CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liplicious

[BEST]Keluargaku Diganggu Saka! Real Story

MissDoraisamy posted on 17-11-2013 11:48 AM
Citela pengalaman u..

Sblm ni mmg xpenah tau pun family blh mak ade benda2 gini. Kalu blh ayah tu xheran la.

Asalnya mcm ni... Dulu aku ade ilang duit. Lps tu hp. Tiba2 tgerak ati nk cari org yg pandai tgk2 benda2 gini. (Sbnrnya mmg xcaye sgt pun bomoh2 ni). Aku pun roger la member ni yg mmg slalu buat rawatan. Satu mlm tu kitorg g ke sane. Member aku tu pun bwk lg sorg kwn dia yg mmg nk berubat gak. So kitorg g 2 kete. Ms otw ke umh mak cik Z tu mmg ade la beberapa halang. Tmsk la kete hmpir di langgar.

Smpai kt umh mkck z tu dia hint2 la sape yg amik brg aku tu. Mmg aku dh agak pun. Lps tu tup2 kuar citer lain lak. Tiba2 mkck tu kata aku ni ade benda. (Oopss, lupa nk crita. Sblm jumpa mkck z ni, aku penah g berurut. Mkck urut tu ckp bdn aku ni ade benda)..

Sblm mkck z ni crita psl "benda" kt aku ni, mmg aku xde crita pun ape2 psl diri aku. Lps tu dia tnya penah g umh org mati x. Ms tu aku ckp ade la sbb paling last skali umh moyang aku. Dlm 3-4thn lps sblm jumpa ngan mkck z tu. Dia pun ckp la benda tu ikut aku sbb ms tu dia tgh cari pewaris. Mkck tu ckp lg "benda" tu dr trg. Aku pun tkejut la sbb moyang aku tu mmg duk trg. Lps tu br aku teringt ms g tgk arwah tu msk je umh dia terus kpala aku sakit mcm pening2. Pastu bau mcm kemenyan, kapur barus kuat sgt. Tp aku sorg je bau kuat mcm tu. Ms time tu jenazah tgh dimandikan n dikapankan. Smpi la ms nk p cium arwah tu aku xleh nk g cium dia. Sbb kpala sakit. Duk baring je la.

Smbg blk nnt......

Rate

1

medangmru posted on 17-11-2013 11:48 AM
x perlu nak speku2 ......Cik Es la...sesaper je la...yg penting TT udah bagi story yang ebst....laya ...

Setuju sgt dGn MOD.
Thread ni bagi aku antara yg terbagus & jalan ceritanya yg menarik & sepatutnya di Digest kan.
Biasanya aku akan stop membaca di separuh jalan @ awal cerita kalau aku rasa cerita itu bukan 1 kebenaran @ di reka-reka & tidak menarik tapi bila aku mula membaca kisah TT ni, hati aku bagai tidak sabar2 nak ikuti kisah2 yg seterusnya di tambahkan pula TT & keluarga guna khidmat dari Ustaz2 Darussyifa' yg mana aku tahu cara & kaedah2 yg d gunakan oleh perawat2 dari Darussyifa' so lagi menambahkan keyakinan aku tentang kebenaran cerita yg di sampaikan oleh TT
Selain dari kisah TT yg amat menarik, kerjasama dari forummer lain yg memberikan sumbangan dgn menceritakan kisah2 mereka yg menarik menjadi thread ni bertambah menarik yg membuatkan aku sentiasa teruja utk menjengah thread ni utk mengikuti kisah2 yg menarik dari TT serta forummer lain yg sudi memberikan sumbangan dgn berkongsi kisah mereka
Keep up the good work guys

Rate

1

adeek30 posted on 15-11-2013 08:05 PM
Kwn aku yg kena tu...boleh jd mcm2...nenek tua, budak kecik, jd belalang la....yg paling tragis ngan ...

kalau yang ni saka pelesit la ni...

perumah dia dianggap sebagai mak dia.... oh my.. keluarga kami pernah ada pengalaman dengan saka pelesit ni....

