CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7238|Reply: 52

Investment supplements utk dalaman atau produk luaran?

Sya saja nk tanye kepada forumer2 sekalian.. korang mementingkan kecantikan ni dari dalaman kah.. kiranya macam korang sanggup ke invest utk supplements.. mcm vitamin C, pati2 brands innershine, makan collagen dan yang sewaktu dengannye..

atau pun

korang lebih suka invest utk produk2 luaran mcm krim siang, krim malam, serum rambut, scrub badan,..

yang mana pada korang lebih memberi kesan pada penampilan diri?

macam sya sendiri mmg liat la nk sapu krim ini krim itu.. so lebih suke pada benda yg makan2 je.. tp tipu la kalo wanita takde beli krim2 kan.. cuma lambat nauu nk boleh habis..

mulakan dengan dalaman cari senaman cardio.. bila dh sampai optimum baru beli produk dalaman.. lepas dh optimum baru luaran.. sebab selagi u masih remaja dan belum tua cell2 badan masih boleh recover dan boleh sembuhkan cacat cela sendiri.. ambil jalan panjang tp berkesan dan selamat.. itu konsep kecantikan sebenar..

bukan cucuk2 botox jd muka monyet beruk dan mcm2 lg..

AdamBillionaire posted on 3-9-2013 07:30 PM
mulakan dengan dalaman cari senaman cardio.. bila dh sampai optimum baru beli produk da ...

tu la adam, kalo dari dalaman ni selalunya amek masa yg lama baru nampak hasilnya.. kalo produk2 luaran ni utk quick correction..

tp dua2 pun kene ada routine n discipline..

mereka2 yg lain pulak.. rasanya investment mane pada korang yg lebih berbaloi? adakah invest utk satu saja, atau kedua2nya sekali.. sebab harga produk2 ni, mak aih, banyak jugak portion nye..

syasyafina posted on 3-9-2013 07:44 PM
tu la adam, kalo dari dalaman ni selalunya amek masa yg lama baru nampak hasilnya.. kalo produk2 l ...

urm. tips pertama cerminkan muka kita..

kalau muka jenis pecah tembok sekalipun ada ongkos lebih boleh wat pembedahan, tp hukum rasanye haram..

kalau tak de ongkos nye terimalah seadanye..

kalau jenis muka berpotensi jd lawa sedikit sediakan ongkos dan jaga kesihatan..

kalau muka tak brape lawa jgnlah nk berangan jd cm kpop atau pun sinetron pop biar lawa di muka sedap mata memandang jgn cucuk sana cucuk sini jd cm alien

ms zmn aku muda2 dl yg jenis mkn supliment n jenis krim2 sapu2 semua aku buat gan disiplin...bila dah kawin dah kurang sikit... bila dah beranak nie lg ler mls yg krim2 tu...mkn supliment ok tp yg berbentuk pil  lpun  kalo yg minum n kn bancuh tak laju pon...asyik lupa jer....lg aku lebih suka kulit muka sama warna gan kulit tgn n kaki...tak nak ler muka jer putih...tgn n kaki golap golito...

poyohabis posted on 4-9-2013 09:16 AM
ms zmn aku muda2 dl yg jenis mkn supliment n jenis krim2 sapu2 semua aku buat gan disiplin...bila da ...

benda ni ikut peredaran umur jugak kan.. mcm poyo kate la.. masa muda2 takde tanggungjawab besar kite membelek muka je.. hehe.. so disiplin la sikit.. bile dh kawen, ada anak, slow pulak.. produk pn ikut umur juge kah? mcm husband sya beranggapan, olay tu utk orang tua je.. bukan utk org mude.. sabor je la..

Follow Us
ohsemmm prefer to dalaman first, kalau cells kita sihat, then luaran tak banyak kerenah untuk dijaga.

dulu masa muda remaja sibuk dengan luaran aje but since dah kawin + beranak....dalaman kena jaga dulu.

vitamin/supplement tu dah jadi rutin. Yang luaran punya basic aje, cleanser, toner, moisturizer, mask & sekali sekala scrub badan.

syasyafina posted on 4-9-2013 09:26 AM
benda ni ikut peredaran umur jugak kan.. mcm poyo kate la.. masa muda2 takde tanggungjawab besar k ...

betul tu..semua benda nie ikut tanggung jawab gak..lagi besor tanggung jawab kita...lg rendah ler tahap kerajinan kita nak belek muka nie...ada ke suami ko kata olay tuk org tua...suami aku tak de komplen pon cuma nye dia tak pakai pe pun tak hitam2 aku yg pakai n mkn mcm2 nie tak putih2...tu yg alih2 mcm mls ler nak tepek mcm2 kat muka,kaki n tgn...time tak pakai..kembali gelap gelita...alih2 mkn jer senang...sekata dr atas ke bawah...

tp aku mcm  berhajat nak cuba try mkn nh colla atau lennox...agak2 mana ler yg bgsnye...coz kat tempat aku semalam aku tgk nh colla yg ada 25 botol rm115 n lennox lak 2 botol besar dlm(25x2=50botol) rm199...tak tau nak try yg mn satu..agak2nye mn la yg best yer...

ohsemmm posted on 4-9-2013 09:33 AM
ohsemmm prefer to dalaman first, kalau cells kita sihat, then luaran tak banyak kerenah untuk dijaga ...

sya sendiri pun dari kecik dh dilatih utk telan supplements.. jadi sekarang ni, takde la rasa mcm terpaksa amek supplements.. sebab sedang2 minum pagi tu, capai je botol so telan sekali.. but, how much is too much??

