CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5347|Reply: 22

lebih 10 tahun menggunakan produk Meiko Jepun untuk kulit putih tanpa jerawat...

Assalamualaikum semua. sy antara pengguna yg dah lebih 10 tahun menggunakan produk meiko daripada Jepun.
Hasilnya kulit wajah sy sekarang cerah berseri tanpa gelap di bahagian dalam tudung (kat area pipi tu) n tak ada jerawat mahupun jeragat. dulu kulit sy sgt sensitif terutama jerawat tumbuh time2 nak period n kulit muka gelap kat bahagian bawah tudung sbb dulu sy suka pergi kem askar masa sekolah. jeragat pun banyak kat hidung masa sebelum guna produk ni. sekarang dah takde lansung percaye takkkkk? oleh kerana dah terlalu lama gunakan n kulit muka sy pun sihat sepenuhnya, sy dah tak perlu gunakan krim tu selalu kecuali kalau rasa ada naik jerawat kecil bila period. cuma gunakan krim siang je sebagai sunblock.mmg best sgttttt. n sy jugak dah jadi pengedar Meiko sejak 3 tahun lepas.hihi. boleh direct pm sy utk info.
Ada sesiapa yg nak kongsikan pengalaman gunakan Meiko? Jom!.

ada gmbar x???

qasehnuramy posted on 25-11-2013 11:22 AM
ada gmbar x???

mestilah ada.. kejap ye sy upload

juniey posted on 25-11-2013 11:30 AM
mestilah ada.. kejap ye sy upload

hehehe orait....

cm best jer...

halal x???takut juga sbb made in japan kan...

ni antara gambanyeeeee

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

qasehnuramy posted on 25-11-2013 11:34 AM
hehehe orait....

cm best jer...

produk ni berasaskan organik dan halal. guna algae extract actually produk ni dh lama kat malaysia tp dulu kan time skolah sy takut nak guna. tgk kakak n mak je guna. kakak sy lagi teruk jerawatnya tp sekarang kulit muka dia gebu n glowing. padahal dia dh lama dh x guna. sbb kelebihan guna krim malam ni lepas kulit kita dh sihat x perlu guna dah.. cuma terukan ngn cleanser atau krim siang je. sy guna krim siang smpai skrg, tp bkn meiko la. produk golden deer. mmg bestttttt. ramai kwn2 kat kelas tanya pakai produk apa sbb jeles tgk takde tanda gelap bawah tudung. lepas tu la sy start kenalkan kt kwn2 sbb dorg suka pinjam krim sy (hakikatnya ambil terus la kan.hihi) stiap kali dorg naik jerawat time period.

Follow Us
mcm saya ni jerawat tu xde tp ada bekas/parut jerawat..

leh hilang x??

qasehnuramy posted on 25-11-2013 12:02 PM
mcm saya ni jerawat tu xde tp ada bekas/parut jerawat..

leh hilang x??

parut jerawat memang boleh hilang tapi sejujurnya ambil masa yg agak lama.kena guna berterusan mcm sy. sy pun ada parut jerawat dlu sbb dulu sy jenis jerawat batu.hohoho. sbb tu sy keep guna krim siang smpai skrg sbb krim tu sgt2 membantu. best sgtttttt. yg sy still guna smpai skrg krim siang, milk lotion hicare n cleanser hicare. yg ni memang terbaik! toner die pun best tp sy memang jenis malas nk tepek2 toner.kih3 tp milk lotion dh cukup sbenarnye. kulit jadi lembap je n kalau duk dalam aircond, kulit muka x rasa kering. milk lotion ni memang bestlahhhh

tak pernah dgr pun produk nih ... nak bli kat mana? berapa rm?

Krim siang ngn malam dia boleh x kalau nak tgk dalam? Sbb byk produk mcm indon tu je, siang oren malam putih. Iols tidak mempercayai krim sedemikian haima tabita sekaliponnnn. Cewahh.

oitt berapa banyak benang meiko ko nak buka....cuba jawab soalan2 yg dikemukanakan dalam therad meiko yg lepas .......

apasal krim malam botol mcm tu?? tak salah aku meiko ni ada website rasmi..ada pelbagai range productnya...so krim malam tu under range apa.???

