CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Abby abadi kritik pak menteri belanja mewah di instagram

miawpink posted on 5-9-2013 05:30 PM
@ ] esahpeja Dosa yg berpanjang itu tak perlu dijelaskan nama pelakunya. Saya merayu atas nama sauda ...

syukur ada gak kaw2 hentam abby nih... perasan mulia sgt

dia ni ckp guna emosi
x reti guna akal  .. tu status mcm x berpendidikan  tinggi

dino posted on 5-9-2013 05:15 PM
fanatik tak kena tempat....
suruh la gomen selangor halang jual arak skali tgk.....

tu la.. kita pun perit gak harga minyak naik.. ingat kita suka ka... tapi bakyah ni pelik la sungguh....

sebut pasal panatik tak kena tempat ni .. red baru je baca bebudak UITM dungun yg pro Pembangkang dok bergaduh kat FB dgn yg pro kerajaan pasai harga minyak ni la... depa dok kata fakta sejarah tak betoi la apa la.. pening pala baca...(relevan kot bende ni kat DIno sebab Dino kan org ganu)

gelak guling guling baca komen kat ig abby

redsentra posted on 5-9-2013 05:42 PM
kompom bakyah kata tu tanggungjawab kerajaan pusat sebab di bawah kerja raya katanya.. tapi apa yg ...

JKR pun ade pusat ade under negeri gak.... takkan tu bakyah tak tau kot?

konon tak bukak aib orang..
tapi caption tanya sape bawak arak tu dah sesuatu sangat..
puiiiiii~~

Follow Us
annehuda posted on 5-9-2013 05:46 PM
JKR pun ade pusat ade under negeri gak.... takkan tu bakyah tak tau kot?

bakyah tau pasal selok belook paan je

redsentra posted on 5-9-2013 05:45 PM
tu la.. kita pun perit gak harga minyak naik.. ingat kita suka ka... tapi bakyah ni pelik la sungg ...

ade sepupu share gambo..... flash mob kat trg.... ade la 30 org join
bg aku buang masa je..... tunggu jela 5 tahun lg...... kukuhkan parti semua tu dulu...... nmpk gaya haji hadi bakal jd ganti tok guru..... mmg masak la since haji hadi anytime leh join gomen perpaduan segala....
time tu aku nak gelak kat abby kuat2..... bkn tahu ape die psl politik tu.....hari ni musuh esok kawan.....

miawpink posted on 5-9-2013 04:36 PM
@ ] abby_abadi Masih tidak mampu melihat lagikah wahai Rakyat Malaysia? RM622 billion++.... Tak  ...

hemmm... pakar ekonomi dah bersuara

tapi - sheols paham ke apa yg sheols rabankan tu???

SambalBelimbing posted on 5-9-2013 05:48 PM
konon tak bukak aib orang..
tapi caption tanya sape bawak arak tu dah sesuatu sangat..
puiiiiii~~

tunggu jela aib die org bukak plak....

mcm bagus2 je tino nih! menyampah!

[ @ ] daihatsu2000 Saya suke tengok arbaiyah yg dulu . Cantik sexy lagi menggoda . Lagi2 time dia couple ngn ala sape name tu ? X ingt la . Tapi klau korang search kat google name abby abadi confirm keluar gambar2 menarik dan menggoda. Tapi bile die dah berhijab ni lagi lah saya suka tengok. Bagus dah berubah. Tapi mulut dia tetap mcm longkang dr zaman x pakai tdung hingga zaman dah pkai tudung. jeng jeng jeng..Huh !!!!  18min

[ @ ] imziela @ellyannothai....saya setuju ngn awak..itu lah yg sebenarnya...  18min

[ @ ] tyrafendy Cuba bukak cerita yg baik2 pulak sekali sekala. Mungkin org dapat rasa keikhlasan dalam perkongsian. Tak perlu buat mcmni atau comment2 ckp "BN menang di dunia" etc. Kita rasa baik awak delete this post la kak abby. Bg ayat Al Quran psl arak, kan elok kalau post gambar arak sahaja. Even Allah waits until the Judgement Day before He judges people. Al fatihah, ayat 3 pun cakap yg memiliki hari pembalasan Allah SWT. No one should ever play god.. bimbang malu kalau mengaibkan kesalahan yg Allah dah ampunkan. Nauzubillah. Astaghfirullahal'azim. Saya tegur ikhlas lillahi ta'ala.  18min

[ @ ] esahpeja @ellenyna bagaimana pula dgn org yang telah meninggal dunia? Juga termasuk dalam pengecualian ni?  17min

[ @ ] esahpeja Bagaimana pula dgn hadis drpd rasulullah saw ttg hukum mengaibkan? @ellenyna  17min

