CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20955|Reply: 139

[BEST]misteri jiran aku..

Assalamualaikum...

Sebenarnye saya pn tak tau nk letak thread saya nie kat mana..kalau salah jangan marah saya ye mod..

Ceritanya camnie..jiran saya nie kerja dengan perhilitan..memang slalu la kluar masuk dalam hutan..mcm2 jenis hutan die ade masuk..jadi paham2 aje la adat kalau masuk tempat orang nie..saya anggap die mmg da tau la pantang larang nye memandangkan die mmg selalu g masuk hutan..nk dijadikan cerita..2 minggu lepas jiran saya nie mula sakit2..saya ingat tak de la serius..2 minggu berturut die pegi hospital ambik darah sebab doktor x tau die nie sakit ape..badan die da makin susut..saya x ambik port sangat sebab mmg da lama die kurus minum herbalife.. saya ingat die demam biase2 je la kot..

tapi bile tengok hari2 isteri die dok ulang alik bawak pegi hospital, saya pn mule la merisik khabar dari atok tersayang (pompuan okkay) sebab mak mentue jiran saya tu suke bgosip dengan atok saya..mak mentua die cite kt atok saya, ada benda yang ikut die balik mase pgi hutan..pegi hutan mse bile dan hutan mane yang die pegi, tak de plak diceritakan..ade yang kata jin, ada yang kata saka..saya pn tak tau la..cara mak mentua die cakap pn macam main2 je..macam x percaya sangat dengan benda2 nie..

bile da bawak hospital doktor cakap x de sakit pape, isteri die bawak la ubat kampung sebab sebelah kanan badan die lemah..tak kuat sangat
banyak tempat jugak die pegi..itu yang kuar kate ade jin la, saka la..kalau tengok dari fizikal memang die nampak sihat..selera makan pn ade..cuma die sllu demam dan badan die sebelah kanan tu lemah..isteri die ada bawak jumpa ustaz untuk berubat, tapi macam tak jalan..mak mentua die ada cakap ade satu hari tu die makan nasi sampai 7 kali..memang berselera la..kari ayam tak silap saya..boleh plak mak mentua die cakap 'tu bukan dia yang makan, hantu tu yang makan'. ade ke patut cakap camtu..

Kemuncaknye..semalam masa isteri die g anta anak2 pegi sekolah, si jiran saya nie sakit..susah bernafas..die cakap sakit sangat..isteri dan mak mentua die pun urut2 la badan die sebab tak nak buat ape..diorang pn x pernah ade pengalaman benda2 cmnie..bile tak jalan juga, mak mentua die panggil jiran sebelah..jiran tu datang la dengan anak lelaki die..diorang pn tolong urut2 jugak....

saya ceritakan sampai sini dulu ye...kalau banyak yang respond, saya sambung..perkara nie masih lagi berlaku...

Last edited by medangmru on 26-10-2013 11:17 AM

Rate

1

Sambung le cerita

nak tulih tulih je la - nak ada orang yang respond bagai baru nak sambung - ikhlas ke idok ni tt ni?

btw  -  kenapa tak di bawa berubat je? kalau dah tau abnormal nya cara dan gaya orang tu sakit?

ape jadi? ape jadi lps tu?

Nk tunggu byk respond dulu ke ni baru nk sambung?  Nak tahu lagi.. Nak lagi!!!!

ok saya response
sila sambung

okey aku respon...

besstt oooo cite ni...memang 1st class punya stori.. ok dah, sambung cite ko balik

Follow Us
boleh pulak tggu org respon...hhmmmm adoyai...sambung la TT

sambung plis... tapayah tunggu respon... ade je yg bace nanti...

encikWawad posted on 10-10-2013 01:02 PM
nak tulih tulih je la - nak ada orang yang respond bagai baru nak sambung - ikhlas ke idok ni tt ni? ...

jangan ler begitu..saya newbie lg..

tulih je la penuh... tak yah tunggu orang respon kot...

ok, wa pn respon... smbung cita...

sambung sambung.....

so ape sambungan nye?aku respon dah ni

sila sambung

so..jiran saya (makcik N) dan anak lelaki die pn tolong la skli urut2 jiran saya tu..tapi makin lame, makin teruk..sesak nafas makin kuat..tbe2 die macam berubah plak jadi bukan diri die..jelir2 lidah kt isteri die dan orang2 yang de kat umah 2..makcik N nie suggest la g umah sorg makcik nie..saya panggil mkcik R je la..dan dengan tibe2 jiran saya yang sakit tu trus cakap 'jom2 kite pegi'. cm tak sabar2 sangat..isteri die pn makin takut..bile sampai je umah makcik R trus jiran saya nie kuar dari  kereta menerpa trus masuk dalam umah makcik R..tkejut la orang tua tu..tbe2 je masuk tak bagi salam..dah la ramai yang tunggu turn nk berubat jugak..

bile selesai mngurut jiran saya tu..boleh plak die tak nak balik..dari kul 3 petang die datang..sampai kul 12 tengah malam tak nak jugak balik..kesian isteri die..

ok smpi sini dulu ye..saya nak ambik husband kejap..ari hujan, die g keje naik moto td..tunggu tau..

Sila sambung TT

mana cerita TT

amek husband la pulokkk....

iri890 posted on 10-10-2013 01:14 PM
jangan ler begitu..saya newbie lg..

haha lenkali tulih je - kompem ada yg respon - porumer kat board antu memang senang nek antu -

silakan sambung lagi TT

potong stim betul