CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liplicious

[BEST]Keluargaku Diganggu Saka! Real Story

Sebab tu jangan sangka family orang yg susur galur nya tu orang2 alim, tak ada saka. kita tak tau salasilah keturunan dorang yg ber ratus2 tahun lepas. sebab nya saka ni kadang2 warisan dari keturunan yg beratus2 tahun dulu. ibarat harta pusaka la. di warisi

banyak kes yg bila perawat kata 'keturunan awak ada saka', dorang tak percaya & jawab. 'tak mungkin saya ada saka. mak bapak, atuk nenek moyang saya semua orang2 alim'.

menyusahkan aje saka saka ni. kalau wariskan harta tak apa gak. ni wariskan jin setan kat keturunan

da smpai cni aku....seronok bace cerita xperince korang ni...tggu sambungan korang

skeezotone posted on 19-11-2013 12:15 PM
aku dlu gie buang saka (konon aku ada saka, tp aku xpernah rs pon)

tapi ssh gak berubat buang ...

tu la...ni baru bawak lada hitam dah menjerit budak tu...

makcik2 aku lagi lawak....beria2 xnk ambik saka time harta berebut pulak...nasib baik dia turun ikut keturunan pompuan je...kalau sangkut kat aku habis la naya...reta x dapat...bala yg dapat

anna-zara posted on 19-11-2013 12:43 PM
tu la...ni baru bawak lada hitam dah menjerit budak tu...

makcik2 aku lagi lawak....beria2 xnk  ...

kalo kita dtg dr keturunan bomoh2,keturunan pahlawan,keturunan someone ker.. or apa2 keturunan yg bukan keturunan org2 biasa, baik kita gie check.. biasanya diorg ni la ske pakai pendamping dulu2..

skeezotone posted on 19-11-2013 12:47 PM
kalo kita dtg dr keturunan bomoh2,keturunan pahlawan,keturunan someone ker.. or apa2 keturunan yg  ...

itulah.....yg bukak kawasan besar2 tu pun kebarangkalian ada....tu bila aku ckp kat abah dia x caya....katanya kalau ada mesti pakcik ko pernah nampak...padahal pakcik mmg x nampak..makcik2 nampak la kot...tapi diorg  x cerita la....

aku pun nampak masa kecik2 dulu....la ni xnampak xtau la sbb dah kena buang ke atau dia dah tukar port melepak...sbb keris ng lembing kat tiang seri  tu pun xde dah kat situ...
Last edited by anna-zara on 19-11-2013 12:53 PM

anna-zara posted on 19-11-2013 12:52 PM
itulah.....yg bukak kawasan besar2 tu pun kebarangkalian ada....tu bila aku ckp kat abah dia x cay ...

kalo umah lama, tiang seri mmg aku rs seriau len mcm.. biasa benda tu ada duk kat tiang seri.. silap2 kalo tdo kat tiang seri, esok bangun dh kena alih tempat len.. hehe

Follow Us
skeezotone posted on 19-11-2013 12:56 PM
kalo umah lama, tiang seri mmg aku rs seriau len mcm.. biasa benda tu ada duk kat tiang seri.. sil ...

aah..sbb rumah pusaka 7 keturunan dah tu....tapi kat area tu rumah tu yg paling nampak kukuh dan teguh....dulu kecik2 mmg port tdo kat situ..sejak nampak benda tu 2,3 kali...tukar port tdo la tiap kali balik kampung....dah la sekarang setahun sekali je bukak rumah..lagi la seram

anna-zara posted on 19-11-2013 01:02 PM
aah..sbb rumah pusaka 7 keturunan dah tu....tapi kat area tu rumah tu yg paling nampak kukuh dan t ...

apa ko nmpak weh?

skeezotone posted on 19-11-2013 02:23 PM
apa ko nmpak weh?

benda la...buruk2...kurus2....haha x nak la ingat...

anna-zara posted on 19-11-2013 02:38 PM
benda la...buruk2...kurus2....haha x nak la ingat...

org minyak ker kurus2?..

