CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sup_ekor

majlis 'bridal shower' bakal isteri Jovian Mandagie

mrsbob posted on 3-12-2013 07:58 PM
Betul.... Iols pon buat gak dgn gang2 bujang... Tp lebih kpd mkn2 n tgk wayang ja... Sbb pas kawen ...

Bridal shower in our own way la kan
Dorg dgn cara dorg
Nak raikan zaman maseh tgh single
Sblm bertuka title dr cik ke puan

@brookemcqueen pas kawen join bridal shower org laen pulak  

tahniah .. macam2 majlis lak sekang nih muncul kan

kirana_22 posted on 3-12-2013 08:54 PM
Soklan bodo aku

Blh jelaskan nape anak2 pak menteri ni kaya dn hdup bmewah wpun dia sndiri keje  ...

aku tak heran pon..kdg2 mak bapak esp dr kl ni pandai planning..mcm kwn2 aku..ade yg simpan duit dkt rhb dpt 15% interest every year ke..ni simpanan since dorang baby ok..ade simpan tiap bulan insurans dkt anak ke by anak besar dpt puluh ribu atau ratus ribu bila insurans dah matang..ade kwn aku bukan sorang 2..ramai yg beli rumah tp bayaran bulan2 lagi byk dr gaji dorang sbb mak bapak tlg..ktowang ni tak kaya pon..gaji same je dgn fresh grad lain..tp sbb mak ayah kerja..mmg asl kl..lain la dgn mak bapak asl kampung yg maybe tak ada simpanan/planning..so kalau aku and kwn2 rakyat marhain biasa pon mak bapak rancang macam2..tak mustahil anak2 org kaya mcm2 parent dorang dah planning since kecik..

sbb tu aku tak phm bila kte nmpk org kaya sikit..ada org ckp guna duit rakyat la..harta haram la..pdhal family aku n kwn2 aku rakyat biasa2 pon mak bapak belikn rumah satu sorang..simpanan dr baby..tiap sorang ada tanah..ade sorang kwn aku siap mak bapak belikn 2 biji rumah kt kl ni sbb mak bapak beli zaman dulu time rumah masih murah..kwn aku ni gaji seribu lebih je weh..jdk aku jujur rasa tak heran kalau dorang senang..cousin aku pulak even parent dia duduk ipoh tp beli 3 rumah untuk anak2 so anak2 dia tak payah beli rumah dah..sbb dulu rumah murah kn..so cousin aku nmpk lagi senang dr org seangkatan dgn dia..sbb rumah tak payah beli dah..kereta je bulan2 bayar..

jdk kalau ktorang ni family sederhana pon mak ayah dah bagi mcm2..apa tah lagi dorang mmg keluarga kaya..cousin aku yg lain mak bapak hantar pergi oversea guna duit sendiri spend ratus2 ribu..pdhal parent gaji 15k je..tp sbb parent mmg ade menabung untuk education anak2 so dorang mampu hantar..mmg aku tak nafikn ade org2 politik guna duit haram ke aper ker..tp kte tak boleh judge..tgk org senang je cnfrm duit haram..nanti jadi fitnah..sbb aku dgn cousin2..and kwn2 aku pon mostly anak org senang..tp tak ada lah smpai kaya tp ktowang dah ada aset ratus2 ribu sorang..jdk aku rasa sgt tak mustahil org2 kaya boleh goyang kaki..sbb parent dah sediakn dorang mcm2..

Ishh..comei sungguh anak pak mail ni  

Bridal Showe lak pulak..aritu Bachelor Party

Macam la lepas kawen kena duduk rumah 24jam berkurung kekonon jadi bini mithali..choii

dulu bapak die jadik chairman kat ex-company aku
satu bulan allowance dpt RM5k. Kot die jadik chairman/director 3-4 companies
cuba korang darab la berapa sebulan buta2 dia dpt?
tak usik gaji jadi exco/menteri pun. Keje suka suki partime sementara tunggu SPM result pun bawak harrier.

