CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3413|Reply: 7

Guru berfesyen K-POP di sekolah

Post time 1-11-2013 12:37 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Sebagai seorang penjawat awam etika berpakaian di tempat kerja hendaklah dipandang serius. Dalam etika pakaian semasa bekerja hendak sopan dan tidak menjolok mata. Tetapi dengan fesyen k-pop yang menjadi kegilaan ramai sekarang,saya pula merasa rimas dengan pakaian singkat yang digayakan. Ini terjadi di sekolah tempat saya bertugas. Guru-guru perempuan begitu teruja menggayakan baju k-pop mereka setiap hari. Dari gaya baju,skirt,tali pinggang dan anting2 panjang. Yang paling saya tak suka mini dress yang paras lutut tu..apalah pandangan pelajar2 sekolah terhadap pakaian cikgu-cikgu ni. Berfesyen tak salah cuma bertempat..

k-pop pakai tudung ke tak..hehehe..bole bg contoh tak..saya rasa tak salah kot janji tak ketat dan menutup aurat,dan kaler2 tak menonjol/colour blocking

wahh, tepek gmbr klau ada..
setahu aku cikgu kena sopan..xtau cikgu skrg mcm mana

Guru tu islam ke tidak?? Suruh p baca balik pekeliling etika berpakaian penjawat awam.. pekeliling terbaru ni dah boleh dah pegawai wanita memakai seluar slack + blazer 2 pcs atau 3 pcs..

aku pnah tgk cikgu pmpuan melayu time sukan kat skolah die.amboi pkai suar pendek ketat bwh ckit jer dr bontot.mmg memalukan.kalo lawo xpe la jugak,ni andartu berkerak.hishhh.pelik la cmne bleh pkai cmtu kat skolah.

bkn cikgu sekolah ni tak dibenarkan pakai baju lain selain baju kurung ke?

Follow Us
Pendapat sy ok je kalau cikgu nak  berfesyen sikit.  Cuma kena pilih colour yg sesuai dgn warna kulit n x terlalu glaring like neon colour ke, sarat sangat dgn aksesori etc... bukan cikgu je yg bukan cikgu pun kena pandai pilih pakaian. Dress paras lutut kalau A cut yg x terlalu kembang n x jarang boleh pakai dengan blazer yg tak tebal. Kalau pakai baju kurung banyak sangat corak n colour yang terlalu terang tambah plak pakai rantai labuh n tudung 3-4 layer glitter sana-sini pun nampak serabut.
My opinion je

soulnazri posted on 1-11-2013 01:56 PM
k-pop pakai tudung ke tak..hehehe..bole bg contoh tak..saya rasa tak salah kot janji tak ketat dan m ...

Cuma tak sedap mata memandang dgn gsun paras lutut tu je..dahlah kembang..kalau naik dan turun tangga tu mmg x selesa nmpk..lg klu ddk di kerusi dalam kelas..