CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rose_2011

Mohon jangan pakai Baju Kurung gini

poyohabis posted on 11-9-2013 04:15 PM
tp kan apa relevannye duk menjoyahkan harga telekung yg mahal2..kan ke lebih baik kita diam kan je ...

tu la pasalnya.....tu yg ku x komen apa....sonyumm je laa...dah xde maknanya bila dah menjoyah rega telekung...
ala model pakai apa pun lawa mcm budak2 kecik...ntah2nya model tu saiz baju nya S ...dipakaikan saiz L utk nampak bg cantik n tak ketat melampau....pastu mak mak jemah yg nak melaram tu plak pakai saiz terbalik dr tu...patut pakai L dibantai nya beli S....haaa tu yg haru har har har...

shieda posted on 11-9-2013 04:24 PM
tu la pasalnya.....tu yg ku x komen apa....sonyumm je laa...dah xde maknanya bila dah menjoyah reg ...

betul gak kan..coz aku awal bulan ada beli yg on9..yg chiffon cross katanye..ingtkan chiffon sepenuhnye padahal depan tu sikit jer yg cross tu 2 keping tu jer..tang baju tu dr lycra...aku mintak kat seller baju aku 14'nye ukuran...seller tu kata tak de ukuran tu yg ada 15-16'...yg aku nie dah nak sangat..coz warna dia nampak cute ler..rembat jer la...sekali dpt aku pakai...ngam2 jer gan bahu aku...kalo ada saiz aku tu mau baju aku kecik dr badan aku...so betul la kata seorg forumer kat sini..baju yg lycra kalo kita nak beli kene beli saiz beso dr bdn kita...baju tu aku dah tambah manik pon..excited nye pasal...nak pakainye tak tau bila...

poyohabis posted on 11-9-2013 04:31 PM
betul gak kan..coz aku awal bulan ada beli yg on9..yg chiffon cross katanye..ingtkan chiffon sepen ...

kalau bdn slim or fit boleh la kira ikut bahu....kalau yg bumper beso cam haku nih hahahaha hazab ler jadinya kalau cenggitu...tang badan semua ok pastu bumper ketat sarung nangka...salah satu sbb aku suka bj kurung pesak gantung ni...sesuai utk org yg bumper beso tp masih ada pinggang lagi....jdnya x la nampak gedabak sgt....kalau pakai baju kurung biasa nampak longgar sgt tang kiri kanang kat bhgn pinggang tu...

shieda posted on 11-9-2013 04:37 PM
kalau bdn slim or fit boleh la kira ikut bahu....kalau yg bumper beso cam haku nih hahahaha hazab  ...

tu la kan kita kene tau bentuk badan kita gak...tp aku yg kurus kering nie pon tak sanggup nak pakai baju ketat2...nak terbojol ketek..malu siot...pd aku ler kita dah beranak pinak nie tak pyh ler nak berfesyen ketat2 sarung nangka nie...tak lawo sebenorny huduh...berlipat2 lemak kita org tengok...beli baju mahal2 takkan bangga nak org tengok lemak berlipat2...pd aku ler...kalo nak seksi kat dlm umah...suami tengok..kat luar longgar pon tak kisah...buat per nak tunjuk kat org yg tak sepatutnye kan...

shieda posted on 11-9-2013 08:11 AM
betul tu telekung =putih ....tp bab menunjuk tang harga telekung tu mmg sy pernah jumpa...bukan ma ...

surprisingly,i pun fikir benda yg sama..

i dont mind beli telekung yg mahal sikit harganya..bukan sebab nak tayang kt org,tp utamakan keselesaan..

i pun x suka yg byk colours,i suka sulam penuh seluruh telekung,tp i tgk ramai jugak yg pakai..so pada i harga standard lah telekung ni..

raya baru2 ni i order telekung sulam penuh dgn kawan,bawak balik kg mertua..first day raya went for solat aidilfitri dgn telekung baru..

tersenyum sendiri dan rasa happy sebab dpt pakai telekung cantik pergi solat di masjid..hihihihi

pinksarah posted on 11-9-2013 05:18 PM
surprisingly,i pun fikir benda yg sama..

i dont mind beli telekung yg mahal sikit harganya..buk ...

kalo tak menimbulkan rs riak ok jer kot nak mahal mana pon kain telekung tu..tp bila dah riak dtg..dah mula nak berlawan2 kain telekung sape yg mahal kat dlm masjid atau surau tu yg tak manis ler...bak kata suami aku ms bercinta nak pegi dating kumain pakai lawa2 wangi2...takkan nak dating gan allah pakai hodoh2 n masam2...mandi ler dulu sebelum solat...pakai baju molek2...kan ke nak dating gan allah...

