CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 13247|Reply: 72

Ada benda cuba mendamping

salam..lama rasanya dok menumpang baca thread orang lain..bes cerita-cerita korang so now ..SS rase nk story plak misteri, pengalaman and mimpi yang SS pnah terima..taktau lak seram ke tak..just to share dengan korang hope korang paham lah story SS yang tak seberapa ini.kisah short story je al maklum lah x pndai bercerita sangat...gaya cerita SS dari x best ke best..hahaha..so harap besabar..

intro..

SS membesar di 6 buah negeri since ayah SS koje gov..so memang dah menjadi rutin berpindah randah lepas menetap lama di sesebuah negeri..hiihi..
ok so lets we start it from first state..PERAK..hehhe duduk sini 10 yr jugak lah kan..tapi story kat sini tak bnyak sangat y bes SS tengok sume citer org lain dah bnyak pasal state ni..

Bab 1.
Bedua di rumah

masa ni SS dengan kakak baru umo 8 tahun kakak 11 tahun kot. camtu..kat perak duduk dkt titi gantong rumah kuarters..rumah ni besar sangat kuarters gov kan besar2 banglow ke tah aper orang pngil pun taktau so rumah ayah SS jaraknya dengan rumah jiran dalam 10 meter jauhnya..rumah ni panjang , rumah batu tinggi.. bawah bukn garaj tapi tempat letak2 barang- barang lama  kedudukan dia senget..kiranya kalau masuk dari main entrance  porch kereta belah kiri tangga rumah belah kanan..halaman memang besar rumah depan depan kosong rumah belakang kosong..tiga unit je jenis rumah tinggi macam ni..pham2 lak kuarters ni ada level2 dia..

so hari tu first day we request mak ayh untuk tinggl kat rumah je..selalu memang follow dorang kalau pg setiawan tapi hari tu mmg nak sgt dok main kat rumah kebetulan sedara SS pun rumah dia dalam kuarters tu jarak 30 m je dari rumah kene rentas padang rumput dulu nak pergi rumah dia..hehehe..ok so kecik2 SS tak rapat dengan kakaK SS , tapi gedik nak tinggal bedua dengan dia. dalam rumah tu ade 4 bilik kalau masuk dari pintu utama dekat tangga terus ruang tamu belah kanan ada 3 bilik..belah kiri akan jumpa ruang makan dapur patu baru ada bilik ke empat and bilik air(bilik ni luar pintu dapur kira terasing mungkin zaman dulu bilik orang gaji kot) so kita orang guna bilik tu sebagai bilik stor saje.. ok lagi 3 bilik belah kanan satu bilik parents and satu bilik SS ngn kakak bilik ni besar boleh letak 2 katil king.hope korang boleh bayang kan lah.j satu lagi bilik hujung kita orang pangil sebb kedudukan dia betol2 hujung rumah  rumah ni bentuk segi empat tepat jadi bilik hujung ambil sudut hujung memang besar lah 3 katil king boleh masuk tapi ayah tak guna bilik tu sebab kelawar duduk atas syiling taik kelawar penuh bilik tu..so jadi stor kami ke dua..

jadi haritu kami duduk ler main  kakak dalam bilik aku kat ruang tamu, abis bersepah rumah masa tu tengah tiptop lagu angin bayu..kumpulan feminin nyanyi..so berangan sorang2 nyanyi lah..tiba-tiba dengar kakak pangil.."angah..oh angah",.so menonong je lah pergi bilik..tnya dia nak apa..tengok dia tengah tido...aik..masa tu kecik-kecik..mana penah pikir kan..so dh tengok kakak tido kua ler balik sambung main kat depan tengok tv pulak smpai ler senja..

