CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iri890

[BEST]misteri jiran aku..

TT BEST CITER....sila smbung...

MegiTomyam posted on 10-10-2013 01:00 PM
Sambung le cerita

tocey2...

saya da blik...hehe ok2..jangan merusuh kt sini...saya smbung okkay...

ok..bile die smpai kt umah makcik R td..memang ramai orang tengah tunggu turn nk berurut..bile die potong line, ramai ler yang pandang semacam..malu family jiran saya 2..ok saya namakan jiran saya yang sakit tu Man..mase si Man nie menerpa umah makcik R td, de la sorang lelaki nie..die pn tengah tunggu turn nk berurut..die macam pandai sikit la bab2 alam lagi satu nie..die pandang si Man nie, pas tu die cakap 'nie mesti ade yang tak kene'..bile makcik R da settle urut si Man, masih tak ok2 jugak..jadi lelaki nie suggestkan pada isteri si Man supaya pegi berubat kat rumah kawan die...so, pegi la diorang ke rumah lelaki tu pulak...

Di rumah perawat yang lain.....(dah malam)

smpai umah perawat yang dibawak oleh lelaki td, isteri si Man pn ceritakan la serba sedikit masalah suami die...perawat tu pn scan2 la kot..saya pn tak mendapat maklumat yang tepat..atok saya yang cerita..pham2 la orang tua nie..lain kata orang, lain kate die... perawat 2 cakap, ade benda yang ikut si Man nie..benda tu ala2 sekeluarga besar la..moyang bnde tu ade dalam badan si Man..cicit benda tu pulak main2 ngn anak si Man nie yang kecik macam ske kat anak die la...rumit btl misteri dorang nie kn...

isteri Man cakap, mse kt umah perawat nie badan si Man nie memang dah diambil alih oleh benda tu...benda tu cakap kalau perawat tu tak keluarkan die dan sanak-saudara die malam nie jgk maka si Man nie akan mati..risau la isteri Man nie..perawat tu usaha la keluarkan benda2 dalam badan Man..

usaha punye usaha, akhirnye brjaya keluarkan benda2 tu...tp moyang benda yang dalam badan Man tak nak keluar...die cakap, kalau nak keluarkan die..kene ambik anak Man yang kecik tu sebab cicit die ade dekat budak tu..(mase nie anak Man yang kecik tu x ikut). bile da jadi cmtu, perawat tu still tak boleh nak keluarkan benda dalam badan si Man tu...

Rate

1

fifie_olin posted on 10-10-2013 02:08 PM
amek husband la pulokkk....

cian hubby kite nt tak lunch pulokkk...ujan lobattt...

az4620 posted on 10-10-2013 03:18 PM
TT BEST CITER....sila smbung...

da smbung da..bacer ler...nt saya smbung lg...nah munge..

krustykrab posted on 10-10-2013 02:39 PM
potong stim betul

hihi..tanggungjawab tu...makan kt luar pn tak pe..janji die dpt lunch...

Follow Us
Sambungggg22222!!!!!!!! Sambungggggggg lagggiiiiiii TT.......hehehehehe

alah lamanya amik husband

bile perawat tu tak mampu mengeluarkan si moyang tu..die pn mensuggestkan supaya membawa ke rumah kawan die pulok...bape banyak rumah plak kire nye nie rumah yang ketiga dalam hari yang sama..maka si perawat dan isteri nye pn membawa la family Man ke rumah kawan beliau...

sampi di rumah kawan perawat tu (saya namakan pkcik S), berbincang la pkcik S dan perawat tu tentang masalah si Man nie...pkcik S tanye la pada isteri Man ' sebelum nie ade ke de berubat dengan orang lain?' isteri Man cakap memang ade..ustaz P saya namakan..kebetulan pkcik S nie kenal dengan ustaz P, jadi diorang pn berhubung la..bukan dengan telefon okkay...dengan cara diorang, saya pn tak tau macam mne..pkcik S pn tnye la details dengan ustaz P 'ade bukak lubang ape2 ke..keluarkan ape2 ape2 ke' mase si Man datang berubat dengan die dulu?..lbih kurang macam tu la..part nie tak sure sangat..

bile da dapat semua details yang pkcik S nk, die pn mulakan la sesi merawat..yang merawat si Man nie 5 orang tau..perawat pertama dan isteri nye, pakcik S dan isteri nye dan juga adik ipar pakcik S (pakcik S minta  bantuan dari adik ipar die juga). mungkin kuat la agak nye benda yang dalam badan si Man nie..tpi sekuat mana pn bnde tu, tetap tidak boleh menandingi kekuasaan Allah S.W.T..

setelah berhempas pulas cuba memulihkan si Man (cara bagaimana saya tak pasti sebab belum mendapatkan maklumat yang tepat) akhirnya dikhabarkan benda dalam badan Man keluar lah, begitu juga cicit bende tu yang ade dekat anak si Man nie..maka, balik la family Man nie ke rumah diorang...

