CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 30017|Reply: 58

Pengalaman Seram di Homestay

Rasanya tak banyak cerita mengenai pengalaman seram di Homestay. Kali ini saya ingin menceritakan pengalaman seram kami sekeluarga ketika menginap di sebuah homestay di Jitra, Kedah ketika menghadiri majlis konvokesyen di UUM.

Memandangkan adik saya sekeluarga ingin menghadiri majlis konvokesyen saya, jadi kami berpendapat adalah lebih jimat sekiranya kami menyewa Homestay daripada hotel. Kami sampai di homestay tersebut dalam pukul 4 petang dan homestay berkenaan merupakan rumah teres 2 tingkat. Rumah tersebut memang cantik dan bersih.

Sekembalinya daripada makan malam di kawasan berhampiran, kami perasan ada bau wangi dalam rumah tersebut tapi kami beranggapan mungkin ianya bau pewangi yang diletakkan di dalam rumah tersebut. Selepas berborak, bapa saya naik ke atas untuk merehatkan diri dan saya dan adik saya terus berborak di bawah. Semasa saya sedang mencuci cawan di dapur, tercium bau seperti bau pandan yang agak kuat dari bilik mandi yang terletak di dapur. Tak semena sema bulu roma saya berdiri dan kaki terasa lain sahaja. Percaya atau tidak, saya nampak lembaga putih keluar drpd lorong kecil yang terletak bersebelahan dengan bilik mandi tersebut. Yang saya ingat, lembaga putih tu tak solid, mcm cahaya lampu kalimantang sahaja tapi di bahagian muka, nampak hitam sahaja.Saya terus berlari naik ke atas.

Malam tu, saya bermimpi yang lembaga tu marah sebab saya ganggu tempat dia. Bapa saya pula kena ganggu semasa tidur. Lembaga tu datang dan berdiri sebelah bapa saya dan suruh bapa saya bawa kami sekeluarga keluar dari rumah tu. Adik saya sekeluaga pun tak boleh nak tidur. Laki dia bagitau yang dia nampak lembaga putih sedang merenung mereka kat penjuru bilik. Malah, ketika beliau turun ke dapur pada waktu malam, dia nampak ada lembaga tu sedang berdiri di singki dan menyebabkan beliau tidak jadi minum.

Memandangkan sessi konvokesyen saya pada waktu pagi, saya memandu sorang diri ke UUM selepas waktu subuh manakala bapa dan keluarga yang lain akan menyusul kemudian. Percaya atau tidak, semasa saya memandu keluar dari kawasan rumah berkenaan, saya nampak ada lembaga hitam duduk di kerusi belakang. Yang lebih teruk,saya langsung tak nampak jalan apabila saya melihat cermin pandang belakang. Yang saya nampak, cuma hitam sahaja walhal di kiri kanan lampu jalan menyala sampai saya tersesat dan memandu menghala arah pulang ke Kuala Lumpur. Sampai di tol Hutan Kampung, baru saya perasan ada yang tak kena dan saya terus membaca ayat kursi dan 3 Qul dan berdoa akan segalanya dipermudahkan. Syukurlah saya berjaya juga ke UUM Sintok tepat pada masanya.

Esoknya, semasa kami bertolak balik ke Kuala Lumpur, jiran sebelah rumah bertanya kepada saya samada kami ada mengalami benda pelik atau pun tidak semasa menginap di homestay tersebut. Menurutnya, memang mereka perasan ada yang tak kena dengan rumah tersebut dan tuan rumah tersebut pun hanya tinggal di rumah berkenaan tak sampai setahun sebab ada gangguan. Malah, banyak penyewa homestay berkenaan yang kena ganggu. Mcm mana pun, bagi saya homestay berkenaan memang selesa cuma gangguan drpd 'penghuni' yang tidak nampak sahaja yang menyebabkan kami tidak selesa.

