CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

Pelaburan Hartanah - Teknik Sublet

AdamBillionaire posted on 6-9-2013 05:55 PM
totok kau xnk belajar trading ke.. ? kih3.. duit sublet bulan2 kau peram lah dalam forex, dpt 3 ...

ahh.. tanak porex2.. aku nak keje senang.. bangun kul 12 tengah hari.. lepak2 isap rokok..tgh hari gi ngeteh sampai ke petang.... cukup bulan kutip duit jerk....

Acong posted on 6-9-2013 06:31 PM
sewa bilik laa untung.......

tapi jgn sewa pd spesis yg tangan panjang.....

hahh.. nih masalah terbesor... camna org nak sewa bilik kita leh nak interview ko nih pencuri ker tak...muka skema giler... tapi panjang tangan.. mana nak tau... kalu awek nak sewa bilik.. muka ayu jerk.. mana nak tau dia bosia ker tak... rugi aku sewa bilik nanti dia bayar ikut seks plak...

totokreturn posted on 6-9-2013 08:12 PM
hahh.. nih masalah terbesor... camna org nak sewa bilik kita leh nak interview ko nih pencuri ker  ...

yg penting ada pekerjaan.... tanya dah berapa kerja tempat situ... minta majikan sbg referral.... jika takmo bagi, reject terus....

Acong posted on 6-9-2013 06:33 PM
aku tanya owner berapa nak sewa.... dia kata nak RM2000 je..... tanya penyewa, dia kata bajet RM30 ...

kalu aku muda trang tang tang dolu2.... aku sewa apartment RM400, bilik master aku bagi sewa RM270, bilik kedua aku bagi sewa rm240.. aku dok bilik kecik jerk.... aku letak tv ngan peti ais jerk bagi dorang tgk.... balance tuh aku buat bayar api air... aku dok pree.... nih dah kira sublet laa kan....

tapi aku dok kat situ gak, senang nak collect... kalu kita tak dok situ.. tiap2 bulan kena jadi ceti laa.. awal bulan hari2 kena ketuk pintu rumah sapa tak bayar sewa lagik.. camtuh kaa...???

totokreturn posted on 6-9-2013 08:17 PM
kalu aku muda trang tang tang dolu2.... aku sewa apartment RM400, bilik master aku bagi sewa RM270 ...

pandai pun....

kalau ko tak dok situ, suruh je laa CDM atau online transfer......

Acong posted on 6-9-2013 06:35 PM
sumbat aircond utk target golongan profesional....... kuli & students tak jalan........

beli ...

sewaan sublet musti kita kena cari owner nak bagi sewa bawah harga market atau normal rate market pun bleh buat sublet jugak ker..??

dulu aku ada kenal sorang aci nih.. dia buat sublet rumah kedai yg dekat dengan shooping mall.. jadi dia pegi sewa tingkat 3 rumah kedai kaa ngan developer, pastuh dia bagi sewa bilik.... tiap2 bulan hantar sms bila mau bayar rental....then dia pegi collect...tapi bila kira sebijik rumah dia kutip RM100 jerk untung satu rumah... tak untung mana pun...

Follow Us
totokreturn posted on 6-9-2013 08:20 PM
sewaan sublet musti kita kena cari owner nak bagi sewa bawah harga market atau normal rate market  ...

pasal aci tak pandai guna excel......

Acong posted on 6-9-2013 08:14 PM
yg penting ada pekerjaan.... tanya dah berapa kerja tempat situ... minta majikan sbg referral....  ...

hahh.. nih satu masalah... camna kita nak tau penyewa bilik terhindar dari masalah bawak balik jantan masuk bilik dan bawak betina masuk bilik nih....

Acong posted on 6-9-2013 08:18 PM
pandai pun....

kalau ko tak dok situ, suruh je laa CDM atau online transfer......

kebiasaan yg menyewa bilik nih budak2 student atau pekerja2 shooping mall yg nak sewa murah... mana pandai bayar online2 nih... yg depa tahu masuk akaun bank jah....

ok.. soalan seterusnya.... camna kita nak dapat rumah yg nak diberi sewa bawah harga pasaran supaya kita boleh untung........????hehehee

Acong posted on 6-9-2013 08:21 PM
pasal aci tak pandai guna excel......

sepatut sebiji rumah sublet normal paling2 busuk berapa kita patut untung....

totokreturn posted on 6-9-2013 08:24 PM
kebiasaan yg menyewa bilik nih budak2 student atau pekerja2 shooping mall yg nak sewa murah... man ...

apahal lah kau ni totok..

kau buat aggrement. lepas 10 tahun sewa. kau bg perabot percuma pada owner rumah. sure dia bg kau sewa.. sure bg harga cun. murah tu tak delah. tp harga berpatutan adalah. daripada dia biar jin bertandang duk rumah.. baik dia benarkan wat sublet..

kau plak bawalah gambar2 perabot kau ada.. ambl gmbr cantik2.. tentu dia berkenan..

