CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4587|Reply: 27

[KOLEKSI] CITER SERAM KAWE

Post time 24-10-2013 08:54 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam..

Dah lama sy x bkecimpung dlm thrrad ni dsebabkan tsgtla bz dgn kejer MLM sy..hehe..

So..sy tpanggil utk meneritakan kisah2 yg sy himpun dr keluarga, kawan2 n sy sebdiri utk peminat2 tegar benang nie.

Tanpa membuang masa... let's rollin!

KISAH 1 (SEPUPUKU KAK NA)

Hubby Kak Na seorg yg suka melepak waktu tgh mlm..kdg2 dia saja duk luar rumah dia smbil hisap rokok..n kuar g minum Teh Tarik Kdai Pok Kob...teh dia mmg wallaaa!

Satu mlm, dlm pkul 12 cenggitu, hubby Kak Na, Abe Ki ajak Kak Na g ngeteh kat Kdai Pok Kob tu la..dsebabkan kesian kat laki dia, kak na pun bsiap la wpun mate da ngantuk..

Diorang gerak naik Wira jah..semasa smpai berdekatan Gertak Gogeng..nama jambtan tu best kan..heehe..kawasan tu adalah kawasan tasik n ada kebun tanaman kontan milik org kg..

Tetiba...Kak Na tertengok cermin di bahagian tempat duduknya..satu muka berambut panjanggggggg..bermuka hitam...bkedut2...tali perut berjurai2...mata makhluk tu memandang tepat ke arah Kak Na...seolah2 meninjau keadaan dlm kereta..hehehe..dgn spontan Kak Na bersuara "Ggaaaapoo ni?" otaknya x sempat menangkap benda apakah itu..

Dengan sekelip mata...makhluk tu terbang tinggiiiii dan hinggap di pokok besar berhampiran kebun...

Selepas kejadian tu..Kak Na masih selamba mengikut Abe Ki mengeteh di malam hari...cayalah Kak Na! Last edited by medangmru on 26-10-2013 11:58 AM

Sorry ye..update pkai hp sajork..huhu..

KISAH 2 (KAK PON TUMPG KETE)

Kisah ni dah lama aku dengar..rasanya 15 thn yg lepas..

Ada la 4 org jejaka ni..diorang sama2 bekerja sbg Wireman dekat sebuah Dewan Org Ramai Kota Bharu.

Saya namakan Eddy, Manan, Halim n Mat Ropi..haha..

Satu mlm, selepas balik dr late nite dinner..diorang dlm perjalanan utk balik ke rumah sewa diorang...sambil2 borak lam keter...masa tu dlm kul 2 pagi kalo x silap...tetengah diorang rancak berbual..

Tiba-tiba..

Si Manan tnampak seorang perempuan berdiri dalam pondok telefon bdekatan pencawang Telekom Kota Bharu.Pompuan tu berpakaian putih (mcm biase laaa) dan nmpak mcm sedang menggunakan public phone tu..

Then...Manan menyelowkan keretanya n . Manan tetiba jerit.."Woii2 gewe laaaa...sapo brani  tegur gewe tu?"

Halim menyahut "Berehhhhh! Biar kawe g tera (try)...Si Halim ni pun, turun dr kereta n dgn gaya machonye pegilah menapak kat gewe tu d pondok telefon..Sesampainya Halim di pondok telefon, Halim pun menegur.. "Gewe tuhhhh...talipon sapo tgh2 mlm nie...x takut ke sensorang? hehe"

Sebaik sahaja Halim menegur pompuan tu, dgan automatiknye pompuan tu memalingkan muka ke arah Halim!

"gegegegegggg errr errr...Halim hilang kata2 bila dia tau yg dia sedang berhadapan dgn Cik Pon!

Halim kuatkan semangat n sambil berfikir yg dia x boleh terkena sorang..dia nak babitkan jugak dgn geng2nya yg sdg menunggu di kereta.

Nak tau x? Rupa2 nya Halim mengajak Cik Pon tu menaiki kereta bersana-samanya..Sesampainya Halim dan hantu tu dekat kereta...kawannya melihat dgn terkedu..x terkata apa2...semua senyap..

Halim ckp.."Weyy..kak ni nk tumpg kjap.." Halim bukakan pintu belakang n Cik Pon terus masuk n duduk di sebelah Ropi dan  
Eddy..baunya toksah cakap la...mmg busukkk n diorang semua pakat tahan nk tmuntah..

Sepanjang perjalanan tu..semua senyap..Manan pun bertanya "Kak nak berhenti mano nie..?" Cik Pon tu tunjuk kat kawasan Bangunan Bilik Mayat HKB.

Sebaik sahaja Manan memberhentikan keretanya di kawasan HKB..semua geng2 dlm kereta tu, Manan, Halim, Ropi n Eddy berebut2 kuar dr kereta sambil Manan menjerit "Chehhh!!! Nate mu Halim! Bowok antu dlm kereto aku! Cisss! Ciss!!!"

Tak berhenti2 Halim menyumpah2 kawannya Si Halim tu...haha..Halim plak menjerit " Aku x sey keno ssore..biar semua kena!" hahaha adoiii..

