CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aerolz

[BEST]Sepanjang 3 tahun dalam palapes

zeed posted on 9-10-2013 06:24 AM
Apsal? Ada yg test ilmu kat ko ke? Aku rasa sebab tu la kebanyakan yg bukak thread yang best2 berhen ...

takpe, insyaallah aku akan abiskan secepat yang mungkin.. terima kasih kerana sentiasa menyokong.

medangmru posted on 9-10-2013 06:25 AM
Insha Allah TT...takder mende dan tak perlu rasa menyesal...anggaplah kisah TT ni penghibur dikala ...

Insyaallah abang medang.. saya try abiskan secepat mungkin benang ni.. yang lain tu, nanti saya uruskan.. memang banyak jugak la dugaan.. tapi takkan senang2 nak hampakan orang kan..

tq sokong sy..

anissa_kyra posted on 9-10-2013 08:48 AM
ala aerolz...tak best la kalau benti..banyak lagi tak citer ni..haha..

teruskan...yg menganggu tu ...

jangan risau.. aku akan try abiskan.. insyaallah.. dah sambung, moh la baca..

aerolz posted on 9-10-2013 05:28 PM
Insyaallah abang medang.. saya try abiskan secepat mungkin benang ni.. yang lain tu, nanti saya ur ...

Tu dia dok baguih......salute...

aerolz posted on 9-10-2013 05:26 PM
Oh yes,, baru aku ingat,, memang masa Ami ajar tu, ayah dia penah cakap, ilmu ni dulu orang dulu-d ...

Ni ilmu kasyaf ke? Arwah moyang dulu dengar la macam2 cerita dia..camne jepun carik dia nak bunuh tak nampak rumah.. Pastu org kedai malukan dia.. Dia ludah depan kedai tu terus tak laku kedai tu..

aerolz posted on 9-10-2013 05:23 PM
wahhhh hahahaha..

orang nak dapat anak yang sweet cantik kiut miut soleh solehah bukan  ...

kamu tk solehah ke

Follow Us
zeed posted on 9-10-2013 07:49 PM
Ni ilmu kasyaf ke? Arwah moyang dulu dengar la macam2 cerita dia..camne jepun carik dia nak bunuh  ...

kasyaf tu maksudnya penglihatan kan??

sori bro, memang tak tau nama ilmu ni.. lupa dan memang tak sempat korek abis smpai akar umbi..

azrain98 posted on 9-10-2013 07:51 PM
kamu tk solehah ke

saya budak baik. tapi nak kata solehah tu, masih tak layak kot.. sob sob.. jauh lagi perjalanan..

khatam thread! weh... cerita kau ni super duper terbaik rol! tak pasal-pasal aku yang buta kayu pasal army2, wataniah tah benda yg berkait dgn askar ni boleh faham sama.. siap ko citer pasal rule2 tu, aku bole angguk sorang2 mcm aku tgh dgr arahan.. punye la syok aku membaca!

pengalaman ko lagi lah wehh... best3!!

cepat sambung! cepat! cepat! cepat! aku tgh bagi semangat keperwiraan kat ko nih!

yo.! baru dapat bukak benang ni lepas seharian busy dengan miting segala bagai..

best la rolz.!! siyes best, sebab ko pandai citer..kalo aku haram boring...citer seram jadi tak seram..hahahaha...

non.sari posted on 9-10-2013 10:06 PM
khatam thread! weh... cerita kau ni super duper terbaik rol! tak pasal-pasal aku yang buta kayu pasa ...

Wahhh.. saya lak imagine kak non terangguk-angguk baca benang ni.. lawak la kak non ni..

Takpe, ada yang saya boleh share, saya share, kalau ada yang salah dan tak tepat tu, mohon maaf, mungkin ada yang tertambah barang seketul dua, terkurang barang sekeping tiga, mungkin jugak termerapu benda yang serius, terserius pada benda yang ntahpape.. semua tu je yang mampu saya share. Ada yang baik, amik jadi iktibar, yang buruk jadilah pulau sipadan.. eh sempadan.. kikiki.

Jadinya disini, saya mengambil kesempatan menyeru semua warga malaysia semua, marilah sama2 belajar apa itu ketenteraan dalam konteks bahasa kita.. semoga yang dapat kita pelajari akan membantu kita dikemudian hari.. siapa tahu, kita mampu sama2 bangkit pertahankan maruah kita yang pernah tercalar suatu saat dahulu kala.. cheh.. aku terOT jap walau ada motip dalam yang tersendiri.... Cumanya, kita la pahlawan untuk bangsa kita sendiri.. Semoga kita sentiasa di bawah lindunganNya. Amin..

anissa_kyra posted on 9-10-2013 11:21 PM
yo.! baru dapat bukak benang ni lepas seharian busy dengan miting segala bagai..

best la rolz.!!  ...

Yo mem!! ehehee.. terbiasa daa..

Cara saya bercerita macam cara saya bercakap.. Haha.. Kalau saya menjadi penglipur lara, nampak la saya seperti masuk pertandingan bercerita. kononnyalaa.. That's why saya bercerita berjela-jela. Takut orang tak faham walaupun ayat berbelit-belit..

