CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7370|Reply: 42

Sakit Pening Aku Yang Pelik

Assalamualaikum. Hello forumers. Selamat Hari Raya.

Thread ni aku nak letak bhgn kesihatan, tp aku rasa x rmi yg nk jenguk sana, so minta izin letak kat sini manatau korang pernah alami sakit mcm aku so xlah aku rasa sakit aku ni pelik. huhuhu.

Camni, aku ada menghidap satu penyakit ni. Setakat ni, baru tiga kali pernah aku alami sepanjang usia aku 25 tahun ni. Pertama kali kena masa usia aku lebih kurang 12-13 tahun. Pastu datang balik penyakit masa aku kat Uni, usia 20-21 thn. Pastu baru2 ni tiba2 menyerang masa aku dah keja 2-3 minggu yang lepas sampai aku tepaksa batalkan posa sehari sbb xtahan n perlu mkn ubat. Aku ingat aku migrain, tp doktor x sahkan aku migrain pn. Macam belakang kepala aku (otot kot) berat dan sakit ntah nk explen mcm mana. Bila sakit ni datang memang aku x dapat jalan dengan betul. Sebab semua benda aku nampak bergerak dan bergoyang. Kalau aku jalan, aku nampak almari goyang kiri-kanan..koridor macam bergerak kiri-kanan.. kadang2 cermin yang satu aku nampak macam dua dan bergerak2 macam ada tali kena gantung kat objek2 tu dan kena goyang2kan macam puppet.

Mula2 kena masa aku kecik tu aku ingat paling last la tu aku kena. Tapi tiba2 datang balik masa kat Uni. Sakit tu paling ketara masa aku berdiri. Masa baring aku takdela sakit sangat. So keja aku kena baring 24jam. letak kepala stick macam tu ja, kalau goyang kompom sakit. Masa kat Uni kawan bawak pegi klinik 2 kali. doktor pertama kata aku stress. Aku macam xleh terima. setahu aku, aku xdelah stress or ada masalah pn dgn kwn2 or pelajaran dan sbginya. Life aku kat Uni ok je. Huhu. Dia bg ubat stres. fine. x jugak hilang sakit aku. Pastu malam, sakit menyerang lagi sebab aku jalan pegi tandas skjap je, sbb lama x pegi tandas asyik baring je. warden bawak pegi klinik, doktor kata otak kiri dan kanan aku tak seimbang. macam penglihatan aku berada dalam air.  dia bagi ubat apa entah. Tak baik jugak. dalam beberapa hari baru pening hilang sendiri. Aku pasti bukan sebab ubat. Sebab dulu pn kena bkn sbb ubat pn, tapi pening ni ambil masa seminggu or lebih untuk pulih sendiri. Dan sakit ni pandai pula datang bermusim. Bertahun2 kemudian baru menyerang balik.

Baru2 ni sebelum raya, 'dia' datang balik. Bangun je dr tidur, aku rasa aku jalan macam orang mabuk. lantai aku tengok macam bertindih-tindih ada dua. Masa ni baru aku rasa penyakit ni datang bermusim. Dan aku rasa memang dah lama 'dia' x datang serang aku.   Untuk calm down pening aku ni cuma satu cara je, iaitu baring dan stick kepala dekat bantal dan jangan mengiring atau bergerak kiri kanan. kalau x, muntah. Itu cara aku. Dan kali ni aku pegi klinik lagi, doktor kali ni baru aku rasa dia betul2 bagi ubat yang betul. Dr. tanya sepatah, aku jawab sepatah... then dia suruh aku tengok dinding putih then hala lampu suluh kat mata aku, dan ternyata mata aku silau terlampau. Dr. cuma kata.. "oho-o" sambil tulis2 kat kertas. Aku cuma terdengar nurse ckp..'very dangerous'.. tp dia x explen apa2. dia cuma kata otot di belakang kepala aku sakit, dan kalau pening lagi, better pegi buat cermin mata. so dia bagi ubat dan mc 2 hari. lepas tu x lama baik. alhamdulillah.

