CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sweetsugar

[SIHIR PELARIS]restoran pun ada membela ke?

k_a_a posted on 23-11-2013 12:32 PM
. logik dia pakai spenda towkay yg dah digunakan supaya perniagaan towkay tu laris la , kan jin-se ...

choiiii sgt!
bila masa lak dia gi mncelup air tu??
bwk gelas gi wash room?

sweetsugar posted on 23-11-2013 12:34 PM
choiiii sgt!
bila masa lak dia gi mncelup air tu??
bwk gelas gi wash room?

tempat tu semua gelap2 kan.. agaknya awek tu pi tandas ke, dia bangun, unzip , celup sikit dah le, celup lebih2 kang kebas biru pulak anu sebab ais... ala sambil duduk kat kerusi pun boleh buat.. sikit jer kut... tak pun, dia seluk tangan kat dlm spenda dia lap apa patut, celup jari tu ke dalam air .... ntah la... kekekeke...

mnSK posted on 23-11-2013 12:26 PM
betul2...
bila aku dengar makcik ni macam tabsub sangat dengan kebolehan ustaz tue, tue yg aku r ...

tp dah mentaliti org kita, asal sedap je mesti membela..
tp kalau x mencampurkn barang2 kotor dlm mkanan xpe la kot..lgpun kita x nmpk..

k_a_a posted on 23-11-2013 12:33 PM
yg belum ada dengar lagi ialah guna "gigi palsu" kekeke

klau gigi palsu slalu kes terrrmasuk dlm piok..
pas kacau2 dia ambik balik la..

pagi td pun aku g sarapan di WARUNG PAK ENAL,Bukit Katil.. sebelum g Pameran Ikan, MITC..
kedai nie aku selalu g beli sarapan, makanan2 dia sedap2 dan murah.. org pun ramai datang siap kalau bas2 rombongan tue mesti singgah sini...

kedai nie pun aku dh "tgk", (bak kata guru member aku dulu masa takde beriya nk ambik, dh ade taknak gune pulak...oleh sebab tue aku guna la ilmu yg ade untuk meneroka alam satu lg) ada pakai pelaris "ayat 1000 dinar" dan kedai dia pun ade pagaran dari serangan sihir..

cuma seelok2nya ayat tue hendaklah di baca,faham, diamalkan dan berdoa minta pada ALLAH SWT..
nie kalau setakat letak kat dinding je buat ape...

Rate

1

k_a_a posted on 23-11-2013 12:33 PM
yg belum ada dengar lagi ialah guna "gigi palsu" kekeke

tuek kes tak lupe pakai pelekat gigi palsu polident...hahahaaaaa

Follow Us
mnSK posted on 23-11-2013 12:43 PM
pagi td pun aku g sarapan di WARUNG PAK ENAL,Bukit Katil.. sebelum g Pameran Ikan, MITC..
kedai nie ...

awak boleh 'nampak' ke?

sweetsugar posted on 23-11-2013 12:41 PM
tp dah mentaliti org kita, asal sedap je mesti membela..
tp kalau x mencampurkn barang2 kotor dlm ...

biasanye kes2 mcm nie yg masak sendiri... kalau jual yg siapp packing mungkin lain pulak citer dia...biasa la org2 meniaga nie banyak dugaannye..

sweetsugar posted on 23-11-2013 12:48 PM
awak boleh 'nampak' ke?

nampak dengan mata hati.... tp, istilah nampak tue bukan semestinya dengan mata saja..
byk lg kaedah2 lain... ada yg mengunakan tangan, hidung, telinga.... pokok pangkalnye kena belaja le...
dan berhati2 dengan ilmu2 yg bahtil...cari yg HAQ...

mnSK posted on 23-11-2013 12:52 PM
nampak dengan mata hati.... tp, istilah nampak tue bukan semestinya dengan mata saja..
byk lg kae ...

oooo...mcm kes pg tadi asben kt kdai tu ada mmbela..
dia kt leh rasa mcm ada benda pintas kt telinga, wallahualam..

ada satu citer lg kt kedai steamboat dkt2 umh
ank kawan menangis2 smp bgolek2 nk kluar dr situ
dia kt "takut..takut.."
tangan lak tunjuk2 ke atas..
kedai tu x sampai 6 bulan dh tutup..

sweetsugar posted on 23-11-2013 01:02 PM
oooo...mcm kes pg tadi asben kt kdai tu ada mmbela..
dia kt leh rasa mcm ada benda pintas kt teli ...

ade satu ustaz nie lalu di sebuah restoran kat kg mentua aku, dia nmpk mahkluk jinn berupe monyet/kera atas meja makan setiap pelanggan yg duduk... terus ustaz tue tak jadi singgah situ.. cerita bini aku la..
tak tau la kedai tue kena sihir ke atau ade pakai pelaris.. kedainya pun dh tutup skrg nie...
mcm2 hal..

