CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 50636|Reply: 319

Dilemma Nafkah Batin Isteri

Salam ahli ahli Cari especially the men sbb aku na tnya the men pasal hal ni. Aku ada satu isu yg aku tataulah samada aku sorang je mengalami atau universal.

Malu juga na bercerita tapi lama2 rasa kena luahkan juga. Makan jiwa dan jd stress. Umur aku 35 taun, anak dah 2, nafsu aku ni.. tataulah normal atau superwoman. Dan tak sama level dgn hubby aku. Aku suka kalu dapat bersama 2 kali seminggu or at least 1 kali seminggu. Tapi laki aku plak sebulan 2 kali je kot berkeinginan. Aku selalu rasa rendah diri, ta menarik ker aku nih, longgar ker.. tapi bila tanya dia kata "tader apalah, ok jer, u je pikir bukan2." Laki aku mmg tader kuar2 malam, mmg duk umah tiap malam. Kalu kuar malam pun msti dia ajak 1 familylah, so tader issue curang aku rasa. kat umah pun byk tolong kerja dapur, masak, basuh baju and all. Bagi aku perfectlah cuma nafkah batinlah jadi issue. Sampai kadang aku kena masturbate sendiri sebab malu na mintak. Macam terhegeh hegeh je aku rasa.. sebab kadang bila aku mintak, dia buat donno.. malulaa aku!

Aku na tnya men out there, apa perlu aku buat utk menangani masalah ni. Sekian terima kasih

Last edited by Oomie on 11-9-2013 10:46 AM

aku pun nak tunggu jawapan gak... hihuu

cuba cerminkan diri, tgk allignment badan, tgk badan ok ke x? kedua mulut u cmne? baik ke jenis kaki leter? ketiga jaga tang senjata pussy u makan jamu k..

AdamBillionaire posted on 3-9-2013 11:22 AM
cuba cerminkan diri, tgk allignment badan, tgk badan ok ke x? kedua mulut u cmne? baik ke  ...

amboi gelak berguling~

kalau ikut penilaian saya...mungkin either dia tak ade nafsu kepada u ke, atau alat dia tak berfungsi dgn baik dah

tahu lah, kalau sudah kawin lama, lelaki atau perempuan pun akan tukar shape, jarang make-up cantik2 dan sebagai nya

maybe u should ask him, what happened.......buat slow talk ke...atau pergi holiday( just the two of u) dan bincang ke.....

aihhhhh........sis...takde la superwoman....mostly as a woman at our age normal...die yg tak normal...maybe u shud ask him slowly why...

sorry....tau thread ni utk lelaki....tp, nak menyelit gak!

Follow Us
redd_07 posted on 3-9-2013 12:27 PM
aihhhhh........sis...takde la superwoman....mostly as a woman at our age normal...die yg tak normal. ...

Yup...betul tu....bukan superwomen....tapi nafsu tahap normal
But for a guy yg dah tak nafsu, memang tak masuk akal....

winsonyu posted on 3-9-2013 12:34 PM
Yup...betul tu....bukan superwomen....tapi nafsu tahap normal
But for a guy yg dah tak nafsu, mem ...

settle it slow and steady....mane tau u can fix the problem....

redd_07 posted on 3-9-2013 12:37 PM
settle it slow and steady....mane tau u can fix the problem....

Yup betul sgt2
Paling penting kena sensitive dan paham penjelasan dia

ooo kira bile die buat dono mase u mintak, u diam terima je la eh? erk kalau i, harus mengamok ni kalau masalah tak berpunca dari diri i sendiri la, contoh tak maintain lawa atau body hehe. u tak seduce ke your husband bile die reject u?? kalau memang salah sendiri, i perbetulkan balikla semua, then kalau still die tak berkeinginan...maknenye somethg wrong la dgn husband tu sebab taknak dah..ade masalah dgn asset die kot. berbincang ler...dah die kate takde prob ape dgn u... dig deeper la, tanye since takde prob dgn u, then prob dgn si dia ke?

