan itu sgt...mslah saya jerawat yang makin kritikal......kang sy trai2 muke saya juger yg jd mangsa....nk trai plak...bukan murah...kalau dah beli maixara....nk trai glutaking kene tggu gaji lg stu plak...tolong la kekawan...antara dua produk ni mane yg paling berkesan tuk saya ( mslh jerawat dan muka berminyak,period dan penhadaman sgt ok ;) .... )...tolonggg...

now tgh mkn supplement apa dan guna skincare apa yer?

missmechy posted on 14-5-2013 11:18 AM

tgh mkn VCO kapsul catalist ngan collagen ctalist....skincare...guna produk mekar semilu. ...kedua2 produk saya dah pakai dan cube bertahan sejak bulan April 2012 hingga kini.

missmechy posted on 14-5-2013 11:18 AM

sebelum ni muke saya mmg kene jerwat batu.....tp sejak gune due produk ni jerwt batu dah x de ...tp jrwt biase still kuar...setiap bulan.....sy kalau boleh tak mau ia tumbuh dan jejak muke sy lgi...dah x tak tahan berjerawat sejak tingkatan 6 lagik

Hakak muka tkde masalah jerawat pn. Skrg ni Hakak makan Maixara... tp sedang menanti dgn penuh kesabaran di ati akan ketibaan Poslaju Hakak punya Glutaking. So pasni Hakak akan makan kedua2 Maixara n Glutaking...  

fizameliza posted on 14-5-2013 11:28 AM
sebelum ni muke saya mmg kene jerwat batu.....tp sejak gune due produk ni jerwt batu dah x de ...t ...

So teruskan je la...  

Follow Us
akak makan dua2....

tp sblm glutaking akak makan maixara.....

klu nak tggu testimoni org lain mmg jenuh la sis sbb bdn setiap individu tak sama....penerimaan bdn org tu terhadap sesuatu produk pon berlainan.....mgkn u sesuai dgn glutaking....mungkin juga maixara...or mungkin jugak nnti u x sesuai dgn both product.....mmg produk2 ni kene try & error tuk dpt yg serasi dgn bdn kite sndiri.....nak murah both product ni ada buat spree yg 30% murah dari harga pasaran? sis boleh mntk nak trial dari seller yg jual dua2 produk ni.....so rasenye xde isu keliru ni sis.....

sis ada buat detox? selalu masalah jerawat ni org suggest detox je tuk clean up....plg senang guna pysillium husk je...sgt2 murah & tahan lama leh ambik 2x sehari.....

Rasanya ramai forumer yg makan both Maixara C-Sential n Glutaking kot...

BlueRose99 posted on 14-5-2013 11:30 AM
So teruskan je la...

mmg teruskan smpai skang....tp jerawat nye timbul teggelam...jap kuar blik...jap ok...pastu kuar balik....bile la mslah ni nak selesai...cam stop trus....trgin tgok kulit muke org licin dan cntik jeppp.....

220796 posted on 14-5-2013 11:35 AM
akak makan dua2....

tp sblm glutaking akak makan maixara.....

mksud say keliru...anta dua produk ni...mane yg lebih kepada malasah jerawat ??.... atau kedua2 nye same fungsi...

220796 posted on 14-5-2013 11:37 AM
sis ada buat detox? selalu masalah jerawat ni org suggest detox je tuk clean up....plg senang guna p ...

mcm ne rupe bende tu...sy ade tye2 hri tu kat tread jerawat oh jerawat...cm ne rupe picnye...tp x de jawpan ....hmmmm sya mmg zero sikit bab2 ni...sori byk tye ...heeeee

fizameliza posted on 14-5-2013 11:28 AM
sebelum ni muke saya mmg kene jerwat batu.....tp sejak gune due produk ni jerwt batu dah x de ...t ...

ok..
penghasilan jerawat mungkin adalah disebabkan kulit kita ni dah terlalu berminyak,sbb tu la terhasilnya jerawat..masalah jerawat juga boleh terjadi apabila badan kekurangan zink, kak naz suka nasihatkan sesapa yg ada masalah jerawat,mulakan dari yg basic,makan vit zink kerana ia boleh bertindak utk mengawal minyak bg mengekalkan kulit yg sihat selain drpd amik supplement kulit yg lain..
selain drpd tu, skincare pun kena pilih yg betul2 bersesuaian,kadang2 apa yg kita pakai mmg ok di luaran,tp dlm kulit tu sendiri kita taktau mcm mana dah jadinya,yg takutnya bila liang2 pori tersumbat ,tu antara penyebab terhasilnya jerawat secara berterusan..
detox pun salah satu cara terbaik nk buang toxic dlm badan,kalau toxic byk dlm badan,makan apapun ianya takkan menyerap,mcm wasted saja..utk nk detox,bole je cari kt guardian,watson cthnya mcm juvanex..kalau nk minum teh org kg pun bole..phyto fiber ker..
harap dapat membantu yer

fizameliza posted on 14-5-2013 11:27 AM
tgh mkn VCO kapsul catalist ngan collagen ctalist....skincare...guna produk mekar semilu. ...kedua ...

boleh je nk cuba maixara or glutaking..cuba try 1-1,jgn combined..based pada testimoni,ada consumer yg mkn mmg masalah jerawat diorang mati terus

220796 posted on 14-5-2013 11:37 AM
sis ada buat detox? selalu masalah jerawat ni org suggest detox je tuk clean up....plg senang guna p ...

