CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aerolz

[BEST]Sepanjang 3 tahun dalam palapes

Best2 !.. Go TT stry n share.pgalaman....

Thnx sgt2... Syok betoi layan... Hehehehe @-}--

apa laaaaaa...dia hanya cerita laaaaa...yg nak kacau dia sapa la suruh...kesian budak tomey ni....kamon TT, kalau tt takut, just kongsi ceta ceta dalam hutan dah....kesian Tt

TT 3jam saya bc cerita awak ni,sampi nak g toilet pun duk tahan je..sagt2 seram..saya tabik org macam awak,lg permpuan yg jiwa dia kental n berani masuk askar ni..btw saya tak berp faham,kenapa dapt duit bila jadi pelapes ni?banyak ke TT dapt?

tt jgn lah stop please ...

buluhbetung posted on 9-10-2013 12:55 PM
TT 3jam saya bc cerita awak ni,sampi nak g toilet pun duk tahan je..sagt2 seram..saya tabik org ma ...

kt ipt, kalo join palapes ke wataniah ke, setiap aktiviti yg join akan dapat elaun
consider duit poket la, bleh lah nk cover perbelanjaan2, nk shopping mopping ke

edoraixora posted on 9-10-2013 01:47 PM
kt ipt, kalo join palapes ke wataniah ke, setiap aktiviti yg join akan dapat elaun
consider duit  ...

oh macm tu..sebb sy tengok TT teruja dapt duit..saya fikir banyak la kot ..okla buat leps beli brang kan..

TT sambung lgi...go go go go.....go TT

Follow Us
Elaun besar ke? Setahu aku xbesar mana pun, kos utk beli brg lagi byk di habiskn, baju, kasut,benda kecik2 yg bkn sikit kosnya..tapi xpe cerita best..teruskan..cayookk

Hmm.. aku rasa,,, alang-alang menyeluk pekasam biar sampai ke pangkal lengan. Aku ni cepat kesian kat orang,,, beruntung la korang,, so, aku akan sambung cite untuk tak menghampakan korang. Yang lain, belakang kira, ye dak??

SAmbung.. Emm.. sambung part A try telepati eh? (Sekali lagi, ini antara part yang mungkin ramai tak percaya.. so, anggap je hiburan semata ye.. )

Esoknya, kiteorang terbangun lewat. Subuh gajah tapir beruang la nampaknya.. Aku fikir, sebab banyak sangat guna tenaga malam sebelum tu.. Aku tak pernah rasa sepenat itu seumur hidup aku. Even aku training 3minggu direct pun, aku tak penah penat macam tu. Sebab penat dia lain. satu badan sakit.

Sebelum sambung main laser dan telepati, kiteorang gerak ke kampus.. Nak amik botol minyak aku seperti yang Ami suruh. Dipendekkan citer, Aku pegi panjat bilik, sebab takde kunci, then amik botol tu, bagi kat Ami.. Then, Ami ajar cara ikat benda yang dalam tu, buang bisa, bunuh dan kunci.. Cara nya akan membisakan.. Sebab memang still guna cara basic dalaman, tapi memandangkan aku budak yang tak cukup kuat pendinding diri, so, memang quite susah la.. Sebab dapat rasa bisa menjalar kat tangan time nak kunci, bunuh dan buang semua tu..

Malamnya... A try telepati..

Oh ya, mesti korang pelik, apa fungsi Amin kan? Amin ni abang Ami, aku fikir aku dah cakap time mula2 cite lagi. Amin ni xboleh nampak macam Ami, tapi dia ada 'isi' macam ayah dorang. Pendek kata, ilmu tu, dia lagi terer la berbanding kiteorang yang baru budak hingusan niii..

Okay then, Ami ajar A macam mana nak buat telepati. For the first time, aku sumpah tak percaya. Karut je.. Tipu la ape la kaann.. Macam korang jugak, ye la, mane nak pecaya selagi ko sendiri tak mengalami. Ye dak?

Kiteorang duduk dalam bulatan. Ralit melihat Ami ni nak bukak satu lagi ilmu mistikus nih.. Bukan A je yang try, dengan kiteorang sekali pun try tau.. hahaha..

Ami: Okay, first, buat step yang pertama seperti biasa.. (ni basic step)

Dan kiteorang pun buat seperti yang disuruh.

Ami: Fokus.. (Ami sempat mencelah.. sambil mulutnya terkumat kamit menyebut nama Allah)

Kiteorang start la proses tu,,, (tapi time ni, aku memang tak fokus pun,, sebab aku nak tengok macam mana Ami buat kann..)

Ami: Tutup mata.. Bayangkan orang yang ingin dihubungi.. Bayangkan keseluruhan wajahnya dan badannya. (dan meneruskan arahan seterusnya - beberapa potong ayat al-quran, doa dan niat..)

