CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 28397|Reply: 57

Kisah-kisah pendek misteri dan seram dari aku UPDATED 21 April

Assalamualaikum

Selalu jadi silent reader je tapi tak taumacam mana tergerak hati nak share pulak pengalaman misteri. Sebelum tu kalauada salah ke apa sila la jangan melahar aku ye Ada banyak nak cerita ni tapidisebabkan aku type cerita ni pun malam malam jadi keseraman tu bertambah. Aku ceritadulu mana yang aku boleh cerita. Disebabkan bahasa melayu aku ni pun tak brapabagus aku mintak maaf dulu kalau sapa sapa tak faham.

Cerita 1 : Kerasukan di studio
Aku ni ada belajar martial art kat satutempat di Selangor. Jadi aku kasi nama tempat ni studio je la ye. Cerita kerasukanni berlaku dalam tahun ini jugak. Bulan brapa aku tak ingat. Dan aku tak brapaingat sangat kejadian ni. Semua yang aku cerita ni diceritakan balik olehbudak2 dalam studio tu.

Satu petang ni, aku rasa tak brapa sihatbadan sejuk2. Jadi aku tak join training dan aku duduk melepak kat ring je. Yangaku ingat ada budak datang kat aku tanya aku ok ke tak. Dan aku jawab ok Cuma mukaaku panas sangat time tu sampai mata aku berair. Lepas tu aku duduk situ sampaiaku dengar azan Maghrib pastu aku tak ingat sangat da

(ini diceritakan oleh senior trainer aku)
Dia cakap dia da perasan aku lain macammasa azan tu. So dia solat dulu dan sengaja kuatkan bacaan tapi aku terusbangun pegi toilet. Lepas tu dia cakap aku duk bertapa dalam toilet tu sampaifirst class habis. Pintu toilet tu macam ada tingkap ke apa tah yang lubang2 tuso budak2 nak masuk toilet tukar baju tak boleh sebab dorang Nampak aku dudukatas lantai dengan tangan aku macam harimau hahaha aku pun tak tau posisitangan harimau macam mana. Jadi salah sorang trainer aku ni tolak jugak pintutu nak keluarkan aku tapi aku tak nak keluar. Jadi dia marah hantu tu ‘Youjangan kacau kawan i! Baik you keluar sekarang kalau tak i bagi you makan taik!’ sambil tarik baju aku nak masukkan kepala aku dalam toilet bowl hahaha kejigila buat orang macam tu. Mengikut kata trainer aku tu tiba tiba aku jadi macamharimau cakar2 dia dan suara aku pun tukar jadi garau macam harimau.

Akhirnya dorang Berjaya bawak keluar akudari toilet tu. Ramai jugak kot yang angkat aku time tu dalam 8-9 orang macamtu baringkan aku kat dalam ring. Nasib baik masa tu ada student dr Yemen nimemang menghafal Al-Quran. They had to pinned me down sebab dorang cakap akukuat sangat masa tu sambil student Yemen ni recite some surah. Ada satu kali tudorang cakap aku merayu rayu suruh lepas cakap aku da ok. So dia suruh aku ikutbaca skali surah tapi half way aku da diam and sengih je ketawa ketawa . Aku datak ingat cerita macam mana aku dipulihkan. Dorang biarkan aku kat situ sekejaplepas tu main trainer aku datang bagi aku minum air dan sapu kat kepala dengansendi sendi aku.
Bila aku da boleh bangun aku tengok habisbaju aku koyak koyak and main trainer aku kena urut budak budak yang pegang akutu. Kenapa aku tiba tiba boleh kena? Sebab aku tolong kawan aku berubat adaorang hantar benda macam macam kat dia. Tempias kena kat aku. Pasal yang ininanti aku cerita.

Last edited by srikandigayong on 21-4-2014 05:38 PM

Rate

1

Cerita 2: Kejadian di kem bina semangat

Cerita ni dalam tahun 2002 masa aku form 5. Dulu aku naib pengerusi kelab pengguna. Jual2 setem sampul surat kat sekolah tu dulu aku la yang buat. Punya la dulu aku pemalas nak join aktiviti sekolah sampai aku join kelab pengguna ni sebab tak banyak aktiviti dan boleh mengular tak payah masuk class Dan antara aktiviti untuk main committe kelab ni kem bina semangat. Venue kat Shah Alam. Tempat hutan2 tu kat Seksyen 8. Mana2 yang tau tu tau la ye aku tak nak mention nama tempat. Anyway, participants masa tu memang semua ahli kelab pengguna dari sekolah sekolah kat Selangor. Satu chalet tu dikongsi oleh dua kumpulan dari sekolah yang berlainan. Kami masa tu kongsi dengan budak sekolah convent. Budak2 convent tu memang happening sikit kejenya nak menjerit je kalau cakap. Tak reti cakap macam manusia normal Kawan2 aku ni semua budak baik2. Sopan santun ketawa pun tutup mulut.

