CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: salotape

Apa tips korang kekal lama di satu tempat kerja? [motivasi kerjaya]

Aku malass nk gi interview.. Tak koser nak antar CV dan bersoal jawab.. Malas nk kenal org baru.. Malas nk belajar policy procedure baru.. Pendek kata mmg malasss ah..

Aku dh selesa kt sini.. Gaji ok, benefit ok, kwn2 best, umah dekat.. Kt bwh shopping mall.. Lunch time bole cuci mata kadang2 borong skali.. Mmg position baru aku dan dept baru aku tak best.. Tp tu je keburukannyer.. Pasrah!!

Hana posted on 22-10-2013 09:32 AM
i loikee..hahaha.itu jugak aku rasa.
keje mmg banyak tapi, sebab dah bertahun kurun buat, jadinya ...

Alo babe.. Ko kt situ lg ek? Samala dgn aku..

obviously work environment and/or gaji ko x best, kalau tak dah boleh nampak dah bayang2 ko akan kerja situ belas2 tahun

sila cari kerja baru

sometimes you don't have to trade one quality over another; you just haven't found the perfect job

I dah 11thn .. next year bulan 4 masuk 12 thn... my 1st job after graduate...
why i boleh bertahan?

1.jarak 5 min jer dari rumah.
2.gaji 5k
3.keja 8-5(normal la kan... )
4.keja sgt senang... buat monthly report je... (sebulan sekali jer ada keja )

tekanan keja or tak ngam dgn kolik/superior tu hal biasa... sometime boring gak... tapi rasanya mana2 pun sama kan... now dah umur 35... rasanya dah malas nak cari keja lain kot.... dah mula terpikir nak resign dok rumah jaga anak jer nih.... manpu kah  ..

gaji naik setiap tahun..bonus,,medical boleh claim (ada bajet) dan banyakss lagi..

keja pun tak stress

hanibee posted on 22-10-2013 11:40 AM
Alo babe.. Ko kt situ lg ek? Samala dgn aku..

yoo..betul.
ko takpela. sykt swasta yang GAH. mmg patut dok situ.

anak dah bertambah ke blum? tambahlah kalu blum. boleh tambah "pening"

Follow Us
hanibee posted on 22-10-2013 11:38 AM
Aku malass nk gi interview.. Tak koser nak antar CV dan bersoal jawab.. Malas nk kenal org baru.. Ma ...

wahh..dah naik pangkat ye?? tahniah.

aku pun takde kena mengena dgn ini tajuk thread sebab aku keje gomen.
keje gomen mana boleh bosan merungut segala...smp pencen la mcm ni.

ape yg boleh dibuat ialah tukar2 jabatan, tukar bahagian, tukar department..itu je la..

setakat ni aku suka je keje sini... dah nk 8thn keje. best je keje putrajaya ni, gaji pun ok, environmen pun ok. bosan2 aku masuk cari ni. byk giler masa terluang. bz bermusim je.

chaintea posted on 21-10-2013 12:07 AM
My opis..environmnt best..budak2 ok...cuma ada certain individu yg xleh tgk aku hepi .but i ignore j ...

aku pun macam ko..

ntah laa... opis aku keje skrg opis terlama aku keje dah 3thn++.... opis lain semua 1++...2 thn++

kl boring mmg aku blah carik keje lain

Hana posted on 22-10-2013 09:32 AM
i loikee..hahaha.itu jugak aku rasa.
keje mmg banyak tapi, sebab dah bertahun kurun buat, jadinya ...

bos atau org sebelah tak marah ke?

heidi04 posted on 22-10-2013 12:13 PM
I dah 11thn .. next year bulan 4 masuk 12 thn... my 1st job after graduate...
why i boleh  ...

5k?dkt dgn rmh? pergh!! kalau aku pn xnk bhnti kot..huhu..keje swasta ek? bdg engeneering ?

ladyfree posted on 22-10-2013 12:42 PM
keje gomen mana boleh bosan m ...

untungla keje gomen...byk benefit..

soulnazri posted on 22-10-2013 12:18 PM
gaji naik setiap tahun..bonus,,medical boleh claim (ada bajet) dan banyakss lagi..

keja pun tak s ...

yup aku pn nk keje mcm tu jgk.aku tak kisah keje tu cmne asalkan tak stress ada kwn blh dibawak berbual dan bercerita dan happy..itulah yg aku cari sgt slama ni.aku ni kira fresh grad jgklah.tp stkat ni byk tmpt yg aku x blh thn.kalo pagi2 nk peg keje hati rasa tak sedap berat nk melangkah dalam keadaan terpaksa tu apakah dia?? yg blh thn pn stkt 3-5 bln je.sbb bhnti keje tu jauh,gj kck,ada kawan makan kawan dan bos baru yg byk songeh dan menganak tirikan aku.

aku dah dpt keje baru aku harap keje ni dapat beri kebahagiaan,dkt dah dkt.keje cmpny cina la tpnya.aku hrp ini permulaan aku utk membina kerjaya.aku pn nk kerja bertahun2 jgk.
Last edited by salotape on 22-10-2013 02:00 PM

salotape posted on 22-10-2013 01:59 PM
yup aku pn nk keje mcm tu jgk.aku tak kisah keje tu cmne asalkan tak stress ada kwn blh dibawak be ...

