CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liplicious

[BEST]Keluargaku Diganggu Saka! Real Story

aku menunggu.....

ni part akhir kot utk hari ni..coz aku nak merempit siapkan keje aku...tapi tgh teruja nak share, so aku gigihkan diri gak sambung .....

ustaz dtg lepas asar....tgk ibu, ibu relax jer..ustaz baca doa..baut air penawar,,,

ustaz interview kakak abang yg ada kat rumah....

kata dia orang,

ibu kata jgn sentuh barang2 bawah katil ibu dlm bilik ibu
ibu kata jgn usik2 drawer kat wardrobe ibu
ibu kata bawak ibu masuk bilik ibu...(masa sakit ,, katil ibu kami letakkan kat ruang tamu sbb senang sedara mara nak ziarah, lagi pun rasa palang sikit)

ustaz kata,

esok dia dtg dgn geng ustaz dia
ustaz suruh sediakan air mineral banyak2
ustaz suruh kami adik badik berkumpul sbb nak buat solat hajat
ustaz suruh kami bersedia apa2 kemungkinan yg bakal berlaku
ustaz nak buat clearance dan pagar rumah sekali

pastu ustz balik....ibu start kena minum air penawar ustaz...

lepas minum mulut ibu semakin agresif,

aku dtg mlm tu..aku ajar ibu zikir doa taubat..ibu jawab "ko ni tak penat2  nak baca benda ni...."
pastu ibu kata "aku tak nak baca,,,,, ko bacalah "

bila aku dan kak N ajar dia zikir,,, dia kata "asyik ini jer korang sebut...." tapi ada masa ibu ikut,, ada masa ibu mengucap dan sebut nama Allah...

tapi mlm tu ibu resah tak boleh tidur...ibu kejap mintak suap makan, kejap mintak air...tapi pesan ,,,"jgn bagi air yg tu..tak mo,, ibu nak air yg biasa..." air yg tu refer to air penawar ustz...pandai sungguh cik saka mengajar ibu cakap gitu tau...nak ku cili2kan jer,,,,

jap ibu kata,,.."ehhh, tadi ibu nampak hantu....kat situ" adoiyaiii mau tak gementar kepala lutut..kami pasang cd ayat suci..youtube bagai....baca yassin, quran ni jgn cakap lah silih berganti...tak bole tido masing2...

so esoknya hari yg ditunggu2..kebetulan ada sedara terdekat ibu dtg ziarah..dia bacakan doa, ayat2 suci..lepas dia balik, ibu tiba2 cakap ..ibu nak bangun, ibu nak solat....alhamdulillah lega sungguh kami sbb ibu tiba2 jer berubah...dari tak bole gerak sampai dah boleh naik wheel chair pergi toilet....

tapi masa hari tu jugak kakak2 aku yg duk jaga ibu mengalami benda2 pelik....

Kak E gi mana2 terbau bau hancing..sebiji bau pampers ibu kalau nak tukar,,, kat pasar, kat dlm keter, kat dlm toilet,,,kata ustaz bau hancing tu sbb cik saka nak tunjuk sign dia ikut ibu, dia ada bau pampers ibu...seram koooo mmg aku dengar kak E citer aku kesian....

Kak N sakit2 badan...sakit kepala...

tapi sbb kami dah tau masalah ibu, dia org semua lawan benda2 tu..ayat qursi tak lekang dari bibir..zikir sentiasa dlm hati..tetiba kami semua jadik alim,,,,,

so....mlm pun menjelma....resah kami tunggu ustaz datang....kami dh bg tau ada ustaz nak dtg rumah, nak ubatkan ibu...ibu diam jer,,,

ingatan ibu masa tu dah back to normal 75%.....ibu nampak segar, nmpk sihat..kenal anak2 semua..cucu kecik kami tak bawak dtg..yg join acara mlm tu cuma yg umo 15 thn ke atas...