dah senja-senja macam tu kakak pun ckp lah" ngah ko tutup suma tingkap yer akak g mandi jap nanti nyamuk masuk"  gila apa kakak aku ni cmna aku nak tutup tingkap badan kecik tangan x smpai nak tarik tingkap..rumah tu tingkap di banyak belah depan tingkap niko belah belakang tingkap daun-daun rumah kampung jenuh ler nk tutup bukan sikit tingkap..banyak!! ade lah 30 tingkap suma bilik ngn dapur..hahaha..haishh bila nk tutup tingkap..dok kelih--kelih gak kt bawah..rumah tinggi kan jadinya nmpak lah pokok-pokok kat bawah tu.bukan apa penakot takut ada benda melompat ..hahaha..sampai tingkap terakhir..dekat bilik ujung..haishh tingkap tu buat hal..ketat plak dia..masa tu rasa macam ada yang memerhati kt bilik ujung tu..waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...dubdab..dub dab..tgk pintu..alahai!!! sape g  bukak pintu hujung ni..benci..lampu tak pasang gelap gelita... patu dengar kakak tanya kat sebelah kiri bilik tu belah kanan..tingkap depan aku.."dah tutup belum tingkap"  " belum la..tingkap ni ketat ..susah"..lepas tarik2 berjaya..aku pun g lah menuju nak masuk bilik igt kakak aku dh siap mandi ke sbb tnye aku dh tutup tingkap belum..tgk-tgk..lah takde..kakak aku dok dlm bilik air lagi..hadeh..

aku g dapur..nk tutup tingkap dapur..nak tutup tingkap dapur kne panjat sink..al maklum ler tak cukup inci..so rumah ni suma tingkap ada grill kecuali tingkap niko tu je lah xyh grill..baru nak panjat sekali tiba2 ada benda melompat keluar dari jeriji tu..haishhhhhhhhhhhhhhhh...apa benda tu..aku nmpak ujung2 je warna kulit..mcm tangn orang..alahai....apa benda..eko kucing kot...dh tutup tingkap..baru aku terpk..mana boleh kucing tu masuk dapur..sebab dapur ade jeriji x muat kucing nak masuk..sebab kedua bukan kucing tingkap dapur ngn tanah ade lah 6 kaki tingi.and mana ada pelantar atau tmpat dia boleh melompat naik..so what is it???

pas mak balik rumah aku ckp lah kt mak.."mak tadi adik tutup tingkap adik nmpk mcm tangan orang kt jeriji dapur"   mak aku snyap je dia ckp lain kali tutup tingkap sebelum senja..so smpai sekarang aku taktau apa bnda tu..

tapi sepanjang aku duduk situ..aku selalu mimpi ada bnda keluar dari bilik hujung tu and jadi anak patung aku datang kt aku malam2...setiap kali mimpi jugak aku pagi2 simpan ank patung dalam almari..mak tanya nape buat cmtu aku selamba je cakap anak patung tu hidup esok-esok lah kluakan..kadang2 aku sorok anak patung tu dlm almari mak aku..dulu2 anak patung aku bukn kecik..aku beli yang besar anak patung kain yang sama tingi ngn aku..jadi gila ke tak seram kalau dia datang tatih..tatih kat aku..

Rate

1

sambungannya TT.....

Titi gantong kuaters mne ek??penah la duk titi gntong setahun..ayah tt keje ape

menunggu sambungan

Cite lg sambungannye

ok ada beberapa minit lagi nk masuk ceramah pagi pulak..taip cerita bab 2 sikit..

Bab 2

Atok Meninggal

Dah lama arwah meninggal kan kami...atok dulu keje askar jadi nya rumah dia gah mengalah kn rumah orang kampung lain..duduk atas bukit hujung dari rumah orang lain..kg punya jalan dulu-dulu..paham je lah sempit kecik jalan tanah merah  lalu 4 biji rumah lain baru jumpa rumah atok..rumah atok aku pagar dawai gate besar  masuk-masuk pagar kene naik bukit.sebab rumah tu kt tanah atas bukit..cerita atok sakit aku taktau sgt masa tu baru 9 tahun jadi tak lah tau gosip2 ni kan ni apa yang aku dengar-dengar..umo atok masa tu dah tua sgt dah 70-80 macam tu atok aku ni kurus tinggi orang nya slalu lepak kedai kopi kalau balik kg je ilang tau dh mesti dia pergi kedai kopi tengok basikal tua dia tu..sihat tapi tiba-tiba dia kene sakit begok (btol ke name ni)..lame jugak sakit smpai g hospital 2-3 kali kasi surut..

