CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: limesherbet

for fun : bile jumpa Andartu (wanita 29thn ke atas)

pelangisenja posted on 25-7-2013 11:15 AM
kwn aku pon ada yg andartu, umut dah hampir separuh abad, bahagia dua dgn umur aku.....sepanjang aku ...

andartu ni ingat dier perfect...tapi nan hado juga...padan muka jadik andartu, memilih sangat...

tu la, ada orang kata belum jodoh. tapi camana nak sampai jodoh, kalau memilih sangat. memang sekufu tu penting, tapi kalau pilihan dah terhad, camana?

ala biase je andartu ke antertu ke.... zaman sekarang orang dah tak pikiq masalah2 camtu.... ada jodoh kawen,takde jodoh nak wat camne... cuma berusaha la lagi untuk dapat jodoh.lebih baek kawen lewat tapi kekal bahagia sampai ajal daripada kawen muda2 pastu bercerai berai dan anak2 lintang pukang jadinye... cian kat anak tu.

aku dah 2-3 kali la pegi interview keje kerajaan. aku hairan kenapa pekerja gomen ni pelik sgt aku ni late 20s pun tak kawen lg. antara soklan intebiu plg bodoh aku penah dpt dr interviewer yg keje gomen ni, kenapa awak tak kawen lagi? how am i suppose to answer that????

EO opis aku umur dah 37...x kawin lagi..muke comel..body cutting ok..
aku selalu sakat..EO bila nak kawin nih...nak aku carikan ke?
EO tu cakap, dier nak org macam aku...

aku cakap...ok ajeerrrrr...

annehuda posted on 12-9-2013 04:27 PM
aku dah 2-3 kali la pegi interview keje kerajaan. aku hairan kenapa pekerja gomen ni pelik sgt aku n ...

lol yeke. abis u jawab ape my experience dulu2 mase interview..common ditanya samada dah kawin ke belum, atau akan kawin ke dlm mase terdekat. sebab kalau kerja tu byk workload, mreka nak tau kita ade commitment lain ke tak...sebab kdg2 stengah keje demand stay back untuk siapkan kerja or travel tempat lain. so kalau kawin tu susah skit mreka nak trima & prefer org single.

tapi kalau u interview kat opis kerajaan.... maybe sebab stengah (bukan semua) of diorang memang kurang ajar & penyebok kot kdg2 terlebih ramah lak. ade pulak tu eksyen skarang dah lain, org keje krajaan skarang ingat mreka lagi high class dari private sector kot. walaupun i dulu x penah interview kat ofis krajaan tapi experience i pegi pejabat kerajaan untuk uruskan hal mmg camtu

Rate

1

Follow Us
itu yg terlintas....tp jawapan yg pasti...allah belum tentukan lagi...

sbb kalau kawen pon entah2 tak bahagia

kalau kawen pon entah2 laki dia tu kaki perempuan jugak

kalau kawen pon entah2 laki dia pegawai veterinar kaki pukul

kalau kawen pon entah2 laki dia biawak hidup..

so think positive la ... mgkin diorg pon nak kawen..sentiasa berdoa tapi tuhan takdirkan apa yg terbaik utk mereka...

jodoh kn ditangan Allah..dah ditentukan sejak azali..

ade org jodohnya lambat..ade yang awal..

n pd sy perempuan berhak memilih, berkahwin bkn utk sehari.. mcm sy come from broken family, mak single mum, so bab kawin ni mmg fobia cikit.. bila dh jmpe yg berkenan, die buat hal pulak..  mcm mane nk percayekn lelaki lg??

pd sy klu perempuan xkawin lg ade la hikmahnye.. lgpn lelaki skang byk xberkualiti.. yg berkualiti semue dh kawin...

Rate

1

princessjay posted on 6-10-2013 10:43 PM

kau betul. yang berkualiti semua dah dirembat. haha.

cekk takda apa2 first impression pada andartu ni sebab ramai member yang andartu.
umo 30an 40an solo molo lagi.
tapi 1 benda yang paling tak berkenan dengan geng ni ialah sensetippppp memanjang.
buat keja dengan deme ni semak ja rasa nak atur ayat takut kecik ati.
pastu asyik push, push keja kita. aku ni lagi orang push lagi aku malas buat.
walhal benda yang dia duk push tu takda kaitan dengan dia pun. semua benda nak nyibuk. serabut aku.
pastu tiap kali ada ja itu tak boleh, ini tak boleh.
aku penat nak cover nak back up sebab budak2 lelaki dah fed up buat keja dengan geng ni, mengadu kat aku. dah pening aku nak atur bagi tak berpecah.
kepada andartu sekalian tolong la jangan emo, sensetip sokmo.. orang bukan pk pasal kau ja, banyak benda lain lagi nak buat.
dalam ramai2, ada la 2 orang yang ok, rasional, tak emo. yang lain nan hadoo.. penat rasa

copMohor posted on 7-10-2013 02:25 AM

cekk takda apa2 first impression pada anda ...

mmg la ade andartu yg sensitif.. tp bkn semue

kene gak faham kenape diorg sensitif.. cube elakkn berckp topik2 yg boleh buat diorg emo.. nk2 pasal kahwin..

mcm aku, aku xrase aku andartu lg, sbb baru 29..huhu..age is just a number.. yg penting hidup kene teruskn dan bahagia dengan ape yg ada..

