CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SS87

Ada benda cuba mendamping

namharnimsak posted on 28-7-2013 10:04 AM
semua jadi misteri kan. mak n ayah ko just tutup case camtu ja. huhu

hahah..sorok ler mase tu kn bebudak..mane ler org tua2 ni nk cerita..kn..ngee

Bab 7

Siapa yang kt kolam tu?

Cerita ni berlaku kt family masa ni SS tak dilahirkan pun lagi..kes kt kuarters serdang..ni citer dari dengar2 je yer.

hari tu family mak datang melawat kakak..dah jadi kebiasaan family mak datang menyingah tengok ank sedara sambil bawak wan tengok cucu dia..hari tu mak sibuk sikit melayan sedara mara borak itu dan ini tak hirau pasal ank-ank..kakak masa tu baru umur 3-4 tahun  dah pndai mandi sendiri orang ckp takyah nk berteman..

rumah ni rumah banglow tapi satu tingkat atas tanah..jauh kedalam jauh dari rumah orang.
tanah luas memang seronok kalau main bola..sbb luas je..dari lua rumah ala-ala design zaman inggeris..
ada 4 bilik juga..and bilik mandi ada kolam..(masa ni takde lah bathub..tapi kolah pjng mcm kolam ler..)

mak dah siap mandikn kakak awal-awal senang nnti sedara datg tak payah nk siap kn kakak lagi..
jadi sepnjg masa hari tu..mak lepak ngn adik beradik dia kt ruang tamu.kadang2 lepak di luar porch..ank-ank pulak entah main apa taktau sebab suma ank buah lelaki..

paling tua pun ank buah masa tu abg A je lah dah dajah 5 macam tu..dan yang lain bru dlm dajah 1-3.maka bermain ler ramai2 haritu...wan masa tu duduk join bersembang ngn ank2 perempuan bergosip..(suma lepak kt muka pintu)..

pakcik aku yang kecik(pakcu)..masa tu lalu dapur nak amik air dahaga panas pulak cuaca aritu..masa kt pintu dapur dia nmpk mak dia (wan) ada kt dapur tengah buat air..tapi diri membelakangkan pakcu tgh kacau air dalam teko..dia buat endah je mesti mak dia tgh sibuk wat air milo..jadi dia amik gelas amik air kosong minum patu bla...patu pkcu aku terus pergi cari ank-ank buah lelaki..mana tah pergi budak2 ni..mula teringat..napa pulak mak dia nk buat milo..ni kan rumah akak dia (mak aku)..tak kn ler tetamu buat air..sorang-sorang lak tu..mcm tak logik plk bila dipikir kn kt situ..

tanpa pikir pjg lagi dia gerak mencari ank-ank buah dia main dimana...tiba-tiba dia dengar suara budak tgh seronok main dtg dari dalm bilik air..." ni mesti si kecik main air lah ni.." maklum lah mak pk tgh syok berborak..ank2 aper lagi buat aksi sendiri ler...

pkcu aku terus menuju ke bilik air...sore buudak tepuk-tepuk air..dh smpai pkcu tengok kakak dia tengah mandikan kakak aku ..dalm kolam.." kak mana si A ngn lain-lain"..mak aku snyup je melayan kakak aku.." takpe lah kak cu cari kt lua kot..hishh mane budak2 ni tgh hari main panas"

pakcu pun jalan nk keluar pintu.."eh kak dh siap ke mandikn yana"..

mak aku wat muka tanda soal..tapi jawap gak " aah pepagi lagi kita dh mndikn dia"

pakcu aku lak pelik' pagi?'  eh bukan tadi kakak aku ni bru mndikn ank buah aku ke..(ngomel dlm hati)

patu tegur wan aku kt situ.." mak mana milo tadi..abis dah ke"

wan aku  ckp" milo apa?"

bru pakcik aku sedar..herm ada something  dia terus bla ..

bila dh lame2 ni suma dah besar..mak aku pun dh pindah perak balik baru lah pakcu aku berani bercerita..menurut mak aku..rumah tu memang keras..dia sendiri kuatkn semngat..ayah aku memang selalu tiada kt rumah tapi memikirkan sedaran mara n mak dia takde lah duduk jauh sgt..jadi dia teruskan je cuma katanya kne kuat semangat and selalu baca doa..

rumah tu dulu ada india mati..mati gntong diri..mungkin roh dia tak tenteram jadi kadang2 memuncul kn diri..tapi dia tak kacau orang cuma datg menjegah je..

penah gak bila mak aku tingal ngn kakak aku bedua kat rumh hujan lak tu..kilat pnah rumah...bertalu2..kadang-kadang bnda tu kacau malam2 (mak tak cerita cmna dia kacau)..tapi mak aku just ckp kt bnda tu..jgn kacau dia ank beranak.."aku duduk sini tak kacau ko..ko jagn kacau aku"..mcm tu ler bunyi nye..pastu takda dh gnguan..cuma kalau ada dia mnyamar tu..biasa la..

hihihi..