ni kes husband sya lagi la.. lelaki kan.. korang ni mmg tak suke kan telan2 ubat.. die boleh takut2kan sya kate, ada makcik die kene kanser hati sebab makan supplements.. hadoiii lomah semangat den..

bagi saya.... 1st priority is dalaman.. namun pastikan amik suplemen yang berkualiti... kalau ada budget lebih baru invest luaran... dalaman sihat mencerminkan yg luar.. masa muda x nmpk lagi kesan luaran.. tp start umur 28 jika byk oxidation stress dlm badan lantaran radikal bebas yg byk dlm badan... anda akn dapati di kulit dan wajah especially ada wrinkles dan pigmentation.....  atau rambut gugur... atau senang penat...

sy terbalik pulak...sblm kwen losen, sabun, krim malam, krim siang ape pon tarak....lps kwen tak sgt lg...lps beranak mmg menten dgn jamu, supplement dalaman & skincare tuk luaran....so ramai yg kata sejak kwen ni lg comei dari dulu....hubby la yg kembang setaman sbb konon2 dia yg pandai jaga.....hihihi! ambik supplement mcm vit c, gluta, collagen ni mmg kulit nmpk lebih sihat & berseri...

DIYAnIFA posted on 4-9-2013 10:07 AM
bagi saya.... 1st priority is dalaman.. namun pastikan amik suplemen yang berkualiti... kalau ada bu ...

wah, seawal umur 28? masih ada masa lagi ni.. huhu..

220796 posted on 4-9-2013 10:16 AM
sy terbalik pulak...sblm kwen losen, sabun, krim malam, krim siang ape pon tarak....lps kwen tak sgt ...

mcm sya pulak, lepas ada anak ni org kate sya lagi kurus dari time bujang dulu.. tp sya tertanya2.. kurus pada diorang tu, memuji ke? atau risau kot2 sya tak cukup makan ke..

syasyafina posted on 4-9-2013 10:28 AM
mcm sya pulak, lepas ada anak ni org kate sya lagi kurus dari time bujang dulu.. tp sya tertanya2. ...

mmg betul kurus ke or org je rase cmtu? cam sy org dok kata sy kurus dari zaman anak dara...sy ckp zaman anak dara sy 37kg je...now dh 40kg++....so kuruskah saya? sy pon notice kulit muka saya lebih bermaya & berseri dari zaman remaja yg gelap & kusam je sbb lgsg tak pakai ape2 krim atau bedak....

syasyafina posted on 4-9-2013 09:58 AM
sya sendiri pun dari kecik dh dilatih utk telan supplements.. jadi sekarang ni, takde la rasa mcm  ...

normallah lelaki...dorang pandang supplement tu macam ubat.
my hubby pun susah nak telan...apa yang ohsemmm buat adalah prepare semua supplement then suruh dia makan depan mata.
Kalau tak jadi tukunlah supplement tu semua.

in my opinion, supplement ni kita amik based on lifestlye, pemakanan & keadaan si sekeliling kita. Some of the vitamins yang diperlukan oleh badan kita memang takkan dapat di fulfill melalui pemakanan. For example, vitamin c, kalsium, multivits memang ohsemmm amik supplement coz hari2 makan tak tentu & main dan aje. So kat situ dah tau yang makanan harian tu tak dapat nak tampung keperluan vitamin oleh badan.

About kanser tu pulak....x berani nak komen. But as far as kita amik supplement dalam dos yang terkawal, berkualiti (bukan vitamin sintetik), ada R & D and disahkan oleh KKM then it should be okay.

senaman dan diet yg seimbang... tp skg ni susah kan nk dpt diet yg seimbang due to hectic schedule.. so mula dgn multivitamin, then yg lain2 extra tu.penjagaan dari segi topical (luaran) pun sama penting utk kulit lawa.

hrmm...baca thread ni baru terfikir...suree mmg tak pernah kot ambik supplement yang mcm vitamin e, vitamin c, multivitamin bla bla bla....kalau yg maixara ke collagen merepek2 tu semua penah la amik..tp tak konsisten...kesan pun nan adoo...dok gigih jaga luaran...tp dalaman suree mkn jamu je...yg vitamin tak berani nak try...skrg kene start makan vitamin...tambah2 kalsium...sbb tulang mcm reput je

sejak menginjak umur 3 series 4 thn lalu, mmg dh mula survey supplement, bkn takut tua tapi lebih kpd nak sehat luar dalam. memula telan vitamin c tpi tak konsisten. pastu sapu je olay total effect, btahan gak berbotol-botol abes... pastu asyik tpengaruh ngn iklan bmacam2 krim saya sapu

skrg ni menten ngn EPO + jamu jek...

suree_aa posted on 10-9-2013 09:54 AM
hrmm...baca thread ni baru terfikir...suree mmg tak pernah kot ambik supplement  yang mcm vi ...

uik..cmne tau tulang reput? penah patah kaki/tgn ke recently? maixara tak berkesan ye? akak makan dr bulan jan smpi skrg....dh byk botol....mmg byk la kesan positif....jerawat yg suka naik blkg bdn clear, parut pon xde dah....celah2an pon cerah sama....kulit moist...mekap tahan lama, open pores mmg x nmpk dah.....

dah anak 3 dan umur masuk 30a ni baru saya sibuk nak jaga diri luaran dan dalaman..
dulu muka takde jerawat, dah 30an jerawat tumbuh bertubi tubi
selamat company ada tanggung buat rawatan laser..ku zassst kan ajer parut2 ni.

saya cuma ambik tablet2 jamu kar pasaran ajer...
kos tak sampai 100 sebulan