CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

X-MEN : DAYS OF FUTURE PAST [2014]

fan bing bing ada dialog
dia ckp "comeon!" ke "hurry up" ke apa ntah

sekngucing pegi tgok wayang sorang2 semalam
kawan yg sekngucing janji tak dtg tu dia tido di rumah
sekngucing pun tgok laa sorang2 dah tiket dah beli

x men ni dilukis stan lee dan jack kirby pada tahun 60an, masa tu pertemuan 2 kuasa besar dunia rusia dan amerika, dunia baru habis perang dunia ke 2
dan perkauman di usa masih lg menebal
jadi stan lee ni dia cipta watak mutant sbg personifikasi pada masalah perkauman di dunia ni
kaum mutan selalu didiskriminasi, dibenci, disalahfahami, malah kerajaan pun nak bunuh kaum mutan ni
filem x men 1st class dulu latar belakang dia tahun 60an, dan komunis sbg latar belakang politik dia
filem kali ni latar belakang dia tahun 70an yg groovy, dan politik dia ialah perang vietnam
aku ingat akan ada sekuel selepas 1st class, dia tunjuk tahun 70an, 80an 90an tp tak sangka bryan singer ni dia buat sekuel utk x men the last stand, tp pada masa sama sekuel utk 1st class sekali (2 dlm 1) pada masa sama ni mcm reboot balik laaa x men the last stand yg agak kureng tu walau aksi bnyak, sebab aku rasa bryan singer aje pengarah yg betul2 paham x men canon ni
aku terkilan jugak laaa bryan singer bukan setakat reboot balik hasil kerja pangarah dulu, malah watak2 pengarah dulu mcm azazel, emma frost, angel, banshee pun dimatikan melalui fail yg dibaca mystique dlm bilik trask tu aje
aku setuju dgn kakimudibibirku yg memang magneto mengesex dgn mak quicksilver, sebab mak dia terkejut tgok magneto di kaca tv hahaha
magneto dah pakai helmet dan kostum yg sama dgn komik
prof x dah pakai wheelchair terbang yg sama dgn komik
wolverine ada jalur uban di kiri kanan rambut yg sama dgn komik
iceman dah ada sliding ice yg sama dgn komik dan kartun yg aku tgok di tahun 80an (spiderman and friends tak silap, ada iceman dan fire star)
tp aku heran kenapa kitty pride asa kuasa bleh hantar org ke masalepas? bukan dia bleh tembus2 aja ke?
sentinel tu yg aku kenal cuma robot besi aja, senang dihancurkan
tak sangka di masa depan, kuat gila babi wey, mutan pun takleh menang
bg yg kata filem ni bnyak ckp, bg aku movie ni best aja, bnyak drama, intense, selang seli dgn aksi, sebelum ni x men paling best bg aku adlaah 1st class dgn x2-x men united
kali ni bg aku days of future past paling best
tak sabar nak tgok apocalypse nanti
aku kasi 4.5/5 star

Rate

1

bg sesape yg malas nk tunggu ending credit

mafilee posted on 29-5-2014 01:12 PM
hahaha..betul2...
tp x-men kali ni mmg graphic cantik la..
aku suka pemilihan perlakon dia...tp  ...

Jangan memang,ok?
Fan Bing Bing yakin boleh tembus pasaran Hollywood walaupun dialog nan hado kwang3

sekngucing posted on 29-5-2014 06:58 PM
x men ni dilukis stan lee dan jack kirby pada tahun 60an, masa tu pertemuan 2 kuasa besar dunia r ...

ooo then I know byk dr u...

Follow Us
pada pandangan aku..seriusly best X-Men kali ini..babak pertarungan Future & past yg silih berganti tu..membuatkan adrenalin aku naik sama...
aku x pasti mcm mana next movie nak lawan dgn movie kali ini...
kisah bagaimana pula yg akan di paparkan?

ada unsur humor...babak peter cuba larikan magneto dr penjara...seriusly kelakar
ada part sedih...bila masing2 kena bunuh..magneo, storm, iceman, blink dlll
awal2 mula filem ni pn dah ada pertarungan...
aku cuma mengharapakan pertarungan x-men future tu di pnjngkan lg....x puas

tengok filem ni...terasa nak ulang semula siri2 lain...
yg bestnya...jean pun dh wujud semula...dgn cyclops