.apasal aku tak nampak pun botol serupa itu dalam website rasminya....

ini thread yg lepas yg banyak soalan dan pendapat yg bernas dari forumer ratu_cinta

http://mforum.cari.com.my/forum. ... p;extra=&page=1

ko pengedar meiko..so ko ni pengedar meiko yg rasmi ke dari syarikat meiko di jepun....setahu aku meiko ni ada butik kat malaysia tu aku tak ragu2 lah ...setahu aku FB lagi...tp tak nampak pun botol krim malam  mcm tu.....

cuba ko zoom apa isi kandungan krim malam n warna......dan again ia under range apa?

http://www.meikocosmetics.co.jp/catalog_e/index.html

website meiko..apa nama spesifik krim malam tu berdasarkan website di atas..n under range apa...boleh jawab tak ko

Aiyoo product kontroversi ni naik lg dahhh....golden horse=meiko, sama mcm Esther=wonderglow

hehe... aku rasa bagus ada org macam mat jenin ni... kekadang kita ni cpt lupa... nak cantik jer... tah pe benda sbnrnyer kita letak kat muka... tp sbgai penjual lak mmg sakit ati r... ssh nak kelentong... kuikuikui

kat mana nak beli krim ni..bole share x...?

mat jenin kalau nak tanya soalan tolong berhemah. sbb nampak sgt mcm nak menjatuhkan org. sama mcm yg prasan ratu tu. how many threads i've created, those are mine, not yours. apa masalahnya sy bukak banyak benang. please mind your own bsnes. ok utk pengetahuan semua, krim golden deer mmg produk malaysia, tak ada kena mengena ngn meiko. pernah dijelaskan dlm thread sbelum ni. cuma sy nk share sbb sy dh lama guna n smpai skarang masih guna krim ni dan terbukti sgt berkesan tanpa kesan sampingan. website link meiko  tu memang betul tak ada salahnya. beli kat situ pun boleh. so, kalau nak try boleh jeeeeeeeeee kalau taknak tak perlu klik pun benang ni takut terbelit leher sendiri. errrkkkk

juniey posted on 4-12-2013 05:54 PM
mat jenin kalau nak tanya soalan tolong berhemah. sbb nampak sgt mcm nak menjatuhkan org. sama mcm y ...

memang takde masalah awk bukak benang tapi kalau sekadar nak bagitau keberkesanan produk ni, apalah salahnya sambung je kat thread lama?ni kang saya tutup thread baru ada yang sentap.padahal thread lama msih aktif lagi.

at jenin kalau nak tanya soalan tolong berhemah. sbb nampak sgt mcm nak menjatuhkan org. sama mcm yg prasan ratu tu. how many threads i've created, those are mine, not yours. apa masalahnya sy bukak banyak benang. please mind your own bsnes. ok utk pengetahuan semua, krim golden deer mmg produk malaysia, tak ada kena mengena ngn meiko. pernah dijelaskan dlm thread sbelum ni. cuma sy nk share sbb sy dh lama guna n smpai skarang masih guna krim ni dan terbukti sgt berkesan tanpa kesan sampingan. website link meiko  tu memang betul tak ada salahnya. beli kat situ pun boleh. so, kalau nak try boleh jeeeeeeeeee kalau taknak tak perlu klik pun benang ni takut terbelit leher sendiri. errrkkkk

----

siapa yg terbelit leher mcm loser tak tahu nak jawab atau nak elak jwab..so kalau tiada masalah kenapa tak nak jawab pertanyaan saya...ini tiada msalah dengan berhemah ke tak..cos kamu tu berhemah sanagt ke...elloo ko dengar sini aku sebagai ahli porum boleh joinT mana2 thread..apa ni porum kamu punya ke?? kalau kamu tak nak namapk sohai..lain kali sebelum bukak thread fikir dulu...n beranilah berhadapan ngan soalan2 kerana kamu sedar tak tindakan kamu iaitu kamu bukak thread di satu forum yang komuniti yang ramai so bagaimana istilah please mine ur busniss. dapat diguna pakai..dan sebagai ahli porum saya berhak menyuarakan pendapat ..so mod juga telah bersuara..kalau nak buat porum mcm sendiri yg punya ..ko bukak lah porum sendiri.....faham tak kiddo

tiada soal saya nak menjatuhkan org lain cos u yang run ur busniss bukan saya....adakah kamu terlalu lemah membiarkan org lain menjatuhkan kamu?????????,,saya hanya tanya soalan...so kenapa tak nak jawab soalan saya atau gagal menjawab soalan , pada pendapat saya dia lah yg bagi image yg buruk pada reputasi sendiri jgn nak salahkan org lain yang bertanya kerana...sebagai pengguna berhak bertanya...fahamkan itu dulu...menjatuhkan busniss caranya lain..kalau kamu ada info soalan2 saya tidak meudah menjatuhkan kamu

sebenrnya saya nak bagi peluang anda mengangkat image anda sebagai penjual yg berpengetahuan sebab tu saya tanya SELAIN ITU SAYA TANYA UNTUK PENGETAHUAN SAYA ...sepatutnya kamu tunjukkan kelebihan kamu untuk meyakinkan pembaca tapai sayangnya kamu tunjuk sebagai loser... Last edited by mat_jenin on 4-12-2013 10:44 PM

12Next
Return to list New