CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sup_ekor

majlis 'bridal shower' bakal isteri Jovian Mandagie

tahniah both of U... rezeki

Tahniah U Alls

yerp..nampak sangat jovian trully sayangkan nina...
semoga berbahagia..
tak sabar nak tgk majlis drg...

Huntongggg la kaya berharta berduit..segala tok nenek shower bole buat..

ida88 posted on 3-12-2013 02:24 PM
Che ta tak wat bridal shower ke?

Baru aku nak sebut.....baby shower, bridal shower bagai.....aku ingat shower tu mandi air shower aje.....

kirana_22 posted on 3-12-2013 08:52 PM
Puak2 urban gini memanglah. Budaya urban katanya
Baby shower, bridal shower bagai.
Nk cuba gak  ...

Kat kampung.. budaya kita-- baby shower tu dulunya melenggang perut... dan bridal shower tu dulunya acara khatam quran dan pakai persalinan 10 - 20 pasang tu... tu dulu dulu... ada jugak yang masih praktis budaya lama ni...

Follow Us
comel gak

Puak2 urban yg hidup di alam fantasi tanpa tahu kesusahan org lain yg dok tampung kehidupan mereka

congrats....ada duit semua boleh buat...

mylmor posted on 4-12-2013 10:32 AM
so agree..like someone that i knew.

kalau tengok family dia..biase biase jek...x de pun pakai p ...

org yg ko ckp tu mcm aku kenal jer...

islam ke kristian ni...

aku hari2 shower..hahahha

tinker_bell posted on 3-12-2013 10:34 PM
aku tak heran pon..kdg2 mak bapak esp dr kl ni pandai planning..mcm kwn2 aku..ade yg simpan duit d ...

Ketam2 meleis mmg tak boleh tengok orang lebih sikit dari dia.. Inferior complex sesangat.. pastu semua konon nak sandar pada religion. Padahal diri sendiri mereka tu tak nak redha dengan ketentuan Allah. Bukan ke Dia yang menentukan rezeki setiap benda atas muka bumi ini?

Dengan menjatuh hukum atas orang lain, dapat la kot rasa diri mereka tu better, agaknya. So lantak la ketam2 itu.

To you / your parents/grandparents yang pandai merancang dan mengambil kesempatan yang ada, alhamdulillah, kudos. Dan dalam itu jugak, Allah yang mengizinkan.

adoi... bridal shower lah pulak. Bachelor party pon aku tak berkenan...

Bridal shower. Baby shower... aku ni ha... bershower aje tiap2 hari. tak heran pon.

Yg penting NIKAH. grrr.

kos ber bridal shower ni agaknya sama ngan kos kawen kiter2 kot. tah2 lebih. untung lah...

anak dato..bnyk duit...dengan duit ape pun bole..
huhuhuhuhu

mylmor posted on 4-12-2013 10:32 AM
so agree..like someone that i knew.

kalau tengok family dia..biase biase jek...x de pun pakai p ...

mesti sbb mak bapak dia kerja kn?selalu yg duduk kl..org yg asl kampung pelik kot..tp anak2 org yg asl kl..mmg kbanyakkan yg aku kenal mak bapak sediakn rumah satu sorang..mcm aku..ada 3 beradik..mak ayah beli 3 buah rumah(2 teres/1 bungalow)..even ktorang ni kategori sederhana senang je dkt kl ni..waktu sekolah dah bawak kereta sorang satu..tak masuk kategori kaya pon tp alhamdullilah..rumah..lot tanah..duit dah tersedia..ni ktowang yg biasa2 je..parent tiap bulan potong gaji dr baby..dr baby ok..untuk simpanan..and untuk education fund..mak ayah jimat cermat bayar duit rumah..skrg semua rumah dah habis bayar..so org tgk ktowang lagi senang dr kwn2 yg asl kampung..teres dulu puluh ribu je..now nilai dah lebih setengah juta..bungalow tu pon dulu ratus ribu je..now fikir sendiri la..pdhal dulu mak ayah beli murah je..

kwn aku ada 2 org simpanan asb dah penuh smpai maksima dah..yg ada simpan rhb kutip interest je tiap tahun bukan sikit2  tp smpai puluh ribu..kalau mak bapak aku yg kerja biasa2 je pon boleh senang sbb merancang..inikn org yg kaya...

kalkulator posted on 4-12-2013 11:58 AM
org yg ko ckp tu mcm aku kenal jer...

mcm mane ko boleh kenal??ko pun aku tak kenal...hahahaha

tinker_bell posted on 4-12-2013 02:34 PM
mesti sbb mak bapak dia kerja kn?selalu yg duduk kl..org yg asl kampung pelik kot..tp anak2 org yg ...

yep..dlu both dia nye parents keje.....tp dia bukan asal kl pun..asal east coast. and bukan org umno.

pjade posted on 4-12-2013 12:51 PM
Ketam2 meleis mmg tak boleh tengok orang lebih sikit dari dia.. Inferior complex sesangat.. pastu  ...

kn??tp tgk la jugak..aku ada kwn yg nmpk kaya..bapak dia grad uk,ceo,bawak merc..tp duduk menyewa je..smpai skrg tak ada rumah..pdhal gaji punya banyak..tp jenis parent yg tak ada planning rasanya..yg habis bulan habis..lgsg tak fikir for future..i think so..sbb kalau keluar dgn dia..waktu bebelas tahun dulu..beli 2 kotak kecik cokelat branded smpai rm400 tu biasa je..rm400 tu besar ok zaman dulu..satu kotak ada 9 keping cokelat harga rm200 lebih..satu lagi kotak ada cokelat size duit syiling 15 keping harga rm100 lebey..kte nmpk dia mewah je kn..makan mahal..barang2 branded..tp duduk menyewa je..biarpon anak ceo..now ayah dia dah bersara..tp dia biasa2 je even anak so called ceo..sbb dulu habis bulan habis la kn kalau belanja pon mcm apa je..handbeg mahal..kasut mahal tp rumah myewa..so kdg2 kte tgk org nmpk kaya..pdhal nan hado..