Rate

1

next port Trg...

Bab 8

Benda Bergolek kepunyaan orang siam.

Ayh ditukarkan ke Trg masa aku darja 6..tak sempat nk buat kawan kat kajang dh kene buat kawan kat trg.pulak  haishh..

pada awalnya aku tak nak sangat2 pergi trg sbb orang ckp tak bes negeri mundur takde shooping mall..tapi ayh ckp "jgn mengada!!"..haha so kne lah ikut..barang dlm kotak x abis bukak dah kene angkot pergi timur pulak..haishh..saboo je lah..

kami berpindah ke Jerteh pulak..hahaha..gong nering..wuhu..masa dengar nama gong nering..haish..pesal ler tak bubuh name sedap sikit..apo lah...orang sane ckp.."gong" maksud dia gila..tapi bila tnya cikgu..cikgu ckp "gong" tu tanah tinggi..nering tu nama pokok..aku dok oooooooooooo je lah kn..x phm ape y dorg ckp..nge..ok so mcm biasa kita orang duduk kuarters ler kn..hahah..dlm taman..brpagar..bese ler kuartez gomen mesti ade pagar..cumanya xde lah guard bagai..hihihi..

rumah kita orang stail mcm kat perak jugak..pnjang..tapi kali ni atas tanah okai...bukn tiang tinggi lagi..n ada dua porch kereta ruma jarak ngn rumah lain dlm 10 meter kira selang sebatng pokok kelapa je..dh ade jiran..kiri kanan balakng..depan rumah aku jalan taman  dh mngadap kampong lain.. penjuru kanan ade tennis court ngn dewan pingpong..ha so di pisahkan ngn padang rumput yang x seluas mane tapi boleh ler nak main bola..tendang2 kne tingkap rumah aku ler kn..

sampai sane rase mcam alien..tak knal orang..hahaha..so kawan pun xde lah..bila start hari ke2 n ke3 baru ade kawan..sebab dh g sekolah..orang ckp orang bandor..ramai ler dtg menyapa kn..(budget hots)..tapi rase macam alien..hahaha..

jadinya bila dh sekolah baru lah tau jiran kiri kanan pun ada ank sebaya aku..jadinya kita orang pun ber kawan (pompan sajo) lelaki tak mau aku kawan!!..ok.

bese petang2 kita orang lepak2 atas padang rumput tapi ade pokok bunga aper tah kenangan ke paer tah bunga putih kecik2 tapi wangi sagt..rendang..(hoho..klu dh rendang ada ler yang minat kn)..tapi aku tak kisah besss redup..bawh pokok mmg ada kerusi batu  dorang letak..satu umh aku satu bwh pokok tu..so situ tempat kita orang lepak2..

satu petang tu kita orang dh penat bergosip pasal budak2 lelaki..so jiran aku si I ni pun bukak story.." SS ko tau tak taman ni keras tau..tu ko tgk kt court tennis tu..mane ade orang nak main..sume orang takut  sbb kt kusi batu sblh tennis tu  ade bnde suke duduk lepak..sorang2"

aku pun.."ha yeke..." telopong..tapi memg xde orang main aku pun pelik.tapi sejak aku pindah bru lah budak2 lelaki ni gedik nak main kt situ..mentang2 ank dara ramai kt situ..(budget hot lagi)...tpi aku ler orgnyer y bengong main kasut roda sesorang kt tennis court tu..(merosak kn lantai tennis)...ngeee..

patu kawn aku sambung lagi.." aah masa aku duduk sini awal2 macam2 ade yang mengacau rumah aku tu..ada yang duduk.tapi dah pngil bomoh soh halau."..aku pun.."erkk..ko ni bia btoll..apa yang dok kt umah ko tu..??"

Si I: seram ler nk citer
aku: lah ko ni bukak topik tapi stop cmtu je kn
I: alah cmni.. rumah aku tu ada benda dulu..masa kita orang baru pindah..tiap-tiap malam dengar benda bergoleh..atas atap..mcm bunyi buah kelapa jatuh ..patu jatuh kt tanah.."debukk!!!"..bila kita orang tengok lua tingkap takde..kadang-kadang bunyi mcm kayu balak..gruk..grukk..grukk..bergoleh..debukk..

aku: aper y bergolek tu??eewwwwwwwww

I: entah..sbb tiap kali mlm benda tu bergolek n stiap kali kita orang tengok tak ade aper2..sampai satu malam aku ckp kt abah akuu...abh aku ckp takde aper2..tapi abah aku ckp masa kita orang bukak pintu " jgan kacau ank cucu aku nak tdo" terus benda tu senyap x jatuh dah..tapi x lame pastu..benda tu datg lagi..golek2.. debuk..golek2..debukk....

