CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 73537|Reply: 323

[BEST]Keluargaku Diganggu Saka! Real Story

umo aku akhir 30-an. Dilahirkan dalam keluarga serba sederhana. Mempunyai bilangan adik beradik yang ramai. juzz basic intro...

Saka?...selama ini kalau aku nampak perkataan ni pun, aku tak peduli. Aku anggap benda tu satu drpd episod seram dalam slot drama tv, citer thread seram kat forum dan jugak citer dari mulut2 orang yang tak pernah aku fikirkan secara serius...dengar, tengak tv dan lupa..that's it!

Ibuku umurnya sudah lanjut...sudah melebihi 77 tahun. Namun begitu susuk tubuhnya yang agak kecil tidak menampakkan dia seperti seorang nenek yang uzur. Dia nampak cergas, biasalah sakit-sakit sendi biasa untuk orang umur sebaya dia. Aku akui ibuku seorang yang cantik dari muda hinggalah ke hari ini. Ibu memang cantik orangnya malah lebih cantik dari semua anak perempuannya. Keturunan ibu memang cantik-cantik...adik beradik dia, nenek aku, moyang dan sedara mara mereka.Ibuku mempunyai darah campuran melayu , cina, arab dan bugis. So tak heran kalau family sebelah ibu majority lawa dan handsome. Cuma arwah ayah aku orang melayu biasa, jadi adik beradik aku ada yang cantik...ada yg so so sahaja. sori sori..intro terlebih sudah,,,

Baru-baru ini, keluargaku dikejutkan dengan berita sedih kerana ibuku ditimpa kemalangan. Kemalangan yang langsung kami tak duga sama sekali!

Aku dapat sms dari kakak ku ...."harap sabar dan tenang, ibu dilanggar kereta...aku rasa nak pengsan bila dpt berita tu...so semua adik beradik ku jauh dan dekat bekejar balik ke kampung utk ziarah ibu di hospital. Waktu aku sampai kat hospital, hari dah malam...sedih tengok keadaan ibu sebab kakinya patah, anggota tubuhnya luka dan lebam, kepala ibu sakit!

Mula-mula ibu tak kenal aku, tak per lah aku faham maybe ada kecederaan pada otak sebab itu yang doc bagi tau kat kakak dan abang aku....result penuh hospital  belum kuar. Yang peliknya masa tu pukul 9.00 malam, ibu mintak disuapkan bubur atau nasi...sedangkan masa pukul 6.30 ptg ibu dah makan nasi kata dia orang. SO, my sis juz bagi biskut..ibu marah-marah, aku tak mau yg ini...kata ibu. So malam tu susah payah abang iparku carik bubur nasi sedangkan kat area hospital dan sekitarnya tak der jual bubur nasi malam2. Mostly jual masakan ala thai sahaja....lastly beli nasi ayam...dan ibu makan sampai licin, padahal kalau kita fikirkan...orang tua yang sakit manalah ada selera makan....

jeng jeng jeng...nanti aku sambung, coz ada keje nak siapkan ni. Last edited by Santeira on 23-11-2013 09:53 AM

Rate

1

hehe ada kebarangkalian jadi cik es no 2 ni.

sambung le cepat...suspen je

6VI6 posted on 14-11-2013 11:04 AM

kebarangkalian @ dia mmg cik es?hehe..
cara penulisan pun lebih kurang sama saja kn?

besh besh sambung lagi

sure korang nak tau mc mana ibu aku boleh dilanggar kereta, siapa langgar, dekat mana?...memang pening kalau nak fikir..susah aku nak hadam peristiwa ni sebenarnya...tapi ini lah realitinya.

