CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sue_0684

ANTERTU : Kenapa anda belum kawen lagi @ lewat kawen?

Innrukia posted on 24-7-2013 04:51 PM
benda free sapa yg tak suka sis
tp bila ada word HARAM kat belakang, ada la 2 3 kerat yg tau pi ...

Baguslah kpd yg bberapa kerat tu ... yg byk kerat tu

Hanjs sangat soalan TT ni, nasib kau la andartua sekelian... Bedah mod riak sebentar, mungahahahaa

kawan-kawan & cousins aku yang lelaki, yang atas 30s masih single, diorang cakap dah selesa hidup sendiri. ada duit, boleh travel sana sini, rumah dah lengkap, ibu bapa pula tak memaksa, maybe dah penat bercakap masa diorang late 20s dulu.

aku perhatikan memang betul. mostly lelaki membujang ni tahu jaga diri sendiri. pandai masak, rajin berkemas atau mampu panggil cleaner datang every week. baju hantar dobi. hidup nampak santai, melepak dengan kawan-kawan lelaki tengok bola. kawan diorang dah kahwin tapi isteri tak kisah, sebab dah tau suami melepak dengan siapa.

kenapa tak kahwin? ada 2-3 orang sebab pernah frust teruk. ini jenis yang bercinta setia lepas tu ditinggalkan. lagi kejam seorang cousin aku tu, dah lah ditinggalkan, perempuan gila tu siap hantar e-mel bagitau i bahagia, i pregnant, hubby i itu hubby i ini. sudahnya 3 tahun kahwin dah bercerai. padan muka. sampai hati buat cousin aku mcm tu. mentang2lah dia jenis diam & jaga mak & adik2 dia.

ada seorang kawan tu, tak minat perempuan. muka hensem dan baik perangainya. aku tak sure adakah dia gay siap main belakang tu, cuma dia memang tak minat perempuan. dari uni dia dah cerita kat aku, tengok perempuan tak rasa apa, rasa mcm kawan atau adik dia jer. tapi takde pula dia berboyfriend dengan lelaki. so, status seksual dia aku tak tau. skrg dia 34, single lagi.

ada yang rendah diri. rasa tak hensem, tak tinggi, tak kaya. yang ni pun entahlah, memang pernah frust tapi kalau diorang nak, aku rasa ramai je perempuan yang baik dan elok sudi terima. mudah-mudahan ada perempuan nanti yang sudi nak pujuk diorang ni, bagi semangat biar tak rendah diri & ajak kahwin.

rasa-rasa ada juga yang tak nak kahwin sebab tak suka komitmen, nak enjoy memanjat perempuan sana sini. tapi itu yang aku dengar & baca, yang kenal personally macam tu tak ada pun. aku dikelilingi lelaki2 baik yang belum bertemu jodoh. ada yang buat tawaran, kalau by certain age kita single, apa kata kita kahwin jer? option yang menarik juga rasanya sebab memang dah kenal baik. so, insya Allah akan dipertimbangkan.

lelaki patutnya mudah cari pasangan sebab perempuan ramai. semoga korang cepat2lah bertemu jodoh ya.

Rate

1

anumqis posted on 31-7-2013 11:07 AM
kawan-kawan & cousins aku yang lelaki, yang atas 30s masih single, diorang cakap dah selesa hidup se ...

thank you for sharing your experience..really apreciate it..

jadik kalo dah berkwn baik..dan masing2 single x salah untuk berkahwin...mn tahu jodoh dekat jer rupanya.

sue_0684 posted on 31-7-2013 11:22 AM
thank you for sharing your experience..really apreciate it..

jadik kalo dah berkwn  ...

itulah sue. rasa bakal bahagia kalau berkahwin dengan salah seorang ni. masa diaorang putus cinta, aku tukang pujuk. masa aku putus cinta, menangis2 dekat diaorang juga. ada yang sangat sweet, siap call masa aku sedih, siap menyanyi-nyanyi nak pujuk. ada yang offer nak pergi tumbuk lelaki yang buat aku sedih tu.

tapi ya, for now maybe sebab dah lama berkawan, belum terfikir nak diubah. tapi aku yakin as perempuan, perasaan sayang tu boleh dipupuk. kalau dah tidur sebantal, hari-hari layan makan minum dia, mesti akan sayang. dan lelaki pun sepatutnya kalau dilayan makan minum dengan baik, cukup makanan zahir batin dia, kalau kita ikhlas, Allah akan jadikan yang baik-baik sahaja untuk kita.

tunggu jer lah. kalau Allah tentukan dah sampai masa, kahwinlah. for now bila orang tanya aku kenapa tak kahwin, diaorang jadi tukang jawab, suruh jangan sibuk.   kalau orang tanya kenapa diaorang tak kahwin, aku jawab dia tu tengah tunggu aku ready jer. terus tukang tanya semua diam. bekerjasama mcm wonderpets suruh.