sampai satu tahap tu kita orang tak tahn jadi mak ayah aku pngil bomoh suh tengok ada apa..bila bomoh datg..bomoh ckp tapak rumah ni ade bnda..tapi bnda tu dh lame tak gngu orang..tapi ada lagi satu yang suka mengangu ni..cuba tegok kt diding rumah pokcik ni..ha tu..lah bndanya  sbb tu bnda tu dtg..ko tau apa bnda tu??...ha ada lukisan tulisan siam  gmba tokong budha tu...jadi kita orang  pun bersihkn lah..tapi x boleh gak tangal..last2 aper tah bomoh tu buat..suh bnda tu jgn gngu kita orang..kita orang hanya duduk kt stu je..baru takda gangguan dah..

aku:ha mmg ler takde kt ko...hishh..nape aku ckp cmni???

ha..sebabnya..malam tu benda tu dtg bergolek atas atap rumah aku..
for the first time aku merasa  bongok tahap kambingg..tak tido malam aku di buatnya..
real ok..aku pejam je mata bunyi...gruk....grukk..grukkkkkkkkkkk...debuk...
grukk..grukk.gruk..debuk..mcm kayu balak jatuh..ke tanah..

tapi dari mana datang kayu balak tu??????? menjadi persoalan kt aku..mlm tu aku bersangka baikk jeeeeeeeee...buah kelapa kot..sbb keliling rumah mmg buah kelapa..walau x logik..jarak buah kelapa ngn rumah 5 meter cmtu selang ampai baju..takan bila jatuh terbang jatuh atas bumbung...lagi pun kalau buah jatuh mesti..sekali je bunyi kn..bunyi jatuh dulu debuk..baru guling2..baru jatuh tanah...ni..bunyi guling..gruk..gruk..gruk..baru debuk...mmmg tak ler aku nk meninjaunye...benci btol aku rasa nk menyumpahh..bnda tu..dh la atap rumah atap batu tu..y mcm asbestos ke ape tah yang penting bukan zing..tapi..bila bunyi..hishh..

bila bukak mata..hilang...tutup mata ada lagi..waaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..smpai ler subuh..aku ckp kt mak ayh aku..mak ayah aku ckp..mane ade. bunyi aper...

soknya aku g skolah aku ckp kt I..

aku: wehh..adui..ape bnda la ko ni citer kt aku..ko tau x bnde tu bergolek kt umh aku..benci lahh..
I..: oh yeke..rumah aku dah lame takde yang bergolek..hahahhha..nasib ko ler..
aku: ah benci aku ko ni...

dari situ bermula misteri seterusnya n mimpi2..huhuhu...sampai skrg..

Rate

1

berpindah randah sangat

Eee.. Takutnya

Bab 9

'Dia' menyakat pulak dah!!!

lpas kes benda bergolek. tu..lama2 hilang cmtu je..sbb aku masuk tdo awal and tdo bia kasi tido mati..tak nak tejaga2.kalau tak siap ler..haishh...

kali kedua erm yang ini lagi suspen tahap..biawak atas bumbung ok!!..nyampah aku..

masa tu aku form 3 kot...tengah bz mentelaah pelajaran (budget teror ler ni) jadinya dah menjadi rutin aku..lepas je kul 8 aku akan duduk kt meja study aku..alahaiii..aku tak cerita kat korang lak bilik aku ni cmna kedudukan dia..lua dh citer kan..ok dalam rumah aku ni ade 3 bilik je. dua bilik toilet..ada 3 pintu nk masuk rumah..pintu besar..kt depan..pintu satu kt belah kiri.. and pintu belakang kt dapur..jadi kalau masuk pintu depan bilik aku berdepan ngn pintu depan..lagi dua bilik belah kanan.. so bilik aku terasing dgn bilik mak ayh aku ngn kakak n adik lelaki aku..dorang kira wings kanan aku wings kiri..

ok nak dijadikan cerita ayah aku ni mmg kalau sampai tahap rajinnya dia akan bakar sampah / surat khabar time senja2 nk ke malam cmtu..sbb ptg dia tak larat n kalau time ngade dia akn jenguk aku kt tingkap tgk aku wat pe..tapi tu jarang ler and aku tak kn perasan pun kalau dia jenguk kt net tu sbbnya tingkap bilik rumah aku ni dorang pasang net nyamuk..kalau dh senja..takdenye aku nmpk sape kt lua..(ni jadi bahan kalau adik laki aku mengacau)..disebabkan aku dh tau mcm tu..jadinya hari tu lepas smayang maghrib aku dgr mcm ayah aku bakar sampah..

