CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aerolz

[BEST]Sepanjang 3 tahun dalam palapes

aerolz posted on 21-10-2013 01:19 AM
Sebab aku tiap malam jadi burung hantu tak dapat tidur, sini aku kasi cerita sikit yee..

Warming  ...

apa ni....apa
seb baik dtg jenuk rumah ni

leenaz posted on 21-10-2013 07:44 AM
apa ni....apa
seb baik dtg jenuk rumah ni

Apa ni??

Cerita baru laa.. ekekeke.. Jenguk jangan tak jengukkk..

huhu..sedihnye cite TT yang last nih..

TT lau ade cite2 yang lain dan senang nak kongsi
silakanla..
saya menunggu..
huhu

sapeka posted on 21-10-2013 01:46 PM
huhu..sedihnye cite TT yang last nih..

TT lau ade cite2 yang lain dan senang nak kongsi

Ohhh.. ni sapeka rupanya.. semalam saya mimpi awak.. ekeke.. are u alright? just to make sure..

ada citer baru kat page sebelah.. yang lain nanti menyusul..tq sudi lepak sini..

aerolz posted on 17-10-2013 11:48 AM
Buat semua,

abg @AdamBillionaire mama @mamaezah  @zuraidah1 sis @ribenbiru  sis @fifie_olin miss ...

ohhh....ade ucapan penutup ropenye
name ku pun ade skali, tacing ler pulok , tenkiu aerolz
best bace citer aerolz ni....dan pasal tuan tu, dh agak dh
dlm hati ade taman, sbab macam lain macam jer penceritaannye

ok lh, wish u all the best....kalo ade citer2 yg best lagi, jgn lupe syer ye
kalo rajin nk men'tag', lagi lh dialu2kan...hehehh

edoraixora posted on 21-10-2013 02:24 PM
ohhh....ade ucapan penutup ropenye
name ku pun ade skali, tacing ler pulok , tenkiu aerol ...

ehehe.. Ucapan penutup kekdahnyaa..
Mesti la ada.. sis edora antara visitor tegar rumah saya termasuk yang lama.. ahahahaa.. perahsann..

Haha.. yang tuan tu ekk?? well said, absolutely..kakakahh..

Kalau rajin, nanti tag setiap orang yee.. huhuu.. Ada,, nanti akan ada citer lain menyusul. rumah ni jelaa.. malas bukak yang baruu..

Follow Us
Sebab aku tiap malam jadi burung hantu tak dapat tidur, sini aku kasi cerita sikit yee..

Warming  ...

Erkk... Sabo jerklah... Yg lompat2 tu mesti yg kt pokok betik tu suka kn...

ribenbiru posted on 21-10-2013 02:36 PM
Erkk... Sabo jerklah... Yg lompat2 tu mesti yg kt pokok betik tu suka kn...

Haaaa..!!! Tau tak pee.. Geli aku..!!! Pokok betik tu sampai sekarang ada.. makin besar kekdahnya.. entah entah masih jugak mende tu menetap kat situ..

dia kata ade geng... jom lompat...
klau kt situ umahnya ade ler lg tu... jd baja kt pokok betik tu

aerolz posted on 21-10-2013 02:58 AM
tak aku tauliah je kat uthm.. hehe.. kenapa? budak uthm ke??

dulu belajar kat UTHM, batch pertama yang konvo under nama UTHM ada kawan sekuliah dulu join palapes. kembar pompuan. tak taulah kot2 kenal. orangnya putih2 comey

akhirnya...khatam jugak malam ni. ambik masa 3 malam baca sampai bandwidth broadband pun dah habes semalam haha.

neway, thanks dik, cite yg best. gaya bahasa santai, teratur dan mudah faham. masuk hutan penah (dulu pengakap) tapi pengetahuan pasal ransum, styer apa bagai ni baru 1st time tau. selain berhibur, dpt jugak ilmu. koman2 kalau geng2 army bercerita fahamlah sikit2 term diorang eheh.

ada apa2 kisah terbaru jgn lupa update k. terbaekk!

Hai,bru je register sebb trtarik cite tyme palapes ni,hehe..pngalaman yg x dapat bli kt mane2 kn.

amirezu posted on 21-10-2013 09:54 PM
dulu belajar kat UTHM, batch pertama yang konvo under nama UTHM  ada kawan sekuliah dulu join pa ...

Ohh ye ke..Hehe.. Tak kenal. Sebab 2 minggu je kat uthm.. time training tauliah je pun..

amirezu posted on 21-10-2013 11:12 PM
akhirnya...khatam jugak malam ni. ambik masa 3 malam baca sampai bandwidth broadband pun dah habes s ...

Hahaa.. Kesian sampai limited berukband.. kekeke..

Takpe, ada yang boleh share, kita share sesame.. Pengalaman kan satu ilmu jugak.. Thank you sudi lepak sini bro amir..

Insyaallah nanti rajin, ada la update..

Snakeyz posted on 22-10-2013 12:03 AM
Hai,bru je register sebb trtarik cite tyme palapes ni,hehe..pngalaman yg x dapat bli kt mane2 kn.

Salam hi snakeyz..

Yup, pengalaman yang takde dijual beli kat shopping mall mahupun pasar malam.. ekekee.. Terima kasih sudi lepak sini..

Ni lagi satu cerita yang aku ingat.. Tapi kali ni, cerita yang diceritakan oleh skuad pompuan aku la, Si L dan A. Ye laaa,, asyik asyik citer aku je kan.. korang pun naik bosan.. hahaha..

