CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrRothschild

[Dunia] Samsung Galaxy s4 tak berapa nak laku, Samsung rugi 12billion.

PenjualAPAD posted on 9-6-2013 12:30 AM
kecik ati oo dengan samsung, ko bayangkan lah makcik yang tinggal kat PPRT, menabung sakan nak bel ...

beli phone mahal2 tp features yg ade tak guna pun....

PenjualAPAD posted on 9-6-2013 12:28 AM
aku suka tablet sony S ari tue pasal keupayaan untuk guna controller PS3 tapi alas, masalah androi ...

Sudah2lah berharap pada Android noks. Beralihlah kpd iPad kalau nak beli tablet. Tak kira berkoyan2 processor dlm tablet pun, tapi performance tidak spt yg diharapkan, tak guna gak. Lagipun Apple beri choice - nak size berapa besar, 16GB, 32GB, 64GB? Bagi yg gila install apps, belilah yg besar kapasitinya. Cucuk2 slot SD card is a thing of a past. Skarang org pakai Cloud jah kalau nak simpan docs.

Muntz posted on 9-6-2013 12:34 AM
Pengguna setia Apple mereka tahu kenapa mereka menggunakan Apple, bukan fanboying semata2 tanpa as ...

Ye tuan tuan semua, kami bukanlah penjual product Apple, kami ialah pengguna apple yang telah merasai "kemanisan" menggunakan produk tersebut, semua ini lahir dari hati kami yang ikhlas, bersama samalah kita mendapat manafaat dari perbincangan ini, akhir kata, tepuk dada tanyalah selera, bia alah membeli asal menang memakai

iPhong 4S sekarang berapa harganya?

dino posted on 9-6-2013 12:23 AM
sbb dlm ios just switch on icloud backup je....n pilih apps mana nak dibackup....
kadang2 ade use ...

Dlm iTunes, ko boleh pilih lagi, playlist lagu/movie/album gambar/PDF mana yg nak disync kan. Kalau tetiba rasa nak buang, uncheck jah. Mcm aku, lagu2 dlm iTunes aku tetap ada, tapi aku ikut mood nak dengar lagu mana aku nak, jadi aku sync ikut mood. Skarang ada Spotify, lagilah mudah. Playlist iTunes kat Spotify di Macbook, sync dgn iPad dan iPhone. Mudah sangat.

Muntz posted on 9-6-2013 12:39 AM
Sudah2lah berharap pada Android noks. Beralihlah kpd iPad kalau nak beli tablet. Tak kira berkoyan ...

erk memang aku guna Ipad 4, anak aku ipad mini, cuma aku masih mengharapkan sony membuat kejutan, dengan catalog dan keupayaan sony dalam bidang mobiles gaming (PSP) aku yakin sony boleh mengejutkan para peminat tegar games

Follow Us
edee_91 posted on 9-6-2013 12:41 AM

around 1400 kalau kat kelantan, belah lain xtau la, maybe murah lagi kot

benzo33 posted on 9-6-2013 12:33 AM
baru2 ni, iphone 3gs yg aku beli hampir 4 tahun dulu dah rosak sbb pandai2 ganti part sendiri. Tolak ...

agak2 ios 7 nanti leh update tak? klau still leh update mmg marbelos lah...
kwn aku beli model 3gs... sbb model tu je yg die mampu....iphone 4 pun still riban lg reganya....

PenjualAPAD posted on 9-6-2013 12:24 AM
itu betul, walaupun ade dalam market 3GS harga 300-400 tapi masih setanding dengan phone android m ...

3GS punya bateri mmg terbaik. Sbb tu masih ramai yg pakai 3GS walaupun org kata outdated bagai. Game Clash of Clan yg popular tu pun masih boleh main di 3GS, malah di iPod touch 3rd generation pun boleh. Tak rugi kalau beli baru pun. Bagi aku, it's the only midrange smartphone yg worth it kalau dibeli.

wow thank u for the reviews peeps

nak tanye mana nak dapat iphone 5 murah? yang ori tau

kat celcom centre tadik RM2199

Muntz posted on 9-6-2013 12:41 AM
Dlm iTunes, ko boleh pilih lagi, playlist lagu/movie/album gambar/PDF mana yg nak disync kan. Kala ...

spotify langgan rm15 sebulan ek....

dino posted on 9-6-2013 12:33 AM
kies tu produk meniru samsung.... semua menda nak tiru.... cuba inovate mcm htc n sony tu ka.....
...