pade i skali atau 2 kali sminggu tu sangat minimum la. kalau dapat lelaki yg tak sama sexual drive..sungguhla masalah dalam marriage. mase mula2 kawin pun memang once/twice a week je ke. adakah itu standard org malaysia, make love once/twice a week? oh mannnnnnnn

.

limesherbet posted on 3-9-2013 01:34 PM
ooo kira bile die buat dono mase u mintak, u diam terima je la eh? erk kalau i, harus mengamok ni  ...

hahahaha..mesti lime dah takut kan kalau dapat suami 1-2 kali seminggu
1st2 kawin tu mesti lah semua org kerap...sbb baru cuba kan...then addicted, then boredom

so kenalah lime cari bf yg high sex drive mcm lime... :0

ada satu thread by dik limah...
cuba tt baca sampai habis sbb dlm thread tu masalah sama seperti ni mmg berjaya di setelkan...ada cerita selalunya di sebalik ni...

ooo kira bile die buat dono mase u mintak, u diam terima je la eh? erk kalau i, harus mengamok ni  ...

ko jgn la Oh mannn sgt2 lime...
kadang niat ati mmg nak tetiap ari tp dah landing atas katil, penat punya pasal terus terlelap vice versa...
kecuali yg hyper punya

die penat ke? die ada makan hati dengan uols ke? uols pernah selalu kerap tolak ke?

kalau ikutkan previous thread dekat CI...malaysian have sex more than once or twice a week...around 3-4 times a week..which I think pretty normal la..even omputis pon tak sekerap ni katanya...

La siannyer..meh sy bantu..

akak pun mati kutu kalau  seminggu sekali atau dua kali jer  ....... alahai .....sometimes badan kita perempuan mmglah tak  gemuk tapi mungkin kehangatan tu  yang kurang kot ..... alaaa boleh  diatasi cuma jangan atasi  dengan  mencari stok-stok  lelaki yang lain ... kita jugak yang susah nanti ... tp pandang-pandang kat lelaki yang handsome tu kira ok ....cuci mata.

pompuan / isteri dlm usia pertengahan 30'an mmg standard sex drive diorg dlm highest peak.. para suami kene peka..
laki / suami biasa sex drive dia stabil sepanjang masa, biasanya 3-4x seminggu utk laki normal, atleast pon 2x seminggu..
tp kalo sampai 2x sebulan kemungkinan ada masalah pada laki tu.. kurang testosteron agaknye..
faktor dia mungkin:
  • kurang / langsung takde exercise
  • diet pemakanan yg tak merangsang organ2 / hormon2
  • stress (tp takkan hari2 stress)
  • ada masalah kesihatan (yg tak disedari) yg effect sex drive mcm diabetes, prostate, dll..
adakah fizikal dia ok.. ada masalah berat badan ke..?

mcm dr ismail tambi laa plak.. hahaha

bukan standard orang mesia sis lime 1 - 2 times a week...tapi a few...especially yg keluar keje pagi buta...balik umah jumpa pon kat bilik tido je...sibuk keje la katakan....

emm...
kalau nak guna ubat2an/jamu moden nih..
sy mcm kurang yakin..

sy gemar berkawan dgn mak2 andam tradisional...
bkn mak andam moden skrg..x tahu benda pon..

n sy suka jugak berkawan dgn mak2 bidan/tukang urut wanita..
juga yg sy kenal sgt lama...dr tempat asal saya..

tapi yg sy betul2 rapat cuma 2 org...seorg mak andam n seorang mak bidan ni..berpengalaman puluhan tahun...mewarisi ilmu dari keturunan diorg...

sy banyak dapatkan tips2 dari diorg...bkn saje utk kita kaum pompuan...tapi jugak diorg biasa ada solution utk penyakit kaum lelaki...

sy bukan amalkan jampi serapah etc..tu sume mengarut..

cuma amalan tradisi biasa kaum wanita sejak zaman dulukala...
merangkumi penjagaan pemakanan..amalan penjagaan body dari hujung rambut ke hujung kaki...
senaman rutin kaum wanita..

n jugak..
emm..
hal2 dalaman lah..hehe