x perlu nak speku2 ......Cik Es la...sesaper je la...yg penting TT udah bagi story yang ebst....laya ...

sorry momod.
saya membandingkan mutu cerita TT dengan cik es.
bukan mempertikaikan kredibeliti cerita TT,
apa yang lebih penting ialah mutu penceritaan, gaya penceritaan dan santapan minda untuk penggemar board MPS.
perlu diingat cerita cik es merupakan salah satu viral kat board ni.
mungkin akan masuk level legenda story huhu

6VI6 posted on 17-11-2013 01:54 PM
sorry momod.
saya membandingkan mutu cerita TT dengan cik es.
bukan mempertikaikan kredibeliti c ...

Hmmm....ok...al,almaklum lah kan,.,.,takut TT masuk nanti tawar pk hati dia...nanti citer tergantung,,,

cerita ni TT kata ongoing.
blom selesai lagi katanya kan? ada la tu sambungan...
ayuh TT.
kami dah kempunan.

Follow Us
x perlu nak speku2 ......Cik Es la...sesaper je la...yg penting TT udah bagi story yang ebst...

tak sabar nk tau sambungan
tgh sok2 tetiba putuaku rasa cam aku berak tak habih

Last edited by burque on 20-6-2014 11:13 AM

sambung le lg.....

X de sambungan lg ke..x per i rela tunggu

gila ramai adik bradik tt

SR je selama ni. Tapi cerita TT memang best. tak sabar nak tunggu sambungan..

TT sila sambung! best
harap TT taip pepanjang dulu .xsyokla bersambung.hehe

mk-sabio posted on 17-11-2013 04:59 PM
gila ramai adik bradik tt

sama cam badik2 laki aku la....16 beradik...7 kakak,2 abang,6 adik....hahaha...lum masuk cucu2 yg dah cecah 50 rasanyer kot...wit raya rabakk...tp meriah....

kisah tt byk persamaan dgn kisah yg aku alami gak...org yg pernah alami jek tau caner sakit n teruknyer penangan saka nih...huhu

pepagi lagi dah check in tak sabar nk tahu citer selanjutnya..

BellExOra posted on 15-11-2013 05:52 PM
anda pown di sni skeez

aku dimana2

TT pat la sambung..

ust2 darulsyifa' tu ok x TT? ai pun nk buang ape yg ade kat umah ai kat kg..ai xtaw la ape kebenda yg ade..tapi umah kat kg xpernah tenang..umah tu umah peninggalan arwah atok..org dulu2 biase la kan..mesti ade bela nye..arwah abah ai da lama meninggal..tapi xda apa2 masalah pun dulu masa abah ade..
sekarang umah ai macam xtenang..ade ust cakap umah ai tu bnde lama yg duk kat situ..macam saka jugak la..tapi ai panggil sakai..menyusahkan!..
tapi ntah la..sebab dulu banyak bnde pelik jadi..ade ular la,kena sihir la..
tapi dah ramai ust yg kami bawak..mula2 ok la..lam sebulan pastu jadi balik..
sekarang dah pandai siap berupa2 lagi..ade malam tu akak ai kat ruang tamu..sekali tgk adik ai kluar dari bilik..akak ai pggil..adik ai buat dunno je..akak ai pelik la..pastu sekali die jenguk adik ai sedap je duk membuta lam bilik tu.xda kluar2 pun..jenis2 yg berupa ni yg xleh bla nya...

Rate

1

skeezotone posted on 18-11-2013 01:14 AM
aku dimana2

hahaha taw da tu.. rajin btol bace cite seram

BellExOra posted on 18-11-2013 10:32 AM
hahaha taw da tu.. rajin btol bace cite seram

tapi TT xsambung2 agi citer ni.. gian dah ni

saka ni kan sgt relate ngn kehidupan org melayu.. aku sendiri pon pernah berubat buang saka n diakatan aku masih bersaka..

mane TT ni,
ke dah kene serang plak

org tua2 dulu main saka maybe sebab dulu xde talian internet or medium cm pesbuk untuk meluahkan perasaan..kalo skrg untung sebab ada talian bantuan 1talian, 1malaysia