Rate

1

adam ada skuad ghost busted.. kalau nak mai upah adam sedut jin nakal.. nnti adam packaging dalam kicap jalin kurung jin notty campak kt sungai batu caves

ni yang buat aku risau nak sewa homestay ni

awatla xclearkn rumah tu dulu..baru lah buat homestay...aduyai....

Salam
aku pun nak menumpang berkongsi citer....

Awal bulan lepas, sepupu aku bernikah.  Memandangkan umah dia agak kecik dan kitaorg malas nak berulang alik dari rumah kitaorg ke lokasi kerja kawen, kitaorg pun cari ler homestay kat kawasan berdekatan.  Homestay nie umah flat......kat shah alam.
harga teramat berpatutan, dan kitaorg pun booked utk 3 hari 2 malam.

Kitaorg cuma masuk pada hari ke 2.  Sebelum pergi kenduri kawen, kitaorg cek in.  Mcm byk sangat halangan nak pergi ke homestay tu.  Mula2 adik aku pakai keter bapak aku walaupun aku dah bgtau kat parents aku mlm seblm nye tu, kita kena keluar awal utk hantar barang2 kat homestay.  Sekali, bila dah keluar rumah, baru mak aku perasan, dia tak bawak handbag, kena patah balik.  Aku mmg ler berasap aje......tapi mana leh marah mak kan, diam aje ler aku....

Sampai kat homestay, bila nak bukak pintu, semua kunci dah try tapi tak boleh bukak gak.  Aku pun pelik lar, semalam masa aku amek kunci, aku dah try semua, ok aje.  Malas nak pikir byk, aku baca bismillah dan terus try, boleh lak.....

Masa aku bersiap2 tu, dpt call dari sedara, katanye nak konvoi dgn kitaorg, tapi dia nak dtg homestay dulu.....masa tu mmg terjadi ler satu lagi insiden.  Bygkan, hampir 20 minit cari kunci rumah tapi tak jumpa2 gak.  Semua tempat aku dah cari, dlm handbag, atas meja makan, dapur etc tapi tak de.  Last2, cek balik atas meja makan, elok aje benda tu ada kat situ walhal masa cek mula2 tu, memang meja clear habis....tak de apa2.....Still, aku tak pikir apa2 lagi.....

Habis keje kawen, kitaorg satu famili balik homestay......hari kan panas, so lepak ler dlm bilik aircond, relaks....tapi aku perasan, anak buah aku sorang nie, umur 11 bulan, baru nak pandai merangkak.  Dia main kat hall semua ok, tapi bila bawak masuk bilik yg aku gunakan tu, dia mcm cuak.......bila dah dekat maghrib, dia asyik nanges aje bila bawak masuk dlm bilik tu.....bila kitaorg baca2 sikit kat ubun2 dia, dia senyap.

Mlm tu pun terjadi kejadian.  Mak aku tido kat hall sebab dia tak berapa suka tido dlm bilik.  Dia kata dlm jam 3 pagi, dia terdengar mcm bunyik berat jatuh, dan bunyi tu dtg dari apartment sebelah.  Then benda berat tu mcm diseret atas lantai, kuat sangat bunyi nyer.  Dia pun duduk ler kat tgh2 rumah, dok pandang pintu depan dan belakang, kalo2 ada org cuba nak pecah masuk.  Tapi tak de apa2......

Anak buah aku lak (kakak kpd si baby tu) bila bangun pagi tu, riuh mulut dia dok tanya kitaorg "Pagi tadi akak dgr ada org baca yassin atas kepala akak.  Mak ngah ke yg baca yassin?"  The truth is, tak de siapa baca yassin pagi tu.....bapak and mak aku bangun solat subuh kat hall, makcik2 aku solat dlm bilik no. 2.....aku lak, uzur syarie, terus aje membuta dgn anak buah aku atas katil.....Jadi, siapa yg baca yassin??

And pasal benda berat yg jatuh dan diseret tu, unit sebelah homestay tu mmg kosong, coz aku amek kunci homestay dari awek tu, dia kata dia dah nak balik kg utk mengundi......so, amende yg mak aku dgr??

