CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liplicious

[BEST]Keluargaku Diganggu Saka! Real Story

liplicious posted on 14-11-2013 11:24 AM
sapa ko cik es tu?...

kenai pun tidak...kasik chance lah aku citer kat benang aku ni..real stor ...

hehe jangan la sentap TT.
cik es bukan satu perbandingan yang negetif.
jalan penceritaan dia bagi aku superb. cerita dia kejap je jadi viral.
so, bab asli atau bukan, itu memang bukan satu masalah.
apa pun keep it up TT.
good luck.

liplicious posted on 14-11-2013 01:24 PM
ni part akhir kot utk hari ni..coz aku nak merempit siapkan keje aku...tapi tgh teruja nak share, so ...

saka tu berlakon je tu.... tau sangat trick dia tu...

arwah uci aku berapa kali kena macam tu... kononnya benda tu nak balik... nak kluar... lepas tu masuk balik... penipu... tapi uci aku bukan saka... jin sihir buatan orang...

Tunggu lg sok...

tora datang lagi!!!....tak dan tunggu esok aku dah dtg nak sambung sikit,,, penat review past year report...now lepas minum secawan tea dan bedal karipap 2 bijik, mood menulis dtg lagi!

...............................................

kami teruskan lagi dengan bacaan zikir ustaz bertiga tu...bergema satu rumah, tapi keadaan terkawal.

ibu tetap mcm tu jugak...relax buat mcm tak der apa2 berlaku.

sekali lagi kami dikejutkan, bila kak A (dia kakak yg sulong, igt tak perawat yg abg aku jumpa kata ..dia ni target utama cik saka....kalau yg bongsu tu aku. fuhhh....jauhkan lah, Allah peliharalah aku) tiba2 menjerit lagi. Elok jer tadi dia berzikir dalam esak tangis...

"Dia cakar, dia gigit..Allah..Allah..Allahu Akbar" kak A menjerit,,,,

kami dah tak tentu arah semula..kak E nampak ok...tapi terkejut lah sbb duk kat sofa sebelah dia.

kali ni kak A sampai terbaring atas sofa, sebelah kaki dia bergetar2 menahan sakit....

"kau tak cukup2 ke kacau aku?..aku tak nak kau.."
"dulu masa kecik aku kena paksa!" dummmm tersentak aku dengar,,,, ibu paksa kak A rupanya!
"masa kecik ibu cubit kalau aku tak baca"
"aku tak nak, tapi aku tak boleh lawan masa tu...sekarang aku tak mau! jangan kacau!"

ibu buat dunno jugak...

abg aku dtg lagi mengawal kak A....dia baca ayat qursi dan hentak tapak tangan dia kat kepala kak A sambil jerit "Allah" ....baru kak A reda sikit,,,,

slps habis baca doa....ustaz bertiga tuangkan air2 mineral tadi kat bekas barang2 peribadi ibu....barang2 tu dimasukkan dlm besen / bekas dan terendam dgn air tu...

ustaz kata dia nak pagar rumah, kena bagi kerjasama....renjis air kat dlm rumah, dan tabur garam+lada hitam kat luar rumah,

sblm mula ustaz suruh kami:

bukak lampu satu rumah,
bukak tingkap2 dlm setiap bilik...
pintu pun dibukak..

kakak2 aku suruh anak2 dia org naik ke rumah atas utk tolong bukak tingkap dan lampu...

ustaz suruh azan kat setiap bilik yang ustaz lalu...mula dari bilik ibu kat bawah,,,abg ipar aku azan,, dan ustaz merenjis air sambil baca ayat2 suci dan 3 qul..

tetiba salah sorang anak buah aku, which is anak kak x (yg alim sikit dan xcident berlaku kat rumah dia) tiba2 mengadu sakit kat bhgn lengan....dia ni kulit putih, bila dia sakit tu kami suspen sbb tgk kat lengan dia mmg nampak merah macam lebam,,,, oh myyy...benda tu dah attack org lain pulak...baru jer kak A dan kak E nak stabil..org lain pulak jadik sasaran...

ustaz teruskan keje dia....aku dah tak tau nak buat apa,,, aku teruskan baca ayat2 quran, tetiba aku rasa bahu kiri aku lenguh,, rasa mcm tergeliat urat..aku gerak2 kan tangan,,,, mcm tak nak akui yg aku ada rasa sakit. Tetiba sorang lagi anak buah aku dtg nak bagi tau aku, "Busu sakit ke? tangan kita pun sakit ni..rasa mcm lenguh semacam,"

adoiyaiiii....adakah kami pulak yg bakal kena???????????????????