Kalau ikot poll ni aku dah dlm kategori andartu?! tapi aku tak penah rasa aku andartu, lagi pun famili aku tak pernah push aku dlm hal nikah kawin sbb dorang paham aku pernah putus tunang. Tapi org keliling yg macam haram tanya soalan yg boleh bagi tekanan kat org2 mcm aku ni.

Sapa aku nak menidakkan jodoh yang belum sampai kan. Semua tu kerja Tuhan tapi aku tetap berusaha ke arah tu (kahwin). Cuma belum jumpa yg sesuai. Memilih? Harus jawapan aku lagi2 utk org yg pernah kecewa tahap gaban mcm aku ni. Kawin bkn boleh dicuba2 tp hingga ke hujung nyawa.

princessjay posted on 6-10-2013 10:43 PM

Saya seorang lelaki yang berkualiti sehingga diiktiraf oleh SIRIM dengan diberikan piawaian ISO14001 pun tak dapat gf lagi sampai sekarang. Hari ini, ramai pompuan yang baik dah menjadi milik orang....

copMohor posted on 7-10-2013 02:25 AM

cekk takda apa2 first impression pada anda ...

sebab tu ka ramai pompuan muda dok rembat laki orang..padahal laki tu pun nan hado sebenarnya...puas bini tu didik nak bagi jadi orang....dah kawin lama nampakla macam berkualiti...kalau tidak tak dela dalam fd n pp ni pompuan yang dok rembat laki orang dok curah perasaan kat sini....lari nikah siam pas balik tak mau  daftar,,pas nikah siam balik sini laki tak penah balik tido mlm pun...berkualitikah laki macam tu...tak adil pada semua..tambah lagi tak mampu n pengecut...

i rasa kalau kata lelaki berkualiti tu semua dah jadi suami orang...adalah perception yg tak betul. dan tak adil untuk lelaki2 yg masih tak pernah berkahwin

ramai lelaki yg tak gune pun dah jadi suami org. ramai lelaki bagus yg tak kawin2 lagi ...sebab tak jumpe yg sesuai sebab cerewet dan mcm2 sebab lagi la

spiderman80 posted on 7-10-2013 05:43 PM
Saya seorang lelaki yang berkualiti sehingga diiktiraf oleh SIRIM dengan diberikan piawaian ISO140 ...

mane tahu lulus piawaian sirim ni..hehe

xpe la..teruskn mencari ye.. sy pn nk carik lelaki yg berkualiti.. tp cm ne tapis kualiti diorg ni

limesherbet posted on 8-10-2013 11:44 AM
i rasa kalau kata lelaki berkualiti tu semua dah jadi suami orang...adalah perception yg tak betul.  ...

yup..itu persepsi sy..  sbb sy tgk kebanyakkan lelaki yg ade kualiti ni semua dh kawin.. mcm kt tpt keje sy ni, mostly guy yg ade kualiti dh kawin.. yg xkawin lg ni, ala lembut2 je..

adakah lelaki berkualiti memilih perempuan yg berkualiti? bincangkan..

mziskandar posted on 9-10-2013 02:07 PM
adakah lelaki berkualiti memilih perempuan yg berkualiti? bincangkan..

klu lelaki sy xpasti..sbb lelaki ni cepat lemah bila jmpe perempuan cantik..

but as for girls, of course la diorg nk yg berkualiti.. n berkualiti ni bkn hanye dr segi akademik or pekerjaan saje.. berkualiti dr segi rohani, pergaulan,pemikiran..

pernah dengar lelaki yg baik untuk perempuan yg baik x? dlu sy ingat lelaki yg baik or perempuan yg baik ni hanye untuk lelaki or perempuan yg sememangnye baik dr kecik.. but sebenarnye, jika lelaki or perempuan tu ade kualiti or ade ciri2 seorg yg baik, then die pn dikire sebagai lelaki or perempuan yg baik.. sy pernh bace satu cerita ni, sy xingat kt mane.. but perempuan ni dikahwinkn dgn pilihan ayahnye.. n after few years, die tanye soalan ni kt ayah die, kenape kawin kn die dgn suami die sedangkan suami die biase2 je, dr segi pekerjaan, ilmu agama.. then ayh die jawb, sebab ayh die nmpak lelaki tu ade ciri2 untuk jd lelaki yg baik.. ayh die ckp mmg lelaki tu kurang ilmu agama tp die selalu pergi hadiri majlis ilmu, salu pergi solat jemaah n walaupn lelaki tu cume kerja biase tp die rajin.. that's makes a good quality n itu menjadikan die seorg lelaki yg baik.. klu org tu jahat sekrang xbermakna selamenye die akn jahat..

limesherbet posted on 8-10-2013 11:44 AM
i rasa kalau kata lelaki berkualiti tu semua dah jadi suami orang...adalah perception yg tak betul.  ...

Stuju...stuju....ada je kwn2 aku yg dah jadi suami Dan mereka ni x berkualiti....they are not taken sbb berkualiti...kalo berkualiti idok le dah kawin x cukup duit beli susu anak smp pinjam2 duit kawin kan? More to dah jodoh...bukan sbb kualiti

hmm alasan menjadi andartu sbb susah nak jumpa lelaki berkualiti pd aku just alasan cover jerk.. cuba la bg alasan yg lbh honest...

tu anuar zain tu x berkualiti ka?

pd aku la, pd org lain aku x tau