Rate

1

TQ momod santeira coz bg tacang.......

Follow Us
wah cerita2 menarik..nak lagi..
aku so far kalau sewa homestay belom lagi la mengalami pengalaman seram..
hopefully xde la..huhu

sebenarnya, itulah kali pertama saya dulu homestay. lupa nak cerita, tak jauh dari homestay tu ada kubur..

Saya ade cite...

Dulu saya pernah join trip ofis kakak saya gi tioman... Dlm then 2005...

Kali dpt chalet yg Jauh Sgt. Belakang sekali dekat dgn tangki air... Tangki tu tinggi (x de  kena mengena dgn cite ni)

Bersebelahan dgn sepasang mat salah..

Mlm tu selepas mkn mlm kami lepak dlm bilik sbb mata dah ngantuk... Borak pastu kakak aku dah tido dulu.. Aku solat isyak pastu lay an tv sensorang...

Cite kat tv xbest Sgt.. Aku pn amik keputusan utk tido sbb takut Lambat bangun sarapan keesokkan nye... Elok aku tutup lampu, meremang bulu Roma.... Tapi aku cool lagi...

Aku tarik selimut utk tutup muka kasi tido. Tapi lain plak jadi nye... Tiba aku rasa macam ade budak lari keliling tilam aku... Aku ngan kakak aku seperate tilam... Berderau darah aku... Xpernah aku berdebar macam ni...  Aku Cuba cari suis ditengah laci sebelah tilam aku...

Sedang asyik aku mencari suis, kanak misteri tu terlanggar tangan aku... Nk berhenti jantung aku dibuatnye... Tapi nekad utk tekan suis... Bila dpt tekan suis tu Terus aku tarik selimut...  Bukan berharap kan penemuan misteri tu tapi aku kuatkan semangat... Tiada apa pn disitu...
Terpaksa lah aku tido bertemankan tv dan lampu Ku pasang sampai pagi.

Selesai je trip tu, sampai je rumah baru aku cite kat kakak aku... Dia terkejut... Rupa nye dia pelik sbb chalet kami Jauh Sgt Dr kawan ofis dia.. Dah lah kami ni anak dara...

Alhamdullilah xde apa kejadian buruk berlaku...

Rate

1

Tu baru opening jer...

norazzira posted on 2-6-2013 10:16 PM
Tu baru opening jer...

citer lah lagi

cer cerita lagi./...

mekaseh sbb sudi baca....

ni kisah pengalaman kedua saya ketika bercuti bersama kawan ofis di sarawak dlm tahun 2011...

Mlm pertama kami tido agak lewat... bilik kami sebelah tangga. hotel ni dlm deretan kedai jer tapi hotel ni nampak cantik sbb siap dgn kafetaria. halal plak tu... rakan sebilik aku mak ijan kurang sehat oleh tu dia tido awal. aku ni yg xbley tido duk lah depan tv sambil layan cerita yang ada... lampu semua dah tutup sbb takut mengganggu mak ijan tido. sedang syok layan tv aku perasan seperti ade sesuatu bunyi  di sebelah katil mak ijan ni. seolah2 macam bunyi mak ijan ni bergerak-gerak tapi bila aku toleh, xde sebarang penggerakan pn.
aku anggap ni hanyalan aku jer... aku sambung tengok tv lagi... sekali lagi bunyi tu mengganggu aku. bunyi tu seperti mak ijan bergerak dikatilnye padahal bkn jauh sgt pn katil mak ijan dgn katil aku... aku bley capai tangan aku... rasa macam nk bangun tengok tapi malas.. so aku biarkan jer... (masa tu xtakut sgt)

lepas dia wat bunyi tu aku xlayan, dia kacau plak langsir tingkap sebelah aku ni... macam ade binatang terbang-terbang dlm langsir tu. biasanye langsir hotel tebal so aku selak lah walaupun dlm hati tu risau takut tingkap xtutup. bila aku selak, tingkap tertutup pastu xde apa binatang terbang pn... aku xpuas hati walaupun hati takut, aku selak gak... xde pn... aku biarkan.. aku sambung tengok tv... galak bunyi nye sampai aku xdengar bunyi tv ( mungkin aku slowkan volume takut kacau mak ijan). geram sgt..