aku tengok lua mcm nmpak ade api..ok la..so nk study...aku pun bukak buku add math..(mmg fav subjek)  bila dh start bukak calculator aku akn tak hirau..kekadang bapak aku dtg tgk aku study dari blkang aku pn..aku x sedar..(patu klua la adegan terjerit telolong bila aku dh bepaling ke blakng..pham-pahm ok..)

tengah kusyuk-kusyuk study tu tibe-tibe aku tdgr..bunyi orang ketuk cermin bilik aku...cermin depn meja study aku ler..sbb meja study aku ngadap tingkap bilik...dalam hati ni ayah ler ni...saje je ..hishh...aku wat bodo je..lantak r sibuk je ngaco orang bace buku ni..(pura2 kusyuk study balik budget ank baik bace buku)..skali bunyi lagi.."tuk..tuk..tuk.." bunyi orng ketuk cermin nako tu dgn guna hujung kuku................alahai..korang bayang sendiri erk..aku pun tak reti nk ckp..tapi bunyi mcm tu ler ..

masa tu .dalam hati..ayah ni..nak nakot kt aku ler ni sorang2 dalam bilik..dah ler aku tak tutup tingkap..siap ler ayah ni kalau aku kua... patu aku pun ketawa..konon-konon nk g peranjatkan ayah aku kt lua sebb teruk sgt ngacau aku buat kje..tapi seblum ni mmg ayah aku tak pernah ketuk tingkap pun..

bila klua bilik.."aikk mane semua orang ni..sunyi sepi kt ruang tamu"..pintu yang kt porch kedua tu pun tertutup...

tak kan dorang taktau ayh aku kt lua tengah bakar sampah...dlm hati..oh maybe ayh klua ikut pintu dapur kot..tapi napa mcm senyap selalu kalau dia kt lua adik2 aku dua orang tu akan nyebok kt lua gak..hermm

lagi aku excited nk kua,,hihih..mesti ayh sorang2 syok ni sergah dia buat keja kt lua..kua2..aku tengok...erm

aikk..takda sapa!!!!!

what!!!!..mana dorang  tak kan sepantas kilat ayah aku dh masukk...

aku tengok  aik mana unggun api tadi..yang ade asap yang dah abis bakar..api pun takda..macam sampah dah lama abis bakar..hishh.."mana ayah aku ni"...aku pun belari masuk bilik check..aik..mane semua orang ni..

tiba-tiba ayh aku kua dari wings bilik dia..pkai songkok macam baru lepas sembahyang..nk bersiap2 nak mengaji..

dalm hati haishh..takan baru je kjup dia ketuk tingkap aku..tup2 dah siap smbhyang..x logik..sbb lepas bkar smpah mesti dia mndi dulu baru sembahyang ...herm x sedap hati dh masa tu..patu kakak and adk lelaki aku kua lak nk tengok tv..

aku tanya ayah aku "ayah tadi ayah ada ketuk tingkap bilik adik tak??"

ayah aku pndang aku..ngeleng..

haishh...ermmm .."ayah tak bakar sampah ke tadi..bukn ayh bkar sampah ke tadi...ayh tipu kn..mesti ayh yang ketok..kuku ayh kn pjg..adik tau mesti ayh yang ketok"..

ayah aku geleng..patu kakak aku ckp" ko nape?? tetiba je..ha tu la kua senja2..mana ade orang kua..sume dah masuk mandi tadi"

adeh abis tu sapa kt lua tadi..haish..hati dah dub..dub..dub..masuk bilik..aku tutup tingkap tutup langsir..hermm jgn ler bnde pelik-pelik datang...

korang rase-rase apa benda??

aku bace thread2 lain dorang ckp mungkin kak pon..sbb kak ada satu thread tu ckp kak pon ketuk tingkap..mesti bunyi kuku dia..orang kalau ketuk mesti dgn tulang jari..tp bnda ni ketuk ngn hujung kuku...

so adakah?????

Follow Us
haishhh...seram pengalaman tt..huhu..:Q

semlam..hermm tgk video kt fb..pasal kedai mercun terbakar..abis bunga api..mercun meletop..pom..pom..pom..

tak de lah suspen or horor..

tapi yang pelik nya..

malam tadi aku dh tdo kul 11 awal2....tgh2 syok mimpi..dengar bungi mercun..macam org celebrate new year tu..pom...pom..pom..

awal2 tu aku pk..mimpi je ni..tdo je lah kn..tp smpai letusan mercun terakhir..aku tejaga..

pk sejenak..ni raya ke 9 kn..mne ade orang main mercun dh kt kl ni..hishh..pelik
aku bgun g toilet..

semua gelap..
tgk kat tingkap( aku tak tutup langsir tingkap)

gelapnyer..klu ade bunyi mercun..tak kn..sekejap je..lua mesti cerah..ni gelap..

lepas kua dari toilet..aku tgk jam..
hah..kul 2.30...mmg x logik...mane ade  org main mercun kul 2-3 pagi ni..tebuang tabiat ke aper...

jadi apa bnda y main mercun tu???