lepas dari sakit tu.. dia tak sihat terlantar je macam2 rawatan dah buat pngil ustaz itu ini tapi x jugak sembuh-sembuh..
smpaikan orang cakap arwah ni dh nak pergi tapi ada benda tak nak lepas dia..masa tu ingat lagi ayah balik tergopoh-gopoh sebab dapat pangilan dari kg..bawak sangkar burung..sangkar burung tu ada burung hantu..besar!!..igtkn nk bela..biasa la excited kn tgk burung besar.ayah ckp suh pekeje dia tangkap kt ladang ...

bila balik kg orang dah ramai..suma kat dapur masa tu ayah bawk sangkar burung hntu tu ke dapur sekali..nk pergi tengok tapi kita orang yang kecik-kecik ni mak tak kasi pergi dia soh g main ngn sepupu kt atas rumah..jadi taktau apa storynya..

patu senyap kejap..balik balik rumah selang brapa hari ayah ckp nak balik kg lagi..memang keje tiap2 minggu balik kg tengok atok..kali ni bawak burung murai..mesti ustaz suruh ni....

macam biasa anak-anak kecik kene bawak keluar..patu tiba-tiba dengar org bising-bising katanya burung dah mati..patu nampak pkcik sedara klua katanya nk g beli burung baru pulak..aku yang taktau apa ni nengok je lah orang-orang tua borak..lama gak lah bnda ni jadi atok terbaring je..tapi boleh cakap sikit..sampai lah waktu dia nk meningal aku tak ingat orang suruh bukak atap ke tak..tapi atok aku dorang pindah kan dari tingkat bawah naik tingkat atas..tapi kejup je..aku pun tak paham sgt nape nak bukak benda-benda tu..padahal takda pape pun..last arwah meninggal mak aku ada kt sebelah tapi takda kejadian pelik lah jadi..

cuma nya after brapa minggu arwah atok pergi tu..kita orang balik kg macam biasa..dah menjadi kebiasaan kita orang balik kg tak tdo bilik tido tapi tido kt ruang tamu tingkat atas tu luas suma tdo situ..jadinya masa ni lah benda pelik kedua yang jadi kt aku...malam tu sejuk sgt tido berkepit2..lah kan and aku ni nak kata berani tu takda lah sgt tapi malam aku nak kencing pulak selalu kalau nk ke toilet mesti kjut mak atau ayah teman kn tapi kali ni aku tak rasa takut..nak kejut mak ayh macam kesian lagi pun pk toilet dalam rumah nak takut apa kan..jadinya aku pun bagun le sesorang tgh malam tu tingkat atas ni ada 3 bilik..bilik atok aku besebelah dengn tangga tingkat atas ni..kalau naik tanga mesti akan nmpak bilik atok dulu..seingat-ingat aku aku penah masuk sekali je bilik atok ni..tu pun time opah ada and just nak amik bateri besar nak main...

jadi masa nak turun tangga pergi toilet tu aku memang tak berani langsung tengok bilik atok..sbb takot..jadi laju2 turun..tapi hati ni macam rase ada benda je ikut aku kt belakang ni...tpi kuatkan semangat turun anak tangga..tangga rumah kg ni bukan rendah mcm rumah skng..tanga dia mencanak tinggi nya...bila turun anak tanga pertama..dah rase pelik...mmg sah macam ada yang mengikut..tp hati ni taknak tengok..tapi mata nk juga pandang belakang.. so pelahan-pelan aku pusig balakng...tetttttttttttt!!!!..

