CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: minyak

INTERSTELLAR - FROM CHRISTOPHER NOLAN

chippotato posted on 14-11-2014 11:02 PM
3 jam di wayang = 1 jam di luar..

tk rasa ngantuk seminit pon tgk citer nie....mmg  best da ...

Jadi panggung wayang tu sendiri adalah wormhole....

baru balik tgok
lepas habis tgok dlm 12.20, minum di kedai mamak dgn kawan sambil kupas cerita ni
kira kira 2jam lepak berbual pasal cerita ni saja

sepanjang tgok movie ni, otak aku tak berhenti bergerak dok digest pasal idea dia dan juga kaitkan dgn dunia diluar

aku ingat cerita ni kompleks sangat, rupanya rumit sikit aje
bg mereka yg tak tak tahu langsung teori relatitviti, apa itu graiti, masa ruang, matahari, bintang, black hole mungkin terpinga2
tp sesiap yg pernah belajar sains akan paham laaaa

aku paham kenapa mat damon jadi jahat
dia sebenarnya bukan jahat, dia ditipu oleh michael caine
michale caine ckp manusia dah takdak harapan dahh, nak biar manusia semua mati, padahal dia dah tahu yg dia hantar angkawasan supaya angskawan memulakan hidup baru, bukan pindah manusia di bumi

kenapa robot tu bentuk 4 segi?
kalau jepun arah moivie ni, robot dia mesti humanoid
aku rasa robot tu bentuk 4 segi sebab berdasarkan praktikaliti
robot tars tu bleh buat mcm2, berlari, berjalan, berckp, buat lawak lucu

Follow Us
cerita yang menyedihkan. bagi aku tak best langsung.

1. starting cerita slow ya amat
2. murphy solve solution untuk graviti tetiba kejadahnya tak boleh gunakan solution dia utk pergi ke planet dr  brand.
3. matthew mc coney masuk black hole yg yang diprojectkan bilik anak dia. macam tak boleh cari ahli fizik yang lagi terrer
4. aku heran kejadah kat bilik anak dia ada gravity. selama ni diaorang dok dibumi tak de graviti ke?
5. hero cerita ni lepas solution dah disolve anak dia boleh lak muncul kat saturn. aku ingat sampai kat bumi ke hapa.

bagi aku filem ni hampeh tak saintifik langsung. best lagi inception yg leo berlakon. bg aku shrek lagi better kot. aku bagi 1/10 utk filem ni

cepheid posted on 22-11-2014 03:17 AM
cerita yang menyedihkan. bagi aku tak best langsung.

1. starting cerita slow ya amat

adeh...hehe baca komen hang ni i tak jadi tengok kot...may be. inception besttt.

ni kire  flop la?

ok...

mbhcsf posted on 22-11-2014 06:06 AM
adeh...hehe baca komen hang ni i tak jadi tengok kot...may be. inception besttt.

ni kire  flop ...

tunggu saja keluar kat tv. tak berbaloi tengok kat wayang

mbhcsf posted on 22-11-2014 05:06 AM

ni kire  flop ...

sis, cerita ni berbaloi tgk kat panggung sangat2.
sound effect dia, soundtrack dia, CGI dia, the experience you cannot get on TV.

komen negatif cepheid tu saya faham sebab dia terlalu scrutinise the logic of all the physics theory.

as a movie, this movie is great for wholesome entertainment and a little bit of thinking for the common audience.

satu lagi yang aku tak paham camne diaorang tahu planet miller tu air dia cetek sangat. tetiba ada tsunami bagai

copper ni kalau tak balik atau masti mesti dr brand stuck sesorang kat planet edmund sampai mati. boleh lak tak buat space mission selamatkan dr brand. matthew mc coney sorang pun dah cukup dah pergi ke planet yg dekat galaxy lain tu

mcm hidustan pun ada ending cerita ni

mindblown sunggoh citer ni. sampaikan komen dalam ni pun mindblown..ada yg bagi 1 bintang, ada bagi 10 bintang. camner tuh?

cepheid posted on 22-11-2014 01:16 PM
tunggu saja keluar kat tv. tak berbaloi tengok kat wayang

Kira filem ni way below kualiti 'gravity' ke yg clooney and bullock berlakon?

If yes, ok....i can sense what u mean. If so so ...tengoklah kalau ade masa...

OmaiGod terasa bodohnya aku masuk thread ni ..sebab tadi pagi pegi tengok Interstellar tapi tak paham segala teori sains.. dah baca post korang especially forumer capiloton n bluezink baru la ai paham tu pun not 100% tapi bole la relate ngan apa yang ai tengok tadi.. thanks so much guys!

terpikir pasal hadis dan ayat quran mengatakan 1 hari di akhirat/padang mahsyar bersamaan 50,000 tahun di  bumi.. now i can see the logic n can relate to it lepas tengok cite ni n lepas baca penerangan korang.. bermakna mungkin padang mahsyar tu nanti terletak di galaxy lain yang jauh dari sistem suria kita.. Last edited by mesmerize on 23-11-2014 12:32 AM

mbhcsf posted on 22-11-2014 09:00 PM
Kira filem ni way below kualiti 'gravity' ke yg clooney and bullock berlakon?

If yes, ok....i c ...

i tak sempat nak tengok gravity so tak boleh nak compare samada best atau sebaliknya.

mesmerize posted on 22-11-2014 09:12 PM
OmaiGod terasa bodohnya aku masuk thread ni  ..sebab tadi pagi pegi tengok Interstellar tapi ta ...

same thing yang saya terfikir lepas tengok interstellar ialah HARI AKHIRAT
dah lama rupanya Quran dan Hadith terangkan pasal time relativity..

cepheid posted on 22-11-2014 06:43 PM
satu lagi yang aku tak paham camne diaorang tahu planet miller tu air dia cetek sangat. tetiba ada t ...