Sejak arwah ayah meninggal kira-kira 4 tahun lepas, ibu selalu kesunyian di rumah...so, ibu selalu tinggal kat rumah anak-anak yg tinggal sekitarnya....gilir-gilir, jap rumah orang tu...jap rumah orang ni. But most of the time, ibu akan tinggal dengan sorang kakak aku ni..aku bagi nama dia kak x saja. kak x ni seorang yang agak alim dalam keluargaku...dan dia jugak anak yang baik, cukup sabar dengan karenah ibu. kak x duduk di rumah 3 beranak saja....dengan suami dan anak dara sunti dia.

masa pagi kejadian, kak x kata ibu bangun sgt awal...ibu tak boleh tidur lena, ibu bangun pukul 4.00 pagi. Disebabkan ibu dah bangun...kak x pun bangun. kak x masak sarapan dan lauk tengahari sekali. Awal-awal kak x dah bagi ibu sarapan....lepas solat subuh ibu terus makan dengan penuh selera! kata kak x ibu memang ketara kuat makan masa minggu sebelum kemalangan. Ada satu kali tu ibu boleh makan bertambah sampai 2 pinggan...pada hal ibu sebelum ni bukanlah seorang yg makan banyak...

ala....kena stop jap, boss dah call...huhuhuhu

Rate

1

Follow Us
p.timur3831 posted on 14-11-2013 11:09 AM
kebarangkalian @ dia mmg cik es?hehe..
cara penulisan pun lebih kurang sama saja kn?

sapa ko cik es tu?...

kenai pun tidak...kasik chance lah aku citer kat benang aku ni..real story wokeh..sbb aku tgh alaminya skrg...tak nak caya ikut suka ler,,,no paksaan wokeh,,,

liplicious posted on 14-11-2013 11:24 AM
sapa ko cik es tu?...

kenai pun tidak...kasik chance lah aku citer kat benang aku ni..real stor ...

alahai, jgn lh merajuk..
aku x cakap pun x caya cerita kau..
cik es ni mmg penulis cerita seram yg hebat smp org ketagih nk baca cerita dia..
seperti cerita kau, cerita dia mmg cerita benar..
anyway, aku harap kau cepat2 sambung cerita kau n ceritakn mcm ne family kau kena kacau..
adakah mak kau diganggu hantu kt tempat xciden sbb ayah aku pun pernah kena kacau hantu kt tempat xcident..
cerita lh lg.. x sabar aku nk baca cerita selanjutnya..

sambung-sambung...tengah takde keja ni

i have to say..aku terpaksa stopkan citer kes kemalangan ibu...huhuhu terlanjur pulak aku menaip tadi...bab citer mcm mana ibu kemalanagn terpaksa aku solex...so aku juzz boleh kata ia adalah satu kemalangan yg tak berapa nak masuk akal...pelik tapi benar,,,harap jgn marah u olls....

jgn lahar aku yer...atas sebab2 tertentu kes itu diclassified kan under 'banned story'

so....dipendekkan citer ....tup2 jer kak x nampak ibu dah rebah,, kereta yang melanggar ibu dah tersasar di seberang jalan depan rumah...jiran2 dan berlari keluar dari rumah masing2. Kejadian berlaku kira2 jam 7.05 pagi....

kak x menjerit mintak tolong....abg ipar aku call ambulance...jiran berkerumun tolong angkat ibu ke dalam rumah....tiba2 ada satu kakak jiran ni berlari balik rumah dia dgn rupa yg sgt cemas dan terkejut,,, ini yg abg ipar aku ceritakan.. kak x dh tak pasan apa-apa..dia menangis tgk keadaan ibu yang sakit...masa itu ibu sedar, tapi sangat lemah,,,,kesian ibu....syukur Allah masih panjangkan umurnya.

penat lah nak menaip...report office pun belum siap ni...minggu depan nak submit, sapa suruh aku gatal2 bukak citer kan,,,,

nanti ada masa aku buat karangan ni lagi....igt u olls..kisah benar,,,,,

hahahhaa...aku tak boleh stop pulak nak menulis ni idea tgh mencurah2....abaikan jer lah keje tu...boss tak marah, aku pun boss jugak...hahahha..lawak bola kampung nih!

so ,,, aku sambung semula part di hospital ok...no more citer x-cident...