[ @ ] ayusyuhara Tp kan negara kita ada yg berbilang kaum..klu ditutup kilang arak bkn ke akan buat yg org yg beragama islam memberontak ? Yg salah adalah org islam yg tak tau hukum membeli,minum malah menjual arak..even klu yg bukan islam yg buka kilang arak takkan kita yg islam kata tak bole..? Sbb diaorg yg bole minum ? Adakah kita kena halau suma org yg bukan islam keluar dr negara ? Saya hanya tanya..jgn marah..musykil jap..btw yg mengata tentang masa silam @abby_abadi sgt saya x setuju..abby dah berubah dan menuju ke jln allah..kenapa nk diungkit kisah silamnye yg jahilliah..bagus le kak abby dah berubah dr jahat pd kebaikan..drpd mereka2 yg masih di takuk yg lama..masih nak buat kejahatan..mmg manusia suma x sempurna...klu xde dosa bkn manusia namanya...tp klu sentiasa memperbaiki diri ikut jalan allah xde salahnya.  16min

[ @ ] yazid_setangkai Wlau mcm mne pn kite hamba Allah tetap tidak boleh menghukum orang ...berusnuzon j la...  16min

[ @ ] syafinaznurul89 Golongan macam awak yg buat negara ni jd complicated..dah memang btl air arak tu utk org bukan islam..yg islam bodoh g minum mmg la dosa..dan lagi 1..kalo tua pon otak sempit tak guna gak..kalo tak suka jgn dok malaysia..dah sah2 pas dgn dap tu bersetongkol..nk pertahan kn apa lagi..itu awak tak nampak pulak ye.. @zee_azy  15min

[ @ ] ruzlifah apa tujuan akk ...tuk semua satu dunia tau kesalahan dia ke.  14min

[ @ ] esahpeja @ainsyaz setuju. Bila org bukan islam tgk org sesama islam memanggil dgn gelaran lembu, mencaci, menghina, maka hilanglah keserian islam itu sendiri.  14min

[ @ ] mummyayyad cuba fikirkan juga jika AIB salah seorg family kite yg telah meninggal dunia dihebahkn begini... mcm mane perasaan kite? ...dan mungkin kite tidk tahu disaat akhir hidup arwah trsebut Allah dh beri hidayah dan keampunan sblm mati... fikir fikirkanlah...  14min

[ @ ] hanif_zam Xpayah la nak mention name sesape, @abby_abadi dh bukak aib org, bygkanlah klu org bukak aib akk.. Sekdar utk renungan bsama...  13min

[ @ ] inaurus83 Amboi kak su @damiaadam pon ade kat sini gak? Hehe @lilyladyana kbai.  13min

[ @ ] esahpeja @tyrafendy setuju.  12min

[ @ ] surayajaapar Fahami lah niat Kak Abby cuma nak bgtau yg Malaysia dah bersubahat dgn Arak. Mgkn tak ada niat nak aibkn sapa2. Mmg kebenaran susah nak d telan.  12min

[ @ ] jiiaaaa00 @abby_abadi : ) 100%  12min

[ @ ] rajanorainira Bukan senang nak mendidik seseorang yg jahil, lebih senang mendidiknorg yg bodoh, banyak bersabar @abby_abadi semoga allah sentiasa bersama dgn org2 yg sabar  11min

[ @ ] fiza_fieza adoiii korang ni... cuba baca post abby yg lepas... abby keluar post lain ada org komen pasal benda lain iaitu arak ni.... tu sbb @abby_abadi post kan cerita pasal arak ni.... apa salah abby pasal gambar ni... x de salah pun sy tgk gambar ni... paham ke x korang ni...  9min

[ @ ] miera_azrul Hahaha @deqwan_walawei  8min

[ @ ] aareflower tak habis habis nak menceritakan keburukan orang. lepastu post, lepas post yg comment jadi bertelagah. mmg @abby_abadi suke sgt tengok manusia sesama sendri bertelagah. belum tentu lagi Allah suka cara akak, so jgn haghok sangat eh. tolong lah, akak berubah hanya dari segi penampilan tapi bukan berubah hati. harap jadi yg terbaik dari yg terbaik. tolong lah kak, dahdah tuu.  8min

[ @ ] azua_hanim Ketika zaman ini, mmg ramai yg sgt jahil lg. Jika xsilap sy, ustazah yg mngajar agama pn setakat pkai selendang yg jarang. Ini dr penceritaan org lama. Maaf kalo sy silap. Sy juge spt sy, akk dan lain2. Kite pernah buat silap dan dosa kan?  8min

[ @ ] fizadinie @leluhur_teja btui tu  8min

[ @ ] surayajaapar Kt tak blh duduk dan tgk saja maksiat depan Mata kt kena lawan. sedih tgk anak Islam kita dok jual Arak kat org. Depa tak tau itu haram. Yg depa tau rezeki tu halal padahal haram. Ni nak salah sapa? Ibubapa? Tauke kedai? pd yg bertuhankn duit "ala kite jual je takkan tak boleh?"  5min

