CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Oomie

Dilemma Nafkah Batin Isteri

ko busuk kot bau bawang putih

Wow.. tak sangka ada sambutan dgn issue nih! TQ for all the comments either public and private.

Mmg ada bertanya dia. Dia pun kata tatau kenapa adiknya kureng.. siap beli Arjuna De Herbslah, Pacak Arjunalah, ring taruk kt birdlah.. Setiap kali ON, tahan  10 min jelah walau dgn segala jamu tu. Dulu dia kata G spot aku yg tinggi sangat, dia ta sampai. So aku g berubat, dah pendek sket. Body bolehlah, ada shape ag. Tinggi 5' 6" berat 70kg. Guna jamu susuk dara bagai na kasi ketat. Memang dia kata ketat mcm memula kawin.

Ada ker somi2 yg tiap ari ON? hebat tul. Apa petua? maybe ble kami amalkan

limesherbet posted on 3-9-2013 01:34 PM
ooo kira bile die buat dono mase u mintak, u diam terima je la eh? erk kalau i, harus mengamok ni  ...

Memula tu mmg ada ngamok gak... apa pun ta dapat. Lepas gado dia baru na ON, aku plak yang tawar ati. After 1 year, jadi sebati dah. instead of aku ikutkan keinginan hati ni, aku cuba slowkan ikut mood dia plak. jadilah hubungan yg mcm housemate aje and companionship. Macam dah kawin 20 taun

Laki aku kuat jeles.. tu yg aku pelik.. Main kurang tapi sayang lebih. Bleh away dari dia kalau opis hour ajer. Kul 6pm dia dah msg tnya dah balik ker. Kalau aku ta smpai umah agi kul 7pm, dia tepon tnya kt mana. Sbb dia dah smpai umah.

Bolehkah seorang lelaki umur 31 (aku 35) lebihkan kasih sayang dan bukan seks? kalau umur 70 tu aku fahamlah

Oomie posted on 4-9-2013 12:56 PM
Laki aku kuat jeles.. tu yg aku pelik.. Main kurang tapi sayang lebih. Bleh away dari dia kalau opis ...

memang wujud situasi macam nie.. esp penat bekerja seharian.. uols yg kena turunkan nafsu tu supaya align dgn si suami..
tapi kat atas katil, stil tido peluk2 kan?

usap kxnxk dia lama2...tup tup dia nak pas tu

Follow Us
Oomie posted on 4-9-2013 12:56 PM
Laki aku kuat jeles.. tu yg aku pelik.. Main kurang tapi sayang lebih. Bleh away dari dia kalau opis ...

imho, laki u bermasalah...
umur 31 tu kira muda sangat lagi.
at this age 2-3x seminggu is normal...

spt ada teman suggest, samada masalah kesihatan, psikologi, or low fitness level.

husband TT kena tukar cara gaya pemakanan, mungkin dari pemakanannya yg menyebabkan rendah libido...cuba tukar menu makanannya kpd benda2 protein seperti daging, susu, kacang, soya, etc...protein base...kurangkan nasik, makanan2 pedas, rokok, minuman sejuk, etc...

mcm mana dgn kerjayanya? adakah stressful?

Oomie posted on 4-9-2013 12:53 PM
Memula tu mmg ada ngamok gak... apa pun ta dapat. Lepas gado dia baru na ON, aku plak yang tawar a ...

kesian dgr cerita u.....pelik dgr hubby u tak ade nafsu skrg.... ke dari dulu u dah tambah berat banyak...skrg 70kg tapi dulu pulak?

winsonyu posted on 4-9-2013 05:09 PM
kesian dgr cerita u.....pelik dgr hubby u tak ade nafsu skrg.... ke dari dulu u dah tambah berat b ...

Dulu sblm kawin pun 70kg gak.. sbb aku tinggi, 70kg berat tinggi dan tulang. Baju size L, kain je XL kalu tak, senteng.

Pemakanan dia memang nasi dan minum nak ais je.. merokok dah benti sejak taun lepas. Adakah sebab minum ais bleh buat kurang nafsu or adik tak lama tahan? Workwise rasanya tader stress sbb balik keja kul 6pm pastu kul 10pm ble kuar minum dgn kwn2 dia balik kul 1pm. Tu yang kadang aku bengang tu, na ON 10 minit malas tapi melepak sampai 3-4 jam ble plak?

Oomie posted on 4-9-2013 05:34 PM
Dulu sblm kawin pun 70kg gak.. sbb aku tinggi, 70kg berat tinggi dan tulang. Baju size L, kain je  ...

oh..i see...then reallly2 lah kena bincang dgn dia
takkan u kena sacrifice batin u...i know the feeling of not having sex

ada bincang... pastu kita plak yg kena cari tukang urut! Sedih tul smua kita na kena usaha. Jamu dah makan, da sumbat, da ketat. Dia rasa ta bersalah pun.. "Nak buat camner, dah memang camtu" katanya. Camno na kasi dia berusaha utk memantapkan diri.