tau apa aku nampak..

serigala hitam tiba-tiba melompat atas kepala aku...siap aku mengelak..nasib tak jatuh tangga..nasib baik gak aku berpaut kt tiang tangga..haish kalau tak mau berjahit dahi...patu bnda tu hilang..
mcm kabus je..warna hitam..
tengok kiri kanan takde terus aku cabut lari turun nk kencing cepat2..

igt kn dah abis...sekali turun...aaaaaaaaaaaaaaaa..ade orang pkai telekung..emmmmmmmmmmm..tak nak tengok..pandang kiri je..bnda tu belah kanan..g jalan cpt2 sekli bnda tu tanya " pegi mana ni "  aku ckp lah nk kencing...  patu dia snyup...

aku pun lepas kan hajat tu..bila kua toilet..lah ada lagi..haishh..aku tgk lah betol2..dh ler masa tu gelap samar2 cahaya lampu porch kereta je ada...tgk..laaaaaaaaaa....opah aku rupanya tengah sembahyang..dah jadi kebiasaan opah aku smyang tengah2 malm pagi-pagi buta..haish..terus naik tangga laju2..tak tgk bilik atok..terus selimut tdo..esoknya baru aku ckp kt mak...mak ckp takda aper-aper tu..

so bila lame2 baru lah aku dgr2 dari org yang dorg ckp atok aku ada pkai sbb dia kn askar jadinya memakai bnda utuk jaga diri dia ngn keluarga tapi bila nk mati bnda tu tak nak klua...patu cerita kedua mkcik aku cerita dia pnh tdo dkt ngn arwah atok masa dia sakit..atok masa tu mmg xlalu mkn badan kurus tpi dia mkn gak klu di suap..tp dalm mimpi tu makcik ckp..dia nmpak ada orang gemokkk sihattt....dok pndang je dia..so siapa kah dia..

and aku dengar bnda tu dh kene buag ke sungai perak sbbnya patut ayah kene ambil..tapi ayah tak nak..jadi ustaz buang ke sungai bnda tu..sbb tu ustaz suruh bawak burng dulu..sbb nk bawak bersama bnda tu keluar..tu caranya lah..taktau ler btol ke idak nauzubillah..

ok nak tdo dh ngntok  sat g ada meeting plak..nnti SS smbung cite lagi..

satu persatu kita pk apa bnda y SS takda jawapn smpai sekarang..hihih

Rate

1

Follow Us
Husna posted on 26-7-2013 10:22 AM
Titi gantong kuaters mne ek??penah la duk titi gntong setahun..ayah tt keje ape

kuarters pertanian.hihi..atas tu ada institut aper tah...pun ade cerita dia tapi taktau sgt..hehehe

Sye penh la stdy situ..tt duk kuarters pengetua ye..

ni k tu benda yang berlaku kat perak..tak bnyk sgt citer sbb time tu kecik tak terdedah sgt ngn benda2 tu..skng citer kat kajang pulak..ayah ditukarkn kt kajang bila SS dajah 4..

ikutkan ada kuarters kt serdang boleh duduk..tapi parents SS tak nak sbb ada story kt kuarters serdang tu..nnti SS selitkan sekali..hehe..

kita orang menetap kt kajang kt taman muhibah  dekt ngn simpang balak belakang stesen minyak Shell.. duduk situ menyewa je rumah teres satu tingkt.rumah tgh..dari cerita budak2 sebaya masa tu kawasan tu bnyak ceritanya..tapi SS taktau sgt..mlas ambil tahu..bukn tak nk tahu..setiap kali nak tahu..mak ckp jgn menyampuk citer org..hahaha..

ok ni cerita dia.

Bab 3

Bayang siapa itu??