salotape..mana-mana kerja pun..ko kena bear in mind,.yang setiap kerja ada cabarannya..

ko kena hadap kalau nak berjaya

anggaplah semua dugaan itu sebagai cabaran untuk ko bertahan di tempat kerja itu..dan percayalah setiap orang mengalaminya..setahun pertama kerja memang menyeksakan,.lepas tu kalau ko bertahan,,ada kemanisan yang ko akan kecapi,,ni namanya fasa 'memesrai pekerjaan & suasana sekeliling' wahai salotape  

my advice-kerja setahun dulu

Rate

1

sya nak  kongsi bahagian sya pulak.
sya dah keje 3 tempat.

tempat pertama..keje kontrak je..dekat dengan umah mak ayah..jadi ulang alik je.masa tu bujang lg..xde pikir jauh2 sangat.. bertahan 2 tahun stgh.

tempat kedua keje tetap..jauh jugak dengan mak ayah..dah kena pindah..belajarlah idup berdikari..actually masa ni sya suka keje kat situ..semuanya ok. umah sya slalu jadi persinggahan antara family pasal duk kt tengah2..jadi bila mak ayah nak ke selatan boleh singgah umah sya..adik beradik nak balik utara pun boleh singgah umah sya..namun hati sya tetap nak balik kampung jugak..nak jugak dekat2 dgn mak ayah. senang kut jadi apa2. pastu sya mntak tukar. masa ni bujang jugak lagi. bertahan dekat 3 tahun.

tempat ketiga tempat yang kena tukar..actually tak dapat tempat yg sya nak.tak jugak dekat dgn mak ayah.tp terpaksa jugak akur sbb 'sy yg menurut perintah'. memula smpai mmg sya memberontak sbb tmptnya jauh di pedalaman.menangis..susah nak adapt.. skrg sya dh happy dgn semua yang ada kat sini. dan selamat kawin pun. sya dah kat sini 5 tahun lebih dah

skrg sya tgh berpikir2 nak mintak tukar tempat keje lagi..sebab.. asben sya dh beli umah dekat dgn opis dia..jd sya pun nak cari opis yang dekat dengan umah. + anak nak sekolah lg.. + umah yg dibeli pun dah kurangkan sikit jauh dgn mak ayah tu.

PENDEK KATA ENVIRONMENT JD NO 2. SEBAB KITA YANG AKAN ADAPT DGN ENVIRONMENT TU. KEPERLUAN KITA SEBENARNYA. KALAU HATI SENANG. PI KEJE PUN X SUSAH ATI.TAK TERBAWA2 MASALAH KE TEMPAT KEJE. BAB KEJE YANG SAMA TIAP2 ARI TU..XKAN LA..10 TAHUN KEJE XDAK SIKIT PUN PEMBAHARUAN..ISK..MUSTAHIL LAH

Rate

1

midori888 posted on 20-10-2013 08:23 AM
reason aku sama cam Hana....dah belasan tahun kerja kat sini....malas nak gi interview...gaji bo ...

haha aku pun sama...tunggu vss

formula kekal : good attitude = gaji bagus = environment boleh diterima akal = lokasi strategik

kalau perlukan cabaran dlm kerjaya, dalam bangunan yg sama pun boleh cari cabaran...mintak je transfer department atau mintak bos revise KPI yg tak pernah berganti tuh

kalau nk tukar employer atau naik gaji dgn cepat, boleh la cari kerja lain

apa pun terpulang pd kehendak keperluan masing2...self staisfaction tu you yg tentukan...

Rate

1

salotape posted on 22-10-2013 01:47 PM
bos atau org sebelah tak marah ke?

marah sebab apa?

ladyfree posted on 22-10-2013 12:42 PM
keje gomen mana boleh bosan m ...

aritu, biras aku yang keje cikgu tu cakap, ingat nak behenti keje lah kalau susah sgt tak dapat tukar sekolah.
kalau adik aku - dah lama kena ketuk kepala tu.
nasib baik orang luar.
lantak ko le. tapi, dia mmg banyak masalah tu. dgn PJJ. dgn gangguan mistik. laki dok jauh. mak tak sihat. dia kena jaga anak (sorang ajer) dgn sorang2 tanpa bantuan laki/mak dia. PJJ tu jauh. nak drive 8jam. shah alam - terengganu. terengganu mana ada short cut lalu gua musang.
kena lepas satu persatu daerah baru sampai kuala terengganu.

dah 9 thn kerja kat ofis, dah malas nak cari tempat lain.. kat sini walaupun cuti tahunan ciput je 16hr setahun,. tapi tetap best.. dkt dgn rumah, dkt dgn skolah anak.. klu jadi ape2 senang je boleh balik cepat2.. lagipun kat ofis ni paling best..hari2  kite orang masak... jarang kuar lunch.... bonus tiap2 thn ada.. nak ape lagi kan... kalau cari keje lain, nak kena belajar bende baru pulak.. mak dah tua dah nk masuk 4 siri ..stay jelah kat sini, bahagia ape..walaupun kadangkala derita....

tips : kerje lah seikhlas hati, InsyaAllah segalanya jadi mudah
Last edited by lyza2474 on 22-10-2013 02:48 PM