Follow Us
poyohabis posted on 11-9-2013 01:12 AM
ada pulak mcm tu..baik beli yg cotton jer..zaman dulu2nye cotton ok jer...lps tu yg di upgrade kan ...

psl tu i suka pi masjid x berckp dgn org..

klu jumpa org2 yg i kenal pun i x pi duduk dkt depa..i senyum je dari jauh klu bertentang mata,dah kenal kan..

nnt khutbah x dgr,sibuk sembang psl mcm2..

i balik baru2 ni semasa imam beri khutbah raya,i am having difficulty nak dgr sebab kaum pompuan ni asyik borak..klu dah nak borak sgt keluar dr saf lah,x payah duduk situ,mengganggu org2 lain nak dgr apa iman nak sampaikan..some people mmg x de adab bab mcm ni..mcm x boleh tunggu habis khutbah nak gosip..

lepas tu,bila dah habis solat raya,masing2 di situ juga tukar dr telekung to selendang raya..x boleh tunggu balik rumah ke?klu baju sopan x pe la jugak,ni jenis yg pakai kebaya lace dgn corset separuh belah dlm,jarang dan nampak kulit badan..ada tu dgn tali bra tersembul..x malu langsung,dah lah masih dlm rumah Allah..x hormat!

poyohabis posted on 11-9-2013 09:22 AM
kalo tak menimbulkan rs riak ok jer kot nak mahal mana pon kain telekung tu..tp bila dah riak dtg. ...

pasal tu penting nya nawaitu kita bila ke masjid..

benda2 ni bukan di malaysia saja yg berlaku..

di mana2 pun boleh terjadi,even di Mekah sekali pun..

i suka perati telekung yg cantik2 ni,mmg suka..sambil dlm hati memuji..

tp x lah sampai pi bertanya dkt tuan punya psl telekung dia..

part kebersihan,pakai cantik2,wangi..tu semua maklum..

pinksarah posted on 11-9-2013 05:27 PM
psl tu i suka pi masjid x berckp dgn org..

klu jumpa org2 yg i kenal pun i x pi duduk dkt depa. ...

mmg dah perangai mak jemah2 mcm tu...nak buat mcm mn..dah jd buluh tak boleh nak ditegur...aku lps abis sembahyang hari raya terus tarik anak kuar...bukan per mcm ko ckp ler bising tak dengar pe imam bc kutbah...tarik anak kuar...duk dlm kete...aman bahagia duk dlm kete..leh dengar dengan khusyuknye tanpa sebarang gangguan

pinksarah posted on 11-9-2013 05:29 PM
pasal tu penting nya nawaitu kita bila ke masjid..

benda2 ni bukan di malaysia saja yg berlaku. ...

telekung putih yg kerawang2 cantik wangi best jer bau kan...walaupun org tu duk dekat gan kita kan...aku pun suka tengok jer...warna putih nie nampak suci murni...

poyohabis posted on 11-9-2013 09:37 AM
telekung putih yg kerawang2 cantik wangi best jer bau kan...walaupun org tu duk dekat gan kita kan ...

haaa..

yg telekung berkerawang penuh ni menarik dilihat..

manis aje..

pinksarah posted on 11-9-2013 05:49 PM
haaa..

yg telekung berkerawang penuh ni menarik dilihat..

ha ah...mcm yg mula2 kuar dl rs2nye tahun 1998 atau 1999...cotton gan sulam2 cantik...skrg nak cari susah sikit coz dah banyk jenis kain...tp kita dah suka kan..susah mcm mn pon tetap mencari jugak...

poyohabis posted on 11-9-2013 09:53 AM
ha ah...mcm yg mula2 kuar dl rs2nye tahun 1998 atau 1999...cotton gan sulam2 cantik...skrg nak car ...

lagi satu i suka yg telekung dari vietnam..

bahagian muka ni rata x de getah,tp guna tali ikat belakang..

kain pun jenis lembut dan sejuk..

i suka sebab x perlu pakai anak telekung bahagian dlm,terus sarung dan ikat,tak tebal pada bahagian dahi sebab x de getah..

