CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JodoKast

Puchong scary mansion...

aku penah p buat buat berani kunun2ya nak menjejaki hantu kat rumah tu kira-kira 3-4 tahun lepas dengan 2 org kawan aku. p pulak pukoi 1-2 pagi sebab baru balik karaoke kat alamanda. sampai saja taman tenaga dok p cari rumah tu sebab dari jalan besaq mmg buleh nampak rumah tu. dok cari cari tapi tak jumpak jalan nk masuk. semua org dah boring nk balik dah. tetiba ketiga2 kami menoleh sebelah kanan secara serentak serentak.dan secara kebetulan kami mmg tgh lalu kat tepi rumah tu. mmg betoi2 buleh dongak atas pastu nampak rumah tu jelas. (malam tapi bulan penuh,)ada tangga kecik curam utk naik atas. tapi depan rumah tu (bawah bukit) ada rumah taman macam biasa jek (tapi takdak org waktu tu). lepas nampak rumah tu kami punya terperanjat sampai tak sanggup nk tgk lama2. bulu roma pakat2 meremang pastu nk suruh member bawak kete cepat2 utk blah dari kawasan tu. yennede... depan tu jalan mati plak.. terpaksa buat u-turn kat jalan kecik yg memaksa kami semua dok dalam suasana seram utk seberapa ketika. aku memberanikan sket nk tgk rumah tu, nampak tingkap2 pecah macam yang selalu kita nampak dalam cerita hantu piyere andre.bunyi2 unggas  tapi takdak nampak apa2 entiti pon. just meremang bulu roma jek. kot2 nk datang nk bising kat cuping telinga "idrusssss" pun takdak.(time ni kalau tak salah aku tgk heboh pasal jin masuk badan student brunei rasanya).

lepas 4 5 bulan kejadian tu aku lepak2 ngan member aku dan aku baru tau dia dari taman tenaga. dia kata rumah tu sebenarnya takdak apa2 berhantu pon. mana ada kes mati gantung ka apa ka.. pindah sebab keselamatan ke apa tah. skarang ni mat - mat ganja ngan kaki kongkeat jek dok menghuni rumah tu. org2 taman tenaga dah boring dah org dok mai nk tgk entiti kononnya. (termasuk la aku la kalau camtu).

begitulah cerita saya.

Rate

1

kat mana ni...?apsal tktau....sila tepek gbr...

Dok lalu sana xnmpk pasann plk...ada gambaq tempek sikit..hehehehehehe

Mana la TT wei..sambung pleaase

cepat cerita TT ... popcorn aku dah 5 kali refill ni..
cepat! cepat cepat!  

Follow Us
"Cisss kalah lagi..." daku mengeluh, akibat kekalahan berlanjutan bermain Winning Eleven... Ada yang tak kena, barangkali kayurianya mengalami kerosakkan... "Banyak la alasan ko, dah kalah buat cara kalah la meh RM 10 aku..." kata housemateku.

Ceh, melayang lagi seploh... Jam baru 9.30pm... kepala dah rasa bosan gila xtau nak buat apa... Nak ngorat awek2 stewardess sebelah umah, derang on duty... Arrrggghhh!!!

Aku terus melondehkan kain dan menyarung seluar jeans. Kereta dihidupkan, tapi xtau mana nak pegi. Ah gie kedai mamak la layan wrestling. Sedang leka melihat aksi menipu dalam TV, tetiba bahu aku ditepuk dari belakang.

"Oprocot!" aku berpura-pura melatah...

"ciss apa barang layan wrestling... jom arrr"... rupanya Malik, jiran selang 14 umah dari umah aku.

"Ada projek ke? Baik punya?" tanya aku yg dah sedia adanya kebosanan. "Aku nak gi BK5, jumpa awek yg aku baru ayat petang tadi... jom, kot2 dia ada bawak kawan skali..."

Maka kami pun bergerak ke BK5. Di sebuah kedai mamak. Adui mamak lagi. "Eh mana aweknya? Xde pon?" "Ko ni gelojoh la, lek la..." Tetiba sekali lagi bahu aku ditepuk dari belakang... "Oprocot!" sekali lagi aku pura2 melatah...

Kali ini Kiram pulak, budak Sabah yang juga merupakan teman serumah Malik."ini ke gilpren baru ko ni Malik... terajang nak?" Malik cuma gelak je berdekah-dekah... "Ada misi malam nih..." "Apadia?" "Jom gi kat taman tenaga tu... Umah banglo atas bukit tu..." "Kejadahnya pegi situ? watpe?" "Jom la... Sesaje je, tak penah gi situ malam2".

Antara berani dan takut, ditambah kebosanan yg terlampau, maka aku pun ON jela. Jauh lagi baik dari kene kitai dengan mangkuk kat umah main winning eleven. Tup tap tup tap kami bertiga dah berdiri di depan gate kecik nak naik ke umah tu...

Jam dah kul 11.30... Bunyi cengkerik macam pesta muda mudi... Memang seram la... Rasa nak patah balik pun ada, tapi sebab tengok Kiran dan Malik steady jer, aku pun mengsteadykan jela diri aku...

Berbekalkan torchlight yg x berapa nak terang, kami pun melangkah anak tangga yang curam kearah umah itu. Bersemak kiri kanan, macam apetah susah nak jalan. Jarak penglihatan memang terhad akibat ketumpatan tumbuhan yang tinggi.

Kami pun sampai ke pintu depan umah itu. Sebuah pintu kayu yang besar, bertutup. Kiram menolak pintu pelan2. AKu tengok depan jer, tak berani nak tengok keliling...

Aiseh wa sudah ngantuk besok wa sambung yer...

Rate

1

Haiya...baru nk layan dh smbung lak. Lucu je cara penceritaan buat aku tersengih2 sendiri..penantian ku utk mengetahui kisah seterusnya amat menyiksakan ..ahhh..aku pun mengantuk ni tp alahai..cepatla esok smbung ya tt..

cpt smbg. cis.

kenapa nak g memlm? g siang2 xleh ke? haiiishhhh... beraninyer korg.. aku x berani... siang2 hari pun x berani...

JodoKast posted on 9-10-2013 10:47 PM
"Cisss kalah lagi..." daku mengeluh, akibat kekalahan berlanjutan bermain Winning Eleven... Ada yang ...

kau merepek apa ni?

mana citer hantu rumah puchong nyah?

'It's reported that at night, females eering sound, crying sound can be heard'

females eering sound ?
crying sound? iteee iteee?

mgkin bunyi sedang masyuk mahsul desahan nafas melayan nekmat seks ?

mana gambar rumahnya

dia ni bergurau ke apa

aiseh takda sambung lagi ke

bomoh_siam posted on 9-10-2013 05:31 PM
aku penah p buat buat berani kunun2ya nak menjejaki hantu kat rumah tu kira-kira 3-4 tahun lepas den ...

Idrusssssssss....

gaya citer mcm si Matt Romeo yg dok karang novel2 cintan tp lawak tu..... best bro....

am willing to wait for the continuation.... (btul ke tipu ai tetap nk layan...)

maharani_gebu posted on 10-10-2013 10:17 AM
gaya citer mcm si Matt Romeo yg dok karang novel2 cintan tp lawak tu..... best bro....

am willin ...

ai mama gebu.....

NaylaArisha posted on 10-10-2013 11:14 AM
ai mama gebu.....

hi Nay.... jauh "berjalan"....

maharani_gebu posted on 10-10-2013 02:05 PM
hi Nay.... jauh "berjalan"....

tu lah rasa nak "berjalan" sebab nengok tajuk tu