Kat dalam area kolej kiteorang tu, ada 4 buah blok. Kolej kiteorang je berpagar. Pendek kata, kolej kiteorang ada 2 lapis pagar, satu pagar kolej, satu pagar markas.. (motip aku cerita ni?? takde kaitan pun.. haha.) So, kolej lain takde pagar 2 lapis.. Tapi kolej lain dekat dekat je pun.. Sebab area kolej kiteorang kecik je.. Kolej lama katakan.. Area kolej ni dalam bentuk U. So, kat tengah tengah ada roundabout.. Roundabout tu la tempat kiteorang selalu lepak and tempat kena hell bagai..

Kat tengah tengah roundabout tu jugak ada court bola tampaq, ada jongkang jongket, hmm ada apalagi eaa.. ada menda alah macam kat padang permainan, tapi versi dewasa.. sebab takde buaian gelongsor bagai kann.. So, memang jadi tempat lepak malam malam la.. bukan kiteorang je, student lain pun suka lepak situ petang petang ke,, even tengah malam pun, selalu orang landing nak lepak situ.. Tapi dating tak la,, memandangkan situ adalah area kolej pompuan..

So, dijadikan cerita, adalahh satu malam ni, L pegi lepak dengan classmate dia dua orang kat tengah court tu. Kalau tak silap, dalam jam 12 gitu la kott.. Walaupun dah agak lewat, tapi entah apa yang dia buat lepak kat bawah tu, aku pun tak tau la kan.. Bincang assignment la kot..

Menurut L, malam tu, agak hening la,, sunyi tak seperti selalu bising je area kolej tu.. Tapi malam tu, angin pun macam sejuk sejuk je.. Tengah syiok gosip gosap bagai dengan classmates dia tu, tiba tiba L ni rasa seram semacam.. Bulu kuduk merinting kata orang.. Sejuk pun lain macam.. Sunyi pun semacam..

Tiba-tiba dia nampak something kat area pejalan kaki yang berbumbung depan kolej kiteorang.. Katanya, dia terkejut la pada mulanya, sebab dia agak kuat jugak rabunnya, dua kali jugak la tengok nak memastikan apa yang dia nampak tu betul or tidak..

Nak tau dia nampak apa? Dia nampak susuk tubuh yang pakai macam jubah putih.. Tapi benda tu tinggi yang hamat sampai atas bangunan kolej katanya... sebab dah gabra seram takut bagai,, dia terus mintak diri nak naik bilik katanya.. Member dia pun pelik jugak, tetiba je nak balik bilik kan.. Tapi sebab L ni dah takut sangat, dia terus blah je laaa.. Member dia, aku tak tau la pegi mana pastu kann..

Bila dah lari naik bilik, L pegi bilik A. Time ni, aku tak tau la aku g mane kan.. (sebab aku roomate A) so aku tak menyaksikan kejadian ketakutan L dan soal jawab dia dengan A. Tapi ni berdasarkan apa yang L citer la kann..

Tapi bile L tanya A, dia tak cakap pape pun. Dia tanya je.. Nak memastikan apa yang dia nampak tu betul.

L: A, ko ada nampak something tak kat luar?
A: (selak langsir sambil tengok kat luar.) Ada. Banyak. Kenapa?
L: Ko nampak ape?
A: Poc ada, yang buruk buruk punya muka ada, yang tinggi besar pun ada..
L: Yang tinggi tu macam mana?
A: Yang tinggi pakai jubah putih. Berkopiah. Jin la kot..
L: Haaa.. tu la yang aku nampak tadi..
A: Hahahaahaha..(gelak gila gila..) la ye ke L? Patut pun muka ko semacam.
L: Huhu.. Aku tengah lepak dengan member aku. Pastu tiba tiba meremang pastu nampak benda tinggi tu.. Aku terus lari naik atas..
A: Hahaha.. (gelak lagi..)
L: Sumpah tak nak dah aku lepak malam malam lagi..

Ehehehee.. dan memang lepas tu, L serik dah nak lepak kat bawah tu sampai lewat malam dahh..

Itu je laa.. Kalau aku pun ada kat situ, aku mesti gelak jugak kat L. Sebab serius lawak. Lawak tengok ekspresi dia.. Dia jarang encounter benda misterius macam tu.. Sekarang pun, dia yang jadi roomate aku.. Dia dah tidor dah.. Shhhh.. Jangan bagitau dia.. Hahahaah..

Sekian.

Rate

1

aerolz posted on 22-10-2013 03:00 AM
Ni lagi satu cerita yang aku ingat.. Tapi kali ni, cerita yang diceritakan oleh skuad pompuan aku la ...

Si A  ni mmg sampai ke la ke mmg dibukak hijabnya TT???dr gaya dia bgtahu tu mmg selamba badak je kan....alah bisa tegak biasa kekdahnya kan....

medangmru posted on 22-10-2013 06:34 AM
Si A  ni mmg sampai ke la ke mmg dibukak hijabnya TT???dr gaya dia bgtahu tu mmg selamba badak je  ...

Dia dah dibukak hijab dari umur 6 tahun dahh. Memang dah alah sangat dah pun. Tapi kadangnya memang terkejut jugak la katanya. Tapi dia lebih kepada berdiam diri je.. Takde pun nak amik langkah lebih jauh dalam bidang macam tu, yang first and last tu yang ilmu dari Ami tu je la.. Sekarang, rasanya boleh lagi kot. Cumanya dia lebih kepada tak nak involved gitu..

tentiu tacang abe medang..

aerolz posted on 20-10-2013 03:22 PM
Baiklah bro azrain. Insyaallah saya akan jalani hidup yang baik.. hehe.. Sorry pasal gambar tu,, i ...

tkpe2...mungkin boleh bygkan....

Warming  ...

sian korang kena menganjing dgn benda2 tersebut hahahahaha anyway good story