Time ni, aku tengok A memang fokus la.. Pastu aku nampak la dia senyum-senyum.. Apa yang disenyum aku pun tak tau la kan.. Tapi kiteorang tau la dia intai sape..

Ami: Bila dah nampak, cuba berkomunikasi. Mana tau orang yang dihubungi menjawab.

Time ni, semua dah putus asa,, sebab tak sorang pun dapat buat.. yes,, bukan senang kalau tak da konsentrasi yang sangat tinggi. Dan aku kira, A dapat buat sebab dia memang dah gifted, pendek cite, semua tu short cut je untuk dia.. Ilmu yang ada perlu diasah je..

Dalam 10 minit jugak la kiteorang tengok je A tu fokus dengan telepati first dia. Bila dia bukak je mata, dia terus gelak..

HAhahaaa.. Aku bila ingat lagi part ni memang aku rasa sangat lawak.. Yes, lawak and seronok. Sebab boleh skodeng orang.. Tapi tu melanggar privasi namanya..

Ami: Macammana A? Boleh tak?
A: (sambil gelak) boleh.. wah memang tak sangka boleh skodeng orang dari jauh kan..
Ami: Haha. Memang la boleh.. Semua orang boleh buat, terpulang kat kekuatan dalaman seseorang tu je.. Intai siapa? (Ami dah tersengih-sengih)
A: (gelak lagi..) Wehh..!! ko jangan baca aku..!!
Ami: Haha. Sorry aku ternampak sekilas.

Kiteorang pun bising2 la suruh A citer.. Time ni memang tak segan dah.. Padahal tuan kiteorang ada je kat situ,, tapi perangai masing2 memang tak jaga langsung..

Memandangkan tuan pun tahu status sebenar A, so, A tak keberatan nak cerita..

(A ni ada kapel ngan sorang pegawai ni. Tapi lelaki tu kat hutan.. Time ni kan kiteorang kat rumah Ami. So, dorang still teruskan training kat hutan..)

Pendek citer, A ni intai pakwe dia la.. Namanya, Mat. Ofkos la A akan intai Mat kan,, dia amik kesempatan tu nak skodeng apa yang Mat tu buat dalam hutan sana.. Pastu A cite la ape yang dia nampak..

"Aku nampak Tuan Mat jalan ke sungai.. Pastu,,, aku panggil,,, tapi dia tak jawab,, aku panggil lagi,, tiba2 dia toleh,, tapi muka blur la.. then, dia teruskan perjalanan.. tu je laa.."

Kiteorang tak puas hati la kan.. sebab takkan tu je buat dia gelak?? Pastu A sambung lagi..

"Masa aku panggil tu, dia otw nak ke sungai.. Dia nak pegi membuang..!!!"

Kiteorang bantai gelak ramai-ramai.. Pastu tuan tanya, "Dah tu, ko skodeng dia berak ke ape??"

"Eh, tak la tuan.. Itu yang saya gelak tu,, Tapi saya terus tukar 'channel'.. Saya pegi carik muka orang lain pulak kat situ.. Saya tengok skuad saya yang kat dalam hutan tu.."

Pastu aku beriya la tanya kan dorang tengah buat ape semua kann.. Time ni laaa,, A teragak-agak nak menjawab.. Dia pandang kiteorang.. Pastu pegi bisik kat aku,"Tuan ada la.. Mesti dia naik angin kalau aku cerita.."

Tapi cepat je tuan kiteorang mencelah.. "Ko citer je laa.."

So A pun citer.. "angkalan camp inter (skuad kiteorang la tu..) kena ambush.. Dorang tengah kena hell.."

Tuan: Aik?? Awal lagi ni.. Baru jam 11.
A: Dorang kena ambush sebab pegawai guna taktik kotor.
Tuan: Taktik ape? Aku dah pesan dah kat dorang, nak ambush kena ada jadual. Tak boleh sesuka hati. Mentang-mentang aku tak de, dorang nak bermaharajalela..
A: Baju 2 budak inter yang sakit dorang amik, pastu dorang menyamar masuk dalam pangkalan. And straight je terus ke khemah ketua platun. Itu yang dorang kena hell teruk tu.. Sebab kena ambush awal-awal lagi. (baju yang aku maksudkan adalah uniform yang kiteorang guna tu.. kat uniform ada tag nama dan jugak apulet[yang kat bahu-menunjukkan pangkat seseorang].. so, bila ada budak sakit kat medic, dorang tak pakai uniform tu, dorang bukak, pakai inner je(t-shirt), pegawai yang nak ambush amik kesempatan, guna baju tu.. so, dalam hutan malam gelap, orang tak nampak muka, tapi senang tengok kat apulet[inter], so, dorang tak syak itu pegawai yang nak ambush.. thats why la, itu dikatakan taktik kotor..