pinksarah posted on 11-9-2013 06:02 PM
lagi satu i suka yg telekung dari vietnam..

bahagian muka ni rata x de getah,tp guna tali ikat  ...

yg nie pun best gak..aku nye telekung yg paling best tu lar yg kain cotton kerawang penuh...yg bestnye sebab dia labuh giler...n bila kita nak sujud ke rukuk ker tak ler risau tersengteng...

quote from novel awak suka saya tak by melur jelita

"bila memakai baju kurung harus menjaga etika dan cara pemakaiannnya. bukan main sarung aje & terus bebas laku. memakai baju kurung nikan secara tak langsung menyebabkan kita berhati2  nak melangkah, nak mengambil barang, nak menyenduk lauk, nak makan dan sebagainya. secara semulajadi, kita akan selak tangan baju kurung dengan lemah lembut sebab takut terkena kuah...kan nampak lemah lembut, ayu jelita & sopan gitu. spt perempuan Jepun memakai kimono, automatik mereka bertukar jadi lemah lembut, tukar cara bjalan, cara senyum, cara duduk, cara melayan mak bapak & keluarga. tak boleh main hu ha hu ha...kena pancung dgn pedang samurai nanti!"

''sebab tu saya kurg bkenan dgn model pakaian baju kurung dlm majalah. tkangkang sana terkangkang sini, senget sana, senget sini...nmpak ganas & kasar, x nmpk ayu jelta & sopan
.''

bagi saya, fesyen yg ketat melekat sekarg dh x mggambarkan identiti baju kurung yg manis & sopan.

1 lagi, rose tengok pengantin2 perempuan skrg ni, baju mesti ketat, dress ada cutting, kat bawah pulak buat mermaid cut. Kalau hari2 biasa pakai longgar biasa2 je. tapi hari bersejarah tetiba tukar pakai ketat lak.

Pastu tudung di masukkan pulak kedalam baju, biar tersembur dada tu. konon nak nampakkan hiasan n manik2 mahal kat dada tu.

Tak masuk lagi dgn mak andam yg sanggulkan tinggi2 bagi nampak mcm bonggol unta bila dah pakai tudung nanti. Bila pengantin tak nak, mesti dia suggest juga kata sanggol tinggi baru cantik. Hazab nye mak andam begini

poyohabis posted on 11-9-2013 01:40 PM
@adawiyah_hakim biasa la kan perempuan, semua benda nak buat perbandingan...sambil2 citer bab telek ...

Haah beli online....dulu dia mmg jual online je tapi skang ada butik kot...ntah tak sure yg tu....mula beli kat aku, anak aku berkenan. Beli kat dia lak..pastu mak aku berkenan, beli kat mak lak..pastu adik ipar aku berkenan...yg ni suruh dia beli sendri la.......dia lagi kaya dr aku....

Utk aku yg tak baper nak tinggi ni ok lagi la...tapi ko yg galah tu takyah arrr beli kat situ

no.20 posted on 11-9-2013 10:32 PM
Haah beli online....dulu dia mmg jual online je tapi skang ada butik kot...ntah tak sure yg tu.... ...

tinggi aku 163cm..tak ler tinggi sangat sepatutnye tp disebabkan berat tak cukup jd ler nampak tinggi...bab2 pakaian nie aku cerewet la sikit konon2nye tp terpedaya gak bila tgk kat fb org jual baju cantik2 n longgar2...ter rembat lar 1pasang awal bulan nie...minggu nie pun membeli..adeh ler kene tunggu seminggu dua lagi kalo nak beli yg baru......

poyohabis posted on 8-9-2013 01:21 PM
tu la pasalnye...kita nie bukan ler org pas ke...dap ke...pkr ker.. bn ker...tp bab2 mcm nie semua ...

Malu gak ngan yg muda ramai yg elok tutup aurat berstokin tdg xpendek bj xketat. Yg tu plak tdg makin pendek bj kain ketat melekat mmg mcm nk bgtaw aku dh kawen ank ramai tp masih begetah taww, korang bujang ada???

rose_2011 posted on 11-9-2013 01:03 PM
1 lagi, rose tengok pengantin2 perempuan skrg ni, baju mesti ketat, dress ada cutting, kat bawah pul ...

hahahaha...

waktu reception,i pakai kebaya je..

masa bertandang set songket..

nikah kebaya jugak,tp bukan jenis ketat..loose fit kira selesa nak duduk bangun..