wehh.. TT dah update citer ke blom ni.. aku xperasan la.. aku duk reply notice jer manjang ni.. hahahaha

aku pun nak kongsi la sikit2... aku cuma mendengar cerita je la.. moyang aku dulu seorang yg kaya.. bisnes jual belacan kat melaka. tp tanah byk kat melaka tu.. menurut cerita, dia kira alim taraf2 kiai la.. orang yg dihormati. cerita pelik pernah aku dengar, moyang aku pernah bergaduh dengan saudagar dari china.. cina tu berlagak dan cuba nak conquer bisnes kat area kg mak aku tu. tp kalau gaduh bisnes, takde la mcm sekarang upah orang tembak ke apa.. moyang aku ajak dia berlawan.. tapi bukan berlawan tenaga, lawan siapa boleh makan belacan paling banyak.. sebab dia kan tokey belacan.. makan belacan mentah2 ok..

sebab aku rasa dua2 orang tu bisnes belacan, setuju la depa untuk perlawanan yg akan diadakan di kedai kopi je.. penduduk kampung menjadi penonton dan saksi bagi perlawanan pelik tu.. taruhannya, siapa yg kalah kena keluar dan jangan berniaga kat area tu lagi.. berhambusss ko.. maka pada hari tersebut depa berlawan la makan belacan yg bau menyengat hidung dan cukup alergik kpd org ada sinus tu.. moyang aku selamba je kunyah belacan macam kunyah daging burger klu zaman kita ni la.. cina tu pulak terkial2 la telan belacan..

moyang aku makan memang banyak menurut ceritanya.. memang kepelikan di luar batasan.. tapi betul ke dia mkan semua belacan tu? mak aku cerita, nenek aku pada masa kejadian masih budak lagi.. tengah dok di rumah.. dok buat apa yg patut, aku assume buat kerja rumah la.. tp tiba2 dia tgk kat dapur / belakang rumah ada selonggok belacan.. dia pikir mungkin bapak dia tinggalkan kat situ sebelum keluar meniaga. pastu dok ulang alik, longgokan belacan tu makin banyak... dan makin banyak.. rupanya khadam moyang aku ni yg mai buat kerja.. aku pun tak tau la mcmne kuasa Allah tu, tapi belacan yg disumbat dalam mulut, dihantar khadam tu ke belakang rumah moyang aku.. akhirnya cina tu mengaaku kalah dan blah meniaga tempat lain..

tu satu cerita... ada yg lain pulak kisah dia tenangkan buaya mengamuk.. dulu depan rumah kg ada sungai.. muara la sebab bertemu laut.. sungai tu satu masa dulu besar siap pokok jejawi banyak..(banyak citer misteri kat pokok2 jejawi).. ceritanya, buaya kat situ semuanya tengah naik minyak sampai baham budak2 mandi sungai.. orang semua takut la.. dikatakan tembak buaya tu tak lut.. so moyang aku ni tak tau la sama ada volunteer ke apa, p kat sungai tu tepuk2 air dan berbicara dengan buaya.. tak lama lepas tu reda dah buaya dan buaya2 pun hilang p mana tak tau.. clear dari buaya la sungai tu.. apa yg moyang aku buat, aku pun tak tau sebab citer aku dengar takat tu je la.. tapi katanya ada la guna khidmat khadam2 ni.. wallahualam..

Rate

1

skeezotone posted on 19-11-2013 02:41 PM
org minyak ker kurus2?..

wehh.. TT dah update citer ke blom ni.. aku xperasan la.. ak ...

belum...tapi ada cter2 daripada orang lain tu...baca2 la sambil2...kita sambung borak kat thread borak la...ko ada kat situ kan

anna-zara posted on 19-11-2013 02:43 PM
belum...tapi ada cter2 daripada orang lain tu...baca2 la sambil2...kita sambung borak kat thread b ...

kalo borak mmg xdan nk baca sgt.. asyik duk reply notice jer manjang

aku kalo bab baca2 ni aku ske masuk mlm2.. time tu br aku leh fokus lebih.. hehehehe

nak sambung sikit lagi...

cuma ni citernya saka/khadam keturunan ni menampakkan diri.. anak perempuan mak long aku dikatakan dijaga dua ekor rimau.. pernah malam2 orang lalu kat lorong kampung nampak something kat laman rumah.. ditengok betul2.. rupanya rimau kaler hitam dan sekor lagi rimau apa tak ingat plak.. selain tu orang juga pernah nampak dua ekor rimau ni dok landing atas pucuk pokok kelapa gading.. kelapa gading kan yg rendang2 tu, rimau boleh dok atas pucuk mcm sarang burung jadinya..