Apakah ayat2 yg boleh buat dia berusaha tanpa menyakiti hati dia? Nilah kena tnya org lelaki nih

Oomie posted on 4-9-2013 05:45 PM
ada bincang... pastu kita plak yg kena cari tukang urut! Sedih tul smua kita na kena usaha. Jamu dah ...

balik rumah bagi hidangan makanan daging pada suami...
banyakkan daging dan sayur...
waktu lapang2...bagi la coklat pada suami...
coklat bagi sederhana je...bukan melantak...
dan kopi...paling mudah kopi radix...
try dulu...

ada bincang... pastu kita plak yg kena cari tukang urut! Sedih tul smua kita na kena usaha. Jamu dah ...

huh? ni mcm asset dia je yg tak jalan je......ade masalah ke? kalau ade kena lah suruh dia jumpa doktor

RE: Nak... tapi malu na minta

1. Pemakanan dia memang nasi dan minum nak ais je.. merokok dah benti sejak taun lepas. Adakah sebab minum ais bleh buat kurang nafsu or adik tak lama tahan?
Copy the Code
ais ni biasa dia tak ganggu kehendak nafsu, cuma ais ni 'melemahkan' = tak tahan lama / cepat kalah.. ahahaha.. ramai jer lelaki yg minum ais tp ok jer nafsu diorg.. bab cepat klimax tu mmg tak dinafikan laa..
  1. Sedih tul smua kita na kena usaha. Jamu dah makan, da sumbat, da ketat.
Copy the Code
ada baiknye puan jgn slalu sgt mkn jamu, bukan ape takut kekerapan mkn jamu nnt buat puan makin bertambah2 nafsu kehendak.. dah laa laki puan 'takde nafsu' nak layan..
  1. Tu yang kadang aku bengang tu, na ON 10 minit malas tapi melepak sampai 3-4 jam ble plak?
Copy the Code
puan ckp jer kat laki puan, "abg saya nak mintak izin abg, izinkan saya kawen 1 lagi..!!"
kalo dia tanya "knape awak ni..? dah buang tebiat..?"
ckp jer terus terang, "saya dah tak tahan bertahun2 saya pendam kehendak saya, saya nak nafkah batin hanya 10 minit jer 1 - 2 kali seminggu, baru 20 minit seminggu..!!! tapi abag tak boleh bagi, kan..?" (abg bg 2 x jer sebulan)
bgtau dia hari2 dia dgn mmber 2-3 jam lepak boleh, saya nak 20 minit seminggu tak boleh..? agak2 laa bang..

ahahahaaaaa

*maaf kalo terover* dah tatau idea lain

Rate

1

hurmmmmm..tatau nk ckap pe...aku 6 bln stop trus...camne? hehehhe

kapulet posted on 5-9-2013 02:01 AM
ais ni biasa dia tak ganggu kehendak nafsu, cuma ais ni 'melemahkan' = tak tahan lama / cepat kala ...

ha! ha!

aku suka komen brutal kau...

ikut pemahaman aku, laki tt ni lemah dan kurang nafsu, 2 in 1...

bab lemah, ada yg dah bagi tips, urut boleh membantu tapi kalau tuan punya badan tak minat nak usaha, payah la...

bab kurang nafsu, ada kemungkinan berkaitan dgn hormon. hormon pulak ada kaitan dgn kesihatan dan pemakanan.
antara kaedah yg efektif ialah rajin kan bersenam, jogging, pergi gym... (2-3 kali seminggu) sebab aktiviti bersenam banyak ni membantu peningkatan testosterone antara hormon utk menimbulkan nafsu.. dan elok utk kesihatan, general well-being.

apa kata kerapkan ajak hubby pergi gym ke, jogging, or swimming... aktiviti bersama...

i pn mcm nsib lbh krg la dgn tt...ktrg lgi la...bru 9 bln kwen...sjk2 aku dh 7 bln mngandung ni,krg sikit aktiviti tersebut..kalu awl2 kwen ritu tiap2 hri dpt...skrg ni kdg2 smggu sekali,2x...aku pulak yg hyper sex smpai pnh aku merajuk bebai sbb x dpt...then suami ckp,dia kesian kt aku..aku pregnant...nnti aku penat la haper..nnti lps brsalin akan kmbali normal..katanya lah...aku nk tgk btl ke idak...aku kalau blih nk hari2....uwaaaaa..normalkah aku...

wat lah tarian tiang depan hubby tue