CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mieraweyh

Taraf education korang (lelaki sahaja)

mitnick posted on 15-7-2013 04:26 PM
nie sah2 anak org kaya or kaki bisnes. lps spm gaji ribu2..

Bkn saya tapi ex saya tu yg kaya..yup dye mmg anak org kaya pun, bibik 4 org pakai uniform

ais_kosong posted on 15-7-2013 03:57 PM
tu salah satu la..
kadang2 best gak kenakan depa nih..

ape lagi yg dikenakn? hahahha..leh gak nk try kenakn org..
asek kter je tkena

miera u tak mintak parents carikan ke? dah u payah je nak jumpe yg bagus.
suruh la diorang recommend yg bagus2, gi date dulu kalau rase tak sesuai reject le

limesherbet posted on 15-7-2013 05:47 PM
miera u tak mintak parents carikan ke? dah u payah je nak jumpe yg bagus.
suruh la diorang recomme ...

muahaha bkn xnak suh family cari mcm gelojoh plk sbb i baru awl 20-an...nk kawen tapi takut plakk. Skrg ni pn smbung stdy lgi, klo tersangkut mne2 insyaallah la kawen. klo tak dok bwk ketiak mak g

mieraweyh posted on 15-7-2013 04:36 PM
Bkn saya tapi ex saya tu yg kaya..yup dye mmg anak org kaya pun, bibik 4 org pakai uniform

haah, i meant ur ex. mmg btl pon kdg2 edu lvl tue ade jgk m'pengaruhi kelakuan, plus pengalaman skali.
psl xde visi n misi tue mebi sbb dia da biasa hidup sng, so x pikir panjang... nak2 usia muda remaja, tengah pikir nak enjoy...
berbanding ngn org yg da biasa hidup ssh, waktu remaja pon da pk camne nak sara parents n adik2...  

i ada master...org belajar tinggi tinggi ni bukan tak boleh buat apa apa..we all cuma kaya dgn teori je.practical hanyut ke laut kadang-kadang..contoh theory2 berkaitan dgn entrepreneur...semua belajar..tapi bila bukak business tak jalan pun....

Follow Us
mieraweyh posted on 15-7-2013 04:39 PM
ape lagi yg dikenakn? hahahha..leh gak nk try kenakn org..
asek kter je tkena

errrrrr... bocoq la rosia cheq nanti

bagi aku education; degree,master etc adalah segulung kertas aje. yang penting adalah pendidikan hidup, skill, sikap dan kematangan dia. kalau disebabkan ex ko yang otak kosong tu ko nak pukul rata semua lelaki berpendidikan rendah otak kosong, bagi aku kurang tepat. ex ko dah sedia kaya raya tanpa berusaha. jangan dibandingkan dengan lelaki kat luar sana yang bersusah payah nak hidup tanpa kelulusan tinggi.

aku share cerita:
kes 1: aku kenal sorg mamat ni. handsome, ada degree, tapi hampeh. kerja sana sini, berhenti pun sana sini. panas baran. wife tegur, nahaslah kena tengking. wife dia doktor. anak ramai. siapa tanggung siapa aku tak pasti. yang pastinya harta pusaka dia mmg banyak. dia tak kerja pun tak kisah. last sekali dia ala2 insaf lepas terbuka hati masuk kelas agama. cerita dia sekarang aku tak tau.

kes 2: adik ipar aku. SPM je. wife lecturer. dia struggle bekerja, buat macam2 untuk tanggung semua sebab wife dia kata, duit aku duit aku. duit kau, duit aku. ok je aku tgk. gigih je dia kerja. parent in law pun sayang kat dia. menantu yang paling boleh diharap.

kes 3: kawan aku, ofcoz la lelaki. degree in law. yup, kerja bagus. PTD. pun hampeh. akhirnya berhenti bodoh gitu jer. sikit-sikit sentap. fikiran sangat tak matang. lepas tu hidup susah. rumah tak ada. kereta pun cabuk lagi semput. remarried dgn budak degree.  aku tgk sekarang pun tak banyak berubah hidup dia.

yang buat hidup seorang lelaki tu berharga adalah  kematangan dan cara didikan dia dan bukannya education level. ko tau kan, lelaki lambat matang? dan aku percaya, lelaki2 hampeh yang ko jumpa adalah lelaki dalam usia 20an.

mitnick posted on 15-7-2013 07:22 PM
haah, i meant ur ex. mmg btl pon kdg2 edu lvl tue ade jgk m'pengaruhi kelakuan, plus pengalaman sk ...

