CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Emrymama

[Tempatan] polis tembak mati isteri dan bapa mertua di tangkak

AdamBillionaire posted on 15-9-2013 02:30 AM
pompuan semua jenis cmtu bro.. nasib baik mulut perempuan 1.. tgk makcik aku,jenis pendi ...

btol ckp ko. laki sbnrnye bkan prlu psangan shati sjiwa. laki prlu psangan yg brtoleransi. prepmuan ni ade duit abg syg , xde duit abg mlayang. ni kisah brdsarkan pkcik aku. mak aku citer.  pakcik skit nk mnggal da mkcik aku smpt nak g umrah. prgi umrah tu da baik tp jga la suami sggup die ckp kt mak aku akak la abag akak ni. sorg lg pkcik aku. mak aku ckp msa muda makcik aku sorg ni lwa laa. pastu sjak die mgndung skit pastu jd gmok. kjer die msa gmok mmbebel je kat pkcik aku mnta duit nak bli brg itu ini. tpi bkn masak utk suami pon. buat apetah duit tu x thu, knonye nafkah laa utk. klo ksi duit tlong kmas umah msak2 xpe gak. ni trbring je. org lain pon skit. tpi jgn la ikot kan sgat skit tu. prempuan ni kdg2 luar je nmpk mnis mnja comel tpi bile korg kapel lbih bgos suami istri  smua yg bsuk boleh nmpk. kalo kapel prempuan kaver2 cun lg

Kingnoss posted on 15-9-2013 02:34 AM
Paling aku kesian nasib anak dia  .. Tiba2 mak pak x ada ..atok pun x ada.. Mcm mana la nak tidur na ...

adik ipar polis tu pun kesian jugak. kakak meninggal, ayah meninggal. kejadian berlaku dalam rumah. mau terbayang-bayang je kemudian hari.

AdamBillionaire posted on 15-9-2013 02:38 AM
tipu dosa mati seksa.. jarang2 aku jumpa perempuan pendiam..  

entah2 kau kt ...

dah nak buat mcm mana..

tak caya tak paksa..

orang kata dalam mulut aku ada emas.. sayang nak buka.. nanti emas hilang..

aku cepat tension kalau dengar orang membebel..

laki aku mmg kuat membebel..

sekngucing posted on 15-9-2013 02:40 AM
siapa mainan mcm budak retarded siap ada phew2 ni? kau ke
apa maksud hati jambu ada taman? tam ...

kau lah tucing. main2 transformer lepas tu kasi ringtone sikit.. lepas tu tgk filem transformer..

by the way, kau rasa xmembazir ke simpan patung tu.. kalau patung barbie adk aku beli pun aku rasa dh membazir inikan transformer mahal2..  baik kau main rc kereta, atau jet.. lg berbaloi..

rc jet rm 1400 dpt, kena beli bottle tank gas untuk api jet.. dia xpakai motor kipas dia pakai jet sebiji mcm jet pejuang.. kalau aku ada..nak je main tiap2 hari.. main transformer boring penat kena bunyi2 , lepas tu letak dalam rak kaca

AdamBillionaire posted on 15-9-2013 02:43 AM
kau lah tucing. main2 transformer lepas tu kasi ringtone sikit.. lepas tu tgk filem tran ...

laki aku pun giler transformers..

abis display cabinet aku dia letak patung2 tuh.. topeng2 tuh semua..

beli emas banyak dah boleh dapat..

NURMIMIE posted on 15-9-2013 02:35 AM
bila stress + frust, apa2 orang buat..

Betul tu...bila stress ada chemical imbalance dalam badan. Bila tak dirawat, dia tak sedar perbuatan dia lagi. Nilah yang doktor bagi tahu. Oleh itu bila stress terlampau, doktor akan beri ubat cthnya xanax, Lexapro etc. ada member abang dah bbrp kali dah ditahan polis. Member pegang surat/ ubat tunjuk pada polis baru dibebaskan. Anyway, kalau ada ahli keluarga resist tak mahu dihantar ke hospital, boleh hubungi polis. Mereka akan bantu utk iringi hantar ke hospital. Selalu kalau di kl hospital kerajaan spt hkl boleh admit terus. Kalau hospital teaching ni kalau patient tak mahu (walaupun tak betul mentalnya), mereka akan release. Jadi orang yg masalah mental ni berlegar-legar di masyarakat. Kalau dapat. Rawatan segera, insyaAllah boleh pulih spt org normal.