Lepas dinner semua balik bilik masing2. Yang lain da ready nak tido tapi budak2 convent ni dok terpekik2 sampai kami terpaksa ketuk pintu mintak dorang slowkan sikit suara tu sebab dah pukul 12 malam. Tapi takde nya dorang ni nak dengar. Chalet ni ada anjung yang besar kat depan tu. Budak2 tu da bosan terpekik2 kat dalam bilik dorang pegi pulak kat anjung sambung memekak. Aku ni cepat panas hati. Nak pegi marah da tapi kawan2 aku ni suruh sabar and try je tido. Betul2 baru naik tido tiba2 kami dengar budak2 tu berlari masuk bilik sambil nangis2. Disebabkan malas nak layan aku buat taktau. Lepas tu dengar bunyi org ketuk pintu. Bila bukak ramai2 berdiri depan pintu dengan menangis segala. Bila tanya nak apa ketuk pintu dorang cakap ‘ tadi masa kitorg lepak kat luar tu Nampak kak pon tengah main buaian. Kitorg nak pinjam yassin boleh?’ baru la cakap ada adab sikit. Aku ni cuak jugak la sebab tempat yang dorang Nampak tu sebelah bilik kitorg je. Lepas kasi Yassin aku pun pegi tido.

Esoknya orang semua da bangun awal sebab kena berkumpul kat dewan makan. Aku ni memang liat nak bangun pagi. Semua da siap mandi aku bangun pun taknak sedap tido weh sejuk2. Last2 dorang stack tilam2 tu dengan harapan suruh aku bangun tapi aku pegi panjat tilam utk sambung tido hahaha bila aku terjaga aku tengok semua da takde. Jadinya aku pegi la mandi. Habis mandi aku aku selisih dengan budak perempuan rambut panjang yang aku tak kenal. Muka tak Nampak sebab kena cover dengan rambut. Budak convent la tu kot.aku tegur la ‘Eh belum mandi lagi ke? Ingatkan semua orang da keluar?’ budak tu just replied ‘hmmmm’ aku pun siap2 pegi kat dewan makan siap kena push up lagi sebab lambat. Sambil tu pakcik tentera tu tanya semua orang sapa lagi yang takde dalam dewan. Aku pun jawab la ‘ ada lagi sorang kat dlm chalet tadi. Pegi tanya budak2 convent sebab tu bukan kawan2 saya’ pastu pakcik tu pegi la tanya dorang. Belum sempat pakcik tu datang kat aku budak2 tu berlari cakap dengan aku memang semua group dorang gerak sekali. Semua cukup. Pakcik tu pulak boleh senyum kat aku ckp ‘takpe la.saje nak berkenalan la tu’ but the next following nights nasib baik la takde jadi apa2

Rate

1

lagi2..nk lgi cite antu......

Cite psl harimau ni..erkkk.kecut peruttt nih...huhuhuhu..masa raya blk kmpg haritu punya la kuat bunyi harimau ( sbnarnya dh lma xblk kmpg ) msa raya nenek ng mktok sy nk braya kt kpmg katanya..tu y p braya kt sna..

Biasa la kmpg gelap gelita.smpai kmpg pon dh awal2 pg,skli time nk msk umah tuh,kuat nya bunyi harimau.tp mmg xbrni kalih blgk.tgk atas pokok ja.nsb xnmpk apa2.

Mama ckp," tok" dtg tegur.sbb lama dh xblk kmpg kot.n.huhuhuhu

citer la lagi....syok layan

LappyHappy posted on 1-10-2013 11:15 AM
Cite psl harimau ni..erkkk.kecut peruttt nih...huhuhuhu..masa raya blk kmpg haritu punya la kuat bun ...

kawan aku pun told me the exact same story sebab keluarga dia memang ada saka harimau yang besar mcm kerbau.

Follow Us
aku draft dulu la ye cerita2 ni semua dalam word. kang cerita pendek2 orang tak suka.