Rate

1

alaa posted on 10-10-2013 03:57 PM
alah lamanya amik husband

balik la cik oiii..sile2 la bacer...

iri890 posted on 10-10-2013 04:08 PM
balik la cik oiii..sile2 la bacer...

hehehe tenkiuuu.. more plsss

haaaaaa..lepas balik tu apa jadik?

hari nie punye cerita...

tak tahan dengan citer orang punye pasal..balik atok saya mengaji pagi tadi, saya ajak la atok pegi tengok si Man..kebetulan geng2 mengaji die pn ramai nk pegi tengok Man juga..sampai umah Man, memang saya terkejut la tengok keadaan Man nie..kurus sangat..(lagi kurus dari mase amik herbalife tu). die duduk je atas kerusi malas tu...isteri die duduk kat tepi die..sebabkan keadaan Man camtu, isteri tak boleh nak bkerja...nie cerita saya dengar sendiri dari mulut isteri Man..isteri Man cakap, dari balik berubat malam semalam tu Man tak boleh tido sampai pagi...die cakap badan die sakit sangat macam kene gigit2 dari malam tu sampai la masa saya pegi melawat tu..

sedih saya tengok Man..isteri die cakap Man nie macam tak tau pape dan macam tak kenal orang..senang cakap macam bodoh la...tapi bile isteri die tnye 'abang kenal saya tak?' Man cakap die kenal..die tengah tengok tv (cite kartun) mase saya datang..tp saya dapat tengok, renungan Man pada tv tu kosong je..macam tak paham pape..bercakap pn sikit2 je..Man yang saya kenal sangat la bising mulut die kalau bsembang...nie die tlantar je atas kerusi tu..buang air pn dalam botol..sebb die tak larat nak bergerak..kalau isteri die pegang kuat2 macam nk angkat die tukar kain ke, die cakap sakit sangat...

kitorang bersembng pn macam die tak paham..die sampuk sikit2 je..lgi satu yang merunsingkan saya, isteri Man cakap MAn buang air kecil darah yang keluar..bukan bercampur darah, memang darah je yang keluar...risau isteri Man..die pn tak pernah berhadapan dengan benda2 macam nie..

isteri Man cakap dalam mase Man sakit dari 3 mnggu lepas sampi tengahri smlm, Man still lagi boleh berjalan, ade selera makn..cume die sllu demam dan sakit sebelah kanan badan die...tapi keadaan die lepas berubat semalam sangat teruk..bernafas pn lmbat je..brnafas pn perut die goyang2 je..cam kucing yang tengah nyawa2 ikan tu..bukan saya membandingkn Man dengan kucing, saya nk bagi korang leh imagine pasal perut die yang goyang2 tu

isteri Man cakap, 2 hari lepas Man tringin nak makan kuih siput...td masa saya datang rumah Man, mak mentua Man tengah goreng kuih siput tu..mak mentua Man on bagi la kami yang datang tu merasa sikit..masa mak mentua Man melintas Man nk anta kuih siput tu kt ktorang..Man tengok je..pas tu die cakap 'ape tu?' sedih sangat saya tengok, smpai kuih pn tak kenal padahal die yang minta mak mentua die buatkan..

Rate

1

dah abih ke cite...?? nape macam tegantung je..??

whadda posted on 10-10-2013 04:33 PM
dah abih ke cite...?? nape macam tegantung je..??

x sabaq naa...awok nie gigih menaip nye...

LappyHappy posted on 10-10-2013 03:52 PM
Sambungggg22222!!!!!!!! Sambungggggggg lagggiiiiiii TT.......hehehehehe

dah smbunnggggg pn..sila kawal perasaan anda hokkay...

silakan menaip...

saye sabo menanti...

td mase saya lalu depan rumah Man lepas lunch ngn hubby..saya tengok rmai yang datang melawat die..setakat petang nie, itu shaj la yang saya dpt ceritakan...saya tak sabar nk tunggu esok..sebabnye isteri pkcik S tu mngajar 1 sekolah dengan hubby saya..saya mintk hubby saya tolong risik kan ape yang berlaku mase si Man datang berubat kt rumah pkcik S...baru la kite tau real ape yang terjadi...ape yang masuk dalam badan Man dan cara merawatnye...

cume 1 je yang saya musykil..klu mse berubat mlam semalam, semua bnde dah keluar..kenapa isteri Man cakap tadi yang badan Man rse macam digigit-gigit..dri lepas berubat smlm smpi hri nie..macam bnde tu still ade dalam badan die kn...pelik3...

iri890 posted on 10-10-2013 04:36 PM
x sabaq naa...awok nie gigih menaip nye...

owh tak abeh lagi eh... takpe taip pelan2 dlm word.. pastu paste kat sini... puas sikit bace...

salam TT... sian man.. tingat kes arwah akak n arwah pakcik saya..

cer TT tanya pendapat perawat2 sini.. mana tau dorang boleh tolong... semoga Allah sembuhkan man.