Rate

1

yeah iols dah tengok.. iols bagi 8 out of 10.. mmm.. kalini atak logan tak menonjol sgt. tp muka die paling beso dekat iklan2 x men nih .. kalini menjurus pada konflik prof x dizaman mudanya yang kritikal n bemuram durja.. lose hopelah.. n watak magneto yang suke wat keje buta tuli... x pkirlah kiranye.. so filem kalini adalah titik tolak masa akan datang... sekian terima kasih

annehuda posted on 29-5-2014 08:33 PM
bg sesape yg malas nk tunggu ending credit

la ada scene ending credit ke... patut la ramai tak kuar lagi.. salah kan org sebelah aku duk paksa aku kuar huhuh...

link YT dah kena block ... huhu

tapi citer ni bestlah... aku suka lak kat mamat magnet tu.. hebat kuasa dia... yg tak tahan lawak2 dia tak perlu merepek sangat dah boleh buat 1 panggung gelak hahha...

9/10

Last edited by Aisyazurina on 30-5-2014 11:54 AM

good movie

eddlisa_uyuk posted on 30-5-2014 08:04 AM
ooo then I know byk dr u...

cerita laaaa, kot2 ada silap

only now you know I am who

bab encik sabah nur tu, lagi best control tanah pasir kan? kalau besi magneto, zaman moden baharulah banyak besi, tanah pasir batu bata sekian lama ada

kakikuDibibirmu posted on 30-5-2014 09:47 PM
bab encik sabah nur tu, lagi best control tanah pasir kan? kalau besi magneto, zaman moden baharulah ...

encik sabah nur ada bnyak abiliti

Molecular self manipulation, Immortality
Superhuman physical ability
Teleportation
Energy manipulation
Technopathy
Psionic powers
Genius-level Intellect
satu lg, dia bleh menyamar mcm mystique juga
mystique tu sebenarnya org kanan dia, sorang lg mister sinister

sekngucing posted on 29-5-2014 06:45 PM
fan bing bing ada dialog
dia ckp "comeon!" ke "hurry up" ke apa ntah

sbb tu nak tgok kali ketiga plak sis... x prasan hahahaha.. iols terkesima tgok Blink

sekngucing posted on 29-5-2014 06:58 PM
x men ni dilukis stan lee dan jack kirby pada tahun 60an, masa tu pertemuan 2 kuasa besar dunia r ...

tau xpe sis.. yg iols tau Kitty tu bleh tembus2 ja.. tapi kali ni bleh teleport minda org hantr ke masa lepas gitu

lagi satu scene yg iols kureng paham.. ad x lepas Raven tembak Magneto dan tanggalkan helmet Magneto tu. Charles terus masok minda Magneto kan dan terus angkat tiang2 t.

dan....... masa Magneto dh sedar tu nape dia x amek blek Helmet tu dan bunuh sapa2 ja yg dia nk bunuh tp dia terbang dan pergi ke Magneto saja2 buat mcm tu ke mcm mana

CauPandin posted on 31-5-2014 11:33 AM
lagi satu scene yg iols kureng paham.. ad x lepas Raven tembak Magneto dan tanggalkan helmet Magneto ...

apa yang akak faham, Magneto cuma nak ugut jah orang-orang besar USA, don't mess with mutant, lihatlah apa destruction yang mutant mampu buat, so, jangan nak cari pasal nafikan hak mutant.

ya, akak pun perasan, Magneto terbang lupa nak ambik helmet dah tertanggal tu

Dalam TASM2 punya post-credit, Marc Webb terpaksa tayang sedutan DOFP sebab Marc Webb dah langgar kontrak 20TH CENTRURY FOX tak buat felem untuk FOX berapa tahun dah semendjak 500 DAYS OF SUMMER. So, sebagai denda, SONY kena promote DOFP for free dalam TASM2 dan Marc Webb kena sambung kontrak dengan FOX 3 felem lagi.

Tiba-tiba akak nak relate DOFP dengan TASM2:

1. anak perempuan mafia yang mengeseks dengan Wolverine atas tilam air tu, namanya GWEN.

2. Quicksilver yang boleh tala laju-laju dalam mengeseks tu namanya PETER

3. Gwen Stacy dengan Peter Parker banyak sebut "It's complicated".
Magneto pun cakap benda sama bila Wolverine tanya where will I find you Erik? Well.... it's complicated

dan dalam TASM2 ada scene gay dan Bryan Singer gay muahahahahahaha..... Last edited by kakikuDibibirmu on 31-5-2014 12:06 PM

dah layan mobie ni tgh hari tadi....
best jugak citernya
paling suka scene2 mutant berlawan ngan sentinel dalam 2 era... best bangat ....