[ @ ] esahpeja Semua faham niat kat abby nak tunjuk yg arak tu haram dan pihak yg membawa masuk arak tu sepatutnya bertanggungjawap dan dipersalahkan, namun apabila kita mengiklankan kesalahan orang yg sudah meninggal dunia (yg kita tak tahu dah bertaubat ke tidak) mmg tidak boleh diterima sama sekali bagi saya. Tak perlulah anda nak menggelakkan org yg tak sefahaman dgn anda, adalah lebih baik kita memandang saudara2 kita dan penuh kasih sayang sambil mendoakan hidayah kepada seluruh alam sebagaimana cara rasulullah saw. Contohi akhlak baginda yang sentiasa berkasih-sayang dgn semua manusia walau dgn bkn muslim sekalipun.  4min

[ @ ] zattymdisa Direct ke PM terus lah..xperlu post cmni..i think it not good foe u..cantik pd luaran..pd dalaman bia lah tuhan shj yv menilainya  4min

[ @ ] zulaikhalee @abby_abadi @surayajaapar setuju.  1min

[ @ ] daihatsu2000 Hahahah. Kesian kau arbaiyah oiiiiii ..  56s

chekshu posted on 5-9-2013 05:49 PM
hemmm... pakar ekonomi dah bersuara

tapi - sheols paham ke apa yg sheols rabankan tu???

die paham tak ekonomi tu ape....

miawpink posted on 5-9-2013 05:30 PM
@ ] esahpeja Dosa yg berpanjang itu tak perlu dijelaskan nama pelakunya. Saya merayu atas nama sauda ...

aku pening nk bace komen2 org yg berjela ni, so aku skip2 ajer
jadinye skang, they r talking abt whom pasal yg meninggal tu?

edoraixora posted on 5-9-2013 05:52 PM
aku pening nk bace komen2 org yg berjela ni, so aku skip2 ajer
jadinye skang, they r talking abt  ...

miawpink posted on 5-9-2013 05:51 PM
[ @ ] daihatsu2000 Saya suke tengok arbaiyah yg dulu . Cantik sexy lagi menggoda . Lagi2 time dia co ...

ade perasan malu tak abby nih... setempek kena

dino posted on 5-9-2013 05:49 PM
ade sepupu share gambo..... flash mob kat trg.... ade la 30 org join
bg aku buang masa je..... ...

tu la kan... Haji Hadi hari tu dah nak join tapi Tok Nik tak kasi tu yang tangguh....kalau kompom jadi malu besar bakyah ni...

miawpink posted on 5-9-2013 05:54 PM

ooo....ok. td tang gambo ni aku scroll laju2 jah
ropenye ade isu, x prasan

@ ] yanz0802 Kalau kilang arak ni tutup..kawan2 seperjuangan parti DAP xmengamuk ke??   4min

[ @ ] marinabakri Kesian minah meroyan ni.. Memalukan org pas ja @yanierosli   4min

[ @ ] ayub_zainodin Heck yeah agree with kak @abbyabadi...u guys kena faham tujuan kak abby tnjk gmbr ni...kalo kak abby x tnjk mgkn ada antara kita x fhm sjrh bukaan klg arak d Malaysia...so kita semua kena kesiankn arwah2 tu yg SELAMA2NYa akan mnggung dosa atas kesilapan dia...oleh itu,kita sama2lah kena mmprjuankn mereka yg alim utk jd pemimpin agar kilang arak d Malaysia dihapuskn agar arwah2 tu x tggg dosa yg amat berat ini...   4min

[ @ ] qyrata trauma yg melanda menikam2 jiwa selemah ku lemah daku berserahh...trauma yg kurasakan hanya pdMu Tuhan yg memahami pedihh d hati...   3min

[ @ ] abby_abadi Maaf ye... Sy xmarah pun pasal kening Sy yg dipersoalkan sebelum. Cakaplah sampai lebam pun, kening Sy xdpt nk bantu turunkan harga minyak pun, hehe.. gambar ini sekadar menjelaskan siapa yg btanggungjawab ke atas arak di bumi Malaysia supaya kita x tersalah mengikut pemimpin. Itu saja.   58s

[ @ ] abby_abadi @han_nim_k    30s

[ @ ] syazyatie Abby bg kiasan lah tu.dulu pemimpin agak jahil rakyat pun jahil jugak. Sekarang rakyat makin kurang jahil..tp xkn nk biarkan kejahilan pemimpin lg kut.   30s

[ @ ] koi___safuan Kalau da abg cai n kakak cai tu berckp mmg @abby_abadi slh la aib kn org la, melaga2kn org la.. Mentality bongok kroni tok cai..   23s

Read more at http://web.stagram.com/n/abby_abadi/#DWiI2moDcqFvd5Xt.99

redsentra posted on 5-9-2013 05:55 PM
tu la kan... Haji Hadi hari tu dah nak join tapi Tok Nik tak kasi tu yang tangguh....kalau kompom  ...

sbb tu nak gelak kuat2 nanti... join parti kepala lembu yea abby