CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: juliyanarayhan

[KOLEKSI] CITER SERAM KAWE

Kalau saya mmg tak berani bukak bod mps malam2. Nak masuk magrib je tutup la mps hehe

nescafe_ice posted on 3-11-2013 09:24 AM
Kalau saya mmg tak berani bukak bod mps malam2. Nak masuk magrib je tutup la mps hehe

Mcm terbalik plak ngan aku......bukak mps lps kul 9 mlm....lg feellllllll kekdahnya....

medangmru posted on 3-11-2013 09:47 AM
Mcm terbalik plak ngan aku......bukak mps lps kul 9 mlm....lg feellllllll kekdahnya....

Keh keh sy tak boleh, sbb family ada history saka. Jd senang kene tindih, paling kurang mimpi hantu. Kalau terbayang bayang kang nayaa. Rasa mcm ada benda tgok je.

bukak mps lpas pkol 11..baca sengsorg..lagi ohsem..haha

nescafe_ice posted on 3-11-2013 09:24 AM

saya lak selalu masuk mps pukul 12 ke atas, kadang2 sampai pukul 2, 3 pagi hehe. ni kira awal sikit masuk mps. pernah gak beberapa kali tgh duk sedap2 baca citer kat mps tetiba naik bulu roma. tempat pertama yg saya akan pandang....ruang simpan barang kat bilik sebelah (bilik arwah nenek isteri saya). dulu tutup dengan tirai, sekarang ni bukak gitu je.

wow... sila sambung lagi ya...
sharing is caring gitu....

Follow Us
i'm backkkkk! sorry uollss...seminggu x bani mukak MPS kes asben otstesen...dia balik jer..zasssss! tewoss masuk benang...hehehe...sabar ek..tgh nk pk2 citer ape plak nak isi kali nie...amek masa sket..sesambil wat keje nie..

KISAH 5 (Kerjaya Mencabar Seorang Pulis)

Citer nie diceritakan oleh downline aku, Nurul..heheh..
Kisah nie berlaku pada kezen dia, Along. Along nie baru tamat Latihan Polis..kat mane tah..PULAPOL Ulu Kinta kot...x igt..huhu..

Lepas tamat latihan, dia ditugaskan bertugas di KL. Satu hari, masa tgh btugas, dia dpt panggilan ada kes bunuh. So, along nie pegilah ngan sorang lg anggota. Sampai kat "crime scene", diorang jumpa mayat wanita Benggali dibunuh dlm semak. Dah reput pun jasadnya.Bau mmg xyah cakapla...mmg dahsyat. So, Si Along and member dia nie siap tolong angkat mayat tu masuk dlm Land Rover Polis.

Dia ni memang tak tau pantang larang apa.Malam tu, time balik ke rumah, sebab letih sangat, Along terus masuk tido...dgn x mandinye,dgn baju2 uniformnye skali.Memang cari nahas mamat nih.Tengah syok2 tido tu, tiba-tiba.......bunyi ketukan sayup2 di luar rumahnya.Along ingatkan dia bermimpi tp mmg betul ada seseorang di luar rumah tgh galak ketuk pintu rumahnya.

Dengan nak marahnye, dengan terpisat2, Along cakap "Weii!Masuk ajelah.Pintu x kunci" Along igt kawan serumah dia, sebab tu Along cakap gitu.Suasana sunyi sepi sebentar. Lepas tu berbunyik pulak ketukan.Last2, mamat ni bangun.

Along menuju ke ruang tamu dan "krekkkk", Along membuka pintu...

Korang dah boleh agak siapa yg datang kan? Yeahhh! Mayat pompuan Benggali tadi tercegat depan pintu umah datang utk melawatnya..hihi...Fuhhhh! ( kusss semangat aku yg menulis nih..).

Along terus "gedegangggg" tutup pintu & berlari terus masuk ke biliknya dan capai telefon & menekan no telefon abahnya yg duduk di kampung Kubang Puyuh, Rantau Panjang, Kelantan (saje nak interprem kg aku..hehe)

Terketar2 Along menelepon Wan (panggilan utk abahnya). Wan Along ni pun polis jugak, so memang Wan dia nilah tempat Along meluahkan apa2 masalah berkaitan kerja. Wan dia suruh Along baca Ayatul Qursi & kalo x tahan sgt, laungkan je azan.

Setakat tu jer aku dengar citer Nurul, so lepas tu x tau ape jadik.Moralnye, balik dr kematian, jgn terus masuk umah. Baca dlu apa2 yg patut.heheh.

p/s : Abah aku pun ex polis, dulu2 aku slalu perasan, kalo setiap kali dia kendalikan kes bunuh ke, org mati lemas ke, accident maut ke atau kematian biasa, bila balik umah memang abah aku suruh mak aku sediakan kain tuala, kain basahan, & sabun kat luar rumah.Dia mandi kat paip air luar rumah sebab dia kata, kita xleh masuk umah cenggitu je, takut terkena badi mayat pada keluarga yg lemah lebih2 lagi ada budak2 kecik atau baby.Wallahualam. :-)

12
Return to list New