Ibu dimasukkan kat ICU. Doc kata  (dia ni neurosurgeon yg top kat hsptl tu) ada part dlm otak ibu yg cedera...part attitude n memory...kami sedih sgt2...tapi no need pembedahan kata doc....juzz rawatan konvensional saja..guna ubat,,, tapi doc akan pantau dr masa ke semasa.

Masa kat hospital ada waktu ibu ingat..ada waktu ibu tak ingat...senang kata dalam 5 minit ibu boleh campur2 memory dia..jap dia kenal org..jap dia tak kenal. Kami faham sbb kecederaan otak dia ditambah dgn trauma lagi kan...so, kami terima keadaan ibu seadanya. Masa kat ICU dan kemudiannya masuk wad biasa...kami tak henti2 ajar ibu mengucap, zikir dan bacakan yassin dan ayat suci al-quran.

TAPI.....

benda pelik yang ibu tunjukkan adalah......ibu macam tak excited nak mengikut...ibu boleh kata, ala..ibu sakit...ibu susah nak sebut..ibu susah nak mengaji..senagkan ajak sembang ibu boleh pulak....bila suruh zikir, ibu kata..."korang bacalah...ibu sakit nih..badan ibu sakit, kepala ibu sakit..mcm mana ibu nak baca banyak2""""

kami pelik..sbb ibu orangnya sangat lembut..jarang marah2..dan ibu masa sihat tak pernah abaikan solat..rajin bangun sembahyang malam. Arwah ayahku boleh dikatakan rajin beribadah...agak alim dan tegas bab agama...so, ibu isterinya....bagaiamana didikan suami..begitulah jugak imej yang ibu tunjukkan pada anak2....satu jer yg berbeza dgn ayah, kalau soal kecantikan dan jaga kesihatan,,,,ibu memang obses mengalahkan che ta..hahaha over kan contoh aku bagi,,,saja nak bagi  mode comedy sikit...

karang stress pulak asyik unsur misteri jer...

kenapa yer ibu macam tak sungguh2 nak berzikir masa sakit kat hospital ni?.....mula2 kami tak pasan sgt..tapi bila kami duk rehat sembang2 adik badik semua noticed benda yg sama...kenapa ibu nampak buat muka boring bila kami baca yassin or ajar ibu baca surah....

start dr sini,, kami mula nak investigate...satu demi satu pengalaman dan citer masa silam kami kaitkan.....

Rate

1

alamak story closed pulak

Masa di hospital ibu selalu merintih fasal sakit...pastu selalu mangadu panas kat belakang badan..puas nurse lapkan dengan tuala basah, kuatkan aircond...sampai orang lain rasa nak beku kat dalam wad tu..ibu tetap merungut panas,,,,, kami dah mula suspend...aiyarrrkkk apa sudah jadi dengan ibu?

doc visit hari2...doc kata ibu sepatutnya boleh lawan penyakitnya...sbb base on therapy..kaki dan tangan ibu boleh berfungsi dengan baik..cuma ibu tak der energy,, dan ibu tak semacam tak nak fight dengan kesakitannya,,,

sedara mara sahabt handai dah mula dtg visit...ramai dan berduyun..almklum dgn sakit ibu, dgn umur ibu...korang pun boleh fikirkan kemungkinan2 yg bakal berlaku kan...

ibu dah start cakap merepek kadang2 tu...start citer peristiwa silam...orang2 yg dah lama meninggal pun ibu sebut...arwah ayah datang jenguk ibu kat wad, katanya,,,, adoiyaiiiii bikin seram jer ibu nih,,,,

waktu siang dan malam sebelum tido ibu nak gerakkan badan pun sakit...nak tukar baju sakit...nak ubah bantal sakit...salin pampers sakit...adjust katil sakit.....semua pergerakan mengadu sakit!