anumqis posted on 31-7-2013 11:34 AM
itulah sue. rasa bakal bahagia kalau berkahwin dengan salah seorang ni. masa diaorang putus cinta, ...

rasa syg tu  leh dipupuk cuma x boleh dlm masa terdekat sbb aku tau rsnya cmna bila kwn baik kita tiba2 nk jadik psgn idup..bg aku,aku susah nk terima,pernah experience dulu ,kwn2 lain anggap aku kapel dgn member tu tp taknya,sbb nmpk kitaorg mmg kamceng lgpon dia dah ada gf.

baguih korang ni,saling memahami dan kerjasama..dah agk serasi dah tu..

Follow Us
sbb i br jumpa dia

otai_g posted on 14-8-2013 01:36 AM
sbb i br jumpa dia

aminn...alhamdulillah...
bila nk langsung ni.?..no more lone ranger yer dok?

sue_0684 posted on 14-8-2013 09:49 AM
aminn...alhamdulillah...
bila nk langsung ni.?..no more lone ranger yer dok?

bila dah ada anytime pun leh langsung. x risau dah.

better late than never

abang kandung aku kira dah masuk tahap antertu dah, aku komen pihak dia lah
tahap financial gaji lebih 5K+ sebulan, umur baru 30an+, rupa memang ada,
pengalaman bercinta dia pernah frust sebab x-gf dia jdi bini kedua dgn x-bos tmpt msa dia pratikal dlu,
yelah mungkin sbb perempuan tu tunggu abg aku pinang dia tpi abg aku xmampu lagi (masa tu blm dpt keje)
smpai skrg abang aku masih baik dgn family perempuan xgf tu
sekarang dia dh bersedia nak kavven tpi xjumpa calon lagi, mungkin dia nak mcm xgf dia yang dulu
mcm mak aku cakap, dulu xmampu nak kavven tpi dah ada calon, skrg dh berduit tpi xada calon

p/s: ramai gak nak kenal dgn abang aku, tpi dia masih belum jumpa jodoh dia...

vespa_oren posted on 18-8-2013 10:04 AM
abang kandung aku kira dah masuk tahap antertu dah, aku komen pihak dia lah
tahap financial gaji le ...

btol..kdg tu bkn nnya x usaha,kenal sesapa..tp jodoh belum sampai lg..
apa2 pon kena teruskan mencari..

tak ramai lak yg vote

Aaaa... Tea kalo tengok orang2 keliling tea ni, yg tak kawen lg mostly sbb: -

1. Gay
2. Rupa buruk & obese tahap kritikal...
3. Mati pucuk
4. Xde duit...
5. Playboya suka celup rata2...

green~tea posted on 30-8-2013 01:23 AM

1. Gay

Bingo.... saya ada semua yang kat atas.

green~tea posted on 30-8-2013 01:23 AM

1. Gay

sadisnya faktor2 lelaki x kwen lg....

lastly ,belum jumpa jodoh lg..

sue_0684 posted on 30-8-2013 09:35 AM
sadisnya faktor2 lelaki x kwen lg....

Sila notice faktor no 1 laki tak kawen dikalangan kawan2 tea is gay... Ramai hokeh gay maskulin kat ofis tea, bukan species nyah... Gay2 ni sgt2 laaaaaa hensem, pakaian metro habis,everyday gi gym jaga bentuk badan... Rambut mmg fesyen2, kalo mak limah dtg dr kampung sure rembes or gila nak wat menantu... Tp syg, mereka ni set2 layan lubang kunyit

spiderman80 posted on 30-8-2013 01:58 AM
Bingo.... saya ada semua yang kat atas.

Eh, salah satu je cukoppp.... Soklan pertama, ko ni ensem tak? Kalo ensem, dah bole strikeout fakor nomot 2

green~tea posted on 30-8-2013 10:20 AM
Eh, salah satu je cukoppp.... Soklan pertama, ko ni ensem tak? Kalo ensem, dah bole strikeout fako ...

Adalah iras (Aaron Aziz + Brat Pitt + Andy Lau) x Aamir Khan - Rupa Bangla - Rupa Indon = Very the hensem,you know.

Kau cuba kira tahap kehenseman saya tu.

spiderman80 posted on 30-8-2013 10:41 AM
Adalah iras (Aaron Aziz + Brat Pitt + Andy Lau) x Aamir Khan - Rupa Bangla - Rupa Indon = Very the ...

bgtau jer lah mcm toby macguire..

sue_0684 posted on 30-8-2013 12:14 PM
bgtau jer lah mcm toby macguire..