Saya tgk movie ni masa minggu pertama cite ni klua jadi da ingat2 lupa sket detail.
satu lagi yang aku tak paham camne diaorang tahu planet miller tu air dia cetek sangat.
Diorg tak tahu keadaan Planet Miller tu. Kenapa diorg tak tahu? Diorg x de maklumat. Kapal Miller tu musnah sebelum dia sempat transfer apa2 maklumat (ingt x diorg cuba nak retrieve black box tp x sempat). Jadi awak ada sikit salah paham di situ. Diorg tak tahu pun planet miller tu hanya air tiada darat.

tetiba ada tsunami bagai
Tsunami ni asyik berlaku kat planet miller sebab lokasi planet ni dekat sangat dengan black hole (Gargantua). Black hole ni graviti dia sangat kuat, boleh telan apa2 yang berhampiran. Sebab tu cuaca planet miller ni x menentu jadi x sesuai untuk manusia.

copper ni kalau tak balik atau masti mesti dr brand stuck sesorang kat planet edmund sampai mati.
Ya, begitulah nampak gayanya. Sebab tu orang2 yang pi ekspidisi ni diorg panggil "The Brave Souls" (yeke? saya pon x ingt diorg gelar apa,da lupa).

boleh lak tak buat space mission selamatkan dr brand.matthew mc coney sorang pun dah cukup dah pergi ke planet yg dekat galaxy lain tu
OK, yg ni diorg tak terangkan dalam movie. Apsal x de usaha selamatkan Dr Brand. Cite pon da 3 jam nak kene tambah plot selamatkan Dr Brand plak. Rasanya bab ni kt boleh pikirkan sendri kot. Kalau perasan, Cooper lepas jumpa anak dia yg da tua tu, dia curi satu space ship. Dia x bincangkan dengan sesape pon misi dia nak cari Brand. Saya assume, Cooper bt camtu sebab dia da x mahu tunggu lagi. Dia nak bt keje sorang2,cepat2 lagipun dia tahu Brand ada kat mana. Tak payah nak menghadap birokrasi ke ape ke.  

mcm hidustan pun ada ending cerita ni
Statement ni saya sangat x setuju. Ending cerita hindustan selalu nya feel good je. Hero kawen heroin,abes cite. Tak pernah lagi tengok cerita hindustan yang ending dia bt saya berfikir panjang.

evey709 posted on 23-11-2014 12:11 AM
Saya tgk movie ni masa minggu pertama cite ni klua jadi da ingat2 lupa sket detail.
Diorg tak ta ...

saya bagitau pasal planet miller tu cetek sebab diaorang terus keluar tanpa check kedalam air. bukannya tak tau planet ni air je.  ni terus keluar dengan konfident kawasan tu air cetek tanpa check kedalaman air. tak tau lah kot bila pesawat tu mendarat terus dapat calculate kedalaman air tu.

mungkin planet tu ada pergerakan tetonik kot yang generate great energy (again tak diterangkan dalam filem ni) yg boleh buatkan tsunami ni berlaku. well pasal cuaca tu tak de apa-apa ekstrim pun kat planet tu cuma ada frequent giant wave saja. graviti tak effect pada cuaca. dalam filem ni planet miller tak mengalami apa-apa cuaca ekstrim mcm tiba-tiba hujan lebat ke, panas melampau atau snow tiba-tiba. so statement kaitkan graviti dan cuaca tu tak valid. graviti yang kuat pada black hole yg jadikan wave tu maknanya diaorang kena jalan mcm kaki ada glue tapi bila wave dtg boleh pulak Tars (mesin empat segi tu) boleh bergerak dengan laju dan kapal sempat naik dengan pantas. sebabnya masa mendarat diaorang dah boleh rasa s kekuatan medan graviti planet tu.

sebab murphy dah solve gravity equation sepatutnya boleh jump to one worm hole to another worm hole tanpa tunggu bapaknya balik. kena jugak tunggu chenta hati yg selamatkan jugak

Feel good jugaklah endingnya sebab i ingat copper tu mati ke tinggal roh sebab bila nak masuk black hole sepatutnya semua zarah dalam badan akan hancur dan tinggal roh saja. Baru betul 'roh' yang terperangkap di 5D tu i.e yang masa murphy kecik tu kata ada 'ghost' di bilik dia. ni tetiba selamat hidup balik tanpa ada luka-luka terapung di outerspace saturn

by the way celah mana lah dapat idea interstellar. patutnya nama intergalatic ke gravity anomaly ke tajuk pilem ni. interstellar tu antara bintang bukannya cerita black hole ke worm hole ke.  

yang accurate info pasal filem ni hanya tang time dilation i.e special relativity had lain-lain boleh dipersoalkan lagi.

satu lagi dengan solution murphy copper kenapa diaorang pilih saturn sebagai new colony bukan mars. saturn ni full of hidrogen. banyak pulak duit bina colony baru sedangkan nak bagi makan kat rakyat pun tak cukup. nak bawak manusia ke koloni pun billion-billion.

paling kelakar camne pulak kaitan dust yang buat binary code tu dengan graviti boleh pulak ada strong gravity kat bilik murphy sebab ada ghost of copper yg dlm 5D black hole tu disitu.

murphy law tu, aku ingat ada belajar di sekolah
rupnya tak
boleh tak sesiapa terangkan murphy law di sini??