aku terus pejam mata baca ayat qursi kuat2...

masa ni ustaz dan org lelaki yg lain dah naik tingkat atas..tinggal yg pempuan jer...

anak kak x menangis sakit, pastu kak E kena semula masa dia duk kat atas tangga....bila abg aku curahkan air penawar ustaz tu Kak E menjerit...panas katanya!

after 5 minit, keadaan terkawal....ustaz and the gang dah gi tabur garam pulak kat luar rumah...

ibu relax jer, cuma kata kak x pulak (sbb dia yg duk teman ibu kat tepi katil masa sesi zikirn doa) waktu sesi doa tu...ibu ada tunjuk2 arah depan..ibu kata ibu nampak banyak tiang2 besar dlm rumah, pastu ibu nampak anai2 banyak sgt makan tiang2 kayu tu....lastly ibu nampak labah2...dan labah2 tu kemudiannya berderai jadik abu..jatuh abu tu kat atas selimut ibu....mmg aku ada nmpk dari jauh ibu mcm terkuis2 something masa sesi doa tu.

selesai tabur garam, ustaz masuk semula....dia org bertiga berdiri disekeliling ibu membentuk 3 penjuru..baca doa dan ada yang letak tangan atas kepala ibu (masa tu ibu pakai tudung) dan ada yg pegang lengan ibu sambil baca ruqyah....ibu tetap relax,, itu yg aku pelik! aku ingat aibu akan meracau ke apa..rupanya selamba jer, muka baik jer ibu tunjuk.

ustaz nasihat ibu untuk bertaubat, solat dna banyakkan zikir dan amalan..ibu ok jer, menurut jer, mengangguk jer....

then, ustaz panggil kami sorang2 utk dirawat, siapa2 yg rasa sakit ustaz bacakan doa..termasuk aku.

ustaz suruh minum air penawar dan sapu kat bhgn badan yg sakit dgn usapan arah lawan jam.

ustaz suruh buang barang2 ibu yg terendam masuk dlm palstik hitam dan akan dihanyutkan ke laut...kami mintak ustaz tolong buat.

pastu semua nampak ok......kami ajak ustaz  isi perut, makan mee goreng dan teh panas.

aku pun balik ,,,, risau lambat2 nanti pagi baru sampai rumah,, masa tu pun dh dekat pukul 12 mlm...nak amek anak2 kecik kat rumah kakak aku kat bandar lagi,, laki aku tunggu budak2 kat sana.

semua nampak berjalan lancar,,,,,,,, sehingga lah aku diberitahu keesokkan harinya ada sesuatu berlaku pada mlm tu....

sehingga jumpa lg....sori kalau bnyk spelling error...aku nak cepat, ni pun kengkadang ada rasa seriau menahan rasa lenguh kat tangan kiri aku....sesuatu sgt kan!

Rate

1

thumbs up!! tak sabar nak tunggu esok! sure pepagi update tau TT

hohoho... sungguh menarik...

Follow Us
BabeYSHa posted on 14-11-2013 03:46 PM
lambatnyer tunggu esok.. Mmm...

tq mod dah bagi aku banyak pinut...dah up to 'senior'

igt semua readers...semuanya kisah benar, tapi citer ni baru lagi...so, tak banyak yg boleh diceritakan...coz aku kena collect info dr mereka yg jaga ibu skrg dan jugak pengalaman gangguan siblings aku...from time to time, now ibu masih slow progress dr segi badah tapi bab fizikal dah semakin positif..dah boleh gerak banyak dan nmpk sihat,,,

stay tune for next episode kay...lebam kepala otak aku ni,,sat tulis citer ni,,sat siapkan report opis....huhuhu

liplicious posted on 14-11-2013 05:14 PM
tq mod dah bagi aku banyak pinut...dah up to 'senior'

igt semua readers...semuanya kisah benar, ...

seramnya TT..real life situation..
semoga TT tabah melawan smua gangguan itu..

xsabar nak tunggu esok...

menarik..plis cepat2 update lagi ye

cerita best..

Alamak kena tunggu la pulak...tt brapa beradik..memang ramai nyaa..

huh seram pulak bace memalam ni.merangkak bagai

aperlah kejadian yg berlaku mlm tu...xsabar nk tau ni...

so ini kompem bukan cik es ye
nak merempit ni
dah sampai page 3
kang jenuh nak kejar

Check in jugak..