Follow Us
NURMIMIE posted on 15-9-2013 02:40 AM
ye lah.. kalau dah hypertension + stress.. tak stroke, luar kawalan lah jadinya..

Belajar mana ni?

caprut posted on 15-9-2013 02:41 AM
btol ckp ko. laki sbnrnye bkan prlu psangan shati sjiwa. laki prlu psangan yg brtoleransi. prepmua ...

kes cmni ada kt paklong aku, kes dia semua adk bradik belah mak aku gossip paklong aku ni kena nasi kangkang queen control. aku fikir balik tak. sebab paklong aku ngaji alquran? takkan lah sihir tu menjadi? mungkin paklong aku ni jenis kasih isteri. sebab masa dia mula2 berniaga bini dia banyak susah senang dgn dia..

by the way bini dia mmg menjoyah pun.. serius.. ok2. tp mulut laser juga.. kelakar juga. cuma dia jenis xsuka duduk rumah atuk aku lama2.. kalau balik pun setahun 2kali. dia bukan org kaya tp org senang... aku pun mula2 syak paklong aku kena sihir dan mcm2 lg.. fikir2 balik cm xlogik je..

sbg lelaki kita kena bijak bro.pandai main wayang... duit lebih simpan.. asset rumah tukar nama kitakalau isteri nak perdajal cerai dia xdpt apa2. jd nak xnak isteri kena jd baik..kih3.

munchkin posted on 15-9-2013 02:46 AM
Betul tu...bila stress ada chemical imbalance dalam badan. Bila tak dirawat, dia tak sedar perbuat ...

kan..

ada kawan kerja polis juga.. umur baru 35 tahun.. hypertension + stress..

nak release konon main badminton.. tengah2 rehat collapse terus meninggal..

sedey..

lavajeans posted on 15-9-2013 02:47 AM
Belajar mana ni?

gugel..

NURMIMIE posted on 15-9-2013 02:45 AM
laki aku pun giler transformers..

abis display cabinet aku dia letak patung2 tuh.. topeng2 tuh ...

laki kau suka wat bunyi2 ke... kebaboom,, nino nino nino... go go power rangers

AdamBillionaire posted on 15-9-2013 02:50 AM
laki kau suka wat bunyi2 ke... kebaboom,, nino nino nino... go go power rangers
...

power rangers ngan transformers lain daaa..

dia tak suka buat bunyi2.. tapi suka transform benda alah tuh dari robot ke kereta..

tekun u.. pelik je tengok..

AdamBillionaire posted on 15-9-2013 02:47 AM
kes cmni ada kt paklong aku, kes dia semua adk bradik belah mak aku gossip paklong ak ...

pkcik aku sorg ade mak aku citer bini die tiap mggu nk mkn luar jea. msak lnsung xnak. cmne la nk mnyampan. die pon krek sng idop sbb pkcik aku askr . makcik aku ni pnah citer xnak blik kg sbb die ckp kg suami die ngn mak aku mcm reban ayam . die ckp die ktrunan perak, putiihh, sdgkan ntah atok yg pnngwal je kat situ. haha. thun 2004 pakcik ak nggal susa idop die. da xde tmpt brgntung, bru la control skit prnagai tu. kalo x nauzubillah. tu pon mak ak tlong2 skit ksi duit kat anak2 die.

lavajeans posted on 15-9-2013 02:38 AM
Yg aku nak tau apa kena mengena hypertension dgn bunuh org?

Bila dah hypertension tu boleh sebabkan stroke. Blood vessel dah pecah. Akan ada pendafahan, pastu mati.