Follow Us
bnyk pulak shower2 nie...
iols shower dlm bilik air jee

annehuda posted on 3-12-2013 03:37 PM
yg lisa surihani buat sblm kawen ngan yusri tu mmg btul2 bridal shower. sbb sheols btul2 mandi time  ...

setuju!! aku pon suka tgk muka lisa time ni...berseri2...

nanti kalau bercerai, shower apa lak ko nak buek??  Inikah ghopa anak pemimpin bertaraf menteri di Malaysia ini??? kalau ko buek majlis kesyukuran, sikit sebanyak tempias gak kebaikan kat pak ko.....tapi yelah kan..orang urban..ape kelesss buat kenduri kesyukuran..tu utk anak2 kampung taraf anak2 pak lebai, pak siak jer kan...kan...

amieab posted on 4-12-2013 12:10 AM
nanti kalau bercerai, shower apa lak ko nak buek??  Inikah ghopa anak pemimpin bertaraf menteri di M ...

mmg bapak dia ada buat kenduri dekat kawasan sendiri gak kan? nak cite pasal bercerai pada orang yang nak mendirikan rumahtangga, aku rasa kita cuba nak melawan ketentuan Tuhan. lagipun diaorg hanyalah orang biasa yang terkenal dalam bidang mereka, dan sorang lagi kebetulan bapak dia masuk politik.

pada aku kalau diaorg nak buat kenduri kesyukuran ke derma ke.. tak perlu la kot nak bagitau satu dunia..

tinker_bell posted on 3-12-2013 10:34 PM
aku tak heran pon..kdg2 mak bapak esp dr kl ni pandai planning..mcm kwn2 aku..ade yg simpan duit d ...

aku amat setuju kata2 ko.. berani sungguh tuduh orang guna duit haram, sedangkan kita tak tahu macam mana diaorg cari duit, macam mana diaorg buat planning.. mak bapak aku dulu pon keje gomen juga, gaji sikit je.. tanggung bukan sahaja kami 4 beradik, tapi juga tok aku, aunty aku, cousins.. tetap dapat beli 4 rumah.. so, pada aku, apa2pon planning tu yang terbaik.. nak tuduh2 pon, kita bukan boleh mintak maap kat diaorg, semayang 5 waktu tak tinggal, tapi sebab fitnah, satu apa pon ibadah kita tak diterima.. tak pasal pasal..

mnaa posted on 4-12-2013 12:30 AM
aku amat setuju kata2 ko.. berani sungguh tuduh orang guna duit haram, sedangkan kita tak tahu mac ...

betul..kte yg kira senang tp tak kaya ni pon parent dah bagi mcm2..inikn yg lahir dr keluarga kaya..mcm keluarga husband aku mmg dorang kaya..atuk dgn nenek husband aku pon belajar degree dkt uk dan org yg kira ada title..in fact moyang dia pon ada degree dr oversea..tak heran la keluarga husband aku ni kaya..org lain mak ayah pon belum tentu ada diploma/spm/ntah2 ada yg tak habis sekolah..kalau org kampung pon ada investment beli tanah untuk anak cucu skrg nilai boleh cecah juta2..ini kn org2 bpendidikan lgik byk investment dia lagi mcm2 cara..

aku pon kalau tgk MIL shopping mmg tperanjat..sbb dia main ribu2 je..tp sbb aku bkn asl family kaya..aku ralat nk spend duit mcm dorang..mak aku pon ada pakai high end bag tp tu pon bila dah tua..and boleh kira dgn jari je bilangan high end bag mak aku..bbnding MIL aku shopping high end tu mcm makanan ruji

tahniahla ye

cute la cake tu

pembacategar posted on 2-12-2013 08:21 PM
tak paham aku perlu ke buat bridal shower bagaiii?

Kalau Ada duit semua boleh buat ....kena faham2 lah

aku tak heran pon..kdg2 mak bapak esp dr kl ni pandai planning..mcm kwn2 aku..ade yg simpan duit d ...

suka komen ni..memang terbaik sangat..x semua yg kaya tu makan duit rakyat..adakah sbb dia anak menteri BN terus dilabel mak duit rakyat?..yg penting ibu bapa bijak merancang masa depan keluarga..

kenapa tema hitam..dah mcm berkabung ke majlis kematian hu hu..

Ini pandangan peribadi aku ,

terus-terang aku tengok mata Jovian jadi besar dan shiny bila ckp soal Nina dan perkahwinan mrk tu

Selalunya dlm senyum2 pun Jovian ckp mata dia mcm kecil2 sepet  tp xdelah sepet..sebab mata dia jenis tu..

tp bila dia ckp tentang Nina ni tetiba mata Jovian jadi sgt besar mcm terbeliak...tandanya Jovian sgt sgt sgtttttttt mencintai Nina....jelas....

Nina sgt beruntung....dlm berapa pencarian pun susah nak cari lelaki kaya berjaya yg sgt mencintai dan diharapkan Jovian setia sampai mati...

syukorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

dlm kedengkian....aku tetap mencgucapkan selamat berbahagia ,semoga kalian bahagia sehingga ke syorgaaaaaaaaaaa............

terbaek lah..

hurm xkenal la pulak