..........
Setelah majlis malam tu selesai, kami pulang masing-masing dgn bawa air penawar dan garam+lada hitam...utk buat apa yg patut kat rumah.

yang tinggal jaga ibu malam tu adalah 3 orang kakak...aku tak sure husband dia org stay or not,,,, kak x, kak E dan sorang lagi kak Y....

ada yg tanya berapa ramai adik badik ku, semuanya 9 beradik...perempuan saja dah 6 org...tak semua penting dlm citer ni, aku akan fokuskan kepada watak2 yg bnyk terlibat saja.

malam tu ibu seperti biasa susah nak tido......lepas dibacakan mcm2 ayat suci dan amalan zikir, dia org bertiga pun amek giliran, ada yg tido ada yg standby berjaga....tapi kan, badan masing2 dah letih...sure yg kena jaga pun ada kalanya terlelap jugekkk...

kak Y yang ditugaskan jaga tercuri2 tido.....ibu nak tido tak suka terang, so suasana rumah masa tu malap saja coz pakai lampu dinding yg mengeluarkan kaler violet, keunguan samar-samar...Kak Y tiba-tiba terjaga kerana dikejutkan oleh bunyi petir berdentam dentum diluar rumah, rupanya hujan turun malam tu...tidak lebat sangat tetapi petir dan kilat sabung menyabung!...masa terbukak mata tu, kak Y ternampak ibu di atas katil cuba meraba-raba sesuatu...ibu mahu mencapai tongkatnya yang ada di sisi katil...ketika itu ibu pakai tudung...tudung bawal kaler pink mmg ada standby kat tepi katil masa sesi berubat dgn ustaz tadi....yg peliknya tudung yang ibu pakai bukan style biasa, ibu pakai tudung mcm org tua2 nak pergi bendang..yang guna kain batik dan dipakai ala-ala minangkabau, tak reti aku nak explain tapi cara org dulu lah.

"bu, nak buat apa tu?..nak gi mana tu? " kak y menegur ibu, ibu tersentak,,,

"saya nak balik." jawab ibu pendek.

"ibu nak balik mana?"

"saya nak balik rumah saya lah, nanti anak saya *&&^)T^ (nama penuh kak X) marah,,"

"ini kan rumah ibu, si x pun ada kat sini ibu....bila pulak dia nak marah ibu dan suruh balik rumah dia"
(remember, ibu kemalangan di rumah kak x)

kak Y segera memasang lampu terang...kejutkan kak X.

Kak X bangun, dan kak Y bagi tau apa yg berlaku...

di luar rumah, petir berdentam dentum...memang menyuntik rasa seram suasana malam tu.

"Ibu!"

"Ibu dah kenapa ni?"

"saya nak balik rumah si x (tapi ibu sebut nama penuh)"

"orang ni x, ibu..cuba bukak mata besar2 dan pandang orang  !"  **note (orang adalah ganti nama )

Kak X bercakap dengan nada tegas, kuat suara kak X,,,

"Ibu jangan nak layan semua benda karut ni,,, ikut orang mengucap ibu,,

"Lailahaillallah..Muhammadurrasulullah"

Ibu diam. Kak X ulang perkataan yg sama.

Kak X kuatkan suara, dan ibu mengalah...ibu ikut apa yg kak x suruh baca dan sebut...

"ibu tak kesian dgn anak2 ibu ke?..bila masa orang suruh ibu balik rumah sana, dan bila masa orang nak marah ibu pulak, ibu jgn layan cakap syaitan tu bu!"

Ibu diam. ibu bukak tudung..ibu baring semula.....dan ibu tido, baik jer ibu macam baby atas katil.

Dia orang terus baca ayat suci sehingga pagi. masa kejadian dalam lingkungan pukul 4 pagi.

Rupanya bila siang dia org dpt tahu...mlm tu kak A kena kacau lagi dirumahnya...Kak A diserang lagi, tapi dia lawan...dia baca ayat quran, benda tu pergi. Tetap sama bayangan jembalang wajah ibu!

Rupanya si saka lahanat tu masih memburu kak A....dan ibu yang ketika depan ustaz tadi ala-ala wanita melayu terakhir jer sopan santunnya, masih ada yg menenggek!

Memang syaitan suka menipu!

............................................................tunggu aku free lagi....maybe akan sambung.......................

Rate

1

ketagih citer tt ni... teruskan tt..

yeahhh... teruskan tt.. thumb up to u...

Setia menunggu...nak tahu mcm mana syaitan laknatullah tu pergi juga

bestnya citer ni..TT im waiting for u