CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

Pelaburan Hartanah - Teknik Sublet

Acong posted on 7-9-2013 09:51 AM
aku tgk byk middle east kat mt kiara.......

1 kompani korea ni..satu project jerk diorg bawak masuk dalam 20+ staff diorg..skang diorg ada 5 project kat kl..so total 100++ ..tuh x campur diorg bawak family diorg..and mmg sumer berkampung kat mont kiara tuh..tuh br 1 kompani..rasa ada 5-6 kompani korea yg ada project kat kl..

Acong posted on 7-9-2013 09:51 AM
aku tgk byk middle east kat mt kiara.......

nak mintak pendapat pasal belanjawan bleh? ada baca kat mana tah hang leh tolong bg advise dalam financial planning ni  

blazzard posted on 7-9-2013 10:03 AM
nak mintak pendapat pasal belanjawan bleh? ada baca kat mana tah hang leh tolong bg advise dalam f ...

boleh jaa........ share info mana yg mampu.......

blazzard posted on 7-9-2013 12:25 AM
tenant umah aku dah 5 bulan tak bayar sewa..diorg pun senyap gak

umah sewa ko tuh umah kebajikan ke apa? 5 bulan tak byr sewa ko bleh senyap lagik
tenant ko tak rasa panas punggung ka sewa umah tak settle berbulan2?

AdamBillionaire posted on 7-9-2013 02:45 AM
bila dh bank in dia org akan bgtau submit printscreen.

nk mudah sediakan tarikh dia o ...

itulah..aku pun tak pernah jumpa owner umah tuh dulu..dekat 5 tahun gak aku stay umah dia..
cos dia kat kelantan, umah kat penang..dia pun tak pernah dtg jenguk umah..
kalau ada benda rosak, dia srh repair sendiri tolak duit sewa

maybe gak dia cuma ada satu umah tuh ja disewakan, sbb tuh dia senang nak monitor dr kejauhan kami byr sewa ke tak..
or dia pun dah tak kisah pasal income umah sewa tuh, cos ada byk income2 lain yg jota2

AdamBillionaire posted on 7-9-2013 02:58 AM
sebenarnye property2 kt malaysia ni majority target international buyer.. tak silap MK land ada buat ...

byk korean dah start kerja sini bro..
pastu bukan level2 bawahan

Follow Us
totokreturn posted on 7-9-2013 03:10 AM
ko pegi jengjalan court mammoth tuh jgn laa hadap ngan beli ansuran cekik darah tuh... ada barang  ...

kenapa aku jenjalan kat courts tak pernah nampak deal mcm tuh

kadang2 p situ nak beli cash pun nanti salegirl dia muka ketat jah..depa lebih utamakan customer yg nak beli ansurans

baby_pingu posted on 7-9-2013 10:13 AM
umah sewa ko tuh umah kebajikan ke apa? 5 bulan tak byr sewa ko bleh senyap lagik
tenant ko ...

biasalaaa tolong adik beradikkk....sewa umah 450 takleh bayar..byr duit keta 1000+ setiap bulan bleh plak..pastu aritu ckp ujung bulan 8 dah leh nak bhyr balik..so 3 ari lepas aku msg tny..weh dah bnk duit umah ker..leh plak gi ngadu kat parent aku ckp aku msg marah diorg mintak duit sewa umah..cam cilaka

blazzard posted on 7-9-2013 10:21 AM
biasalaaa tolong adik beradikkk....sewa umah 450 takleh bayar..byr duit keta 1000+ setiap  ...

ya ampun...ingatkan ko dah sewakan kat org lain...
bertabahlah

ko ckp la ko pun menyewa jugak...sewa kat bank..kalo dia tak byr sewa, camna ko nak byr sewa ko kat bank..