Tension banyak tension. Bahu pun ada muscle tension etc. tension kat otak boleh stress jadi depression pastu boleh mental.

Hypertension setau aku darah tinggi. Kalau dah tinggi sangat sakit kepala, tak boleh nak buat apa, terbaring je.

NURMIMIE posted on 15-9-2013 02:51 AM
power rangers ngan transformers lain daaa..

dia tak suka buat bunyi2.. tapi suka transform bend ...

tu konsep origami je.. kita cantum2kan spare part transformer boleh jd kereta.. bg adam biasa je.. lainlah kalau robot betul2 tukar jd kereta dan mampu bergerak sama kereta biasa tu baru adam kagum sebab hobi je tu..

NURMIMIE posted on 15-9-2013 02:48 AM
kan..

ada kawan kerja polis juga.. umur baru 35 tahun.. hypertension + stress..

Takziah kpd keluarga. Hypertension ni tak boleh stress. Pemakanan kena jaga. Muda lagi tu.

AdamBillionaire posted on 15-9-2013 02:54 AM
tu konsep origami je.. kita cantum2kan spare part transformer boleh jd kereta.. bg adam  ...

masalahnya, robot transformers tuh tak boleh cantum2.. item2 dia tak bercerai2..

kena transform tang situ lah.. pusing2.. tolak2.. tarik2 dalam tuh gak..

kalau yang split tuh, senang sikit kerja..

munchkin posted on 15-9-2013 02:54 AM
Takziah kpd keluarga. Hypertension ni tak boleh stress. Pemakanan kena jaga. Muda lagi tu.

stress neh paling bahaya..

adik ai balik dari ops daulat memang tension.. ala2 trauma gitu.. dia tentera

tuh adik no.2 bungsu..

adik bungsu pernah mengadu juga dia pun tension dalam rumah tuh sebab semua benda kena buat slow2.. sebab adik yang tentera tuh tak boleh terkejut sikit.. tengah tido pun akan terkejut kalau dengar bunyi dentuman pintu.. tengah tengok tv pun terkejut kalau ada bunyi pelik2..

so adik bungsu kata, dia keluar masuk rumah mcm pencuri .. kena slow2 pergerakan..

dengar pun stress

AdamBillionaire posted on 15-9-2013 02:43 AM
kau lah tucing. main2 transformer lepas tu kasi ringtone sikit.. lepas tu tgk filem tran ...

ni buknm patung
kalau aku boring, aku tukar jadi mode kenderaan, berapa kali aku nak ckp
hobi ni dia kenangan zaman kecik2 la, kanak2 tahun 80an, kau mana tahu, lahir2 je dah ada klcc
aku tahun 80an nak suruh mak beli mana mak mampu
rc dan segala bagai tu aku tak minat, habis duit dll pasal nak tukar bateri la apa laa, lgpun rc kereta bergerak2 nanti cepat tearand weara
transformers ni collectibles, aku takde duit atau dah boring, aku jual dgn harga lg mahal

ini Masterpiece optimus prime aka MP -04

harga dulu dlm rm 200-300, sekarang? lingkungan rm 900-1200
harga dia berkadaran menaik mengikut inflasi matawang

ini rc

rc bg aku tak best, tak cantik,kena kontrol, gas bottle apa kejadah tu lagi makan duit, bukan bleh dpt balik duit, lg nak kena keluar cari kaw lapang la nak main, rc bleh membunuh, bayi mati kena kipas rc la apa
lgpun transformers, bukan utk dimain, kau ni tipikalmelayu ingat org kumpul robot kena main phew! phew! ke mcm budak retarded? hobi ni dia bleh pecah jadi hobi lain mcm

1. cgi
2.studio
3. kamera
bleh buat animasi stop motion

Aku sedih bila dengar polis mati sbb polis kat malaysia ni hanya ada 150K rasanya, tapi penduduk Malaysia ada 28 juta... kalau nak suruh aku jadi polis, aku tak nak..takut