Rate

1

Best cite TT nih.. Sila sambung

waahh.... SR ke selama neh? baru register arineh & kungsi citer? bagus2...  

sambung lagikkk...

silap2....yg ni yg akhir, huhuhu..penat u olls menaip....jadik wartawan slot misteri jap aku hari ni,,,

sblm ustaz dtg , ada kakak2 yg tanya ibu...ibu tau tak apa benda yg berlaku pada dia...ibu sedar tak ada benda jahat kacau ibu?..ibu buat dunno jer,, ibu mcm relax tak der benda jer...kang kami paksa2 ibu stress terus menjerit meracau lagi susah..so, kami layan jer lah...lagi pun jap lg ustaz dtg.

ibu nampak ceria mlm tu..ibu dha jadi ibu kami yg dulu..ibu penyayang..ibu yg lembut..ibu yg cantik

lps isyak ustaz dtg bertiga..

mula2 ustaz bg mukaddimah, terangkan apa yg nak kena buat....ibu duk kat satu area ruang tamu, ustaz dan kami semua kat satu area...ibu kat arah depan tapi kat tepi lah..kami kat blkg sikit....so bila solat hajat dan baca doa ibu nampak semuanya....sofa2 kami arrange mcm nak kenduri...

mula2 solat hajat, semua ok..lancar...ibu pun ok...diam jer ibu..

pastu ustaz baca yassin...ibu pun ok....masa ni sorang dr kakak aku duk kat katil ibu. ya lah kami bersedia menghadapi sebarang kemungkinan...ustaz dah pesan.

kami semua pakai telekung...yg lelaki yg join cuma abg ipar 2 org dan abg kedua aku..abg sulong lom balik, ada hal.

seterusnya..ustaz mintak garam kasar, lada hitam dan air2 mineral dibukak tutupnya..air2 dlm baldi pun banyak...limau nipis utk mandi dlm dulang.

ustaz mintak kami adik beradik keluarkan barang2 bawah katil ibu dan apa2 jer barang lama dan barang kesayangan ibu....masa ni pun ibu buat dunno jer, mcm tak der perasaan jer ibu.

aku tak gi bilik, rasa seram jer..kakak2 dan abg yg gi kemas....satu2 dia org punggah kat depan ustaz...mcm2 khazanah rupanya...

ada mekap ibu...bedak, celak, lipstik, hehehe..bedak ronasutra pun ada..entah bila ibu beli
ada rantai2 manik
ada kain2 songket lama
ada baju arwah nenek
ada baju kawen ibu
ada kain2 batik kesayangan ibu
ada gunting
ada ubat2 minyak angin dlm botol
ada tali pinggang kain mcm tangkal dlm balang
beg tangan ibu 2-3 bijik
ada tali pinggang besi yg org pempuan dulu2 pakai katanya
lain2 apa ek...tak igt lah ,,, banyak barang ibu yg dia org selongkar

Ustaz bertiga mula berzikir dan baca doa dan ayat quran masa tu..kebanyakkan dr surah al-baqarah

masa dah nak habis punggah tu...TETIBA JER,

Kak A yg bertelekung cakap,,,,,

"aduhhh...lepas bawak benda ni (tali pinggang kain dlm balang plastik) aku rasa semacam lah.."
Kak A pegang tengkuk dia....mmg betul2 depan tmpat duduk aku...kak A terhenyak kat atas sofa...

ni skrip kak A,

"Allahu Akbar" "Pergi..pergi..keluar kau!" "Aku tak mau!..aku tak nak!"
"Aku sayang Allah, Aku cinta Allah" " Aku Tauhidkan Allah"

kak A dah rebah ats sofa...aku igt ustaz2 tu nak dtg tolong..dia org teruskan baca buat mcm tak der apa2 yg berlaku,,,,, selamba jer. ibu pun duk diam..buat relax jer..tak heran pun tgk kak A.

Aku , Kak N dan Kak E terkejut...kami tak tau nak buat apa....anak2 buah yg pempuan semua baca zikir dgn ustaz...

air mata aku mula turun..sedih tgk Kak A, dan satu lagi secara otomatik ,, aku semacam tak percaya tgk situasi tu...dan aku tau benda setan tu benar2 wujud kat dlm rumah sekarang..tgh ganggu kak A,,,

"Allahu Akbar" kak A jerit beberapa kali...air mata kak A berlinang2..
Kak A nampak sakit sangat.....
aku nagis, kak N nangis,

zikir dan doa bergema dlm rumah,,,

"kau setan, pergi berambus..."
"aku tak mau..aku tak nak...jgn kacau aku..pergi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Kak A semakin teruk....abang aku dtg bawak air penawar dr botol ustaz...sapukan air kat muka Kak A, bacakan ayat2 suci ...eh,, sejak bila abg aku pandai mengubat ni pulak?...suspen betul...

