CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Foz

Tun Razak merupakan salah satu anggota tentera darat Jpun pada peperangan kedua

so yg lawan british cam tok janggut, mat kilau camner lak status dia..sbb aku tgk kalo komunis ditentang, british disanjung...

Yustan posted on 20-9-2013 10:58 AM
tun razak pengkhianat??!!!

tun razak ialah polis jepun (tp bukan kempetai yg jahat tu), dan dia ...

jepun ada baik ada jahat ek? wakaka.. kau nk cover lain dengan tun razak jd wataniah? cmtu ke?

ala kalau dh jd askar jepun mana ada baik wei. kerja perang tanah melayu.. nak tipu agak2 lah..

AdamBillionaire posted on 20-9-2013 02:47 PM
jepun ada baik ada jahat ek? wakaka.. kau nk cover lain dengan tun razak jd wataniah? cmtu ke ...

knape lak nk cover utk tun razak? knape lak aku nk tipu?  terang2 die mmg kapten askar wataniah.....takkan tak paham ape yg aku tulis? lu ni isap ganja ke ape? dah dah......berenti2 la baca harakah tuu
Last edited by Yustan on 20-9-2013 04:19 PM

Tak kisah la masuk tentera jepun ka wataniah ka, Askar Melayu Setia ka, Askar Setia Melayu ka...
Asalkan tak jadi musuh agama dan bangsa

Yustan posted on 20-9-2013 04:16 PM
knape lak nk cover utk tun razak? knape lak aku nk tipu?  terang2 die mmg kapten askar wataniah. ...

jepun baik ke jahat?

orang cerita pasal TUN RAZAK jd ASKAR JEPUN kau cerita dia jd ASKAR WATANIAH?

kau biar betul.. org cerita pasal proton kau cerita pasal myvi.. kau ni otak betul ke tak??

cuba lah jawab tun razak jd askar jepun ke tak? kerja dia haram kan? sebab jepun bunuh orang tanah melayu? ke halal? oh lupa sebab dia org UMNO maka dia masuk jd askar jepun jd HERO..

padahal BARUA.. kalau hero sejati adalah mat kilau, tok bahaman, tuk janggut,  pahlawan2 melaka. mereka hero rakyat tanah melayu. bukan BARUA bukan PENGKHIANATT... hero dia lawan penjajah jepun, komunis, british.. bukan cm sep2 tu korner baring.. kaki tipu..
Last edited by AdamBillionaire on 20-9-2013 04:47 PM

Orang Jepun suka bunuh orang cina...

The Sook Ching (Chinese: 肅清大屠殺) massacre, a systematic extermination of perceived
hostile elements among the Chinese in Singapore by the Japanese military, began, lasting
until 4 March. The term Sook Ching (肅清) means "a purge through cleansing" in Chinese
and it was referred to as the Kakyōshukusei (華僑粛清), or "purging of Chinese") by the
Japanese. The Japanese also referred to it as the Shingapōru Daikenshō (シンガポール
大検証), lit. "great inspection of Singapore".

Follow Us
AdamBillionaire posted on 20-9-2013 04:34 PM
jepun baik ke jahat?

orang cerita pasal TUN RAZAK jd ASKAR JEPUN kau cerita dia jd ASKAR  ...

tak payah nk myvi bagai.....otak lu je yg problem........... Tun razak jd polis jepun n pd mase yg same jd askar wataniah ....tujuannya utk kaut info dr jepun bg kt wataniah....so ko kate die pengkhianat.....lu pnya otak taruk kt mn? ke lu nk kate die khianat jepun?

skrg lu kate die pengkhianat negara........sbb keje ngan jepun.....so, aku bgtau yg die juga ialah askar wataniah....kesimpulannye, die pengkhianat ke? tp aku tak tekejut pun kalo macai cam lu takleh digest ape aku kata.........tgk lu pnya komen pun takde isi.......jgn byk dengar ceramah LKS......kalo tak trus bongok cam ko......

ade beza jd polis (jyuutei) ngan kempetai nagn askar jepun.......ramai melayu jd jyutei sbb nk protect masyarakat sekeliling......amik contoh di lipis n temerloh......mane ade melayu nk kene sesah lebih2 ngan jepun......sbb melyu yg jd jyutei ni turut bocorkn info pd askar penentang jepun n pd org2 kampung........

