CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sweetsugar

[SIHIR PELARIS]restoran pun ada membela ke?

sweetsugar posted on 26-11-2013 10:18 AM
kannn..
dengar org kata klu mmbela nnt ada monyet2 bgayut gayutan
kita yg x dibukakkn hijab ni b ...

aku tingin dibuka kan hijab...slamt drp terkena benda2 kotor ni...

fifie kalo dibukakan hijab takut hidup kita xtentu arah plak. ye la sblm nih xpernah nmpk kali nih bila dh buka semua nmpk xkira siang mlm pagi petang, nk buat apa pon xle

mnSK posted on 26-11-2013 04:06 AM
Wslm..

skrang nie pun masih lg meniaga nasi beriani..lot... hahahaaaa sapa yg pernah pergi, nilai ...

LOT ** tu ke??

drlinda08 posted on 25-11-2013 09:43 PM
salam, bole bagi tips tak camane nak lariskan perniagaan tanpa guna pelaris.
maksudnye amalan yg  ...

Pertama sekali kena ingat , rezeki itu dari Allah.. kalau dia beri, kita bersyukur, kalau tak dapat apa yg kita nak, Allah yg maha bijaksana, semoga dia gantikan dgn yg lebih baik..  Peringatan ini saya beri sebab nanti bila tak dapat spt apa yg diinginkan nanti kita "marah" atau "merajuk" pula pd Allah yg Maha Pengasih & Maha Penyayang...  Amalan solat semua kita buat , mungkin memula tu lebih kpd utk berdoa & mendapat apa yg di hajati, tapi lama2 biarlah ianya kerana Allah & kerana kita manusia yg amat kecil.  Mungkin dgn asbab kita mencari rezeki dari Allah, Allah memberi yg lebih baik, antaranya ialah kita berasa dekat dgn Allah & redha dgn apa yg ada.

Antara buah pendapat saya...

1) amalan solat2 sunat... rajinkan solat dhuha sebelum bukak kedai kalau boleh (dhula dlm 20min slps syuruk dan sebelum zuhur).. solat tahajud.. solat rawatib, solat taubat etc..

2) rajin sedekah... ingat, nabi sikit-sikit sedekah, hari2 sedekah, kita pula sedekah sikit2...

3) istiqamah dlm amalan... spt sedekah tu, biar sedikit tapi kekerapan/frekuensinya hampir tetap

4) jual barang jgn tipu pembeli... timbang dan sukat biar betul.. kalau meniaga makan tu, kalau dah ada harga semua, biarlah peniaga sendiri letak "portion" dlm pinggan, sebab kalau customer letak sikit,peniaga caj harga 1 portion jugak, walhal pelanggan tak tahu..

5) letak tanda harga yg jelaas sebelum pelanggan membeli.. spt price tag atau tanda harga pada makanan jelas 1 portion berapa harga.. kalau pelanggan rasa tertipu, mesti dia tak redha punya atau kdg2 dia maki / berdoa  biar rosak peniaga tu (menyumpah ler tu), kan dah tak elok

6) buka kedai ikut masa & bersih .. kalau lap meja makan, jgn pula di buang ke atas lantai, taruk la atas piring & kemudian buang ke tong sampah

7) senyum itu sedekah.. senyum & bahasa elok dgn pelanggan ... ingat mereka yg membayar..

8) bayar zakat

9) jual barang elok la.. kalau makanan, kalau dah sejuk gedi jgn la caj harga serupa mcm makanan panas..

itu je kut sumbangan saya :-)

Bila sy compare org melayu jual dgn mamak.. patut la mamak kaya.. sampai berberapa generasi makin kaya.. antaranya depa tak tipu harga.. ya, harga depa mahal sikit tapi dia dah tulis kat price list.. juga saiz makannan nya dia yg bubuh, tak timbul isu "portion" sikit harga tak serupa.. spt yg saya tahu satu kedai mamak sejak 1903 (di Penang) memang sedap, ayam dia 150ekor sehari paling kurang.. tapi semua dia beli ayam saiz sama dan potongannya sama, jadi memang seketul ayam dia caj RM5 tapi saiz dia, boleh makan 2 orang... Last edited by k_a_a on 26-11-2013 05:11 PM

Pasal kedai makan nih..aku kalo nak masuk bila hati nak masuk..biasa Nampak kedai cam bagus ramai org masuk tapi hati duk berontak x moh masuk..selalunyer bila jadi gitu aku cancel kan aja niat nak masuk..hehehe..