BuBuComey posted on 29-7-2013 11:18 PM
haishhh...seram pengalaman tt..huhu..:Q

seram tu..takda lah sgt..tapi macam tertnya2 apa kah benda tu atau..perasaan je..kalau tak pk x seram..pk..meremang gak bulu roma.

dah xde update ke?? huhu

salam..hehehe..sorry lame x update..sibuk bace story org je..so story sndiri makin dilupakan la..hihii..

masa skng ni dh 3 bulan xde ya rase mcm mengacau ke aper ke...dunia kembali mcm biasa...cuma klau dekat rumah skrg..tgh2 tengok tv.... tv tepadam....kalau kita pndang tv  dia x padam..kalau tgk tv patu ralit dok men msg ke...dok borak2 ke..ha..dia padam...

mcm aritu SS dok sibuk buat bunga  so smbil2 on tv..jadinyer adik pompan SS pun ade..mase tgh kusyuk tu tibe tv snyap...tekan2 lah..sbb igt kn chanel xde maklum la..astro kn suka chanel kabut...ehhehe..tekan2  aik..xde lak..tgk kat video coder..aik off (kua gmba jam)....laaaaaaaaaaaa bila tutup...so SS ckp kt adik..

"ten ko tutup tv ek"
adik ckp "mane ade"...aku: abis tu sape padam..aku nk nengok citer"

adik aku snyap je..dia sengeh je..  patu aku slamba je lah ckp :hish rumah ni mmg dengki..ade hntu jahat ni..nmk tgk tv dia tutup..xleh tgk org senang..."

tu baru tv..belum lampu...kalau lampu pulak...ha ni lagi magic... skli tu ckp turun lah dari bili..tgk gelap..patu tnyer lah mak..nape x pasang lampu ni...patu mk ckp..lmpu tu dh terbakar..aku pelik..aik smlm kn elok je  xde pun tanda2 nk terbakar..haahah... mak ckp..entah mak tekan dia x nk nyala...patu aku pun petik ler switch lampu...ha ni ok je mak..nyala dh...

aku ckp lah...mk ni mamai ko tekan switch..mak ckp ngn yakin..iyer..mak tekan dh tadi dia taknak...

patu soknyer..aku lak pepagi tu tekan..tgk..aik pesal xleh on...emm bia la..dh rosak tol la ni ckp mak...

tup2...ayh dtg bukak..aikkkk...nyala plak dia..magic btol..pastu kita org mlas la dh layan..lntak dia lh nk nyala ke tak...

ayh ckp rumh tu..mcm ade lah kot y duduk..sbb 10 tahun kita org tak duduk situ..sbb asik pindh..ni dh pencen baru balik rumah tu...

skng ni jage nenek kt rumh...kalau dulu..dia asik ngensot2 nk bagun..(padahal x larat nk bgun kalau kita org x angkat)....bila tanya nk pg mne..dia ckp..tu ade budak ramai naik atas...( lah sudahhhh) ...  

kalau duduk sorg2 tu kadg2 tu aku beranikan diri je la..assume sume org xde...tp kadang2 rase mcm dperhatikan..so klu dok sorg tu..aku dok bilik je..tp mcm dgr kat bawah ade org..kalau duk bawah tgk tvlak rase..mcm ade org kt dapur..dok tgk aku..patu dok kt tangga...(mmg x sonok dok ngn perasaan cmni..)

Husna posted on 26-7-2013 11:06 PM
Ni ade la cite skit psl asrama..xtaw la seram ke x..
Cite ni blaku pd 10/10/2007..cne aku leh igt s ...

ha u memang berani la handle budak2 histeria..
tetiba i terminat lak nak tau kisah histeria masa praktikal tu..
teruk sangat kah sampai tukang handle pun trauma?

ce citer ce citer..

seramnya...banyak gila tingkap umah kau, jenuh nak menutup hari2 tu

Ok la aku cite ckit.. dlu belajar institut pertanian 2 thn.. 1thn kt titi gantung 1 thn lg kt bumbong lima.. pastu kami sume kne praktikal 8 minggu.so aku kwn aku yg N yg slalu kne rasuk ngn sorang lg aku bg name F dpt 1 tmpt prktikal..kt sebuah nursery kt satu tmpt nama Tanah Hitam Chemor.Msalah pertama kmi mse mule2 smpai situ nk cari umh sewa.. sebab jauh dr umh..so esk pagi dh kne start praktikal. Ptg tu kmi kalut cri umh..pusing satu taman amik no umh kosong pastu call.