ataupn lu nk kate org cam tun razak yg keje ngan jepun tp utk jatuhkn jepun berdosa besar n masuk neraka? pengkhianat negara? byk sgt lu dengar ceramah DAP nii....... Last edited by Yustan on 20-9-2013 05:08 PM

Yustan posted on 20-9-2013 05:04 PM
tak payah nk myvi bagai.....otak lu je yg problem........... Tun razak jd polis jepun n pd mase  ...

jd tentera darat ke? jd polis jepun? kerja nak menipu?

pe bukti dia askar wataniah pada masa tu? ada bukti ke?

AdamBillionaire posted on 20-9-2013 05:13 PM
jd tentera darat ke? jd polis jepun? kerja nak menipu?

pe bukti dia askar wataniah pada m ...

ade.....dlm rekod british.....rekod wataniah......pi cr sendirik......lu ape tau.....silap2 baru hari ni lu dengar ape tu askar wataniah n force 136......skrg, ape lg lu mau auta haaaa

Yustan posted on 20-9-2013 05:18 PM
ade.....dlm rekod british.....rekod wataniah......pi cr sendirik......lu ape tau.....silap2 baru h ...

ala tak de bukti sembang kosong je.. standard macai..

AdamBillionaire posted on 20-9-2013 05:21 PM
ala tak de bukti sembang kosong je.. standard macai..

kan aku suruh lu cari....paling malas lu google la....byk artikel pasal ni......dasar pemalas......lu aje yg dok sembang kosong......fitnah tun razak yg dh lama meninggal pastu harap org nk pecaya bulat2........lu pnye otak mmg tahap ni je ka? lu DAP pnye macai ka? jgn selalu pungut info dr DAP, nnt jd bongok.....

Yustan posted on 20-9-2013 05:27 PM
kan aku suruh lu cari....paling malas lu google la....byk artikel pasal ni......dasar pemalas... ...

aku tak tahu pun berita tu daripada DAP, yang aku dpt sumber tun razak kerja jepun daripada google daripada sejarahwan.. kau ni sikit2 DAP.. kesian nya kau ni..  tak de bukti tak perlu sembang kosong..

AdamBillionaire posted on 20-9-2013 05:45 PM
aku tak tahu pun berita tu daripada DAP, yang aku dpt sumber tun razak kerja jepun daripada  ...

bukti dh byk....lu je yg bace sekerat jln....jgn fitnah org yg dh pergi......ntah artikel DAP mn yg lu baca, lu sedap2 je cop org lain pengkhianat......atau lu meroyan tak dpt tunduk dpn abu chin peng??????

Yustan posted on 20-9-2013 10:58 AM
tun razak pengkhianat??!!!

tun razak ialah polis jepun (tp bukan kempetai yg jahat tu), dan dia ...

ye ke??jangan lupa org indonesia juga agama islam pun banyak yg ahli komunis pada masa itu/...komunis malaya yg ada org melayu pun banyak juga

kenapa org melayu , lepas jepun kalah balik kg, mcm cerita Sarjan Hasan, knp tak take over negara? padahal senjata api dh di tangan..  tunggu british blk??

tu yg puak kuo mintang ambik alih ..

Tenno Heika Banzaiiiiii

Foz posted on 20-9-2013 09:21 PM
ye ke??jangan lupa org indonesia juga agama islam pun banyak yg ahli komunis pada masa itu/...komu ...

mmg ramai org islam yg masuk komunis...masuk la takde sape larang.....tp bila ideologinya membahayakn agama n negara, itu yg membuatkan perjuangan mereka ditentang n jd sia2.......mgkn samsiah fakeh masuk komunis nk bebaskn negara dr jajahan british......tp chin peng pula masuk komunis nk jdkan malaya sbg negara di bwh pemerintahan komunis n hapuskn kekuasaan raja2 melayu.......tun razak, yeop mahidin, samsiah fakeh, mat indera.....sumenya berjuang dgn niat lwn penjajah.......tp apa gunanya lwn penjajah jika slps menang negara diserahkn kpd komunis n melayu hilang hak.........sbb tu chin peng n sekutu-sekutunya dilabel pengkhianat..........paham???

12
Return to list New