mata ni xngantuk tapi bunyi-bunyi tu mengganggu kesyokan aku tengok tv... bising sgt macam kat hutan plak... tapi sekor binatang xde terbang kat aku... tension dan boring...

aku geram terus tutup tv... terussss senyap semua bunyiiii tu... eeee geram nye... dorang marah aku ker sbb xtidow lagi... aku pn pelik sbb xtakut sgt mlm tu...

tapi aku xcerita dgn mak ijan, karang dia takut plak... bila dia takut aku lagi takut... hehehe...

bila balik je pj, kak wi bukak cerita yg mlm tu bising sgt kat tangga sebelah aku tu... macam org berlari-lari turun naik tangga dlm kul 11pm-2am. aku pelik sgt sbb au tido dlm kul 1 lebih xdengar bunyi org naik tangga cuma bunyi-bunyian dlm bilik aku jer... padahal bilik aku yg paling dekat dgn satu-satunya tangga hotel ni... kak wi jauh ckit jarak nye...

semua tu tinggal tanda tanya.... mungkin 'penghuni lama kot'

Rate

1

ade satu lagi cerita masa aku duk umah nenek aku kat kl(dirahsiakan). masa tu umur 4 tahun 1995

mlm tu aku tidow dgn nenek aku tiba-tiba kedengaran suara anjing menyalak seperti nampak hantu....
takut seh... aku cakap dgn nenek aku... dia pn kuar tengokkan pintu depan takut pencuri... tinggal aku sorang dlm bilik tu... masa nenek aku kuar meremang leher aku sbb dgr bunyi cik ponti mengilai... ngeri siuttt.. tu first aku dgr... nenek aku kembali ke bilik lepas pastikan pintu utama berkunci... pucat muka nenek aku... aku xberani nk jengok tengok... tapi gatei mata ni nasib cuma nampak angin sepoi-sepoi je mlm tu... kalo nampak cik ponti mesti demam aku... nenek aku soh tido sbb kilat kuat sgt.. mungkin dok panah setan-setan tu kot...

baru-baru ni aku cerita kat member ofis aku pasal pengalaman ni pastu kawan aku pn cakap...'kawasan yg ko duduk tu mmg glamor dgn cik ponti dgn hantu-hantu lain sbb dulu byk org buang saka kat kawasan umah ko...' tercengang aku dgr weiiii... patut lah seram sejuk aku bila duk sana padahal bkn ade aircond pn... kawasan umah aku byk pendatang dr negeri lain... byk setinggan org jawa so byk lah belaan yg dorang bawak sekali... kat kl pn ade erk... hehehe...

nnti aku cite lagi... nk hantar report keje dulu...

Rate

1

Nak tompang cite gak nie, baru aje balik dari Perlis, melawat anak training kat Tasik Timah Tasoh, masa sampai kat sana, ingat nak jemput anak dulu tido sama2 kat chalet luar dari tpt dia training tu...kebetulan ada sorang pacit n wife dia tolong tunjukkan jalan dari Changlun terus ke Timah Tasoh (baik betul diorg, moga2 Allah memberkati hidup diorg sekeluarga...aminnn) sebab kami dah sesat.

masa mula2 tanya dia jalan nak ke Timah Tasoh tu wife dia (cikgu) dah seriau, meremang bulu roma, dia pesan kalau boleh jgn le tido kat sana apatah lagi ada anak kecik (umo 2 thn)...dia cite yg baru jea anak2 murid dia yg camping kat sana kena rasuk..tempat tu keras katanya, tu yg bajet nak sewa chalet luar pada tasik tu.

