CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mea

David Teo tawar Ustaz Azhar Idrus lakon filem baru

C.K posted on 24-10-2013 04:03 PM
Azhar idrus itu bukan nabi dikk...yang kamu beria sangat duduk mengelupur lagak babee mahu kena se ...

Ayat tipikal....bila dah terasa n tahu mmg diri sendiri slh..
Tapi sombong, ego, riak dan takbur nk ngaku diri sendiri silap
Klu sy tegur kamu maknanya sy mendewakan uai? Sm taraf dia dgn nabi?
Itu sy kta kamu ini ada penyakit sebenarnya...kamu judgemental..
Gunkn agama konon untuk tegur slap org..
Tp bila org tegur silap kamu, kamu yg menggelupur..
Jgn sombong bila org tegur kita...
UAI tu sapa dia sy nk bela dia? Bukn nabi pon..
Sy tegur sikap kmu yg berckp tentang niat org sedgkn niat ni xde org boleh tahu...
Muhasabah diri ye...gelarkn org sakai semua..
Mmg kamu ini ada penyakit hati... Dan kamu juga bukan nabi..takkan buat salh atau dosa..
Keapa nk sombong...???? Sy peduli apa siapa kamu...
Kamu bukn tuhan atau nabi yg xboleh sy tegur Last edited by mommymonster82 on 24-10-2013 04:41 PM

mommymonster82 posted on 24-10-2013 04:38 PM
Tapi sombong, ego, riak dan takbu ...

Dimana silap saya katakan niat asalnya mahu berdakwah...ujung2 dapat offer jadi selebriti...niat berdakwah kelak bakalan kelaut jah....dimana silap seningga kamu menggelupur menuduh saya judgemental dik?...saya bercakap berdasarkan apa yang berlaku...saya bukan sembang kosong semcam kamu feeling mahu menasihatimorang? Surius dik?

C.K posted on 24-10-2013 04:46 PM
Dimana silap saya katakan niat asalnya mahu berdakwah...ujung2 dapat offer jadi selebriti...niat b ...

Mmg judgemental..
Kamu dah tengok filemnya?
Kamu sudah jumpa orangnya berdepan?
Sudah jelas keadaan ceritanya?
Kamu hanya dengar ckp2 org kamu sudah mcm2 berkata2...
Ada kamu tanya sendiri dengan tuan punya badan?
Xngaku lagi silap?
Muhasabahlah....

mommymonster82 posted on 24-10-2013 04:38 PM
Tapi sombong, ego, riak dan takbu ...

apa yg CK sebut tu ade btulnya.... cuba tgk ustaz akhil hayyy.... klau nak paham

mommymonster82 posted on 24-10-2013 04:53 PM
Mmg judgemental..
Kamu dah tengok filemnya?
Kamu sudah jumpa orangnya berdepan?

Udah bikin filem ke dikkk?....kamu faham dan mampu digest posting awalan saya atau ga?...jika ga mampu digest namun gegeh sgt mahu membela dewa ummah melayu...kamu boleh pergi terjun lombong bunuh diri jah dikkk...jumpa? Banyak kali jumpa dan jujurin dakwah dia langsung tidak mendapat tempat dlm hati saya...pendapat dia tidak sekritis pendakwah2 kontemporari seperti contoh maza yang jauh lebih rasional..pada saya ashar idrus berdakwah oun bengkang bengkok jah pun...ada sesetengah pendapatnya yang banyak berada dlm ruang lingkjpnya sendiri...pendek kata dia berdakwah melalui tempurung yang perspektifnya cukup kecil..dia tidak mempraktikkan berdakwah melalui mata burung...so jika berdakwah oun udah bengkang bengkok...ga usah jadi pelakon lah hatta apa jah syarat dan terma yang dia letakkan...saya khowatir dunia islam akan jadi bahan gelak dek cina kiasu yang mahu angkut keuntungan....jangan diperbodohkan oleh ahli perniagaan atas nama berdakwah....selepas itu enggan akui tindakan kamu yang mendewa2 kan pendakwah bebas?....phuiiii

mommymonster82 posted on 24-10-2013 03:39 PM
Maaf..pada sy cara kamu bukan prihatin...
Tp judgemental...
Kalu prihatin nasihat sj..xperlu cak ...