tapi ikut pengalaman kakak2 aku dan kak ipar yg jaga,, bila tgh mlm ibu agresif..ada satu malam tu,, bila kakak aku terjaga...dia nampak ibu duduk tegakkan badan 90 darjah..sedangkan masa siang terbaring merengek jer ibu dha mcm baby....bila kakak aku terkejut dan tegur...dia terus rebahkan badan...tido,

Rate

1

usaha kami masa kat hospital selain dr rawatan medical....kami usaha carik air penawar kat ustaz...ada satu ustaz tu tanya kat kakak aku...."mak awak ni masa dulu ada mengubat orang ke, bidankan orang ke, urutkan orang ke?....kalau ada, mungkin kena selidik jugaklah kisah2 dulu dia...

yuppp....kebenarannya mak aku ada kemahiran mengurut orang bersalin, ini mmg kemahiran turun temurun dr nenek moyang dia..ibu jugak boleh buat air jampi utk budak2 kecik yg nangis malam, atau sawan tangis kata org tua....ibu pernah sunatkan budak2 kecik (girl) dan biasa cucikan uri orang bersalin....tapi masa tu ibu masih kuat dan muda....bila dah tua ibu jarang buat keje tu lagi.....

ibu ada ngaku kat salah sorang kakak aku...itu pun dah puas diasak dgn soalan2 yg sama...."carikan ibu air penawar, dan bagi tau si Mak Eton (bkn nama sebenar) mak sakit dan mintak penawar,,, mak eton tau fasal ibu".....mengejutkan!!!..mak eton tu bekas mak andam kampung..mmg misteri sikit orgnya..cantik berseri2 masa muda dulu,,,,

disebabkan info ustaz dan background ibu yg mcm tu..kami sepakat nak ubat ibu guna rawatan islam....semua tu bila ibu dah kuar hospital dan dh balik rumah dia...

Rate

1

aduiiii
terus aku stop baca
kena tunggu dulu.....kalau perlu merempit...aku merempit

Bru excited nak bca..adehhhhhh...tp cerita tt ni best..ala2 mcm novel gitu..

Abang aku balik semula ke rumahnya di bandar xyz....dia jumpa satu perawat alternatif,,,, ikut kata perawat tu..ibu mungkin ada pendamping....senang kata cik saka lah..maybe bukan satu tapi 2-3...ada yg ibu warisi dan ada yg ibu cari..wallahu'alam....dan org tu kata saka tu tengah panas sekarang ni sbb nak carik pewaris yg seterusnya..menurut perawat tu..saka ibu tgh nak attact kakak yg paling sulong..kalau tak dapat..dia nak beralih kpd yg bongsu..kalau tak dapat jugak dia akan attack mana2 anak cucu yg berminat atau pun yg lemah semangat....abg aku kata kalau kat hometown ibu tak der ustaz lain,,, dia akan bawa perawat tu ubatkan ibu,,, tapi kami semua mcm kurang minat....kami prefer ustaz mcm darussyifa'.

kami carik info kat youtube..jumpa ceramah ustaz2 berkaliber kat youtube....ustaz tu kata, org yg ada saka kadang tu kalau rasa dah nak pergi....dah lanjut usia, dia akan carik pewaris....kalau tak secara direct...dia akan guna indirect way....kadang2 tu syaitan ni licik..ikut mimpi pun dia boleh dapat tuan baru.

korang refer pada ceramah ustz kazim elias...mmg sebijik apa yg dia cakap tu berlaku kat kami.

bila dah dpt info dr ustz kazim tu..baru lah sorang2 ngaku ada alami benda yg sama mcm ustz cakap...ada yg pernah diganggu mimpi seram, ada yg ibu pernah cakap nak turunkan ayat2 mengubat..ada yg ibu sungguh2 suruh ambil kain2 lama dia...ada yg ibu bagi tau..kalau ibu sakit, ibu nak kakak tu yg jaga....