Rumah teres ni ada 3 bilik patut ada dua je tapi owner dh renovate kedepan kn rumah jadi ade master bedroom belah kanan  seblh master bedroom toilet ade bathub berkongsi ngn bilik no 2 dan belakang dapur tepi kiri bilik no 3 ngn bilik air no2.
Jadi pada awalnya mak jadikan bilik belakang no 3 tu stor sbb barang pindah bnyk sgt jadi kita org adik beradik 4 org duduk bilik first mak bilik 2...masa ni bodoh2 lagi org cerita kawasan rumh ni bnyk benda..tpi tak nk dengar..
smpai lah satu hari adik kecik skali ckp "angah ce ko tengok bayang kat pintu toilet tu"  aku ckp pesal? "adik aku umo 6 tahun masa tu... "gmba orang lah"  aku tengok..takda pun biasa je..

so lepas dari pada adik aku bagi tau bayang tu pelik..setiap malam aku akan perhatikan bayang kt dinding bilik bila nk tdo..byang bilik nampk kt pintu toilet je sbb ruang lain dh ade almari so tak nmpak..awal2 tak tangkap aper adik aku ckp..lepas dh lame2 baru aku perasan..bayang tu nmpak macam atok tua sedang baring..mcm tak logik kn

so satu malam tu arwah nenek aku dtg rumh..so dia tido sekali kt bilik tu..aku perhatikan je dinding toilet tu..bilik aku tu cmna nk describe yer..bayangkn segi empat sama..katil aku letak penjuru kanan bawah meja tulis atas penjuru kiri tengah pintu bilik air kat atas penjuru kiri bersebelah dengn pintu masuk bilik and seblh kanan penjuru letak rak baju semua lah...jadinya tingkat kt bawah tengah..bila cahaya kene bilik bayang nmpak lah kt dinding toilet ..ok yang peliknya..bayang tu berubah2..

sepatutnya bayang tu bentuk ikut shape buku lah sebab kiri kn meja tulis..aku susun buku tegak2 patut nmpak lah buku tinggi rendah nyer..ni tak nmpak atok tua terbaring..mcm cita kanak2 punya buku cerita kalau gmba orang sakit cmne kn orng tua rambut sikit hidung tinggi kepala dahi luas..mcm tu lah rupa..patu aku aper lagi ckp kt nenek aku..." wan..ce wan tgk bayang tu nape lain yer patut kua ler bayang buku..ce wan tengok kalau org letak tagn dia mesti kua bntuk tgn balik kn ni kua lain..."

sekali...lepas je aku ckp tu..bayang tu betuka bntuk mcm orang berdiri lah pulak..."ha wan..wan tgk wan dia dh tuka lain" wan aku ckp bace doa..dh g tido"..pas aku bace doa2..bayang2 tu back to normal bntuk buku2 susun..terus aku tdo..xnk tgk dah..huhuhu..

Bab 4

Sapa nangis kat lua??

kes ni berlaku kat kakak aku..igt x bilik no 3 yang kita orang jadikn stor..bilik tu ayh x jadikn stor dah sebab kita orang asik gaduh so ayah seperate kn 2 orang satu bilik..barang2 dalm bilik tu ayah masuk kn dlm toilet bathub tu..kiranya skrg toilet ada satu je lah...so citer dia..malam tu kakak study sorang2 ..adik lelaki dah tdo dulu..jadinya..dia study sbb nk pmr..katanya awal2 takde apa bunyi snyup..je..macam malam2 biasa waktu pagi-pagi buta kan...lepas tu kul bape dh tk igt...tiba-tiba dia dengar..kucing mengiau2..

dia tak sedap badan terus tido..dia ckp ingat kn boleh tido..sekli.. tak boleh...dia ckp mcm ada benda kt tingkap bilik dia..dia wat dunno je..sekali lepas dgr kucing mengiau..dia dengar benda menangiss..nangiss kt tepi tingkap tu...dia ckp masa tu mcm2 surah dia bace..las dia baca ayat kursi..bila baca lagi kuat bnda tu nngis....lama2 hilang..pagi tu dia cerita kt mak..dia ckp sapa nngis mlm2..sume ckp tak dengar apa punn..hohoho...lagi pun mane ada jiran beranak kecik kt barisan tu..