Mataku berpinar bila pakai Samsung Kies, tak user friendly langsung. Aku berani bet ntah berapa kerat org jah pengguna Samsung yg pakai Kies nie utk sync. Tak mcm iTunes yg dipakai oleh hampir semua pengguna Apple.

edee_91 posted on 9-6-2013 12:41 AM

wahh dah ada user baru yg kene racun hahaha

Muntz posted on 9-6-2013 12:44 AM
3GS punya bateri mmg terbaik. Sbb tu masih ramai yg pakai 3GS walaupun org kata outdated bagai. Ga ...

aku pun berkira kira nak beli bagi hadiah kat bini aku 3GS, tapi dia xmo, telefon lama kata dia tetap nak Note 2, pehh women what can you expect, malu la, ketinggalan la, alih2 guna wat tangkap gambar, sms, dengar lagu, sabor je la, cuma bila aku boring aku install game pou, haha

dino posted on 9-6-2013 12:43 AM
agak2 ios 7 nanti leh update tak? klau still leh update mmg marbelos lah...
kwn aku beli mod ...

kalau tak support ios7 pun takpe. iphone 3gs lama aku yg rosak dulu aku pakai ios4.3 bertahun jugak sbb malas nk jailbreak. mklumlh..beli kt oversea masa tu.

dino posted on 9-6-2013 12:45 AM
spotify langgan rm15 sebulan ek....

Yup. First month free trial. Tapi worth it lah daripada beli lagu RM3 skali donlod. Aku biasa download pirated version utk lagu (please... jgn lahar aku melanunkan lagu2 ), pastu di Spotify diorg akan automatik ganti lagu yg pirated tu dgn lagu dalam library diorg. Ala2 money laundering gituh - duit hasil melacur dicuci di supermarket. Skarang nie aku pakai Spotify utk semua gadget. Tambah lagi, Spotify sync automatik dgn iTunes. Maksudnya kalau ko ada playlist kat iTunes, dia akan automatik bukak kat Spotify jugak. Jadi skarang aku guna iTunes utk arrange lagu/library, pastu Spotify utk main. Worth it sangat dgn RM15 yg dilaburkan tiap bulan, lagi worth daripada melanggan Asteruk.

Babai posted on 8-6-2013 10:54 PM
Berita yang ni baru betul.
Normal je company nyer market cap turun, betul tak?

turun naik saham tu memang biasa dan wajib- itu semua permainan speculator/mafia saham..
tapi sampai rugi 12b nak2 lagi samsung boleh dikatakan brand yang kuat untuk masa ni di segmen smartphone/android.. ini merupakan sesuatu yang marvelous bagi pendapat MrR

samsung tak pernah belajar dari kejatuhan segmen Nokia- jadi kalau ada yang mengatakan market smartphone dah semakin *tepu, tentunya yang membuat tepu tersebut adalah market Android terutama samsung device

dalam 1 tahun dah berapa ratus variant samsung keluarkan dan itu belum variant2 dari vendor2 lain- yang setiap jarak variant yang dipasarkan/dikeluarkan pun tak jauh jarak dia
Last edited by MrRothschild on 9-6-2013 12:53 AM

mesmerize posted on 9-6-2013 12:45 AM
wow thank u for the reviews peeps

nak tanye mana nak dapat iphone 5 murah? yang ori tau :lo ...

carik dalam mudah, kadang ade yang jual around 1800, cuma hati2 takut penipu , kang janji nak cod nya bawak gang rompak, tak ke naya, kalau nak cod pastikan tempat ramai orang dan jangan pergi sorang, bawak gang

PenjualAPAD posted on 9-6-2013 12:42 AM
erk memang aku guna Ipad 4, anak aku ipad mini, cuma aku masih mengharapkan sony membuat  ...

The only thing about Sony yg ko boleh harap utk gaming ialah game console mereka. Kalau ko gamers tegar, beli jer lah PSP utk handheld console dan PS utk TV punya. Tablet? Maaflah, selagi ianya menggunakan OS hanj mcm Android, tiada apa yg boleh diharapkan.

Muntz posted on 9-6-2013 12:50 AM
Yup. First month free trial. Tapi worth it lah daripada beli lagu RM3 skali donlod. Aku biasa down ...

aku lagu2 ni tak teruja sgt.... lg teruja klau netflix, hulu leh masuk msia.... bertambah berguna la apple tv....
apple bakal launch iradio..... bkl bersaing ngan spotify ni la....