Pastu call punya call sorang lelaki cina stuju nk kasi sewa umh die.. utk tmpoh 8 minggu kami just bayar 500 je..murah kan.. kami dh terdesak sgt trus stuju..malam tu jugak kami pindah masuk.. tunggu pnye tggu skali yg dtg lelaki india yg dtg..pelik jugak tp sebab dh terpaksa kmi decide amik jugak lak..

Nanti sambung lg sebab on9 pkai hp xsyok pulak nk menaip Last edited by Husna on 6-12-2013 10:57 AM

tt, nak nyampuks sat..

Dulu I jaga atuk I dalam sepital. Atuk memang ada sakit lepastu baru jatuh keluar ICU haruslah lemau je.. I know atuk ada saka turun temurun dulu. Tapi atuk tak layan mende tu sebab katanya taknak susahkan anak cucu nanti. Atuk memang dah buang mende tu. Tapi I macam tak faham bila orang yang serba tahu cakap mende tu masih mencari tuan sebab atuk I tak layan.

Masa kat sepital tu, orang tu cakap atuk I ni dah tak lama ni. Lepastu cakap lagi yang hidup ni sebenarnya bukan atuk I. I bengang tapi I diam sebab tak faham.

Lamaaaaaa lepastu (last week) baru atuk I meninggal. Tanpa buka atap etc (nak tunjuk yang atuk I ada saka atau benda2 tu). Atuk memang tak larat nak makan minum pun. Lepas nafas atuk kasar dan tersekat-sekat, atuk hembuskan nafas terakhir..

Nenek I kata before atuk meninggal, ada seorang ustaz ni ambil tanah di rumah. lepas ustaz tu balik, atuk pun meninggal. A week later, baru ustaz tu datang balik tapi I xtau cerita sebab I dah balik rumah.

I yakin dan percaya ini semua ketentuan Allah. Tapi bila ada teori2 yang dikemukan org tu (macam I mention kat atas), I pun terus terfikir betul ke benda ni semua?

NBM posted on 22-11-2013 02:46 PM
seramnya...banyak gila tingkap umah kau, jenuh nak menutup hari2 tu

mmg banyak pun sbb tu kalau tutup kita org bahagi2 kan ..kakak aku area bilik..aku area ruang depan je...ahahha

Bab 10

Kisah di matrik N9

ni kisah time kat matrik...mase tu thun 2005 kot..(lupe sudah)

kisah banyak sebnar nyer..cuma yang aku rase mcm kepelikkan (misteri) only 2 je ..sbb tu je happen to me..hahaha

so kisah fes..matrik n9 ni mmg femes bab2 air takde..aku dok bangunan C1 atas bukit jadinyer..mmg air lambat sampai kadng2..bilik lak tingkat 2..mmg kesian klu nak angkut air dari bawh ke atas...air tadah cukup 2 baldi je pun (sbb bawak dua je baldi)..tp kita org dh tau dh kalau air nk takde tu slalunye..bawah dulu takde baru atas..jadi smpat lah kalau nk berlari kat atas tadah aper y patut..

nk di jadikan cerita..satu hari tu..aku balik dari kelas..sakit perut..tengok2 tandas yang mmg aku suke ni ada orang...(toilet asrama paham2 ler 3 toilet berak 3 toilet mandi)..aku akan gune toilet paling fes y dekat ke pintu sbb air kt situ laju paip pun x meleleh..)..tp aritu ade org..and kebetulan air kecik..jadi tandas lagi dua tu aku x prefer masuk..takut tgh sedap2 onk..onk...ayak xdaq plak..jadinya aku pun belari ke atas...tgk..alahai atas pun ade orng..last aku pg tingkat 4....untuk makluman tingkat 4 ni..wings akunyer tingkat ni..mmg xde penghuni..jadi sunyi je...tapi kalau dh xde air..ramai je budak naik untuk mandi bagai...jadi aku nng mmg pesen hati kering...mlas pk bnyak..aku g ler naik tingkat 4

masa tu mmg xde org..(mmg tabiat suke g toilet sorang2 baru ada privacy)...dh siap melabor bagai..buat cpt...walau hati kering..tpi..takut  mmg ttp takut..walaupun siang..dah ler xde orng kang jadi aper2 nk melompat tang mne..hahaha....