Tuan: (muka dah garang dah..)

Kiteorang sume diam.. Sebab kiteorang tau tuan tengah marah.. Yes, memang kalau nak dikira taktik macam tu, tak boleh, unless la pegawai tu tangkap kadet yang merayau ke, curik makanan ke, then rampas baju dorang then pegi menyamar.. boleh la dikira fair kan.. tapi yang ni, dorang amik baju budak sakit, pastu ambush sesukahati tanpa ikut jadual,, mane tak hangin tuan kiteorang.. (ye la,, dia big boss, semua dibawah kawalan dan pantauan dia.. tapi sebab dia ikut kiteorang, yang handle kat hutan sesuka hati pulak..)

Aku tengok tuan dah start tekan2 punat hp dia.. And call someone..

Time ni pun, aku tengah mesej member aku yang duduk kat medic tu.. tanya la dia apa jadi kan.. Yes, memang ape yang A cite dari pandangan telepati dia tu, memang betul. sah lagi setiap detail cerita.. (tak pecaya? tak pe.. )

Tuan aku dah start call someone.. Pastu dia marah2 dalam handphone tu.. "Korang tengah buat ape? Aku dengar korang ambush budak inter guna baju budak sakit kat medic, betul ke?.. Korang ingat aku tak de korang boleh buat sesuka hati ke? Siapa Duty Officer (yang incharge) sekarang?.. Teruk ke korang amik budak inter? Suruh dorang balik pangkalan sekarang."

Then, sambung lagi.. "Tak payah nak bising-bising..TAkde sape mesej budak2 kat sini.. Si A yang nampak dari sini.. Aku pun tau.. Korang semua Y.O, balik nanti, hutang!.."

Pastu kiteorang diam lagi.. Semua pandang A.. A lak pandang kiteorang,, muka sume cuak dengar tuan marah-marah.. Sebab, kalau lah A tak main benda telepati tadi, memang apa yang berlaku kat hutan, tak sampai la kat pengetahuan tuan kiteorang kan.. Tapi apa boleh buat, benda dah jadi..

Pastu, tuan borak2 ngan ayah Ami.. Kiteorang lak start gosip sesama sendiri..

"Waaaa.. Siaplah kita kalau balik hutan nanti.. Mesti kena aim dengan semua pegawai..!! ) - Sebab time ni ramai dengki kat kiteorang sebab rapat dengan adjutan.. ala,, kalau tak sebab kes Kila, kiteorang ni la selalu kena dengan tuan tu tau.. sob sob..

Habis pasal telepati first.. Nanti aku sambung telepati seterusnya yang A buat..

Rate

1

runie posted on 9-10-2013 09:30 AM
ai pun xpalapes gak..airforce jugk..
tgh pk u from uni mane n umor u brpa..

tauliah 2011. awak airforce mane?

edoraixora posted on 9-10-2013 10:10 AM
knape ni aerolz???
janganlah macam tu, teruskan perkongsian...ramai yg nak bace ni
banyak crite  ...

Huhu.. Tula.. tapi takpe, dah alang-alang aku citer, biar aku kasi abis.. pasni aku main jauh-jauh pun takpe.. kiki..

dah ada yang baru.. jangan risau aku tak keciwakan korang.. tentiu..

sapeka posted on 9-10-2013 11:16 AM
nape pulak TT???
hmm..
ade yang buat jahat secara halus ka???

Kopi ke tu eka? ai tak minum kopisss.. hotchoc boleh tak??

huhuu.. nak jugak ea?? emm,, memula memang eksaited semua tu, tapi bila dah lama2 sebenarnya agak berat ilmu tu,, bukan untuk dimain2.. Thats why kiteorang berempat semua menyepi dahh.. aku je potpetpotpet dalam nii.. kalau dorang ber3 tau aku potpetpotpet benda ni dalam ni, mahu mati aku dikerjakan.. tapi ye la,, macam mana pun, aku still anggap benda tu pengalaman hidup aku..

LappyHappy posted on 9-10-2013 11:47 AM
Best2 !.. Go TT stry n share.pgalaman....

Thnx sgt2... Syok betoi layan... Hehehehe @-}--

Layansss..

mamaezah posted on 9-10-2013 12:43 PM
apa laaaaaa...dia hanya cerita laaaaa...yg nak kacau dia sapa la suruh...kesian budak tomey ni....ka ...

dalam ramai-ramai, mesti saya nampak mama yang paling sensitip jiwa dan raga.. huhuu..bertuah anak mama dapat ibu penyayang macam mama ni.. tersebak terharu pun ada.. tentiu sentiasa support. jangan risau, benang ni akan saya abiskan, insyaallah.

buluhbetung posted on 9-10-2013 12:55 PM
TT 3jam saya bc cerita awak ni,sampi nak g toilet pun duk tahan je..sagt2 seram..saya tabik org ma ...

