CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrRothschild

[Dunia] Samsung Galaxy s4 tak berapa nak laku, Samsung rugi 12billion.

dino posted on 9-6-2013 12:18 PM
lack of apps sebab utama.....cuba tgk kenapa windows 8 gagal.... metro ui tak semua org suka.....
...

Google pun taknak buat official Youtube app utk Windows Phone sbb takder keperluan katanya, sampai WP terpaksa buat Youtube app sendiri.

dino posted on 9-6-2013 09:48 AM
saham apple jatuh ade kaitan ngan samsung yg katanya lebih advance dr apple.... lebih cepat moving ...

Advance dari segi spec tapi masih lagging, apalah gunanya.

aku stat pakai sonyercsen masa model k750 ke apa....pastu tukar mcam2 model semua sony sampai skrg xperia.

Muntz posted on 9-6-2013 01:08 PM
Advance dari segi spec tapi masih lagging, apalah gunanya.

user yg pakai samsung mana ade nmpk semua tu....

zidane_ziege posted on 9-6-2013 11:07 AM
Nokia 700 (symbian okeh..) aku rilek je connect dgn laptop aku pakai nokia suite..boleh buat backup  ...

Hp Nokia terakhir aku beli ialah N96, it's the worst smartphone I've ever bought, dan buang duit giler2. Bayangkan jer, waktu keluar dulu, aku beli harga RM2200. Aku ingat best lar sbb katanya ada ala2 touch wheel kat button dia tu. Pastu aku pakai, bukan main lembab lagi. Nak switch between app pun takes forever. Sebulan lepas aku pakai, skrin pecah, padahal aku tak jatuhkan pun, cuma terhimpit dalam poket seluar jer. Then keluar RM280 utk repair skrin pasal tak cover dlm warranty katanya. Pastu 2 bulan lepas tu pecah lagi, sbb  yg sama - terhimpit dalam poket seluar. Keluar lagi RM250. Dalam 3 bulan jer aku keluar RM530 utk repair. Tak berapa lama lepas tu, speakerphone pulak rosak. Keluar lagi RM50. That means aku habis dekat RM3000 alone utk henpon hanjing nie. Itu belum kira lagi kerosakan button yg ntah berapa bijik rosak.

Lepas beberapa lama pakai henpon nie, baru aku tukar kpd iPhone4. Harga aku beli murah drpd N96 iaitu RM2090. Sungguh begitu, tak pernah sekali pun aku hantar ke kedai utk repair sehinggalah aku terendam hp nie dlm washing machine. Then aku tukar ke iPhone5 pulak, Alhamdulillah sampai skarang takder masalah. Semuanya smooth, tak pernah lagging, tak pernah frozen. That's why mcm mana skalipun org promote Nokia kat aku, it's hard for me to forgive and forget what Nokia had done to me. Mmg wajarlah bisnes Nokia melingkup lepas kejadian aku beli N96 tu. Aku hormat pilihan org utk beli Nokia, tapi to me, it's a big no-no for Nokia ever again. Even bapa aku peminat tegar Nokia sejak dulu, paling last dia beli Nokia N8 pun tahap hanjing jah. Lepas tukar henpon ke jenama lain, dia dah tak pandang Nokia lagi. Dulu family aku 100% peminat Nokia, skarng sorang pun tak pandang Nokia lagi. Adik aku ialah org terakhir yg pakai Nokia, itupun skarang dia dah simpan dlm almari dah, takder pakai lagi. Aku percaya ramai org mcm aku di luar sana yg ditipu oleh Nokia. Mmg seeloknya bisnes mereka melingkup lepas menipu ramai org.

dino posted on 9-6-2013 01:14 PM
user yg pakai samsung mana ade nmpk semua tu....