jadi pas dh siap tu.aku kua g lah sinki nk cuci tgn..hehehhe..nk kua aku pusing ler ikut pintu kua bilik mandi..(opss toilet asrama ni bentuk u..jadi ade dua pintu lah...jalan2 skali tersempak ngn ade budak ni..aku pun wat bodo je la..snyum..)...bila turun.dh masuk bilik pikir balik..aik sape budak tadi tu..pesal dia jalan laju je..nk kmana  ...muke tak pnh tgk pun..ke aku yang x update penghuni kt situ..tp mcm x logik nape muke pucat je...erm so aku wat ler bodo je assume..dia pucat sbb nk teberak jugak kot...hhahahah

so xde lah seram sgt...kn

ok kisah 2.. time aku nk g basuh baju..(tak igt dh citer blum  tp cita gak lagi)

mesin basuh kt blok ni ade dua je..satu letak wing A satu wing B..jadinyer paham2 ler kalau mesin dah satu..ha tang mne nk nungu turn nyer..kmain lame..ade tu y potong tret...jadi nk jadikan cerita hari tu aku xde duit syiling..maklum ler nak basuh baju mesin tu 3 ringgit..nak kne ade duit 50 sen 6 keping..so xde lah duit aku...kawan aku ckp g ler basuh kat rumah felo..situ 2 ringit je tapi duit letak le kat dlm kotak...

jadinya..masa aku turun tangga tu..aku nk menuju ke block c2 (block c2 ngn c1 bersebelahan je disambungkan dgn laluan pejalan kaki n ade tempat ampai kain tengah2...) dh turun mase tu kul 7 kot langit dh cerah gak..tapi xde budak sbb bese ler ari minggu budak pun bgun lambat ler kan..jadi mase tu je sesuai untuk rebut baju,,aku nampak satu amoi ni rambut pendek..bawak bakul baju dia..pkai tshir putih  ngn bakul pun putih penuh baju...jalan nk bawak baju jugak kot aku assume...

so bila aku dh kt corner lalauan pejalan kaki tu aku tgk dah xde pompan ni...
aikkk..xkan alju sgt pompan ni jalan...aku asume..dia kt tmpat mesin basuh ler tu..
tengok..aik tmpat mesin basuh kosong...xde baju,...timba pun xde...(skali ngn aku2 x jadi letak bju..igt mesin rosak ke..)...so aku pandang ler kanan..aik xde gak..tgk tangga..haish..xkn ler angkt bakul cam pelesit naik tangga...mmg xde langsung...

malas pk aku balik blok aku..aku g basuh kain kt mesin blok je..xnk ler aku tungu2 situ..ahahahhaha...

so itu la dua misteri mase aku kt situ..ade y ckp bnyk citer seram..tapi  dorg snyup je..xnk bsiing..so aku takde la tau sgt..

tapi y besnyer dok situ..sbb dorng ckp muka aku sebiji muka fellow...sampai kan ade kawan aku tu tgh lepak kt katil kawan aku nk melompat kua bila aku masuk bilik...dia ckp..dia ingat aku ni fellow nk buat spocek ke..tp mcm x logik ler felow..pkai towel streeet sidai baju dlm bilik kn....aku gelak je lah...

hihihi

Bab 11

Kecabulan mulut membawa padah

cerita ni pulak tjadi kt aku mase aku menuntut kat sebuah univ kt perlis..so tahun pertama masuk asrama mcm prak jugak ler..maklum ler sblum ni dok matrik setahun je..ni dok u 4 tahun..pk cmne la nk hidup kn..so kita org dtempatkan kt asrama  tp rumah apartment sbnarnye..satu rumah ade 3 bilik 2 bilik air..aku dapt rumah groundfloor..kebetulan cosmate aku pun duk depan rumah aku..jadi selalu ler aku melepakkan diri kt rumah dia..dh mcm rumah ke-2 aku lak..

cuma tak besnye..rumah dia tu kotor..sbb hosmate dia jenis suke cmpak bju2 kotor macam tu je..(bukan nk complain..kawan aku pn slalu ngadu...rumit dia mandi pun malas...)--hahah..so nak jadikan ceritanya..malam tu hujan...jadi pas hujan berenti..aku g ler lepak umah kawan aku ni..sebelah bilik dia ni..ade pokok kemboja merah tu... so pas hujan udara fresh ler kn..angin sejuk je kalau dok kat lua tu..tp aritu aku g bilik dia..aku bau busuk...mulut ni cabul lak tu....slamab je ckp "wei  pasaipa bilik ko bau kapur barus ni".... kawan aku snyup je..dia ckp "ha mana ada..aku x bau pun"

jadi sbb mulut lancang sgt..pastu aku terus demam..seminggu demam..tp kuliah pg la..gila apa x pg...

tu la cita nyer...

just nak update...senario ptg smlam

nk jadikan cerita..smlam aku pas abis bengkel..aku balik rumah terus tido...mak aku ckp nk g klinik amik ubat..jadi dia suh jage ank buah aku"ecah"  so aku ckp ok la..tpi 3 30 aku tdo...sampai ler kul 530 baru tejaga..aku luper pasal ank buah aku...aku dgr sunyi je..mesti ni..mak aku angkut skali dia..klu x..maunyer dak tu dh bising nngis dlm rumah..nn xdenye aku leh tdo lena cmtu..dh ler ngah ujan..sejuk semlam...so kul 530 tu bgun2 tadkde lah bgun betol (opah aku ade je kt bawah tbaring..xleh gerak kn)...aku baring2 kt katil tgk fon...