baby_pingu posted on 7-9-2013 10:23 AM
ya ampun...ingatkan ko dah sewakan kat org lain...
bertabahlah

malas aku nak bising bising...nanti kuar laa ayat standard ngn adik beradik pun berkira.. .so aku bising kat sini jerlaa pastu aritu yg si laki dapat kerja br..tak sehaluan ngn tempat kerja si bini.. leh dirog mintak nak pinjam keta adik aku..pastu suh adik aku tumpang aku gi kerja..sebab kitog parking kat lrt jerk ..masalahnya adik aku tuh masuk kerja kul 8 kul 6.45 dah gerak..aku ni masuk kerja kul 9..last2 terpaksa bg adik aku pakai keta aku.. aku plak bawak van buruk .. yg bunyi mcm nak mati enjin jerk setiap kali drive tgh jalan...aku gakk laaaa kena tolong adik beradikkk...dah sebulan lebih dah ni..aritu ckp sampai ujung bulan aritu gak..

aku bayar umah tetiap bulan org len pakai..skang bayar duit keta aku pun org len yg pakai...

blazzard posted on 7-9-2013 10:33 AM
malas aku nak bising bising...nanti kuar laa ayat standard ngn adik beradik pun berkira.. .so aku  ...

dah berapa bulan ko menanggung kerugian tuh...
kena carik satu lagik umah sewa weh...nak cover kerugian umah sewa ko yg tuh

jom beli flat kat penang neh..

baby_pingu posted on 7-9-2013 10:35 AM
dah berapa bulan ko menanggung kerugian tuh...
kena carik satu lagik umah sewa weh...nak cover ke ...

dah dekat 5 bulan laa...pastu dijangka benda ni berterusan sampai bulan 12..sebab diorg ckp..nak tunggu dapat dividen asb..br leh bayar balik

tp aku tak rasa diorg mampu bayar pun..lagipun confirm diorg buat tak tau jerk..dahlaaa time tak bayar tuh tak bgtau aku langsung...senyap jerk.. kalau atleast msg aku ckp bulan ni tak dapat bayar sebab duit tak cukup..oklaaa..aku pun takderlaa nak marah sgt..atleast bgtau laa..ni takkk..buat bodoh jerk..

Yg buat sakit ati..diorg pun ada beli umah tuk disewakan...kat shah alam..lagi dekat laa ngn tempat kerja diorg tuh..tp takmo plak duk umah tuh..yerlaaa..bg org sewa diorg dapat untung..

blazzard posted on 7-9-2013 10:40 AM
Yg buat sakit ati..diorg pun ada beli umah tuk disewakan...kat shah alam..lagi dekat laa ngn tempat  ...

ko buat la sublet umah sewa ko tuh..
cari penyewa utk satu bilik

kalau tenant ko tanya apasal buat camtuh..dah depa tak byr sewa, kena la kongsi umah ngan org lain..
kot2 dibukakkan hati depa utk berpindah ke umah sendiri di shah alam itu..

oh neway...korang buat2 sublet neh..mmg akan bgtau owner umah tuh ke?
or buat dlm diam?

AdamBillionaire posted on 7-9-2013 03:20 AM
kau tolong calarkan nissan gtr utk aku. rasa nk dpt harga courts marmoth plak..

ohh c ...

tuh laa ko kena rajin jalan2 court nih... dia letak tag harga clerance stok... atau display set sale... masa tuh laa grab... dalam satu store tuh satu jerk ader.... ikut luck laa..

baby_pingu posted on 7-9-2013 10:19 AM
kenapa aku jenjalan kat courts tak pernah nampak deal mcm tuh

kadang2 p situ nak beli cash  ...

kalu kat penang, ko kena lawan ngan cina tua2 yg rajin pusing2 jalan2.. sebab tuh ko tak pernah nampak... kengkadang hujung tahun... aku wat selamba ajer bila pegi court... dia tanak layan lagik bagus sebab aku boleh ronda2 sesuka hati.. ada yg berkenan, baru panggil tanya dia yg pasti harga CASHHH....

totokreturn posted on 7-9-2013 11:25 AM
kalu kat penang, ko kena lawan ngan cina tua2 yg rajin pusing2 jalan2.. sebab tuh ko tak pernah na ...

itu lah..aku jarang sket masuk courts sbb ingatkan price dia cam a bit overpriced..
pasneh nak lalu2 tgk yg clearance2 plak la..

tgh cari lemari neh..nak yg old skool punya..ada cermin n meja solek attached sekali