CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: amirah7

tayar silverstone tak elok ke?

amirezu posted on 17-9-2013 07:18 AM
entahlah. income beribu2 sekali program, tapi tayar nak pakai yang second. padahal tayar tu macam  ...

semua nak murah. kalau tak berkualiti. tak guna jugak... sabooo jela...

amirezu posted on 15-9-2013 12:57 AM
ya betul tu. itu yang sepatutnya. kitorang staff masa tu marah jugak, soal keselamatan macam ni bo ...

Petang semalam pergi Pahang DM drp KV, balik KV sebelah malamnya.

Waktu pergi saya ikut LPT, singgah sebentar di RR Lanchang, parking sebelah MPV, Toyota Estima Areas

Terkejut bilamana saya nampak kesemua tayar jenama Yokohama MPV tu dah botak; bukan sekadar tahap initial wear indicator, tapi dah botak mcm dah jadi slick tyre.  

Sungguh saya tak faham, orang yg mcm ini pun masih ada di jalanraya.

Bila tayar itu meletup atau pancit pada kelajuan tinggi di lebuhraya, ia boleh m'yebabkan pemandunya hilang kawalan/kemalangan.

Dia bukan sahaja m'bahayakan dirinya sendiri tetapi juga lain2 pengguna jalanraya.  

penah pakai silverstone..
mmg cpt bengkak pastu lak..
cpt merekah kat tepi tayar tuh..
lama2 mau taw laaa..
tu pon perasan sbb letak keta senget kat tepi baru perasan merekah tuh..huhuhuhu

Rate

1

Z28 posted on 17-9-2013 10:52 AM
Petang semalam pergi Pahang DM drp KV, balik KV sebelah malamnya.

Waktu pergi saya ikut LPT, ...

bahaya sangat dah tu...

sori mencelah, jz nk info..
saya buat keta sewa, so mmg bnyak info psal tayar..
tayar silverstone ni sbnar'y elok n murah..
tayar jnis lembut dan grip pada jalan tar..
namun struktur dawai dalam tayar x brape ok,
so mudah membengkak n pecah klu terlanggar lubang or batu even tayar baru tukar sekalipun..
so jz kena elak lubang n batu2 je..

Rate

1

silverstone ni memang dari dulu terkenal, tayar mudah pecah...

Follow Us
nak tanya.... tayar tubeless xpayah pam angin ke?  

AbukRokok posted on 27-9-2013 12:02 PM
nak tanya.... tayar tubeless xpayah pam angin ke?

tayar tubeless maksudnya..tayar tu xperlu pakai tiub kt dlm tayar tu,masih kena pam angin..ko penah pam angin tayar ke??

continental best tapi bunga cpt abis, skng pakai falken dah setahun masih tebal lagi mungkin sbb keras kot, tp bunyi agak bising skit.

ni pengalaman aku ehh..skrg ni 4 biji tayar keta aku mmg guna~ Silverstone,sbl2 ni aku lebih suka guna Michelin @ good year..beli awal thn lps,kiranya da 1 thn 2 bln laa lbh krg...smlm aku g bengkel nk wt allignment/chamber....skali org bengkel tuhh pggil aku..ehh kak,tgk sini tayar u jd gelembung2(sambil2 dia pusing2 tayar tuh & tunjuk kt aku)...waallaa....patut laa time aku drive keta,bunyi b'dengung jer...tp org bengkel kata tayar tuhh blh digunakan lg.hurmmm...akhir bln ni cuti skolah,aku 1 family ni nk jln jauh,blk kg,nk x nk...memanggggg terpaksa tukar tayar baru...ggrrrr....duit lagikk...ni bkn takat b'darah tgn kuar duit,wallet aku pown da koyak rabak neyy...

tayar Silverstone tuhh en somi aku yg tukau thn lepas...kalo aku,lbh suka guna Michelin..aku blk dr bengkel smlm,trus aku g tau kt en somi,haaa...nyesal kannn..kannn?ggrrr...