First time dengar benda ni. Kat mana ada jual yer...
Product ni leh kuruskan badan gak ke?

fizameliza posted on 14-5-2013 12:12 PM
mcm ne rupe bende tu...sy ade tye2 hri tu kat tread jerawat oh jerawat...cm ne rupe picnye...tp x  ...

klu sis guna google image search tu taip je le ape menda pon smua akan kuar result.....kdg2 tnye kat open forum org terlepas pandang tu org tak jwb....kat google search tu taip fungsi psyllium husk....berjuta2 result akak kuar....sy dh post info berpuluh kali kat forum ni sis....point dia senang je...google search byk bantu sy kenal byk benda yg sy taktau sblm ni.....

Eliadaisy83 posted on 14-5-2013 01:07 PM

sila refer ke post #16 tu sis....

Eliadaisy83 posted on 14-5-2013 01:07 PM

ada jual kat farmasi/jusco/tesco/giant....kat bahagian brown sugar dll tu....harga belas2 ringgit tuk 250g...tu pon tahan lama sgt...ambik sesudu pg & sesudu mlm je.... Last edited by 220796 on 14-5-2013 01:22 PM

220796 posted on 14-5-2013 01:17 PM
ada jual kat farmasi/jusco/tesco/giant....kat bahagian brown sugar dll tu....

ok google dah.
tq sis...

kopipes dari :- http://www.zarulshazidee.com/2011/05/khas-utk-yang-nak-kurangkan-berat-badan.html

KHAS UTK YANG NAK KURANGKAN BERAT BADAN & KOLESTROL DLM DARAH

elooww.. hah.. hari nie nak share something sikit ngan korang semua.. dah lama haku tak share something tentang penjagaan bentuk badan dan kesihatan.. *ewahh.. bercakap macam badan ko santteeekk pulak.. huk3.. alah tak salah kan kalau nak share something bersama blogger2 lain kan?? .. ok first at all haku nak tanya yang hengkorang.. anda.. mereka.. kamu semua nie tahu ker apa itu PSYLLIUM ?? hah aku nak tanya tu jer dulu.. ok korang nak tahu dak aper ke benda menatang nie?? nie bukan ubat tau,... ni bijirin... aku cedok info nie kat internet.. so korang ley la bacer kat bawah nie.. aper la menatangnyerr PSYLLIUM nie

Psyllium Husk berkesan untuk menyerap kolesterol, bertindak sebagai laksatif membersih usus dan memudahkan pembuangan air besar. Juga berperanan untuk menseimbangkan kandungan gula dalam badan dan merawat kencing manis serta mengawal berat badan.

Psyllium Husk amat baik diambil pada waktu pagi sebelum sarapan agar semua kolesterol yang terkandung dalam makanan yang dimakan pada waktu sarapan pagi, makan tengah hari dan makan malam dapat diserap oleh Psyllium Husk.

Sesungguhnya, Psyllium Husk telah lama dikenali berpotensi untuk mengurangkan kolesterol dalam darah. Seawal tahun 1998, the FDA telah mengesahkan kegunaan Psyllium Husk dari segi kesihatan.

atau kalau korang nak tahu tentang PSYLLIUM nie lebih lanjut click jer kat

mana nak dapat mende nie?? alah senang jer.. kalau korang pi kat TESCO kompom hader punyer la.. try tengok kat tempat bijirin2 tuh.. than kat farmasi pon ader.. tanya jer kat orang yang jaga farmasi tu.. mesti ader.. harga tak sampai pon RM30... kalau macam haku.. haku suka beli kat farmasi coz kat farmasi dalam packet besar terus.. than kalau kat TESCO generalnyer die jual yang dalam botol tuh.. so kuantiti die sikit jer.. harga pulak kurang 40 sen jer pon dari yang dalam packet..

nie yang biaser jual kat TESCO
so better haku beli yang dalam packet kat farmasi.. kuantiti lagi banyak and harga pon lebih kurang jer.. penjimatan berganda..tambahan pulak korang kalau beli kat farmasi.. boleh la sembang2 kopi o' ngan penjaga farmasi tu .. tanya kat dey all terus aper benda psyllium nie.. hah biar korang dengar dari mulut orang yang betul .. bawu nak caya kowt.. dah lama aku amalkan minum psyllium nie.. memang berat maintain..

nie pack yang biaser aku beli kat FARMASI
dulu pelik gak.. asal la berat haku nie naik jap 69kg dari 67kg pas makan.. pastu esk nyer bangun tido bila timbang mesti die balik semula ke 67kg.. sekarang pon susah nak naik dah berat.. *happy actually.. alhamdulillah. nak kata diet.. haku malam2 pon lepak kedai mamak jugak.. nasi goreng ayam lagi.. ghupernyerr.. psyllium nie yang serap kolestrol dalam darah yang menyebabkan salur darah kiter sehat and darah boleh mengalir tanpa ada halangan.. than psyllium nie dari apa yang orang kat farmasi tu cakap.. die sangt active bile kena air.. die boleh menyerap air dengan cepat.. so kalau makan.. die akan serap la lebihan air dalam badan.. so istilah gemokk air kompom la tak der.. huk3.. (^_^)

kalau haku salah info sorry la yer.. tapi setakat nie dari kajian kat internet and tanya orang2 yang sepatutnyer and boleh dipercayai aku tanya.. PSYLLIUM nie.. memang digunakan utk mengurangkan kadar kolestrol dalam badan.. than utk kurangkan kencingmanis dan menyeimbangkan paras gula dalam badan..selain ia berperanan mengawal kegemukkan dan obessiti..(^_^)