Pelaris nih dah jadi budaya perniagaan, asal niaga nak pelaris, dah jadi cam pakej plok..hehehe..sebenornyer seme pelaris2 tu ade penyertaan jin padanyer, walau tak di puja tapi yer laaa pakej, dapat seme..jin pelaris ni sangat licik dan mmg tugas dia nak jahanamkan manusia...cth: kedai "A" ade pelaris kedai "B" juga pakai pelaris di sini akan Nampak pertembungan antara 2 pelaris dan jin2 pelaris akan melakukan tugasnyer iaitu akan melaga2kan kedua2 peniaga tadi..maka akan timbullah fitnah sihir menyihir sedangkan tuan pelaris tu x melakukan pon sihir2 tu...yang sebenornyer jin2 pelaris tu akan aktif sendiri..kedai2 tepi2 akan kene tempiasnyer. tu biasa laaaa,,,bila jumpa org pandai "separuh masak" scan maka timbullah si polan,sipolan yg ngantornyer..tu biasa...hehehe

yang aku tahu pelaris yang x pakai jin ade..tapi kene keluar modal besor laaaa..hehehe
pergi Syria ke,yaman ke,iran ke, paling dekat siam, cari awek lawo2 jadi pelayan...hehehe ramai laaaa pelanggan dari kecik sampai ke tua gayut duk tandang kat kedai makan tuh...ekekeke

dulu2 aku ada dengar satu cerita restoren asam pedas kat muar yg marbeles tu letak spende sebab tu orang kata pelanggan tak boleh cedok sendiri,
tapi bila aku fikir secara logik, tokey kedai buat macam tu supaya ikan yg dalam periuk tu tak hancur
ye la kalau pelanggan yg cedok korang tau la macam mana, habis diselongkar satu periuk

Follow Us
gammbir33 posted on 26-11-2013 06:34 PM
Pasal kedai makan nih..aku kalo nak masuk bila hati nak masuk..biasa Nampak kedai cam bagus ramai or ...

hehehe..
kalau pelaris yg tu mmg bduyun2 la org datang..
atok2 yg dah tergigil2 sakit lutut pun gigih bjalan kekdahnya
bagai ditarik2 magnet kaki tu dek pelaris yg satu tu..

masa_lalu posted on 26-11-2013 09:54 PM
dulu2 aku ada dengar satu cerita restoren asam pedas kat muar yg marbeles tu letak spende sebab tu o ...

spender jugak yg jd bahan penyedap..
tp kalau dorang x bg ambik lauk sndiri curious gak tu..

kat tmpt aku pun ada 1 kedai ni jual bihun sup murah n ramai le org dtg kan sbb murah...rasa biasa2 aje..aku penah gak mkn kat kedai ni....ada 1 hr tu sekumplan bdk tahfiz masuk kedai ni...nki mkn bihun sup...salah sorg dr merekenmpk jin dok celop kaki dlm kuah sup tu...trus dia x mkn n ajak kengkwn kur dr kedai tu....ptt le laris kedai...tp aku ni pk yg baik je...kedai tu laris bkn sbb jin celop kaki dia tp sbb murah...la ni aku x g mkn dh kat c2...bdk tahfi tu leh nmpk byk jin kat dapur...

k_a_a posted on 23-11-2013 12:19 PM
kekekke,,,... kdg2 org buat fitnah jer... tapi kau pernah rasa spenda ke nak buat perbandingan?  ...

tersembur makanan aku..gelak pecah perut tgh2 hari ni...
mimpi ngeri ok kalau boleh compare rase spender ngan tade...

mnSK posted on 25-11-2013 06:46 PM
antara2 efek yg kena pada pelanggan...

efek dia bg yg menggunakan pelaris akan sentiasa ingat n ...