Hanya kerana jenama Samsung, boleh dimaafkan kekdahnya. Tapi kan, kalau ko beli Samsung midrange nyer phone, masih harga premium berbanding phone lain yg specnya lebih power spt Motorola dan LG. Aku pernah tengok Samsung Galaxy Ace Advanced, harganya menjangkau RM800. Dgn spec yg lebih baik, Motorola Atrix 2 dgn spec yg lebih power, harga cuma RM650. Padahal dua2 sama plastik, Atrix 2 spec lebih baik, tapi harga lebih murah.

Follow Us
mana pegi tentera2 samsung? takmau pertahankan diri ke?

Muntz posted on 9-6-2013 01:28 PM
Hanya kerana jenama Samsung, boleh dimaafkan kekdahnya. Tapi kan, kalau ko beli Samsung midrange n ...

Tau takpe. Kalo nak caj premium tu boleh, tapi make sure la berbaloi.

I dulu pakai Samsung, okaylah, puas hati gak walaupun kualiti gambar kurang menarik.

Tapi then I perasan pasal memory storage tu, kemudian once dapat upgrade to ICS, phone mula buat hal. Masa tu berharap dapat upgrade to Jellybean, tapi sampai sudah takde. (Rasanya last month baru dapat)

I terus beli iPhone lepas tak berkenan dgn model Samsung/Sony/HTC. Dah pakai ni barulah I faham all the hype.. dan I terus suka dgn simplicity iOS, kualiti gambar, apps yg ada, sound system.. Alhamdulillah, penghijrahan Iols sememangnya berbaloi..

Model hp Samsung masa awal2 dulu okay, cuma once dia start produced a lot of models in short time tu yang mula Iols rasa Samsung ni ambik kesempatan..

Nina9 posted on 9-6-2013 02:06 PM
I dulu pakai Samsung, okaylah, puas hati gak walaupun kualiti gambar kurang menarik.

Tapi then I  ...

tahniah.            

Nina9 posted on 9-6-2013 02:08 PM
Model hp Samsung masa awal2 dulu okay, cuma once dia start produced a lot of models in short time tu ...

Samsung's big mistake. ambik kesempatan untuk kebaikan penggunanye kalu, takpe. ini ambik kesempatan untuk tujuan lain. aku rase Samsung tak belajar dari kesilapan Nokia dulu kala.

bagi aku, yg paling worth the mostly model SE, sekarang sony xperia dan mungkin nokia lumina

Muntz posted on 9-6-2013 01:28 PM
Hanya kerana jenama Samsung, boleh dimaafkan kekdahnya. Tapi kan, kalau ko beli Samsung midrange n ...

tp still kata iphone tu mahal....gile aku tak sanggup byr 2k utk phone plastic....

Nina9 posted on 9-6-2013 02:06 PM

Tapi then I  ...

org dah pakai baru die paham.... itu konsepnya..... kite nak mudahkan keje..... bkn menyusahkan....
tahu godek2 phone android samsung tidak la menjdkan sesorg tu advance user.....features yg ade mesti praktikal.... bukan gimmick....

sekarang ni aku teringin nak beli mesin basuh yang ade teknology ape ke nama, 3D wobble ke? jenama Samsung. ke ade jenama laen yang ade teknologi tu jugak?

Muntz posted on 9-6-2013 01:21 PM
Hp Nokia terakhir aku beli ialah N96, it's the worst smartphone I've ever bought, dan buang duit g ...

nokia dulu berlagak psl die conquer pasaran sblm iphone kluar.... klau tak krn iphone.... mmg kte terperangkap la ngan phone nokia...bb tu semua....
mcm windows yg makin merosot.....pc2 dah tak laku dah penangan tablet.....aku try windows tablet....lagging tu mmg normal......

app compass memang dah sedia ade ke dalam iPhong? ke kene beli & download dulu?

edee_91 posted on 9-6-2013 02:30 PM
app compass memang dah sedia ade ke dalam iPhong? ke kene beli & download dulu?

mmg dah ade.....takyah download pun...

macam mana pulak dengan iOS map? dah fix belum?