AdamBillionaire posted on 6-9-2013 08:33 PM
apahal lah kau ni totok..

kau buat aggrement. lepas 10 tahun sewa. kau bg perabot percuma ...

perabut cantik2 kos tinggi woo... nih perabut stok rengit jerk.... janji bleh pakai...

tapi ramai kaa permintaan untuk rumah semi atau fully furnish nih... ramai nak rumah kosong sebab bleh beli sikit2 brang peribadinya...

hangpa yg umah sewa berlambak2 nih kan...tenant byr sewa camna, online banking kah? pastu srh dia bg transaction slip ka hapa? kalo bankin, kena bg scan copy ke camna?

zaman aku menyewa dulu..owner aku tak pernah tanya pun kalo byr lewat ke apa..ada sekali aku pegi outstation, terlupa mo byr on time..dekat 2 minggu gak lewat..
seb bek tak kena halau..tapi owner senyappppp jah..
every month aku bankin duit sewa pun, teda la plak inform dia..aku men bankin sajork

baby_pingu posted on 7-9-2013 12:00 AM
hangpa yg umah sewa berlambak2 nih kan...tenant byr sewa camna, online banking kah? pastu srh dia bg ...

tenant umah aku dah 5 bulan tak bayar sewa..diorg pun senyap gak  

hangpa yg umah sewa berlambak2 nih kan...tenant byr sewa camna, online banking kah? pastu srh dia bg ...

bila dh bank in dia org akan bgtau submit printscreen.

nk mudah sediakan tarikh dia org boleh bank in. lambat 3 hari ada runner akan tlg update beri peringatan pada mereka..contoh kalau budak rumah tu gaji dpt 4hari bulan setiap bulan, jd pada 4 hari bulan mesti bank in.. dan mesej..

kalau xbank in lambat sgt kita potong deposit.. 2+1 walk in .. jd ada dua bulan sebagai deposit..

urm, rasanye owner rumah tu tua? atau dh terlampau kaya..

kalau jenis penyewa kerja tetap? rasanye tiada masalah nk bayar sewa tak perlu push. kalau jenis ada masalah ke apa? kita bgtahu siang2. kalau xbayar mohon jasa baik keluar. bg tempoh. sambil tu kita cari penyewa baru.

blazzard posted on 7-9-2013 12:25 AM
tenant umah aku dah 5 bulan tak bayar sewa..diorg pun senyap gak

cmne nk untung kalau biz cmtu.. kesian2 juga bro. tp ni duit kena ada..

totokreturn posted on 6-9-2013 11:59 PM
perabut cantik2 kos tinggi woo... nih perabut stok rengit jerk.... janji bleh pakai...

ambil reject factory mmg cantik. tp nak touch up satu hal..

sebab factory punya bahan kayu, jenis kayu, design yang jd masalah nak touch up.. takut nampak cacat cela dan tak selamat nk guna pakai.. sebab tu kena ada tukang perabot baru ok..

ada buruh wiring, tiles, semua tu kena ada.. tukang paip mesti ada.. semua tu kos kena fikir kalau rumah rosak ke apa?

kalau main bank in? rasanye owner ada satu rumah je kut? atau sedikit rumah? sebab dia blh trace siapa xbayar.. nk main volume kena ada system kerja.. ada flow bayar.. kutip rental lain2 lg..

bajet nk repair rumah pun kena ada.. aku xsewakan kat negro.. negro ok duit tak jd masalah. cuma kurang berkenan dengan baka miss nigga ni.. rasa xngam je.. kecik besar kecik besar je aku tgk sedara miss nigga ni... kita bg org duk rumah kita? mesti nk rasa tenang je.. sama cm aku. xmau kusut kepala dengan baka miss nigga ni.. haru biru dibuatnyee..

cm pelik je ada baka negro terlepas masuk cari forum..

sebenarnye property2 kt malaysia ni majority target international buyer.. tak silap MK land ada buat tour condominium.. lepas tu masa launch? sibuk2 dia offer kt korean dulu..

dia adapt korean style satu bangunan condo.. majority korean ni dtg malaysia buat apa ek? belajar ke? kerja? sampai ada komuniti korean?

kalau cm negro tu taulah belajar dan black money. bangla dia org kerja sektor perkhidmatan awam bahagian buruh.. cm indon ramai kerja bibit dan buruh..

korean ni pelik nya. cm kaya sgt je beli rumah duk lepak2 kt malaysia?

pe adam nk sampaikan, property kt malaysian ni majority mmg open market bukan niat nk tlg local citizen..

AdamBillionaire posted on 7-9-2013 02:51 AM
ambil reject factory mmg cantik. tp nak touch up satu hal..

sebab factory punya bahan ...

macam maintenance, aku takder masalah.... sebab yg simple aku bleh buat sendiri... yg major aku mmg dah ada maintenance tetap aku 2 org...calling trus sampai...harga citer tepi....

satu lagi, perabut nih kalu rajin pusing2 court mammoth, kengkadang dia ada perabut yg nak clear stok atau nak jual display unit... mmg sangat murah harganya.. kengkadang 1 set bilik tidor yg jual 1-2 ribu.. dorang jual 2-3 ratus jerk.... campur hantar RM80...