CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bantal_busuk

kenapa cerita melayu membosankan?

yang paling utama adalah masalah skrip tak real....tak macam di dunia realiti...terlampau kearah skrip baca berita....

yg membuatkan aku takkan tengok drama melayu ialah
- no more saspen ke hulu ke hilir
sebab apa?? sebab retis2 ni bila berkuntum di set shooting, depa siap amik gambo scene tu dan kendian haplod di instagram
jadiknya, aku dah tgk babak seterusnya walau sblm drama itu ditayangkan pun........bila si polan masuk spital la, si polan pakai baju kawen la, etc
jadi elemen surprise sudah tidak ada
jadi aku malas nak tengok drama melayu

Drama Melayu terbaru yg kaka tenguk ..drama 'Dahlia'
ini antara drama2 yang ok bagi kaka..tak mengarut macam drama kawen paksa suami isteri sembunyi2
lagi pun lama dah tak tenguk Faizal Hussein berlakun, w/pun kdg2 watak dia sebagai Fuad tu cam kelakar..lebih2 lagi kalau Fuad speking..hehe

antara drama melayu best ai pernah tengok.... citer yasmin hani dgn nabila huda tuh, kisah dia tipu somi yg kekonon dia preggy... bersekongkol dgn nabila. last2 yasmin masuk wad mental... rupa2nya nabila tu skandal hubby dia dan rancangan sebenarnye adalah dia org nak bolot harta dia. jalan cerita fresh dan kreatif okeehh

-cerita melayu kebanyakan watak jahat nampak dibuat buat,eksperisi muka,lontaran vokal macam dikepit untuk memaksa nampak keras dan ayat ayat jahat kurang power jahatnya.

tapi aku suka watak jahat nabila huda dalam cerita teduhan kasih...
mmg menjadi...

Amboii ramai benor yg x pueh hati ngan drama melayu ..

Follow Us
telemovie paling best Ku sujud di kaki mu ibu kat astro prima..... izara jadi jahat betul

PitMie posted on 15-7-2013 01:27 PM
Ini merujuk kpd drama Melayu ke filem2 Melayu?

jangan dilupa,kalau sakit, gerenti kena barah otak, takde barah lain! Maklumlah, senang nak bawak watak pening2 kepala je

Aku cadangkan korang je lah yg buat skrip. Mana tau korang lagi kretip kan...

Aku tengok byk je citer korea, hongkong tu yg tak up to the standard esp tvb drama tu yg dlm astro on demand. Ada jugak yg bgs. Mcm tu jugak industri filem drama di malaysia ni. Ada jugak yg teruk tp byk jugak yg berkualiti. Satu lagi mungkin sbb oenggunaan hero heroin yg x sesuai atau asek2 org ys sama buat org meluat padahal jln citer ok je,  aku suka tengok drama2 kat tv1 sabtu ptg n ahad pagi. Bkn mcm drama yg korang sebut2 nih. Yg korang sebut ni drama2 ayam tv3 slot akasia tuh. Drama2 tv9 pun bgs2

Watak doktor dlm citer melayu lak senang je.pakai kot putih letak stetoskop kt btg tengkuk pastu bg dialog 'Sabarlah makcik pakcik' or 'kami dah cuba sedaya upaya tapi..'  ayat tergantung x habeh  paham2 la yer..
Malas bebeno nk wat research kan?pernah skali tertengok drama ampang medikal ke hape aku nak pun ade . nak pun ade..yang pasti upah duploh hinggit pun sumpah xnak tengok lg..skeri meri

September14 posted on 14-7-2013 08:27 PM
ada gak drama melayu yg best, tp klu filem, aku setuju, filem melayu bnyk yg bosan n sampah...

selain filem melayu filem Korea pun dah nampak tahap kebosanan dan kekeringan idea depa.tak abis2 dgn gaduh2 lepas tu jatuh hati  then bercinta.

aderaderker posted on 15-7-2013 11:07 PM
Watak doktor dlm citer melayu lak senang je.pakai kot putih letak stetoskop kt btg tengkuk pastu bg  ...

tipikal sangat kan?lebih2 lagi kalau RCW berlakon doktor

quattrosen posted on 15-7-2013 03:24 PM
yang paling utama adalah masalah skrip tak real....tak macam di dunia realiti...terlampau kearah skr ...

skrip drama2 dan filem 80-an dulu lagi lah skema

makcik_timah61 posted on 15-7-2013 02:06 PM
tak ada kreativiti, dah bertahun asyik buat skrip
1)kawin paksa,
2)cinta dua darjat,

ciri2 utama drama melayu

pelakon mesia belakon tarap kayu kayan tapi still boleh jadi hero/heroin...
boringggg.......
Pastu heroin mesti super lembik, kuat nangis and tak habis-habis redhaaaaaaa je memanjang..
Orang buat jahat pun redhaaaaaaaaaaa jela.....

Sbb xde cite menarik la aku layan cite P.Ramlee. Berpuluh2 kali ulang pon xkisah

Bagi tora kalau drama2 melayu ni ade jek yg best cumenye nk cari best tu t'amatlah payahnye..tapi kalau filem melayu mmg semue ke laut kot..
skrg ni tora suke tgok drama Ummi kat tv3 tu..huihui..

Bila malaysia nk ada series berseason- season cam ghost whisperer, criminal minds, csi. Iols ternanti-nanti saat itu, huhu. Tak benak dan tepukah otak kalian sentiasa disogok dgn kisah cinta & recyle conflict masyarakat??? Balik-balik yg itu, yg itu juga ... shooting ke luar negara pun tahap drama malaysia mcm tu jugak

roblucci posted on 15-7-2013 11:26 PM
selain filem melayu filem Korea pun dah nampak tahap kebosanan dan kekeringan idea depa.tak abis2  ...

Drama Korea tak ada banyak variasi macam drama Hong Kong. Lagipun, kebanyakkan drama Korea cuma berkisarkan cinta-cintun orang muda. Memang cuma sesuai untuk penggemar K-Pop saja.