kroit pun selalu perasan, restoran-restoran atau warung makan yang ramai orang datang makan ni, mesti ada membela.. mak bapak atau orang dewasa, selalunya tak nampak, atau yang nampak, mesti buat-buat tak nampak, makan sedap punya pasal.. budak-budak kecik, melekat mata tengok belaan tu. asal tak kacau parent makan sudah, lantak koranglah..

kadang flowerhorn, kadang-kadang ikan laut warna-warni, ada tu bubuh macam ikan jerung kecik, ikan puyu dan ikan keli.. tak taulah pulak kalau ada orang bela Arapaima Gigas dalam aquarium kedai.

sorry TT, gurau je

pernah gak masa dulu, nak pegi klinik sebelah restoran ni, memang penuh dan famous, ada set karaoke, LCD dan whitescreen, booth kecik-kecik orang jual char koey tiaw (camane nak eja?), otak-otak, satey, ikan/ ayam/ daging bakar dan salai, memang best restoran dia, macam-macam benda ada, meriah dan bau pun sedap.
entah macam mana, wallahualam, kroit pun tak tau, dengan izin-Nya, kroit terpandang cashier, orang ramai tengah beratur nak bayar, sebelah meja cashier, ada cikpon tengah berdiri sambil tersengih.. maakkk, setahu kroit, ingatkan orang bubuh something je dalam makanan untuk jadi pelaris, rupanya ada sub-cashier kat situ jadi pelaris.. masa tu sekolah lagi, bagitau kat parent,
"Mama, abah, kat kedai tu, sebelah kaunter ada pontianak jaga."
nah kau, terbeliak mata orang tua aku, bapak aku risau, "Mana?! Mana?!",
balik tu kena bebel dengan mak aku sebab tak jaga mulut. (mak aku penakut, dia tak suka paranormal ni) itu the first and the last time aku nampak cikpon kat situ, bila teman parent aku buat follow up check up kat klinik sebelah, ada jugak aku jeling, mana tau leh nampak lagi ke, tapi langsung tak nampak..

Rate

1

kroit92 posted on 23-11-2013 01:54 PM
kroit pun selalu perasan, restoran-restoran atau warung makan yang ramai orang datang makan ni, mest ...
kadang flowerhorn, kadang-kadang ikan laut warna-warni, ada tu bubuh macam ikan jerung kecik, ikan puyu dan ikan keli.. tak taulah pulak kalau ada orang bela Arapaima Gigas dalam aquarium kedai.
aku selalu nmpk yg stok org buang/hantar.... meowwww...!!! kate dia mintak makan...kadang2 aku sian ambik bwk balik buat saka..
heheheheheeeeeee....

tp kan pernah dengar lah....org kata klau bela ikan puyu dlm kedai boleh hindarkn sihir...maksudnya klau org nk sihir kita tak menjadi ler....betul ke...
ade 1 restoran kt umh nie die bela ikn puyu... slalu gak tapau lauk bwk blk umh...harga pon murah...tp xderlah org ramai mkn kt situ...

kroit pun selalu perasan, restoran-restoran atau warung makan yang ramai orang datang makan ni, mest ...

Mak aiihhh....berapa lah gaji cik pon tu yer

errr..kroit sorang ke nampak?
slalu dengar dorang kalau membela dorang bela monyet pastu suruh beramai2 verak kt dapo..
orang kata la..
aku x berani nak kata sbb blom ada rezeki nk tgk benda2 ni..
cik pon tu dok diam2 ke tolong pegang duit ke ape ke?

tang ikan tu patutla certain kedai mkn ada akuarium kt dlm tu..
kdg2 dahnaik belumut dah x cuci..

ribenbiru posted on 23-11-2013 02:03 PM
tp kan pernah dengar lah....org kata klau bela ikan puyu dlm kedai boleh hindarkn sihir...maksudnya  ...

klu letak ikan nk elak sihir mmg x ramai org datang
klau monyet gayut2 tu utk pelaris biar sedap je makanan dorg pastu rmai la kastemer..

mnSK posted on 23-11-2013 01:59 PM
aku selalu nmpk yg stok org buang/hantar.... meowwww...!!! kate dia mintak makan...kadang2 aku sia ...

saka jenis tu aku pun rajin kutip kalau tengah baby tecik-tecik, macam comel je, macam comel je, macam cute je
senang nak diajar, manja pulak tu

ribenbiru posted on 23-11-2013 02:04 PM
Mak aiihhh....berapa lah gaji cik pon tu yer

yang tu lagi misteri

sweetsugar posted on 23-11-2013 02:10 PM
errr..kroit sorang ke nampak?
slalu dengar dorang kalau membela dorang bela monyet pastu suruh be ...

masa tu kroit memang nampak,
dia tak buat apa, just berdiri sebelah kaunter, tersengih pandang orang lalu-lalang, penyambut tetamu kut?

err, pelaris guna taik monyet? euuwww