Kak A menjerit, meraung,, ternganga2 mulut dia...sedihnya u olls...mmg aku menangis tgk dia...semuanya sebijik mcm citer hantu kat tv ..tak kira lah citer pandang blkg ke..pandnag depan ke..mmg sebijik org kerasukan! cuma kak Ak ingat Allah...dia baca qulhuallah hu ahad...

Kak A bergeluttt...abg aku baca lagi....ustaz darussyifa' teruskan zikir tak henti...

aku dgn kak N berpegangan tangan...tapi kami tak henti berzikir.....

Kak E kata, jgn nangis..nanti benda tu suka....

lepas jer kak E cakap gitu,,, TETIBAAAAA

Aku dengar kak E jerit "Allahu Akbar, Allahu Akbar" muka kak E terus merah padam....kaki kak E sakit...kak E pulak diserang!...ibu masih relax dan buat tak tahu jer,,,,

aku dha tak bole control perasaan rasanya...air mata aku turun deras..bila ku toleh anak2 buah jugak ada yg menangis..siapa sangka u olls..kejadian mcm ni berlaku???

abg aku pimpin kak E atas sofa duk sblh Kak A.....dia org berdua bila dh ok sikit, turut berzikir...dlm esak tangis dan menahan rasa sakit yg amat sangat....

sempat aku tanya kat kak A, apa yg dia nampak?...dia jawab,,,,

"akak nampak, ibu datang merangkak tapi rambut panjang mengerbang dan mata merah menayala!!!"

boleh ke korang bayangkan perasaan aku masa tu?...nasib aku tak pengsan!!!!!

......................................................esok lah sambung eh,,,,....................................*penat dan seram sendiri ni.........................

Rate

1

yeahh check in esk smbg cepat2x ehh TT

Follow Us
Seramnya..tmbah yg merangkak2 ni...tt lmbatnya smbung esok...

aiii..check in..
sblm in silent reader kt cni..
gaya penceritaan yg menarik
story plss

perghhh kejang2 perut aku membacanya TT

Check In !
Bookmark also !
Cite saka2 ni biasa, yang buat orang tertarik bile penulisan yang menarik n berkesan.
Chaiyok2x TT....

yg tt cter ni sebijik mcm arwah moyang aku sblm dia meninggal..ada saka jgk..

Menarik ni...tk sabar Nk tggu sambungn citer ni...

seramnyeeee...smbung lg...

Check in!
Lame tak layan citer2 misteri ni.
Cepat sambung ye TT.

liplicious posted on 14-11-2013 12:57 PM
seterusnya....

bila dah yakin yg ibu ni ada pendamping...sejak kuar hospital ibu makin tak stabil ...

ibu pulak semakin pelik cakap-cakap dia..siap nampak binatang masuk rumah ...waktu tu siang hari..pernah jugak ibu nampak api yang menyambar kat sliding door rumah.....sedih u olls....korang pun bole bayangkan apakan tanda2 tu....kami pasrah, apa pun dia ibu kami,,,baik buruk dia tetap insan agong yg mealhirkan kami.

Teringat part kuning tu berlaku pada arwah atok aku yg baru meninggal, die pun alami benda yg sama..nampak org bawak parang dtg umah nak bunuh die anak cucu..nampak binatang..rumah terbakar...padahal umah elok je..kitorang pun ade dlm umah...huih scary rasanya... dn pada masa yg sama nenek aku pun mcm nampak kucing2 masuk byk dlm umah..pastu ckp sesorang..nangis tetibe... rupanya2 setelah ade jmp sorang wak ni utk berubat, rupanya ade saka atok aku ni...xtau dtg dri mana..die ni seorang yg sgt alim semasa usia sihatnya...sering ke masjid...mebi dri keturunan nya yg bg saka tanpa disedari... saka ni berjaya wak ni buang kan sebab saka ni aim kat emak aku utk menjadi tuan baru die.

al fatihah utk arwah atok...semoga die tenang di sana dan ditempatkan dikalangan orang2 soleh.

Rate

1

check in....sambung minggu depan plak.

lambatnyer tunggu esok.. Mmm...

tak sabar lak nunggu esok.....

liplicious posted on 14-11-2013 12:15 PM
Masa di hospital ibu selalu merintih fasal sakit...pastu selalu mangadu panas kat belakang badan..pu ...

oh my... ngerinya...

check in esok