Cuma kadang2 ada gak dlm otak ni terpikir sakit ni akan datang bila2 masa or 3-4 tahun akan datang seperti biasa (?) mengarut? entahlah..

Cuma korang, ada tak yang pernah alami macam aku? dan sakit pening jenis ni dipanggil apa? aku x sempat nk tanya doktor sbb aku duduk masa tu pn rasa pening x pikir banyak dah.. dan kalau pernah, mcmna solution korg untuk kurangkan sakit ni.. mcm.. amik ubat ke.. vitamin ke..

Apapun, terima kasih baca luahan saya sampai habis. Harap ada yang membantu. Untuk bekalan masa hadapan kalau sakit ni serang balik..

Last edited by mujer_in_espejo on 11-8-2013 11:29 PM

mungkin @dr.R boleh tolong?

edee_91 posted on 11-8-2013 11:33 PM
mungkin @dr.R boleh tolong?

harap2 dia ada masa masuk dan baca tred sy ni. makaseh.

dangerous? bukan kanser kan? kalau tak, takkan doktor nak rahsiekan pulak....

Vertigo kot. Kawan aku mcm ko.  Blurry vision pastu migrain teruk last2 doc diagnose vertigo. Skrg dia pakai hearing aid belah kiri.

Vertigo kot. Kawan aku mcm ko.  Blurry vision pastu migrain teruk last2 doc diagnose vertigo. Skrg dia pakai hearing aid belah kiri.

Follow Us
@edee_91 awak pon bkn ada jugak ke?

fieyzha posted on 12-8-2013 02:14 AM
@edee_91 awak pon bkn ada jugak ke?

tak pernah seteruk ni. dah 2 3 tahun jugak tak kene.

a'ah la,... aku syak tt menghidap vertigo,..simptom yg d kata sama spt vertigo, mcm simptom hyperventilation pon ada jugak nih..mmg ada ubat khusus utk kurangkan masalah nih,...harap tt google lagi pasal vertigo nih utk lebih kepastian,....

edee_91 posted on 12-8-2013 02:16 AM
tak pernah seteruk ni. dah 2 3 tahun jugak tak kene.

harap xkena terus. biar sehat aje. amin.

vertigo? knp baru skg aku tau namanya.. adeiii inesen je aku ni..

mujer_in_espejo posted on 12-8-2013 09:32 AM
vertigo? knp baru skg aku tau namanya.. adeiii inesen je aku ni..

gi pakar ENT, check telinga ko.....dulu2 aku kena vertigo sebab ada infection kat telinga aku....now dah ok...aku suggest ko gi check telinga ko...

edee_91 posted on 12-8-2013 01:19 AM
dangerous? bukan kanser kan? kalau tak, takkan doktor nak rahsiekan pulak....

nauzubillahminzalik... jgnlah ada kanser plak.. bukan kot.. klu x, dr dah ckp bg terang awal2.

midori888 posted on 12-8-2013 09:35 AM
gi pakar ENT, check telinga ko.....dulu2 aku kena vertigo sebab ada infection kat telinga aku... ...

midori dulu kena camne?

mujer_in_espejo posted on 12-8-2013 10:07 AM
midori dulu kena camne?

lebih kurang cam u....tgk lantai berlapis2...tak bole bangun....takut nak buka mata....sakit kepala...rasa cam nak hantuk kepala kat dinding....

berat masalah kau ni...cuba ko tengok cermin..ko kan en el espejo

ooo pening kepala ye..ade masalah rabun tak?

pakwetizzaqyah posted on 12-8-2013 02:46 PM
berat masalah kau ni...cuba ko tengok cermin..ko kan en el espejo

dah ok dah skg. cuma takut kdg2 sakit ni tba2 menyerang

jaa139 posted on 12-8-2013 02:53 PM
ooo pening kepala ye..ade masalah rabun tak?

takde.takde.

awak doktor ke?  gaya tanya mcm doktor

Mcm vertigo je ni