Pacit tu tlg tunjuk kat satu chalet nie n kami pn bersalaman sambil mengucapkan terima kasih, dan teruskan perjalanan nak jemput anak, unsangkarable kami tersalah masuk kat jalan ke empangan timah tasoh, n kebetulan anak sulung saya tegur, "eleh, satu je lampu menyala"...masa tu lampu jalan menyala sebiji jea...memang gelap n skeri sket...tak lama lepas tu anak saya yg umo 8 tahun tiba2 menangis kuat, cam meracau2 gitu...nak balik, nak balik, takut....meremang tengkuk husband saya masa tu...kelam kabut giler, sebab anak sy meronta2, nasib baik kakak dia pegang n nasib baik gak anak kecik saya tido, kalau tidak haru biru blues gak kalau dua2 nangis

dalam kelam kabut tu kami telepon anak tanya jalan kat mana, dia pun tak dpt nak bagitau exactly sbb umo baru 13 n bukan tpt dia kenal pun, pastu tepon lak kat coach dia...last2 kami pusing balik keluar kat jalan besar n tawakal teruskan perjalanan.

dlm 5 minit kami jumpe hentian rehat(kot?) n berhenti kat situ, alhamdulillah kebetulan sangat jumpe perawat yg on the way nak ke KL sbb nak merawat orang katanya...dia tgk anak saya lain macam kot nangis2 dia tolong pulihkan semangat dgn bacaan n sapu minyak kasturi yg wangi sgt sampai sakit kepala saya..hehe, masa dia tolong ubatkan tu saya ada dlm kereta sdg pangku yg kecik tido, bila dah selesai n husband saya tanya tpt anak saya training tu kami teruskan perjalanan.

Masa tu dah pukul 11 mlm lebih n husband saya cite perawat tu tanya ada tegur apa2 tak, sbb ada sekor ikut dlm kereta, tu yg anak sy meracau tu...dia pesan kalau boleh tak payah tego lagi2 kalau nampak bende pelik..sbb area tu mmg keras, so anak sulung saya kene ceramah dek abah dia sbb tego lampu tu kot, mcm perlekeh tpt dia..hehe

last2 jumpa la kat tpt anak training, n kami terpaksa sewa chalet kat dlm tasik tu jgk sbb kat lain dah tutup n nk cari malam2 susah sket...alhamdulillah, 3hari 2 malam duduk kat chalet tu takde masalah...

sekian cite saya, tq TT bagi tumpang bercerita kat sini...

Rate

1

onnabila posted on 1-6-2013 06:54 PM
sebenarnya, itulah kali pertama saya dulu homestay. lupa nak cerita, tak jauh dari homestay tu ada k ...

oh my...huhu
mungkin makhluk yang ade kat homestay tuh
selalu singah dari kubur ke situ..
ala macam p round2 amik angin gitu..

norazzira posted on 2-6-2013 10:16 PM
Tu baru opening jer...

nak lagi..
cite la sampai ending...
takmo opening je..

Sori ye.. Jangan bahan aku kalau aku tanya ni. Tapi homestay ni apebenda? Sumpah aku xtau. Hotel ke? Chalet ke?

homestay ni bkn rumah penginapan ke ? hehehe

pali44 posted on 4-6-2013 07:40 AM
homestay ni bkn rumah penginapan ke ? hehehe

Perkatan "homestay" ni dah disalahgunakan oleh org kita.. apabila sebuah rumah biasa / rumah kampung di jadikan rumah penginapan, sibuk la gelarkan "homestay", panggil la rumah penginapan ke, guesthouse ke, motel ke, tapi di panggil "homestay" ntah kenapa bengapnya.. sebab "homestay" bermaksud tinggal dgn tuan rumah dan menjalani aktiviti setempat dgn kel;uarga tuan rumah tu..

http://en.wikipedia.org/wiki/Homestay

Tapi apa nak buat, org Msia buat tak reti bahasa kekekekee... Sama la macam Carrefour .. pronouncationnya "ka-fu" bukannya "care four"... Nampak sgt masyarakat kita tak peduli pd detail.. kekekekeke.. apo nak di kato
Last edited by k_a_a on 4-6-2013 08:46 AM