Uitttsss,, awat menahan nak g toilet sampai 3 jam.. bahaya tuu.. kalau macam tu, sebelum masuk mps, g toilet siap2 ye..

ribenbiru posted on 9-10-2013 01:38 PM
tt jgn lah stop please ...

insyaallah saya akan abiskan citer dalam benang ni yee.. jangan naness....

buluhbetung posted on 9-10-2013 02:44 PM
oh macm tu..sebb sy tengok TT teruja dapt duit..saya fikir banyak la kot ..okla buat leps beli bra ...

huhuu.. bagi aku banyak la jugak.. itu time aku diploma.. memang la banyak.. sebab tiap sem keluar.. dah tu, duit tu selalu keluar selepas keluarnya duit ptptn,, tak pun sebelum duit pt keluar.. kikiki.. so, berganda la duitt... kalau time training lanjutan, adalah dalam 7rat boleh dapat kalau rajin turun training.. tapi dah boleh beli handphone, shopping mopping kann..

Pastu, sem berikutnya pulak, nak annual camp,, bersih campur elaun baju campur yang lain2 adalah bersih dalam 1500-2000.. pastu duit pt lak keluar.. untuk masa tu, meleleh jugak la air liur keluar kan.. sebab dah campur duit elaun palapes, duit pt lagi, duit sampingan mak bapak lagi,, emmm,, satu sem purata boleh la dalam 4ribss.. aku memang mengaku aku mata duitan.. kikikikii.. aku beli benda takde pekdah dengan duit palapes, barang study aku guna duit pt, duit mak bapak aku simpan..

Sekarang, rugi aku tak turun training.. sebab gaji army dah naik termasuk palapes. Sehari 10 jam= RM70. training sabtu ahad. Dalam sebulan ada 4minggu, kalau tiap minggu training, dah dapat purata 8harix70=560.. kalau sebulan 4harix70=280. kalau satu sem, paling2 turun yang setiap minggu punya atleast 10harix70=700 beb.. pastu join lagi yang kem tahunan, 500 untuk bounty konfirm masuk, 250 lagi elaun pakaian elaun sampingan lain, elaun untuk 2 minggu kem tahunan lak lain.. Jumlah jumlah.. jap amik kalkulator.. adalah dalam 2300 something.. pastu duit pt lagi 3200.. total 5500 satu sem beb.. mintak duit tiap bulan pama lagi.. erkk!!! ahhahaa.. memang mata duitan aku.. masa kadet duit ni berharga beb.. sebab aku rasa aku keja sambil belajar.. duit tu hasil setiap titik peluh aku berlari pagi buta, tengah malam, darah2 yang mengalir ditangan aku setiap kali buat knuckle atas batu berketul2.. lenguh2 badan yang tak berhenti.. sakit belakang aku yang dihempap, yang terjatuh terlentang, yang terguling terbaring,, uhhh.. itu semua titik peluh seorang kadet.. kikii.. tapi itu dulu.. sekarang ku ditendang.. hahaha..

Rate

1

rafiz28 posted on 9-10-2013 02:57 PM
Elaun besar ke? Setahu aku xbesar mana pun, kos utk beli brg lagi byk di habiskn, baju, kasut,benda  ...

Huhuu.. besar la jugak. tapi bila duit tu untuk meronggeng memang tak nak besar dahh.. apalagi shopping. sekelip mata je abisss.. kuikui..

krustykrab posted on 8-10-2013 09:28 PM
kalu aku la jadi ko....maybe dah lama kuor dari palapes segala tu...aku ni mmg penakut....rumah send ...

huhuu.. time tu tak fikir pun perasaan takut. eksaited je lebih.. walaupun banyak kali jugak rasa nak quit sebab tak tahan, tapi setiap kali tu jugak rasa sayang nak lepaskan.. hehehe..

azrain98 posted on 8-10-2013 11:46 PM
hebaq2....boleh wat bini ni...ada ilmu dalaman bagai  nti mesti dpt annak2 yg garang punyee :lo ...

wahhhh hahahaha..

orang nak dapat anak yang sweet cantik kiut miut soleh solehah bukan yang garangg..

capiloton posted on 9-10-2013 01:02 AM
ini skill macam movie the matrix..
kasi upload satu kali.. terus boleh berkungfu..

Oh yes,, baru aku ingat,, memang masa Ami ajar tu, ayah dia penah cakap, ilmu ni dulu orang dulu-dulu selalu belajar. Tapi tak ramai yang lepas, RAmai yang selewengkan cara belajar, ramai yang guna short cut, guna jin semua..

Ayah ami cakap, ni asalnya orang lama punya ilmu, tapi aku lupa ni ilmu apa. sekarang jarang dah jumpa orang guna ilmu ni.. kalau ada pun, tak ramai yang bertahan..