Seram tp kelakar la citernye kan ;)

Rate

1

juliyanarayhan posted on 24-10-2013 10:00 PM
KISAH 2 (KAK PON TUMPG KETE)

Kisah ni dah lama aku dengar..rasanya 15 thn yg lepas..

hahahaha. yg nie serius kelakar. mcm x logic pon ada gak. tp mampulah membuat daku ketawa terbahak2

KISAH 3 (Misteri Hari Pertama Ramadhan)  Perkara nie pernah sy ceritakan pada kawan2 dlm thread MPS dlu..

Hari itu hari pertama Ramadhan, tahun 2010.Masa tu suami xde, outstation ke KL...tinggallah aku sensorang di rumah bersama en kucing.Perasaan macam biasa, xde rasa takut ke apa, walaupun tinggal sorang sbb igt bulan posa la kan, cam x logic la nk taku...huhu... Selepas sahur, dalam pkul 6 gitu..macam biasalah...aku sambung tido, tp x tidur kat bilik dah...sambung tido kat ruang tamu.

Meh aku citerkan serba sedikit rumah aku, rumah aku ada 3 bilik. Bilik pertama, bilik tido aku, bilik kedua atau bilik tengah, aku letak kain baju n almari baju yg bercermin. Bilik ketiga tletak bdekatan dapur, husband aku jadikan store.Bukannya letak apa pun, letak buku2 n baju terpakai je..tak lah bersepah mana pun.

Aku ingat lagi, masa tu aku tido atas sofa, kucing aku tido di atas lantai bdekatan aku. Sedang aku terlali2 nak tidur.Aku tak pasti, samada aku mimpi atau pun masa tu aku separuh sedar.

Aku mimpi, tp rasa mcm real....x tau lah...Wallahualam...dlm 'mimpi' tu, aku berjalan ke arah bilik tengah (bilik yg ada pakaian n almari bercermin),aku terus menuju ke almari tu sambil mengadap cermin.

Dan.....

Aku nampak diri aku berdiri dalam cermin, tapi aku pelik...aku ternampak satu bayangan perempuan.Warna hitam di belakang aku.Rambutnya pendek...mcm rambut aku...eh...bayang2 ni macam aku....bayangan hitam tu sama mcm aku, berdiri di belakang aku...aku tengok aje menda alah tu di cermin..then...

Aku terus tersedar...terkejut...aku terus duduk...tgk kucing aku tgh syok tido...tok kabar...hehe...aku tgk jam waktu tu dlm pukul 7.15 pagi...rasa takut tu ada...tp..aku sambung tido balik

Sampai sekarang aku teringat2...sebab biasan pompuan tu kat cermin sgt2 menyeramkan sebab bilik tu dah la gelap..ok..penuh dgn baju2 bergantungan..mmg dapat rasa la aura bilik tu...x ckup pengudaraan yg baik..

#tamat#

Rate

1

zakutaki91 posted on 24-10-2013 10:18 PM
hahahaha. yg nie serius kelakar. mcm x logic pon ada gak. tp mampulah membuat daku ketawa terbahak ...

yg nie mmg real..kena kat kawan hubby sy sendiri...tp cara sy karang tu nmpk x logic sbb sy igt2 lupa..citer tu dah lama..hehe

Follow Us
juliyanarayhan posted on 25-10-2013 07:14 PM
yg nie mmg real..kena kat kawan hubby sy sendiri...tp cara sy karang tu nmpk x logic sbb sy igt2 l ...

hehe. mmg nmpk x logic. tp bab hantu nie mana ada yg logic. btol x? hee. paling x menahan part xnk kena sorang so, ajak nek kete sesama. sgt kejam. hehe.

zakutaki91 posted on 25-10-2013 08:37 PM
hehe. mmg nmpk x logic. tp bab hantu nie mana ada yg logic. btol x? hee. paling x menahan part xnk ...

betul..betul..betul!! kalo nak kirakan mmg la citer2 misteri nie nmpk x logic bg org yg x mahu percaya...lantak lah..in shaa Allah..nk karang so lg citer...lmbt sket la..sbb gune tab..huhu

KISAH 4 ( AKIBAT TERLALU OBSES MEMBACA THREAD DI MPS..hehe)

Kisah ni pelik sket...mmg betul2 terjadi pd aku...mmg x dpt nak explain..yg peliknya..aku slalu dpt dlm mimpi..i mean...time lali2 nak tido tu...dia datang..jeng jeng jenggggg... :-) KISAH 4 ( AKIBAT TERLALU OBSES MEMBACA THREAD DI MPS..hehe)  Kisah ni pelik sket...mmg betul2 terjadi pd aku...mmg x dpt nak explain..yg peliknya..aku slalu dpt dlm mimpi..i mean...time lali2 nak tido tu...dia datang..jeng jeng jenggggg... :-)

Dulu, masa aku penah jadik pelepak tegar thread nie..aku mmg sgt2 obses..setiap hari layan wpun takut..sanggup hadapi..tiap2 hari laki aku x puas ati..asik ngadap lappy jer kekdahnye..