Apapun, kalau mem citer lagi,, mesti lagi meriah.. cepat sambung citer seterusnya.. Saya share pasal pengalaman time jadi budak efos, mem lak share pengalaman budak navy.. hantu dalam kapal tadek ke??? hehehehe..

Serius dah 3 malam aku susah nak tidur. Giless babass panass.. Haishh sabar sabar..

Makanya, aku nak sambung sikit supaya aku boleh abiskan citer benang ni dengan cepat.

Sambung.

Setelah kenakalan malam tadi terserlah, makanya tidurlah kiteorg dengan sesalnya. Huhu. Sebab esoknya dah nak masuk hutan balik.. Dan rasa berat hati pulak nak tinggalkan kepala paip, selipar jepun, makanan sedap kat rumah ami. Yela, its time to go back to the nature. Hutan.. Hehe.

Dah ready sume, kiteorg gerak. Mcm biasa, perjalanan agak lama. Tapi kali ni, guna short cut. So, kena naik feri. Hihi. Dalam feri, kiteorg amik gambar la, lari sane sini mcm budak kecik. Gelak ketawa bagai dunia ni kami yang punya.

Kiteorang yang pompuan lepak kat satu sudut. Tiba2 datang la tuan and amin menyelit join kiteorg bergosip. Pastu, tuan tiba2 tanya.. "A,cuba cek sape Duty Officer(yg incharge) hari ni?"

Pastu A seperti ready something. Dan A cakap, "hari ni tuan fiq yang duty, tuan."

"Ko tengok dia tengah buat ape??" Tuan mencelah lagi..

"Dia tengah tidur tuan.."

Kiteorang sume gelak. Haha.. Situasi ni memang nampak macam janggal kan kat kita. Tapi tu la macam yang aku cakap, untuk seminggu tu, cukuplah masa yang singkat tu aku belajar macam2 benda baru..

Tak lama lepas tu, sampai la kiteorang kat hutan.

And guess what? Yes, memang betul ape yang A nampak dari percubaan telepati dia tu.. Tuan Fiq memang baru bangun dari tidur bila kiteorang sampai. Haha. Pandai2 la korang agak ape jadi pastu kan..

Yang pasti, time tu, sume mata pandang kiteorang dengan pandangan yang sangat tajam dan tak puas hati. Sob sob..

Then, kiteorang teruskan aktiviti.. Dan ofkos masih ada sambungan pasal si Kila memandangkan dia masih belum pulih sepenuhnya.. Hehe..:lol

aerolz posted on 7-10-2013 10:22 PM
Abe medang, haaa tengok la tu ada yang ngajor yang tak baik la tu.. Cer sekeh sikit kepala dia.. : ...

jangan la sekeh
saya hanya peminat je

aerolz posted on 9-10-2013 05:20 PM
huhuu.. bagi aku banyak la jugak.. itu time aku diploma.. memang la banyak.. sebab tiap sem keluar ...

tergamam mama..awak memang pranita yg lasak...hati kental...
sekarang adik study mana, amik apa, anyway teruskan study ok.
semoga senantiasa berjaya...mama lap you!

aerolz posted on 9-10-2013 05:26 PM
takpe, insyaallah aku akan abiskan secepat yang mungkin.. terima kasih kerana sentiasa menyokong.: ...

kat sini pun orang boleh test power? pTUTLAH dah tak ada sangat cerita best2 dah...

baideway TT, i suka bangat dengan cerita u...go go go

crita yg santai...syok baca...
UTHM attach dgn kem mana ek..
dulu time aku huru hara kat batu pahat,sri gading,parit raja,ayer itam,kluang,xnampak pun bdk2 palapes UTHM training...

untungnya leh tido dalam A tent...
aku dulu tdo xjejak tanah pun...

leenaz posted on 10-10-2013 08:35 AM
jangan la sekeh
saya hanya peminat je

Hikhik.. alolo keciann..

Okay okay tak sekeh..

mamaezah posted on 10-10-2013 10:33 AM
tergamam mama..awak memang pranita yg lasak...hati kental...
sekarang adik study mana, amik apa,  ...

Tergamam nape ma? pasal duit tu ehh?? dulu je dapat sume tu,sikalang tadak suda..

Insyaallah, setahun lagi, lahirlah wartawan baru kat malaysia nih.

Thankyou..!! Lap you too..

mR_hUnt posted on 10-10-2013 11:20 AM
crita yg santai...syok baca...
UTHM attach dgn kem mana ek..
dulu time aku huru hara kat batu paha ...

UTHM? Erk bro, sorry saya bukan budak UTHM.. Saya cuma ditauliahkan di UTHM..

Btw, huru hara tu ape maksudnya?? meronggeng sana sini ke??
Saya tak tau sangat pasal palapes UTHM. Tapi sepanjang kat sane, okay je.. Hostel dorang pun.. pergh superbbb walaupun kepala pening tengok struktur bangunan..