betol setuju 100%....mybe pasal dye da senang. ni mmg ade kait mengait gak, orang yg susah jadi kaya dgn usaha dia mmg lain cara hidupnya...Teringat anak allahyarhamah Sosilawati, even dye kaya tapi dye soh anak dye bukak gerai burger. rasa sendiri mcm mane ssh cari duit...
Bila org yg xde misi dgn visi ni mmg bahaya lo, sbb dye bpuas hati dgn ape yg dye ade...walhal dlm Islam kita kena belajar sehingga la masuk liang lahad..dan belajar tu sendiri bukan terhap pada ilmu dunia sje..xhitu mitnick

KimoraHakim posted on 16-7-2013 05:14 AM
i ada master...org belajar tinggi tinggi ni bukan tak boleh buat apa apa..we all cuma kaya dgn teori ...

yeke stdy ktne tu?....well its still depend on ppl rasanya. Moh jom kita bukak bisnes
bab theory and praktikal tu mmg sy sndiri prasan tak semua kita bljar, boleh diaplikasikan..ni psl education system kita sendiri.
Ramai org study tinggi2 untuk segulung sijil, bila waktu matrik,diploma or even degree rata2 semua exam oriented, kalo praktikal pun takat 2 atau 6 bulan..
Tapi bila amek master or phd by research baru taw la langit tinggi ke rendah....sbb lulus gagal depends on usaha kita. Sy suka level education ni, sebab diorang kena ade usaha sendiri utk berjaya. Dan insyallah org yg berusaha sendiri ni pemikiran mereka lebih terbuka but again bkn semua org..sbb perangai manusia lagi2 sikap yg baik bukan satu bnde yg mudah utk kita pupuk...

ais_kosong posted on 16-7-2013 07:27 AM
errrrrr... bocoq la rosia cheq nanti

muahahhaha...mcm byk sgt rahsia tu

cintalara posted on 16-7-2013 01:55 PM
bagi aku education; degree,master etc adalah segulung kertas aje. yang penting adalah pendidikan hid ...

Yer aku setuju bab kematangan org dan penghidupan lelaki tu sendiri. Mcm post aku yg awal, aku ade ckp aku suka lelaki berbisnes psl kematangan fikiran dan gaya percakapan, tp aku sedar bukan semua org yg berbisnes ni belajar tinggi. Tak terlintas sikit pun aku nak samakan lelaki tak berpelajaran ni otak kosong dgn ex aku. Yup mmg rata2 lelaki yg aku jumpa dlm lingkungan 20an sbb yg da lewat or awal 30-an semua dah ade anak..Sama je mcm konsep yg kaw ckp kita tak boleh samakan taraf education dgn sikap lelaki tu sendiri. Mcm umur jugak la, kita takleh samakan lingkungan umur seseorang lelaki dengan kematangannya. Ada je budak lagi muda dari aku baru umur 19,20 tapi cara fikiran diorang ni lebih matang dari lelaki lewat 20-an yg aku jumpa.

Macam before ni yang aku reply, tahap pendidikan dengan cara pemikiran dan gaya percakapan seseorang. Memang ada yg tak belajar tinggi tapi cara hidup & pemikiran sama dgn org2 yg educated dan aku percaya orang2 ni cukup dgn didikan agama. Sebab Islam tu sendiri syumul, kita belajar adab bercakap, tanggungjawab terhadap isteri, keluarga, ibu bapa dll. Tipu lah kalau aku takpernah jumpa laki2 baik, mmg ada & aku perati org2 yg beradab dari segi percakapan dan beradab dgn pmpn ni mmg jenis anak2 yg hormat org tua & pergaulan dgn family pun mmg humble je.

Ada jgk spesis yg alim2 kucing depan family len, blakang family bertuko rupa..Mcm2 perangai lelaki dan perempuan ada ats dunia ni, walaupun kita dilahirkan ibarat kain yg putih tanpa dosa, byk faktor lagi selain education yg mempengaruhi seseorang tu. Aku just bring an issue yg terjadi dkt aku sendiri untuk aku buat comparison..Dan aku bukan simply bukak pool nak hentam lelaki, xde niat sikit pun. Cerita ex aku tu hanyalah 1/4 daripada kisah cerita cinta aku dan tak semua cerita aku sempat nk share. Insyaallah kalo ade masa aku cuba share satu2 kisah yg aku ingat sejak dari first love aku lagi. Mungkin naseb aku lain dgn pmpn2 dekat lua sana psl kebanyakkan lelaki yg aku jumpa bukan lelaki yg baik2 tapi aku syukur psl Allah tunjuk kan aku perangai manusia. Ade orang senang je dipertemukan jodoh tapi ade orang Allah beri mcm2 halangan sebelum dia bertemu jodoh. Buat masa ni pun aku tak terpikir bab2 jodoh apentah lagi kawen, byk lagi perancangan dan byk benda lagi aku nak fokus.

