CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrRothschild

[Dunia] Samsung Galaxy s4 tak berapa nak laku, Samsung rugi 12billion.

Babai posted on 9-6-2013 11:35 PM
Tak silap aku dulu2 sd card pun Sony tak sapot. Dia pakai type lain. Ke aku yang terlupa?

a'a betul tu.. teringat aku zaman2 nokia bersaing dengan sony ericsson dedulu.. memang sony ericsson dapat seribu maki dari aku pasal kes tak boleh nak swap memory card dengan member. aku pakai nokia, die pakai sony ericsson.

PenjualAPAD posted on 9-6-2013 11:38 PM
sony guna M2 nyer memory card, biasa la sony, seme ikut kepala dia dari telefon sampai la ke ps vi ...

Tak silap aku Jobs dapat idea dari Sony la. Dia memang kagum kat Sony sewaktu zaman Sony gilang gemilang dulu2.

lagi satu kes dedulu pasal tak standardize ni... tapi takde kene mengene dengan connector la. sony ericsson keypad die lain, nokia lain. nokia kalu, space butang 0. sony ericsson kalu, tak silap aku space butang # ke? tah tak igt lak aku. punye la aku menyumpah seranah sony ericsson, pasai aku dah terbiase gune keypad nokia, alih2 biler pinjam handset member untuk type mesej, tunggang langgang jadinye... haha.

PenjualAPAD posted on 8-6-2013 11:59 PM
Biasa la, typical korea, bedah sana bedah sini alih2 3 orang muka sama, aku dulu minat cita hantu  ...

biasalah akak-akak ni. Aku pun pernah tolong akak ni install game kat galaxy note dia sebab anak dia nak main game. Google play pun taktau menatang apa

pegi mampos lah, aku dah lama boikot produk Sucksung sejak Omnia lagik....

Muntz posted on 9-6-2013 12:34 AM
Pengguna setia Apple mereka tahu kenapa mereka menggunakan Apple, bukan fanboying semata2 tanpa as ...

Aku ada ipod touch 3g.Beli tahun 2009 dan masih lagi ok. Mostly pakai sebagai mp3 player dan light browsing dikala baring atas katil. Yang mengagumkan adalah walaupun spec dia agak outdated dengan 256MB RAM, 800MHz cpu dan  iOS 5, namun UI dan browsing experience lebih smooth berbanding phone android dual core yg release kemudian daripadanya. Hairan juga.Sekarang budget nak beli ipad mini pula lah.

Follow Us
Saya baharu membeki htc one, perfect ponsel yg pernah saya beli takat ini, semua fungsi nya bagus, sound quality bagus, build quality bagus, speaker bagus, microphone bagus, boleh jadi remote tv/astro/hypptv.

rasanya bukan samsung je..mana2 syarikat yg keluarkan smartphone baru pada masa skrg akan rugi..

baik beli smart tv..atau smart peti ais

Babai posted on 9-6-2013 11:31 PM
Ah Sung nyer Tab android vs epal nye pad, dari segi jualan macam langit dengan bumi. Dah jualan si ...

Saya tak fanboy mana mana, ponsel windows dan bb  jah saya belum pernah guna.
takat hari ini saya guna tablet ipad mini, ponsel ip5 dan htc one dan ada satu lagi ponsel android lama yg dying tapi masih boleh guna cuma nak kena tukar usb port sbb dah tingtong, kejap boleh charge kejap tak boleh sebegitu.

untuk kegunaan ponsel, for flexibility saya masih menggemari ponsel android berbanding ip5. Tapi untuk tablet saya lebih aman guna ipad.
Untuk keprluan kegunaan saya, htc one adalah ponsel terbagus dan sempurna pernah saya beli.

[size=0.9em]Galaxy S4 issues: Overheating, Battery drainage, Wi-Fi disconnection - Gadgets Portal

@Vokuro

ponsel htc memang top, even i,m still very happy with my antique Tytin II

Yang kutuk kutuk android lag lah apalah ni cuba try pakai Nexus. Aku happy happy je dengan Nexus 7 dengan Galaxy Nexus aku ni. Tak lag, smooth dan sentiasa updated. Jelly bean 4.2.2 keluar, dua tiga hari kemudian Nexus dah mula dapat. Yang buat lag ni TouchWiz, Sense semua tu..

Tapi samsung memang patut dikeji. Dia buat phone banyak banyak tapi android update dia abaikan. Sekarang ni pengguna S3 dengan Note 2 tengah bengang tunggu jelly bean 4.2.2. Bila samsung nak release? bila??? (dah keluar since february kotttt) Phone high end samsung pun tak dapat lagi, bayangkan nasib phome phone samsung yang diorang keluarkan sesuka rasa macam s advance dengan galaxy grand misalnya?

Plus, dalam hal tab, Galaxy tab is a joke. Lembab, lagging dan rasa bebal melayan ketidak smoothan dia.

izat123 posted on 10-6-2013 01:43 AM
Yang kutuk kutuk android lag lah apalah ni cuba try pakai Nexus. Aku happy happy je dengan Nexus 7 d ...

samsung tu la yg merosakkan reputasi android....klau produk nexus takde makeup leh la run dgn smooth...
dan samsung ni spesis tikam blkg....dan2 create samsung app store lawan google play.....google wallet lwn samsung wallet....terlalu mencuba nak jd apple....

Kenapa di Google Play banyak aplikasi yang bukan2? then paling tak menahan, bila download 1 aplikasi free, selepas2 tu keluar je pop-up2 iklan apabila nak run aplikasi.

keadaan ini tidak berlaku pada aplikasi apple, kerana apple mengawal ketat aplikasi yg dijual di AppStore. walaupun ada iklan pada aplikasi percuma, ia hanya terhad apabila kita run aplikasi berkenaan sahaja.

Bosanlah android. Asyik force close, launcher not responding etc......

benzo33 posted on 10-6-2013 08:14 AM
Kenapa di Google Play banyak aplikasi yang bukan2? then paling tak menahan, bila download 1 aplikasi ...

kena berhati2 sgt....anti virus pun kena install...

aku makin lama makin tak suka samsung..saiz henpon dorang makin beso gedabak..huduh beno bila cakap..tgh berkira2 nak switch ke apple yahudi nih

tapi aku takut nnt jadi camni

aku rs ok jek camcung ni...xde la buat pangai sgt...

zidane_ziege posted on 9-6-2013 06:44 PM
saya masih gagal connect tab samsung saya dgn laptop..mungkin saya tak pandai guna kies tu..tgk ka ...

sonang jo la nak sync tab dgn pc... gunakan KIES tu

pastu sedikit setting kat USB setting