Cerita 3 : Kejadian malam raya pertama

Kejadian ni masa malam raya pertama tahun ni. Rumah wan aku kat Pahang ni atas bukit. Dari kecik sampai sekarang memang aku akan beraya dulu kat sini esoknya baru balik rumah atuk aku kat Chenor. Wan aku ni ada 9 org anak.biasanya kalau balik beraya memang kena tido bersepah ramai2 kat luar. Pengantin2 baru je tido dalam bilik. Rumah ni kat atas living room kayu,bawah tu batu. Biasa la rumah kampung memang macam tu kan. Dulu masa arwah to’ki aku sakit, pakcik aku renovate rumah tu buat satu tandas kat sebelah bilik arwah tu. Sekarang ni da jadi bilik cousin aku yang teman wan aku kat rumah. Sebelah bilik arwah to’ki aku tu bilik cousin2 aku yang lelaki.

Ceritanya jadi masa malam raya. Aku ni memang bangsa susah nak tido. Aku ada insomnia yang agak kronik. Masa tu dalam pukul 2.30-3pagi. aku tiba2 rasa nak terkucil. Kalau boleh memang aku akan tahan sebab aku ni memang penakut gelap. Kat rumah sendiri pun aku tido bukak lampu. Jadinya masa tu memang aku tahan je dengan harapan aku tertido dan bangun pegi toilet bila subuh nanti. Harapan aku musnah bila aku betul2 tak tahan. Aku beranikan diri bukak lampu dan cuba untuk tak fikir apa2. Habis je business dalam toilet ,aku kena melalui bilik2 arwah to’ki aku tu dulu sebelum sampai tempat tido aku. Masa aku melalui bilik2 tu aku dengar satu suara halus tapi jelas ‘ Tido la kat sini’ kat belakang aku. Dengan spontan aku toleh belakang tapi takde sapa2. Dengan sepantas kilat aku redah lautan manusia yg tengah tido. Tak tau la kepala sapa yang aku tersepak kaki tangan sapa yang aku pijak. Aku fikir nak tido sebelah mak aku je time tu. Dalam tak boleh tido tu aku paksa jugak mata ni utk lelap.

Esoknya aku cerita la kat cousin aku yang duduk dlm bilik arwah to’ki aku tu. Dia pun bukak cerita recently dia pun kena jugak,. Tapi kat dalam bilik pakcik aku. Bilik tu memang lama tak guna. Tempat simpan tilam2 je sebab katil da patah. Lagipun pakcik aku tak selalu balik. Ada satu malam tu dia dok sykpe dengan kawan dia dalam gelap2. Tengah2 borak tu kawan dia tanya dia tido dengan mak dia (makcik la tu) ke? Cousin aku cakap la takde sebab mak dia memang tido bilik sebelah. Terus budak tu muka pucat bagitau ada ada orang perempuan bergolek2 sebelah cousin aku ni sepanjang dorang tengah berborak. Cousin aku ni takde nya nak tutup dulu laptop kea pa terus keluar masuk bilik dia. Berani jugak la dia ni sebab dia tido sorang2 je pun dalam gelap. Dulu sebelum katil patah aku selalu tido kat bilik tu jugak dengan adik2 aku bila balik kampung. Ada cerita jugak tu tapi aku cerita lain kali.

Rate

1

srikandigayong posted on 1-10-2013 12:35 PM
aku draft dulu la ye cerita2 ni semua dalam word. kang cerita pendek2 orang tak suka.

Cerita 3 :  ...

teruskan2...

srikandigayong posted on 1-10-2013 12:30 PM
kawan aku pun told me the exact same story sebab keluarga dia memang ada saka harimau ya ...

Aku belum pnh nmpk lg la...hnya dgr bunyi dgn cakaran je.klu nmpk mau pengsan sat...ktrunan aku pon ada saka harimau.tp dia hnya nk org y kuat solat ng agama ja..

menarik
cerita lagi

seram jugak.. aishh da ler dok sorang..

srikandigayong posted on 1-10-2013 12:35 PM

Cerita 3 :  ...

elok je tergolek golek kat sebelah...huhu

LappyHappy posted on 1-10-2013 11:15 AM
Cite psl harimau ni..erkkk.kecut peruttt nih...huhuhuhu..masa raya blk kmpg haritu punya la kuat bun ...

Jelmaan Harimau ni .. orang kerinchi selalunyer.. I ada jugak.. sipi2.. buaya putih pun ye jugak.. belah lain lak... emm.. org dulu2 ni memcm kan?

Shahreen74 posted on 2-10-2013 01:10 PM
Jelmaan Harimau ni .. orang kerinchi selalunyer.. I ada jugak.. sipi2.. buaya putih pun ye jugak.. ...

Spa jelmaan harimau..hahaha.bkn aku yea..heehehe..

Aa'ah laa...maybe org ddulu kn byk mgamal patang larang itu ini..bela sana bela sini..