nasib tak jadi apa2 kalau tak mau dia xnk study pas sudah..jadi skrg sapa lah yang nngis kt tingkap dia tu kn..

ok sambung nanti nk masuk meeting dulu...daaa

Husna posted on 26-7-2013 02:52 PM
Sye penh la stdy situ..tt duk kuarters pengetua ye..

tak pasti pulak kuarters aper..kalau masuk dari parkguard depan tu..rumah no 4 dari kiri..kn kiri lepas pak guard mmg ada lorong naik atas  bukn situ ni jalan terus nk ke atas bukit..akan nmpk dua rumah rendah pnjang and 3 buah rumah atas..so sy duduk situ..hehehe..rumah kedua sblum naik ke institut atas bukit tu..now taktau ler cmne keadaan sana..hihi..

Ok igt dh..dlu umh tu kosong mse sye stdy dlu thn 2006..xslp skrg dh ade studnt duk situ sebb asraka xmuat nk tmpung student..kire tt duk situ dh lme la ye.. Area asrama pn angker jugak dlu..lg angker umh besar kire umh pengetua la kt situ..titi gantong dlm kenangan

Husna posted on 26-7-2013 03:12 PM
Ok igt dh..dlu umh tu kosong mse sye stdy dlu thn 2006..xslp skrg dh ade studnt duk situ sebb asraka ...

aah ler kot..hihih..oh dh jadi rumah student yer,..lame gak ler 10 thun..last 1996 kot..heheh..kt institut tu mmg bnyk kisah seram tp SS taktau cerita sgt cuma sepupu SS pnh ckp jgn pergi main atas bukit tu ada hantu takda kepala..patu ada ckp hantu tanah merah sebab ada satu area nk smpai  ke atas bukit tu..kawasan tanah merah...and dulu ada surau kat situ bila moreh kita orng lepak situ..yang lelaki akan menyakat budak2 pompan ni hantu datang...sorok selipar..jadi kita org y pompan ni akan simpan kasut satu tmpat tak nak bagi hntu curi selipar amik....kalau husna ada story kt situ cerita lah..

Cite psl student la..rumate 1 blik prnh kne histeria kt asrama..tp serius klo time student cuti sem sunyi giler institut..

Bab 5

Benda terbang

Kisah ni terjadi kat abag jiran aku..cerita dia cmni..abag jiran aku ni..suka sangat merayap tengah2 malam...lepak dengan kawan-kawan dia mat motor..bapak jiran aku ni imam surau kat taman tu..bapak dia selalu pesan jagn kua tengah-tengah malam nanti ada yang menunjuk diri...tapi abag jiran aku ni tak dengar kata..jadi satu malam tu macam biasa dia akan g jalan2..tapi malam tu lain sikit..masa balik pulang dari rumah dia ngn kawan dia jalan bedua je lorong depan rumah aku tu..rumah aku punya jalan depan jalan raya  jadi tepi jalan tu ada 3 pokok2 besar.

jiran aku ckp abg dia mlm tu ckp takde bunyi apa pun mlm tu..tapi angin slow2 je tiup..masa tu kawan dia ckp dh...bulu roma kt tengkuk dah meremang..patu tiba-tiba angin zusssssssssssssssss lalu...kawan jiran aku ni  tak semena2 pun cari lah mne datg angin laju cmtu...tgk kiri kanan takde...

abg jiran aku ni lak masa tu rasa nk tgk atas..mata dia melilau tgk kiri kanan smpai ler tiba2 mata tertarik nk tgk kt pokok besar..dia nmpak ada warna putih kibas2..tapi abg jiran aku ni rabun jadi dia buat bodo lah..smpai la balik kt rumah..baru lah dia pk balik bnda tu adalah bnda yang bapak dia sslalu ckp..lepas dari tu..terus abg jiran aku demam seminggu..