tibe..tibe...dengar bunyi loceng...cing...cing..cing...mcm bunyi loceng kaki ecah...aik..xkn dh balik..slalu klu dh balik mesti mak aku tekan loceng rumah  walaupun dorg ade kunci pintu....aku wat derk je la..tp bunyi gak lagi mkin lame mkin dekat.cingcing cing bunyi gelang kaki...emm x sedap hati dah aku..aku terus bgnun..tinjau kat bawah....erm confirm xde pape....opah aku tengok tdo...

aku naik atas..aku g tutup sume pintu dalam bilik ke balkoni...patu turun..dok depan..tgk tv...

xnk pk dah..hish..pelik2 je....

Kisah ringakas..mimpi dan pengalaman x seberapa di rumah parents skng..

Hensemnyer..

aku di dalam cerita ini adalah penulis.

sudah menjadi kebiasaan aku tido sorang2 je kt bilik..walaupun bilik aku share ngn adik bongsu tapi adik aku much prefer tdo kt living hall kat bawah..so aku tido sorg2..bilik tu not fully for bed..mak aku buat tmpat dia menjahit sekali since anak2 xde kt rumah n bilik aku besar ++ tingkap cerah..senang dia nk mnjahit sambil memantau tempat basuh kain kt beranda belakng(bilik aku ada beranda blakang y bersambung dengan bilik adik lelaki aku kat sebelah...

so since akak aku dh kawin dia x stay situ..and adik lelaki aku dah dok mnyewa kawan2 lelaki dia so tingal ler aku mak adik and ayah..kalau sume kt bawah..aku sorang2 je r tido kat atas( hati suci tak pikir ape2)

back to story... sejak umor dh 20++ tiap2 malam mesti mimpi kne kjar ngn penjenayah..then at the end ada lelaki hensem selamatkn aku ..laki tu sgt hensem ok mcm muke katun jepun...ryu..siap berkot bagai selamatkn aku..tp yang pelik..sbnarnye laki hensem tu adalah penjenayah y kjar aku tadi..mimpi ni berulang x selang 2-3 hari dalam sebulan mesti ade....lame2 sbb malas r layan..mimpi tu hilang  betuka to next dream..

bayi 1

x layan mimpi laki hensem dia tuka jadi mimpi budak.. tp mimpi ni sgt pelik..aku terpaksa dalam hal ni..bukn dgn rela hati..

crita dia..aku pegi satu tempat ni..ngn kawan2 aku..and tibe2 suasana jadi kecoh..aku tak ingat sangt cmne..tp mcm ade satu keluarga ni husband n wife pegang ank kecik which is baby lagi naik moto..tibe2..ade benda dari tmpat tinggi..aku rase mcm lereng ke ape nk runtuh..so mereka ni x boleh nak kawal keadaan dorg nk serah baby tu kt aku..aku xnak amik..tapi bila tgk budak tu nk jatuh..aku terpaksa gak sambut..pastu terus tejaga...erm assume je la mimpi tu mainan tdo...nk ank sgt kot...bila check2 kt google mimpi tu petanda x baik lah pulak..aish stress..

masalh next 3 day aku mimpi lagi bayi...

bayi 2

ceritanya aku ngn kawan aku gak ..main kt satu kebun..ade bnyak pokok buloh..nmpak mcm kebun ayah aku time belum clear tanah..penuh buluh..so main la aku kjr2 kt situ..tiba2 dengar macam ada bayi menangis,,so we all cari..last2 aku nmpak ade baby kat celah2 pokok buloh tu..baby sihat..aku terus je amik..tnpa toleh kiri kanan..pastu tejaga...

hermm start pelik nape asik mimpi bayi...tp itulah last mimpi bayi

kak pon senyum

lepas dua kali mimpi bayi..aku rase x seronok..sbnarnye tido aku sentiasa terganggu..tepat kul 3 am..aku akn terjaga..x kira la walaupn nk terkencing je pn...tp aritu aku mimpi bnda y sgt2 x penah masuk mimpi...
sepertinya didalam mimpi tu aku kat suatu kawasan y gelap n hanya ada cahaya bulan..aku terus jalan kehadapan..sampai lah nmpak perempuan berambut pnjang..smpat bawah pongong....terkesima aku..tp mata pndang je muka bnde tu...mula2 xde aper...last2 aku nmpak dia snyummm...what the helll!!!!..dia senyum ok..x buruk..mcm maya karin senyum..aku tgk je bnde tu dlm mimpi tu..last2 tjaga..n mandi g kje...

tu la first mimpi kak pon..haishh..mintak simpang in reality..