Bunya putih...u kembar dia kew..pnh dgr kt Mj12 psal bkembar ng bunya putih..

LappyHappy posted on 2-10-2013 10:30 PM
Spa jelmaan harimau..hahaha.bkn aku yea..heehehe..

Aa'ah laa...maybe org ddulu kn byk mgamal pa ...

Ye la datuk nenek moyang kita tu mcm2.. buaya putih tu nenek saya belah mak.. tp dia selalu mimpi je bila waktu2 tertentu.. moyang2 dulu2 la nih.. sekrg xder lg lah... tu semua.. baru2 ni je baru tau.. atuk sedara belah mak kt singapore sana dh meninggal lama dah.. duk tinggalkan benda dia kt umah mak.. tujuan utk menjaga la kot.. seb seblm dia meninggal dia pernah dtg & dia kata kawasan umah ni keras.. tempat 'makhluk' lalu lalang.. tu yg agaknyer dia tinggalkn 'penjaga' tu.. wallahualam.. tp mak saya pernah nampak.. mlm2 dgr org jln kt luar lah.. nampak kelibat org mundar mandir kt depan umah lah.. pernah sekali mak nampak cam org dulu2.. berpakaian pahlawan dulu2 ngan tanjak.. cantik mukanya mak cakap.. tengok je mak dlm bilik dia.. arwah tu pun mcm nak mak mewarisi 'harta' dia tu.. bg buku kt mak dlm bahasa jawi ke apatah.. suh mak hafal.. amalkn.. tp nasib baik mak x pandai baca jawi.. so terbiar la buku tu.. then tinggalkn bermcm2 cincin yg batu besar2 tuh.. adik pakai.. rupanyer dlm batu cincin tu ada penghuni.. sekrg tgh berubat lah kt Darul Syifa' sebb klu boleh xmo la ni semua.. walaupun dia x kacau org..

Pasal org kerinchi yg boleh bertukar jd harimau tu dengar2 je la dr abah bercerita..

Berubat kt Darul Syifa pun sebb yg ada kt umah tu berlawan lak.. x ngam ngan yg ada kat adik ipar.. adik ipar ada saka.. adik beradik dia semua ada saka.. dah g Darul Syifa berubat pun still dia dtg balik.. kesian adik saya duk jaga.. ubatkan isteri dia tu.. tp ada hikmahnyer la.. dr adik saya xtau hafal2 ayat quran sekrg dah pandai.. solat tetap.. mcm2 ayat dah dia duk hafal.. amalkn.. sebb ubatkan isteri dia yg ada saka tu..

heeheee..Sorry TT out of topic...

Shahreen74 posted on 3-10-2013 08:40 AM
Ye la datuk nenek moyang kita tu mcm2.. buaya putih tu nenek saya belah mak.. tp dia selalu mimpi  ...

Wah..mnarik gak...klu ada stry lg,cite la..

* darul shifa ok kn... Rsa mcm nk g bawa mama brubat la,ada owg hantar brg kat dia haritu...tp mama kita kt penang,kita skrg mrantau kt slgor..huhuhu

Maapkn kami TT myibuk kat sini....^.^

lagi tt.... best baca....

srikandigayong posted on 1-10-2013 03:44 AM
Cerita 2: Kejadian di kem bina semangat

Cerita ni dalam tahun 2002 masa aku form 5. Dulu aku naib ...

Hutan2 seksyen 8 ni dkt area bukit cerakah tu ke??

Kg TT ni dkt chenor rupenye..

LappyHappy posted on 3-10-2013 01:21 PM
Wah..mnarik gak...klu ada stry lg,cite la..

* darul shifa ok kn... Rsa mcm nk g bawa mama brub ...

Aritu aku pegi jugak kat Darus Syifa' ni aku nak tanya pasal saka ni la. sebab ada yang bgtau aku ada saka. so aku mau check. katanya blah mak aku tapi ustazah tu pulak kata dia tak boleh scan. aku nak tanya jugak kat sapa2 yang tau. takut aku aih ada benda2 mcm ini

tora216 posted on 4-10-2013 01:34 AM
Hutan2 seksyen 8 ni dkt area bukit cerakah tu ke??

Kg TT ni dkt chenor rupenye..

hahaha ye betul. kat situ la. kampung blah mak yang kat chenor. sekarang tak balik sana dah sebab arwah atuk dah takde. so rumah terbiar je. balik kat rumah belakang tu rumah pakcik. time2 raya pegi jugak rumah arwah atuk tu nak tengok2 tapi budak2 kat sana pandang2 mcm pelik je