Ni ade la cite skit psl asrama..xtaw la seram ke x..
Cite ni blaku pd 10/10/2007..cne aku leh igt sebb trikh tu besday rumate aku..kire mlm tu kmi celebrate la..

Wktu tu time mggu study week..kire sume bdk jd bdk baik la..Lepas kami satu bilik bgumbira sambut bezday..

Lepas kmi sakan bergumbira tiba la saat smbung study smpai la kira2 jam 1 pg.. Kwn aku ni namekn die sbg N.. Selalu klo kmi nk g toilet kami akan g satu blik.. Tp malam tu die g sorang2..
Bilik kmi kire yg pling hujung..toilet lak selang 1 blik..

Si mse die tengah gosok gigi die dgr ade org pggil name die.. Dan die pn sahut sebb igt kwn satu aras pggil nme die.. Toilet 3 blik mandi dan 3 tandas..lampu lak suram je sebb warden xganti yg baru..jenuh dok wt report tp haram wt xtaw..

Kwn aku si N ni pn g la check sume pintu tp xde org..die pn tkut trus blari blik bilik..die diam je xckp ape smpai la ke pg.. Wktu pkul 10 bru die cite kt kmi satu blik..

Time tu kmi dh syak jd something sebb die jd pendiam..mkn pn xnk..dh la die duk sebelah katil aku.. Bile blik dr kelas amali kt ladang pn die diam xckp ape..

So tgahari tu wktu mkn kmi pggl la die suh mkn..die xnk mkn..jenuh la pujuk tp xnk gak.entah cmne mse tu kmi ckp ape tah trus die ngis smbil tutup muka dgn bantal..kmi cuak gak pasaipa die ngis..

Kmi jnuh tarik bntal time tu jugak die mengamuk2 cm histeria..aku pn lari xckup tapak mse tu pggil warden..
Pendekkn cite ptg tu jugak fmily die dtg bwk blik utk brubat..tp mse kmi nk usung bwk trun dr aras atas ke bwh punya la berat..padahal bdk ni kurus ja pn..

Start dr peristiwa ni jugak la bdk ni kerap kne histeria bila kami kne tukar msuk institut kt penang..kira tahun dua kmi kne campak pi penang..kt institut ni lagi truk bdk ni kne histeria.. Aku jugak la jd tukang handle bdk ni ble jd kes2 kecemasan cmni..

Lg haru time praktikal bdk ni skali tmpt prktkal ngn aku.kt situ pn kne jugak.. Mse prktikal lg dahsyt kn histeria..sejak dr tu aku trus trauma dr tlg handle bab2 histeria ni..

Rate

1

Husna posted on 26-7-2013 09:06 PM
Ni ade la cite skit psl asrama..xtaw la seram ke x..
Cite ni blaku pd 10/10/2007..cne aku leh igt s ...

wah terornye husna handle budak hasteria stakat ni tak pnh lagi tgk org histeria tgk kt tv tu ada lah..tp real takde.,.n tak nak tgk..mmg kawan org ada ckp institute tu bnyak kes budak2 ada kne histeria.tp dengar2 macam tu je..kawan pun cerita sikit je sebb mak dia dulu kerani institut..sebab aper bnda yang mengacau tak penah kita org tau punca nya..

Yela..time tu sume org panik..kne tahan jugak la..nk tggl kwn sebilik..kne kuatkn semangat jugak la.. Tp skrg ni klo jd kes cmtu semng surrender awal la..dh xde kekuatan smngt mm.dlu..mybe lps kes dkt umh sewa mse zaman praktikal dlu..trauma..

Bab 6

Tangan sapa tu??