yang ni pernah jadi kat mak kwn cikuzz..die meniaga nasi lauk2 utk nelayan la..
pernah 1 hari tu orang nak makan tengok kedai tutup..seminggu orang pergi tutup..
last2 jumpe kat kenduri tanye pergi umrah ke sebab kedai tutup lame..
mak kwn kata ada ja meniaga hari2...pastu mak kawan ni masak memang sedap..
murah pun murah..mana orang tak mai singgahkan...pastu kedai mak kawan tu pesen lauk die senduk kan..
kebas tangan tak boleh masak tu memang pernah kena la..la ni makcik tu kurang sihat pas kat anak jela.. Last edited by cikuzz on 27-11-2013 01:32 PM

ada org bagitahu aku la.dan aku amalkan smpai sekarang.
sebelum masuk restoran yang kita nak makan,
baca ayat kursi dan hembuskan. (agak2 la bukan macam bomoh pulak..)
jika ada satu tamparan angin pada muka,janganla masuk..
bermakna ada yang marah bila kita baca ayat kursi.ada pakai pelaris la maksudnya.
so far aku x kena lagi..kesahihan amalan ni untuk tau tempat tu ada pelaris ke x,aku x tau.
tapi yang pasti aku tau ayat kursi pendinding diri.

Eh... kalau sapa yang rajin gie makan restoran nasik arab Saba kat  Cyberjaya tu pun jaga2 lah... bukan nak takutkan.. tapi berhati2 je lah.. banyakkan selawat n ayat kursi masuk restoran arab tu...

huji posted on 27-11-2013 02:46 PM
Eh... kalau sapa yang rajin gie makan restoran nasik arab Saba kat  Cyberjaya tu pun jaga2 lah... bu ...

ada ape situ???
citer la.. sbelum terjebak gi sana..

zaman aku kecik2 dulu2 .. zaman 70an area Masjid India KL tu banyak org bukak gerai.. org panggil "benteng" (skrg dah tak wujud)... belakang tu rumah flat.. aku dgr la sedara mara aku duk cakap dulu, memang sup mamak & kari mamak tu ada spenda... bukan dia membela, tapi spenda jatuh drp ampaian rumah flat kat tepi warung tu... kekekeke.. even masuk dalam Gila-Gila dulu sebagai suatu jenaka "sup spenda" terbang dari rumah landing baik dalam sup yg panas terbuka luas... harap spenda dah basuh la, bau haruman limau lemon drp sabun tu.. kalau tak ...kekekekkekeke..

masa_lalu posted on 26-11-2013 09:54 PM
dulu2 aku ada dengar satu cerita restoren asam pedas kat muar yg marbeles tu letak spende sebab tu o ...

betul tu.. lagi pun sebaiknya peniaga yg ambil kan... sebab dia yg tahu mcm mana saiz utk "1 portion".. kang pelanggan yg ambik, ambik sikit kena caj harga 1 portion kang bising pula..  org kita ni pun, kdg2 ada yg suka ambik "cebisan"... jimat kot, pastu kena caj harga cebisan tu sama dgn 1 portion marah pula...

huji posted on 27-11-2013 02:46 PM
Eh... kalau sapa yang rajin gie makan restoran nasik arab Saba kat  Cyberjaya tu pun jaga2 lah... bu ...

eh.. tu faberet restoran aku tu.. lagi satu Al-Diafah kat Sri Petaling..

Dulu Saba' tu duk kat tengah, kiri kanan dia ada kedai mamak.. tapi yg satu ni memang tak laku langsung la mamak tu, akhirnya dia ambik alih, beli & makin ramai org dtg.. dia masak sedap (kabsa) & harga patut... lagipun pak arab ramai juga kat cyberjaya tu.. aku yakin Saba' tarak main jin2 ni la... produk bagus mesti org dtg ramai.. KFC. McD pun takdak main jin rasanya... produk konsisten citarasanya, kualiti jaga, standard jaga, operation cemerlang, tak payah pakai jin tak guna... Allah kurniakan manusia akal & martabat manusia lebih tinggi drp jin... tak payah guna jin setan...

pernah ada orang hantar sihir kat mcd ngan kfc tak.apasal takde cerita mcm ni ek.
kalau orang melayu hantar sihir kat kedai cina atau india jadi tak.

derex8x posted on 27-11-2013 10:12 PM
pernah ada orang hantar sihir kat mcd ngan kfc tak.apasal takde cerita mcm ni ek.
kalau orang melay ...

takde kot..
tp dorang tu siap perah minyak kt tepi2 dapo masuk balik dlm piok goreng ayam
tu yg sedap smp mnjilat siku tu..

minyak suchi kot.
taraf minyak dagu tu.sapa sapa ada keje kfc plz tolong bawak balik sebotol kecik minyak goreng ayam...i nak try calit calit.hehe