bila orang dok sebut2, keluarga mak aku pun citer la yg pasal benda2 khadam ni.. tapi sekarang, sepupu aku dua orang tu, memang tak blh blah la.. problem sebab depa berlagak.. haha.. khadam2 tu tinggalkan depa.. cuma menanti waris yg lain..

brapa tahun kebelakangan ni, khadam2 tu pergi kat abang aku.. sebab katanya paling sesuai.. (abang aku banyak amal ibadahnya, Alhamdulillah..) so sekarang abang aku ni boleh la berubat sikit2.. bertatih lagi. abang aku ada citer yg khadam2 tu sebenarnya nak kat aku sebab dari kecik aku la calon paling sesuai.. tapi aku pilih jalan yg berliku so depa menunggu.. last2 abang aku paling ok... haha.. ketentuanNya la..

Rate

1

zu_nia posted on 19-11-2013 11:59 AM
Balik pantang dari kg la al-kisahnya..memang weolss tau rumah nie owner India but dia tak duduk si ...

alhamdulillah.. tp korang mmg tak rasa pelik ke bila ustaz kat sek tu suruh buang ayat suci al quran..
kadang2 nk berubat ni kena tgk jugak lah, alhamdulillah dah jumpa yg serasi..

anak aku dulu pun mcm tu, asyik nangis je masa dalam pantang, mmg xtido kitorang, dh mcm2 ustaz mintak xmau jugak..
tp mak aku mcm syak org sebelah, pg2 buta dia sapu sampah dpn umah kitorg, dah la dia tu ada saka, sampai satu pg tu,
ayah aku tempik marah kat dia, terus dah xsapu sampah, since pas tu, anak aku dah ok..

kejadiannya bulan posa jugak.. 2 tahun lepas

penyapulidi posted on 19-11-2013 03:20 PM
alhamdulillah.. tp korang mmg tak rasa pelik ke bila ustaz kat sek tu suruh buang ayat suci al qur ...

bukan ustaz pun cikgu tue..hehehehe...pelik la..call kak ipar aku yg duk Kelantan marah dia sebab nak buang air penawar yg ayat2 suci al-quran...tapi dah kite nak berubat ikut jea la..sekali bila dia cakap macam tue time bukak surah al-baqarah memang hubby rasa lain macam..story kat biras aku,,dia pun interiew org2 kat sek tue haa...ermm dia nie macam taksub dengan ajaran dia belajar tue sampai jadi macam tue..serik dah biras aku..huhuhu.balik raya mak mertua aku bawak pegi jumpa berubat buang apa yg ada dalam badan baby aku..lepas dari tue jugak Alhamdulillah elok sampai sekarang..masa lepas bawak darul syifa since from that baby aku bole senyum,gelak bila kene agah..masa dia teruk nangis dengan2 aku sekali nangis tau..hubby aku pulak kusut pale ditambah esok pagi nak pegi keje..tido pukul2,3 pagi..

zu_nia posted on 19-11-2013 04:17 PM
bukan ustaz pun cikgu tue..hehehehe...pelik la..call kak ipar aku yg duk Kelantan marah dia sebab  ...

bila anak nangis nih mmg ganggu semua, cuba bayangkn dalam pantang start pukul 12mlm sampai 7-8pg baru die berhenti, mmg xtido lah jawabnya, sampaikan tahap xyah kunci jam nk bangun sahur, anak aku tlg kejutkn semua org dalam rumah.. sedih sgt...

babyleo68 posted on 18-11-2013 11:13 PM
Salam TT, best cerite TT ni. Saye pun ade alami saka2 ni, tapi bukan jadi kat atuk atau nenek saye s ...

cik babyleo68, sekadar cadangan
kalau boleh edit sket post ni, kasik perenggan2 sket ye...
senang sket org nk bace

post pertama ye, tp register dh lame

taji2906 posted on 19-11-2013 02:41 PM
aku pun nak kongsi la sikit2... aku cuma mendengar cerita je la.. moyang aku dulu seorang yg kaya..  ...

pokok jejawi tu cemane weh....

jalan berliku apa yg telah ko pilih tu???
Last edited by edoraixora on 19-11-2013 05:20 PM

liplicious posted on 15-11-2013 12:17 PM
sejauh mana kaitan tu pun masih dalam kajian, tapi banyak bukti ditemui ,,,

jiran kak x yg tet ...

kakak lip...nape xde update lagi
citer kaka best la
please....jgn give up ye