setuju. nasihat cukup jgn nak jadi hakim x berbayar. hehehe

Follow Us
dino posted on 24-10-2013 04:57 PM
apa yg CK sebut tu ade btulnya.... cuba tgk ustaz akhil hayyy.... klau nak paham

Akhil hayy tu oklah..karena itu memang awalannya seorang selebriti...namun yang bykan selebriti pun sama2 memusnahkan dunia pendakwah bebas...contoh yang kes2 kena tangkap basah(samada diperangkap atau memang sengaja)...tipu bini dan masyarakat untuk kahwin baharu....tiou uwang orang dengan air2 mukjizat maklumlah udah popular....dan banyak lagi....inilah bahana popular tanpa redho awloh..ujung2 niat udah kelaut...berdakwah pun udah jadi punca kaut keuntungan...ga usah berlakon lah...memalukan dunia pendakwah jah...satu dunia gelak dengan islam kelak

banyak sgt tgk david teoh kluar tv kebelakangan ni, bila baca apa yg dia cakap tu pon aku dah terikut-ikut cara dia..

C.K posted on 24-10-2013 05:09 PM
Akhil hayy tu oklah..karena itu memang awalannya seorang selebriti...namun yang bykan selebriti pu ...

aku tgk trailer movie tu ustaz azhar just buat penampilan khas je.... bkn berlakon pun...
wpun org kagum ngan ustaz azhar ni tp aku uai ni mcm2 org biasa je... still bermewah...... kutuk2 yahudi boikot mcd... still pekena mcd...

dino posted on 24-10-2013 05:13 PM
aku tgk trailer movie tu ustaz azhar just buat penampilan khas je.... bkn berlakon pun...
wpun o ...

Itulah dia dikatakan dakwah bengkang bengkok...tipikal sikap yang terbawa2 dek arab bodoh pula itu...spesis yang suka bersangka buruk dgn yahudi..itu saya cakap..saya lagi respek dakwah dari pendakwah kontemporari yang pendapat meraka jauh lebih rasional dan selari dgn tindakan mereka...berbanding berdakwah berdegar2...ujung2 dia pergi sebarkan rumours bukan fakta....aduhhh malunya

dino posted on 24-10-2013 04:57 PM

Akhil hay bukan uai dan uai bukan akhil hay..
Tak boleh smakan individu yg bebeza

C.K posted on 24-10-2013 05:00 PM
Udah bikin filem ke dikkk?....kamu faham dan mampu digest posting awalan saya atau ga?...jika ga m ...

Sudahla kamu ni..
Kalu betul baca n suka dr maza patut kamu xmcm ni..
Begitu skeptikal..
D maza adalah seorang yg lantang namun bukan skeptikal...
Sy tegur kamu....
Bukan sy mebela uai..
Kan berbeza...
Sy tidak memaki hamun kamu....
Namunpelbagai caci maki sy dpt dr kamu...
Xpe..alhamdulillah..
Itulah sikap manusia yg bisa baca niat org....

chetaton posted on 24-10-2013 05:02 PM
setuju. nasihat cukup jgn nak jadi hakim x berbayar. hehehe

Jadi hakim siap dapat bonus maki hamun seperenggan...
Allahurabbi...
Dia tegur org xpe..
Orang tegur dia..menggelupur

dino posted on 24-10-2013 05:13 PM
wpun o ...

ko ni mmg teruk kan? kes MC D tu ko jaja merata.........tengin

mommymonster82 posted on 24-10-2013 05:23 PM
Sudahla kamu ni..
Kalu betul baca n suka dr maza patut kamu xmcm ni..
Begitu skeptikal..