Tayar silverstone.. kalo ikutkan murah dari yg lain ada 2 jenis bunga kot if not mistaken.. according to kedai tayar bunga kasar lebih durable tapi bising kot on the road. Michelin gile smooth mmg idaman me. All in all dont ever buy 2nd hand tyre this one time sikit lagi me accident sebab lori kat depan tu tayar dia pecah n terhuyung hayang akibat tayar 2nd hand la.  N olso pakai la tayar apa pun kalo asyik langgar lobang kat jalan n tak reti slow cepat gak out.

irisismail posted on 15-3-2014 04:07 AM
Tayar silverstone.. kalo ikutkan murah dari yg lain ada 2 jenis bunga kot if not mistaken.. accordin ...

tu bukan tayar seken..tu tayar celup namanya...tayar tu di "wrap" dgn getah luar...so bila panas...dia akan lekang dan berkecai....
tayar ni hanya lori je yg guna sebab nak save cost, tayar lori baru sebiji harganya almost 1K....tu paling murah...
utk kereta nak pakai tayar seken takde masalh...cuma kena pandai pilih...dari segi jenis dan tahun......ada tayar seken yg lebih tahan dari tayar baru....
FYI...aku adalah penggemar tayar seken, utk jenama2 ni...Bridgstone/Continental/Yokohama/Michelin/Toyo...(seken2 pun 200 gak sebiji)...

Rate

1

Proxes T1R or PS3?...tgh dapatkan info2 yg mn lg ok antara 2 ni

toyo tyre ok x? some shops recommended me to use this tyre..
they said that this toyo is better than xm2..

Bagi saya sebagai pengguna tayar TOYO proxes T1R dan Michelin Pilot Sport 3 yang dah bertahun-tahun. Tayar ni antara yang terbaik dalam keadaan jalan kering dan basah / jalan beralun.

Tayar ni dapat memberi cengkaman terbaik semasa jalan kering (anda akan rasa seolah2 ada gam pada tayar yang mencengkam, melekat dan berputar pada jalan !). Malah jika keadaan hujan lebat / melalui jalan yang ditakungi air yang agak banyak, kedua2 jenis tayar ini masih memberi respon yang terbaik.

Toyo proxes t1R - buatan Jepun

Michelin pilot sport 3 - buatan Thailand / Eropah

Bagi saya tayar pada kenderaan ni adalah isu keselamatan yang tiada kompromi, fikirlah keselamatan anda dalam memilih jenama/model tayar !

Anda boleh baca kritikan/komen/pandangan berkenaan 2 jenis tayar ini di beberapa laman web tayar luar negara.

Adakah nyawa boleh di jual beli ?

Rate

1

Sekarang aku guna tayar Good Year. Sebelum ni guna tayar Silverstone stok standard. Pakai setahun bunga tayar makan tak rata. Pegi kedai tayar dia kata absorber problem. Pegi SC cek absorber ok takde problem. Ingatkan dalam warranty boleh dapat tukar baru tapi hampa. Kita gak yang kena balik sebab tak jaga tayar bagai. Malas pening kepala tukar 4 bijik GoodYear. Dah masuk 2 tahun pun ok lagi. Serik dah guna silverstone. silverstone guna kat kereta kancil aku ok le.

Semalam baru tukar tayar silverstone kat ttdi jaya after almost 3 tahun. Mmg plan nak ambil good year as suggest by member tp fikir2 balik aku tak penah ada masalah dengan tayar silverstone. Balik kg lalu highway pun jarang2 jadi boleh la nak ignore bunyi bising tu. Actually 2 bijik je yg perlu tukar tapi aku terus tukar keempat2 tayar dek kerana jiran langgar kereta aku then workshop kata da buat balancing, jadi g servis kat perodua tak buat balancing. Rupanya workshop tak buat balancing dpt detect disebabkan tayar bunga bhgn tepi da haus. Kalau tak disbbkan ini mesti tayar aku bertahan lagi setahun.

Pendapat aku adalah apa pun tayar, paling penting kena jaga alignment dan balancing juga jaga tekanan angin. Keep calm and drive safe.

syanis4114 posted on 25-4-2014 12:54 PM
Semalam baru tukar tayar silverstone kat ttdi jaya after almost 3 tahun. Mmg plan nak ambil good yea ...

Selain tu,

Kondisi absorber pun kena check.