Gitula gamaknya...kalo ade cerita lgi, hope u willing to share too

mieraweyh posted on 15-7-2013 03:44 PM
eh eh same la kite....matrik mne dlu
dats good, sebenarnye ni didikan jugak...ade org mmg ada m ...

Matrik Pasum..
aku rase sgt memalukan  kalau laki 1st date dah suruh pmpuan bayar tiket wayang......
erk, TT pnah jmpe ke laki cmtu?

al-tapahi87 posted on 16-7-2013 09:15 PM
Matrik Pasum..
aku rase sgt memalukan  kalau laki 1st date dah suruh pmpuan bayar tiket wayang... ...

dak UM gupenye...muahahha
Ape plak tak pernah, ade dua kali penah terkono...haha dua2 kaki pau, siap cakap dompet tertinggal la.
Sekarang ni bila dapat hidu je kaki kikis terus sy takkan kwn. Psl da jumpa byk jenis perangai bese nya first time jumpa tu insyaallah dpt detect da kaki pmpn ke kaki nipu ke or even pns baran.. Alhamdulillah Allah bg byk sgt petunjuk. Ade yg elok dibuat teman je, sy lagi suke mcm tu..

diploma sama lebel dgn stpm x?
alhamdulillah la,keje ade,xda la lagi menganggur..
x gomen pon..rezeki tuhan bg kan...hehehe

iols jawabkan poll tu bg pihak hubby iols..

tt kata baru belajar kan..jgn risau..byk pilihan kt u tu nanti..for me, sekufu tu penting..walaupun kata x kisah, di kemudian hari nnt kita x tau..jgn smpai terungkit sudah la..

mieraweyh posted on 16-7-2013 06:02 PM
Yer aku setuju bab kematangan org dan penghidupan lelaki tu sendiri. Mcm post aku yg awal, aku ade ...

so apa yang penting bukanlah education level. kalau dah tau bf kita tahap rendah pendidikan, janganlah kita cerita bab2 cgpa segala mak nenek tu. kat sini yang penting adalah keserasian dan macam mana seseorang tu mengendalikan pasangannya. setiap orang kena bijak menyesuaikan diri dengan keadaan.

nak share kes aku. BF aku lebih rendah pendidikannya. SPM je. tapi sangat2 dihormati oleh kawan2 yg rata2 study abroad. rata2 kawan dia level manager, PTD, doc pakar. speaking berabuk. sedangkan dia ke laut habis. aku tak hairan cakap2 dan pendapat dia diterima dan betul2 dipakai oleh kawan2 sebab dia seorang yang peka dan pemerhati, berfikir dan menilai sebelum bercakap, dan dia pakar dalam bidangnya. bagi aku orang2 macam ni bukan rendah tahap intelek, cuma kurang berjaya dalam pendidikan formal.

kes2 yg aku share semuanya lelaki berumur akhir 30- awal 40. cuba bayangkan perangai dorg waktu berumur 20an? sama kes la dgn lelaki2 yg ko jumpa tu kan? bezanya dorg ni ada degree tapi hampeh.

tabahkanlah hati. kau masih terlalu muda. study pun tak habis lagi kan? kau belum jumpa lelaki yang betul. jangan risau, jangan gopoh. ada banyak masa lagi.

kau jumpa mamat otak kosong dengan pendidikan rendah = tak hairan sebab dah mmg tak belajar tinggi.
aku jumpa mamat sengal lagi bodoh dengan degree di tangan = hairan sangat. sbb belajar tinggi tapi bodoh.  

eleh mcm le sok ko dah abis blaja dan2 dpt keje bagus gaji besor..ntah2 jd kerani kt seng heng jewww..ckp je besor

Astag...ape yg aku taip smpi ko rase aq ckp besar?
Da lme aq highlight yg aq tgh smbung stdy,  aq ade kje aq sndiri dan xmungkin aq akn share semuanye kn..btw, slmt bbuka Last edited by mieraweyh on 17-7-2013 09:56 PM

naganigi posted on 17-7-2013 12:15 PM
diploma sama lebel dgn stpm x?
alhamdulillah la,keje ade,xda la lagi menganggur..
x gomen pon..rez ...

sama jeee....mtrik,stpm,stam,diploma, smua setaraf. alhamdulillah, rezeki tu Allah bg