pengalaman aku..ibu bagi kain batik dia yg lusuh..tapi masa tu masa ibu masih sihat, kira2 setahun yg lepas...aku tak fikir mende..aku pakai...kain tu dah koyak skrg..almaklum kain lusuh...tapi, sejak setahun ni lepas bersalin aku sllu sakit kaki...area tapak kaki...kadang2 sakit lutut..sakit pinggang..aku igtkan faktor usia...kalsium pun dah kurang bila bersalin.....tp ikut ustz kazim, saka suka attack kat sendi2 badan...

Rate

1

Saka???

camne nak buang saka ni ya..

seterusnya....

bila dah yakin yg ibu ni ada pendamping...sejak kuar hospital ibu makin tak stabil dr segi emosi....badan ibu sakit2....asyik mengerang sakit itu ini,,, ada satu malam tu, malam jumaat...aku terjaga dr tidur jam 3 pagi,,,, nampak arwah ayah aku dtg..tapi tak der benda pelik berlaku..aku tgh sambut tgn arwah ayah,,,tetiba jer tersedar,,, kakak (kak N) aku yg memang turn jaga ibu mimpi mlm tu ada sorang tua nak bagi dia something..benda tu berbalut kain putih..tapi kak N tak nak...dia terus terjaga..sama gak kul 3 pagi...mlm yg sama jugak abang aku mimpi ada sekor lipan besar nak gigit kaki dia, tapi dia sempat tepis....dan kak A aku mimpi yg paling sereeeemmmmmm...dia mimpi sekor lembu hitam yg berwajah manusia persis rupa ibu dtg dan nak bersatu dalam tubuh dia!...Allahu Akbar! kami mimpi pada malam yg sama.....coz esok harinya masing2 sms, call citer pengalaman masing2...pastu ada sorang lagi kakak aku, namakan saja sbg kak E...dia kata masa mlm tu kat rumah dia, dia susah nak tido...tetiba kul 1-2 pagi gitu di adgr satu bunyi dentuman yg teramat kuat kat atas bumbung rumah,,,nauzubillah..kak E adalah anak yg rapat dgn ibu,,, dia jugak org yg ibu harap2 kan jaga ibu bila ibu sakit.....dan ibu pernah mengubat kak E sbb masa tu kak E kata badan dia sakit2..katanya ada gangguan misteri kat opis dia..ada 2-3 org kawan dia pun sakit2 badan...kak E tak cuak apa2 kat ibu, dia pun masa tu mengamal ayat2 berubat yg ibu bagi..dia kata ayat tu mcm tangkal yg part beginning dgn ending jer ada nama tuhan dan selawat nabi..yg tgh2 semua cakap melayu dan ayat2 berubat yg berirama bunyinya.....aduhaiiii awatlah kak E tak fikir panjang yer,,, geram betul aku..aku mmg tak pernah nak caya jampi2 melayu ni all this while....

so, kita org tak mo tunggu lagi..kami pun contact ustaz darussyifa'...ustaz setuju nk dtg,,,

ibu pulak semakin pelik cakap-cakap dia..siap nampak binatang masuk rumah ...waktu tu siang hari..pernah jugak ibu nampak api yang menyambar kat sliding door rumah.....sedih u olls....korang pun bole bayangkan apakan tanda2 tu....kami pasrah, apa pun dia ibu kami,,,baik buruk dia tetap insan agong yg mealhirkan kami....

lepas ni aku sambung part ustaz darussyifa' dtg mengubat plk...lagi suspen...fuhhhhh berpeluhhh,, tgh taip ni pun seremmmmm bangat!!!

Last edited by liplicious on 14-11-2013 01:04 PM

Rate

1

mana tt ni.. tgh excited tunggu sambungan ni