Tegur saya karena saya menyentuh niat mereka yang bakalan berlaku?...jika saya sembang kosong dans embang gud2 semacam kamu ada lojika kamu tegurin disana...ini harammm tong kosong yang keluarkan posting gud2 ...k enapa? Spesis yang suka mendewa2 kan golongan yang suka membiacarakan hal2 melibatkan ugama ini ga boleh dibidas kah?...porahhh mabok dik....jangan gegeh mahu tegur pendapat orang ujung2 ga mampu cirimin yang rupanya kamu spesis mendewa2 orang2 dalam golongan sebegini.....pantang idola kena cuit sikit mulalah menggelupur...kalau takat mahu positif pun biarlah berpad2...ditanah melayu...tiada pendakwah bebas yang udah glamur mampu berdakwah sesudah sampai di kemuncak kerjaya yang asalnya niat mereka hanyalah mahu berdakwah sahaja....

C.K posted on 24-10-2013 05:16 PM
Itulah dia dikatakan dakwah bengkang bengkok...tipikal sikap yang terbawa2 dek arab bodoh pula itu ...

apa yang kau merepek ni bangang

C.K posted on 24-10-2013 05:00 PM
Udah bikin filem ke dikkk?....kamu faham dan mampu digest posting awalan saya atau ga?...jika ga m ...

Ulama muktabar juga beselisish pendapat..namuan mereka saling hormat menghormati antara satu sama lain...
Tidak pernah ada imam shafie kutuk hanafi, hanafi kutuk hambali, hambali kutuk hanifah...
Xde.... Sama jugak dgn para sahabat ra..
Kita ni ilmu xseberapa..hadith pon belum tentu hafal...quran pon belum tentu...
Bukan tidak boleh ditegur..namun hormat dan jgn judgemental...

C.K posted on 24-10-2013 05:29 PM
Tegur saya karena saya menyentuh niat mereka yang bakalan berlaku?...jika saya sembang kosong dans ...

Bakalan berlaku?
Wah sudah pandai meramal masa depan pulak ye...
Bc baliklah....
Kwn kita pon ada tulis UAi buat penampilan istimewa sj..bukan belakon pon..
Kamu ni ilmu sejengkal berlagak macam sudah hafal kitab
Asyik pusing cakap sy sj..
Kalau kamu boleh buktikan mnnya sy mendewakan uai?
Buktikan....
Lagi sekali sy ulang..sy tegur sikap kamu yang suka BERSANGKA-SANGKA
SEMUA ITU SANGKAAN KAMU SAHAJA???MACAM KAMU BOLEH BACA HATI ORANG KALU BEGITU BAIK KAMU KERJA POLIS SAHAJA BOLEH TAHU SIAPA YANG NAK MEROMPAK KAMUKAN BOLEH TAHU APA NIAT ORANG????????????? Last edited by mommymonster82 on 24-10-2013 05:33 PM

mommymonster82 posted on 24-10-2013 05:30 PM
Ulama muktabar juga beselisish pendapat..namuan mereka saling hormat menghormati antara satu sama  ...

Maaf...respek saya hanya kepada orang benar2 tulen menurut koran yang saya baca...bukan yang saya warisi seperti hampir majority melayu termasuk kamu...saya bukan dari golongan yang hanya mampu mengangkangd an dengar terusan angguk..so jangan menyamakan saya dengan kamu sebetulnya...main hafal?...haha...faham ugama sendiri oun gagal...main hafal jah? Jahanamnya ummah ini

C.K posted on 24-10-2013 05:16 PM
Itulah dia dikatakan dakwah bengkang bengkok...tipikal sikap yang terbawa2 dek arab bodoh pula itu ...

nak buat mcm mana.... klau uai ni mmg takleh sentuh langsung... nanti dikata hina ulama plak...
aku akui approach uai ni muda2 suka dgr... ade jenaka..... santai..... tp yg mendengar pun pandai2 la tapis... jgn dok terima bulat2...