Cerita ni pasal sepupu SS..benda ni jadi kt Sg Merab rumah pkcik SS kalau korang slalu pergi sungai merab mesti nmpak rumah pkcik(pak ngah) SS rumah dia betol2 koner jalan dekt pingiran putra nk ke dengkil tu..

benda ni berlaku masa arwah paklong SS meningal..jadinya semua family berkumpul dekt rumah SS untuk lepak2 sebab rumah pak long SS kt sri serdang ramai orang jadi family kita orang takda tmpat nk rehat so rumah SS je yang dekat..so anak2 pak ngah SS ni 2 lelaki sorang perempuan masa tu xde lagi yang kecik...jadi yang kecik ngn anak dara tungal dia tingal skali lah rumah kita orang sebab nak balik pun pak ngah tak larat...

anak bujang dia masa tu dah 20+ (abg F) dah tak nak lepak umah kita orang sbb penuh sgt nak mandi pun kne beratur tunggu giliran jadinya dia ngn sepupu SS anak mak lang SS( abg A) ambil keputusan balik rumah pak ngh kat sg merab tu..rumah pk ngn ni atas bukit sebelah rumah dia rumah mak mertua dia..

jadinya ank bujang dua orang ni pun rehat2 mandi..masa dorang ckp nak balik rumah sg merab tu sblum maghrib..tuptup lepas maghrib kul 8 cmtu tgk dorang dh terpacul depan pintu... pak ngh sS tnya la  " ai cpt korang pecut balik"  tapi dua budak bujang ni senyap je smpai lah mak ngan SS tegur " napa balik nenek ada tak tadi kt rumah"  baru lah abg F ni citer kt mak ngah...patu abg A pun cita la benda tu jadi kt dia...

kebetulan masa tu rumah nenek sepupu SS ni takda orang jadi kira rumah pk ngh SS je lah yang berlampu..abg A masa tu nak semayang maghrib...jadi dia masuk ler bilik abg F ni nak smayang..tapi masa tu dia dah pelik dah sebab tgk abg F macam tak tentu arah..dia ckp nk dok tungu abg A smyang tunggu kt ruang tamu...abg A pun smayang la..masa nk mula smayang tu dia dengar ada bnda ketuk2 tingkap bilik abg F...

abg A buat bodo je lah kn  semayang..je..patu dgr lagi mcm orang baling batu pulak...abg A dh tak kusyuk semayang...kali ketiga drastikk...

erm ada tangan masuk dalm tingkp..mcm nk bukak tingkap...

apa lagi abg A cabut ler...ngn si F skali dah ready atas moto...tutup pintu bla...

smpai la rumah SS dorg bukak mulut ....katanya tangan tu mcm rimau...

so mak teh SS tanya lah "ko bia betul..tgn sape..nenk ko membela ke?"

mak ngn ckp " hish ko yot mne ade..tak kn mak aku cmtu"

mak teh aku ngusik lagi budak bujang ni.." lain kali ko nmpk ko g terus tnye nenek ko tu...sapa main belakng tu..rimau sape"

mase tu aku yang tengh telopong je dgr story orang..aku nyamuk la.." eh jgn lah tnye..sat g nenek abg ckp..ha tu aku lah..  ha tak pasal-pasal lari tak cukup tanah"...sume orang gelak..

hihihi..cmtu la alkisahnya..

sg merab ni bnyk story kawasan kg kn..jadi orang ckp bnyak ler penunggu nya..dulu arwah pkcu ss ckp kawasan tu keras ada bnda yang suke menumpang..jadi nya setiap kali nk g umah pk ngah ss kita orang akan duduk dalm kereta and senyap..duduk kepit rapat2...taktau lah sama ada tu saje2 citer  pak cu ss buat sbb nak bg ank2 buah dia ni jgn riuh dlm kereta nnti ke aper kn...huhuh..waallahu alam.

semua jadi misteri kan. mak n ayah ko just tutup case camtu ja. huhu

seram jugak cerita ss ni. lagi2 kat kuarters tu. mana2 kuarters selalunya ada 'cerita'.