So, dipendekkan citer, lepas aku kena kaco kaw2 dlm umah aku sendiri..aku teruss stop layan thread MPS ni..aku just layan CI n gossip gossipan je..haha..sehingga bertahun2..aku just jadik SR..

Satu mlm, tetiba aku jadi teringin nk menjenguk MPS...rasa rindu membuak2..x dapek ditahan..kikii..so..aku pun baca la satu benang tu...(benang lejen ko).aku mula dr citer pertama penulis tu smpai la ke cerita yg pd aku sgt2 ngeriiii..erkkk!! sbb aku mmg btul2 bayang dgn imaginasi aku mcm mana bentuk makhluk tu.

Lepas habis aku baca kisah tu...masa utk tido! sbb time masa tu nk dkt kul 12 kalo aku x silap.Aku pun tido la mcm biasa...rasa x takut pun lps tu..sbb slalunye kalo aku bace citer seram..time tdo, mesti aku mimpi bcinta..tah nga sape2...hahaha..x ley blah

Tapi sayang, sangkaanku meleset sama skali. Malam tu adalah mlm yg sgt sgt sgttttt x dpt aku lupakan smpai sekarang. Dan peristiwa tu membuatkan aku rasa aku terpaksa pegi berubat. :-)

Korang nak tau? hehehh...malam tu, lepas je aku habis bace kisah dlm thread terkenal tu.Dalam mamai2, aku bermimpi..tapi..kali ni memang sgt sgt real! Aku rasa bhgn belikat aku digeletek2 dgn kuku sehinggakan aku terasa sesak nafas...x leh bernafas dgn betul..Ya Allah...x dpt dibayangkan..aku x sakit...tapi..aku rasa sgt2 ngilu di belikat sbb digeletek bterusan tnpa henti.

Dalam masa yg sama, aku nmpak (dlm mimpi aku) seorang perempuan..maybe yg sama mcm citer aku sblum nie..duk tergelak2 manja memandang aku...masa tu..aku tau..aku sedang membaca ayatul Qursi..tp..hanya berbunyi mcm org pelat bercakap. "Bi miya hiyohma ni o him.Awoh hu...." mcm tu la suara aku berbunyi..aku mmg betul2 gawat. Hanya berserah sepenuhnya pd Allah..wpun pelat..aku x berhenti sebut nama Allah..

Sampai satu ketika...aku tersedar.terus kuku yg menggeletek aku hilang sekelip mata! berpeluh2 dibuatnya..mmg aku xleh pejam mata walau sekejap pun.huhu.. Selepas kejadian yg "berani mati" tu, aku semakin kurang mengunjungi MPS...sehingga lah sejak akhir2 nie...rasa nk layan balik mps..keh keh

Sekian, time kasih.

Rate

1

sorry la..ada terulang sket ayat..mugo copy paste dr polaris office..huuhu..sy budak br belajar noo..

ai pun suke layan bod MPS.. ala camne ni..

juliyanarayhan posted on 25-10-2013 09:23 PM
betul..betul..betul!! kalo nak kirakan mmg la citer2 misteri nie nmpk x logic bg org yg x mahu per ...

2 lah. sbb 2 sy jenis x suka kondem org. kt kene berpikiran terbuka bab2 mistikus nie. xpe2. take ur time. nie pun sy on gne fon je. hehe.

alamak. citer baru akibat penangan mps. huaa. eh. share2 lah thread mane yg dibaca 2.

mizzmimi posted on 25-10-2013 10:59 PM
ai pun suke layan bod MPS.. ala camne ni..

alahhh...xde apa lah..pk positive je k :-)

zakutaki91 posted on 25-10-2013 11:02 PM
alamak. citer baru akibat penangan mps. huaa. eh. share2 lah thread mane yg dibaca 2.

hehe... sy rase bukan sbb thread tu...maybe dlu sy sgt2 obses...so..smpai tmasuk d fikiran bwh sedar sy kot..huhu..

juliyanarayhan posted on 25-10-2013 11:20 PM
hehe... sy rase bukan sbb thread tu...maybe dlu sy sgt2 obses...so..smpai tmasuk d fikiran bwh sed ...

maybe lah kan. huhu. smpai menunjuk kan diri yg seram 2. agaga

TT best cite ni. sesejak keja shift mlm iols pun dah jarang layan MPS ni. sejak mak ckp dalam toilet opis iols ni sesuatu, iols xberani dah layan MPS kalo keja mlm.

juliyanarayhan posted on 25-10-2013 10:11 PM
KISAH 4 ( AKIBAT TERLALU OBSES MEMBACA THREAD DI MPS..hehe)

Kisah ni pelik sket...mmg betul2 ter ...

hi tt..sy nie still newbie..maybe ada thread yg sy tak baca lg..
thread yg mana yg tt maksudkan.? nak gak baca..huhuu

Baca penuh perasaan, disulami imaginasi yang tinggi
Mmg boleh smpai terbawa-bawa ke alam mimpi

tu la..xberani nak baca if malam2..seremmm

12Next
Return to list New